Laptop gamingowy do 5000 zł

Laptop gamingowy do 5000 zł to jeden z droższych, ale i lepszych modeli sprzętu dla graczy. Każdy miłośnik gier, dla którego jest to czymś więcej, niż tylko zwykłym hobby dla zabicia czasu, powinien zainwestować w taki gadżet. Cechuje się na prawdę niezłymi parametrami, jakością i wyglądem. Idealnie sprawdza się na różnego rodzaju rozgrywki. W tej cenie to prawdziwa klasa! Nie możemy narzekać na zacinanie się gry, na niewyraźny obraz i tak dalej, a wręcz przeciwnie, to wszystko, co najlepsze. Ten sprzęt zapewni nam niezapomniane źródło rozrywki i może być wykorzystywane też w innych celach ze względu na swoją jakość.

Jaki laptop gamingowy do 5000 zł wybrać? To zapewne Wasze pierwsze, ale i nie ostatnie pytanie. Bowiem przy tej cenie i takim sprzęcie na pewno w naszych głowach pojawia się wiele pytań. Ale u nas znajdziecie na nie odpowiedzi, bowiem zebraliśmy w jednym miejscu wiele porad, specjalnie dla Was. Z nami wybór będzie prostszy! Zobaczcie ranking najlepszych i nie czekajcie – zapraszamy po szczegóły!

Laptop gamingowy do 5000 zł Ranking
Jaki Laptop gamingowy do 5000 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Jaki laptop gamingowy do 5000 zł wybrać i kupić?

Zakup laptopa gamingowego do 5000 zł to nie zabawa. W tej cenie możemy mieć wiele, zatem przemyślmy bardzo dobrze, czego oczekujemy. Jakie są nasze indywidualne potrzeby, dopasowując sprzęt pod grę/gry. Ale też patrząc na inne czynności, jakie możemy na nim wykonywać np. przeglądanie internetu, filmy, itd. Dlatego podczas zakupów zwróćmy także uwagę na kilka ważnych elementów, choćby:

  1. ekran,
  2. matryca,
  3. karta graficzna,
  4. odświeżenie i opóźnienie,
  5. system operacyjny.
Laptop gamingowy do 5000 zł
Laptop gamingowy do 5000 zł / Ranking i opinie

Ekran w laptopie gamingowym do 5000 zł

Kiedy w planach mamy zakup laptopa gamingowego do 5000 zł, warto zacząć od wyboru odpowiedniego ekranu. A konkretnie od jego wielkości, która pozwoli nam widzieć wszystko wyraźnie, co w grach jest ważne. W tej cenie jednak rzadko kiedy natrafimy na coś małego. Zwykle jest to najmniej 16-17 cali, nawet do 20 cali!

Co za tym idzie to rozdzielczość ekranu w laptopie gamingowym do 5000 zł. Kiedy wybieramy odpowiednią wielkość wyświetlacza musimy liczyć się też z jego jakością obrazu. W przypadku takiego przedziału najodpowiedniejszy wydaje się być parametr 1920×1080 pikseli, czyli opcja Full HD, niekiedy też w dostępności opcji 4K.

Polecamy: Laptop gamingowy do 2000 zł

Matryca w laptopie gamingowym do 5000 zł

Kiedy mowa o ekranie w laptopie gamingowym do 5000 zł mamy tu coś powieązane, czyli matrycę, która także odpowiada za jakość widzianego obrazu, ale w nieco inny sposób. Bowiem chodzi o odbijanie się od kranu światła. W przypadku gier rozgrywki mogą trwać noce i dnie. O ile jest to ciemne pomieszczenie możemy się zdecydować na matrycę błyszczącą, która słabo odbija promienie. Ale za to posiada bogatą kolorystykę, bardzo wyraźną.

Z kolei matryca matowa nie oddaje pełni kolorów, ich głębi, ale świetnie radzi sobie z odbijaniem promieni słonecznych. Często posada dodatkową antyrefleksyjną powłokę. Dlatego idealnie nadaje się do jasnych, dobrze oświetlonych pomieszczeń i grania w dzień. Musimy się zastanowić, jakie may pomieszczenie i co jest dla nas ważniejsze.

Karta graficzna w laptopie gamingowym do 5000 zł

Dla lepszego obraz podczas grania na laptopie gamingowym do 5000 zł, które gry obecnie potrafią być bardzo realistyczne oraz „jak żywe”, warto zainwestować w model, który posiada dobry układ graficzny. Dzięki niemu gry będą dawać nam wrażenia, wciągną nas jak prawdziwe życie. Wybór możemy podjąć decydując się na jedną z nich, czyli dedykowaną, bądź integrowaną. Pierwsza z nich jest bardziej wydajna, szczególnie na wymagające gry. Daje nam także lepszy obraz, większą paletę barw i kontrasty dopasowane do sytuacji. Z koleidruga bardziej nadaje się do codziennych czynności i jednak rzadko znajdziemy ją w tej cenie.

Jaki laptop gamingowy do 5000 zł
Jaki laptop gamingowy do 5000 zł wybrać? – Opinie i ranking

Odświeżenie i opóźnienie w laptopie gamingowym do 5000 zł

Kolejnