Myszka do komputera gamingowa

Myszka do komputera gamingowa jest oczywistym wyborem dla większości graczy. Skoro skompletowali już swój zestaw, w skład którego wchodzi oczywiście wydajny komputer stacjonarny lub laptop dla graczy, klawiatura, krzesło i biurko gamingowe, designerskie słuchawki wysokiej jakości, nierozsądnym byłoby psucie tego wrażenia zwyczajną, niezbyt wydajną myszką komputerową. Zwłaszcza że w porównaniu z pozostałymi wymienionymi elementami, jej zakup to naprawdę groszowe sprawy.

To, że nie należy do najdroższych urządzeń w naszym zestawie wcale nie oznacza, że musi być kiepska. Jednak jak ją wybrać, by nie poprzestać tylko na modnym, nowoczesnym wyglądzie? Przygotowaliśmy dla Was poradnik, który wszystko rozjaśnia. Podpowiadamy, jaka myszka do komputera gamingowa jest najlepsza oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Myszka do komputera gamingowa Ranking
Jaka Myszka do komputera gamingowa?
Ranking najlepszych >>>

Co to jest myszka do komputera gamingowa?

Na początek warto sobie powiedzieć, czym się wyróżnia mysz komputerowa gamingowa. Jest to urządzenie, które ma bardzo podobne funkcje do tradycyjnej myszki. W przypadku gracza jest ona jednak o wiele ważniejsza, niż gdy na przykład zajmujemy się obsługą programów biurowych czy przeglądaniem zasobów Internetu.

Myszka do komputera gamingowa
Myszka do komputera gamingowa – cena, ranking najlepszych, opinie i sklepy internetowe

Podczas gier, zwłaszcza zręcznościowych, myszka do komputera gamingowa jest w ciągłym użyciu. Musi wyróżniać się szybką pracą, aby nadążyć za dynamiką gry. Posiada wysoką rozdzielczość, jest niezawodna, precyzyjna i bardzo wytrzymała. Na jej obudowie możemy zauważyć dodatkowe przyciski, które można samodzielnie zaprogramować, by poprawić funkcjonalność myszy komputerowej gamingowej.

Zobacz też: Fotel gamingowy do 600 zł

Jaką myszkę do komputera gamingową wybrać i kupić?

Skoro informacje wstępne mamy już za sobą, przejdźmy do odpowiedzi na pytanie, jaka myszka do komputera gamingowa będzie najlepsza. Nie spodziewajmy się jednak jednej, prostej odpowiedzi, której zwyczajnie nie da się udzielić. A to przez różnorodne preferencje graczy, ich różniącą się anatomię i potrzeby. Zamiast tego, weźmy pod uwagę takie kwestie, jak:

  • Sposób podłączenia i zasilanie,
  • Obudowa,
  • Sensor i czułość,
  • Przyciski,
  • Design.

Sposób podłączenia i zasilania myszy komputerowej gamingowej

Pierwsza kwestia, którą warto sobie jasno ustalić, to podłączenie myszki do komputera gamingowej. Wszystko zależy od naszych preferencji, na rynku są dostępne opcje zarówno bezprzewodowe, jak i przewodowe. Te pierwsze bazują albo na przekaźnikach, które wpinamy do gniazda USB komputera, albo na łączności Bluetooth. Muszą one być zasilane baterią. Wydają się bardzo wygodne oraz odporniejsze na uszkodzenia – nie ma bowiem ryzyka, że przypadkowym szarpnięciem, nieuważnym ruchem uszkodzimy kabel lub że się on zwyczajnie wytrze o podkładkę.

Sprawdź także: Laptop gamingowy 17 cali

Czy zatem jest to najlepsza myszka do komputera gamingowa? Okazuje się, ż eświat nie jest aż tak czarno-biały. Zwłaszcza jeśli zależy na nam na szybkości i niezawodności, lepiej pozostać przy tradycyjnym rozwiązaniu, jakim jest mysz przewodowa. Unikniemy wtedy sytuacji, że w najbardziej kluczowym momencie, krok od wygranej bateria nam się rozładuje i wynik odwróci się na naszą niekorzyść. Ponadto, połączenie przewodowe jest bardziej stabilne, nie zacina się i nie traci prędkości.

Jaka myszka do komputera gamingowa
Jaka myszka do komputera gamingowa jest najlepsza?

Obudowa myszki gamingowej do komputera

Najlepsza myszka do komputera gamingowa musi nie tylko sprawnie działać, ale także być wygodna w użyciu. W tej kwestii najwięcej do powiedzenia ma obudowa. Warto ją zmierzyć do dłoni w sklepie stacjonarnym, sprawdzić, czy materiał wydaje się wytrzymały i przyjemny w użyciu. Celujmy także w ergonomiczny kształt oraz rozmiar, który pasuje do naszej dłoni. Dobra mysz komputerowa gamingowa waży około 100-150 gramów, ale mimo niskiej wagi okazuje się niezwykle solidna i odporna na przeciążenia. A te niewątpliwie czekają na nią, gdy wciągniemy się w emocjonującą, dynamiczną rozgrywkę.

Może Cię zainteresować: Okulary VR do PC

Sensor i czułość myszki do komputera gamingowej

Co jeszcze wyróżnia dobrą mysz komputerową gamingową? Na pewno możemy wymienić tu precyzję działania. Im większa czułość myszy, tym bardziej jest ona wrażliwa na każde drgnięcie naszej dłoni. W niektórych sytuacjach może to przeszkadzać, wtedy warto zmniejszyć czułość w ustawieniach, jednak są gry, przy których każdy minimalny ruch ma znaczenie. Wybierzmy więc dobrą myszkę do komputera gamingową o czułości około 1500 DPI.

A co z sensorem? Starsi gracze pamiętają pewnie jeszcze myszy kulkowe, które jednak odeszły już dawno do lamusa. Teraz do wyboru mamy dwie opcje: laserowa mysz komputerowa gamingowa lub jej optyczny odpowiednik. Od razu powiemy, że pierwsza z tych możliwości jest znacznie bardziej praktyczna, wyróżnia się niezawodnością, precyzją i szybkim czasem reakcji. Na korzyść myszy optycznej przemawia właściwie tylko niższa cena.

Przyciski w myszce do komputera gamingowej

Jak już powiedzieliśmy, najlepsza myszka do komputera gamingowa poza standardowym lewym i prawym przyciskiem myszy oraz pokrętłem na środku, posiada także dodatkowe przyciski. Umiejscowione są najczęściej po bokach obudowy. Możemy do nich przypisać własne ustawienia, dzięki czemu oszczędzamy czas i gra nam się o wiele wygodniej. Z drugiej strony, gdy myszka do komputera gamingowa posiada ich zbyt wiele, łatwo się pomylić i pogubić, zwłaszcza na początku.

Zobacz też: Klawiatura mechaniczna do 100 zł

Design myszki do komputera gamingowej

Chociaż wygląd nie jest najważniejszy, dobra mysz komputerowa gamingowa nie tylko świetnie działa, ale też wygląda. Najczęściej cechuje się nowoczesnym designem i opływowym kształtem. Znajdziemy zarówno klasyczne, czarne modele, jak i dynamiczne projekty z dodatkiem czerwieni lub innych barw. Świetnie prezentuje się myszka do komputera gamingowa z podświetleniem, zwłaszcza wieczorami. Często producent daje nam wręcz możliwość ustawienia barwy podświetlenia lub pozostawienia go wielokolorowym.

Gdzie kupić myszkę do komputera gamingową?

Często pada pytanie, gdzie najlepiej kupić dobrą mysz komputerową gamingową. Sprzęt dla graczy znajdziemy przede wszystkim w popularnych marketach z elektroniką, których sklepy znajdują się w całej Polsce. Możemy też celować w mniejszych sprzedawców, jak również sklepy internetowe. Producenci to na przykład HAVIT, Logitech, Razer, ReDragon, Genesis, Dareu i inni.

Najlepsza myszka do komputera gamingowa
Najlepsza myszka do komputera gamingowa

Cena myszki do komputera gamingowej

Ile kosztuje mysz komputerowa gamingowa? Cena zależy od naszych wymagań. Najtańsze urządzenie tego typu kupimy już za około 20 zł, jednak nie ma co wymagać od niego zbyt wiele, ani trwałości, ani jakości. Dobrze więc sobie przygotować budżet co najmniej 80 zł, choć najdroższe modele kosztują znacznie więcej – nawet 250 zł.

Myszka do komputera gamingowa – opinie

Jesteśmy ciekawi, jakie macie doświadczenia i opinie o myszkach do komputera gamingowych. Dopiero zamierzacie je wypróbować, a może jesteście już po pierwszych próbach? Co skłania Was do zakupu i jaki model najbardziej do Was przemawia? Dajcie znać w sekcji komentarzy!

Myszka do komputera gamingowa / Ranking najlepszych

Obiecaliśmy, że wskażemy najlepszy model – i właśnie to robimy. Zebraliśmy najbardziej polecane, cieszące się nienaganną opinią propozycje na każdą kieszeń. Ich efektem jest poniższy ranking najlepszych myszy komputerowych gamingowych.

1.
Logitech LIFT Rose 910-006478
Myszka do komputera gamingowa Logitech
2.
SteelSeries Aerox 9
Myszka do komputera gamingowa SteelSeries
3.
SteelSeries mysz gamingowa Aerox 3 czarna 62599
Myszka do komputera gamingowa SteelSeries
4.
Razer Viper Ultimate
Myszka do komputera gamingowa Razer
5.
SteelSeries Aerox 5
Myszka do komputera gamingowa SteelSeries
6.
Logitech G502 X Plus 910-006162
Myszka do komputera gamingowa Logitech
7.
Logitech G502 Hero czarny (910-005470)
Myszka do komputera gamingowa Logitech
8.
Razer Deathadder V2 X HyperSpeed
Myszka do komputera gamingowa Razer
9.
Logitech PRO Wireless Gaming Mouse (910-005272)
Myszka do komputera gamingowa Logitech

Dodaj opinie na forum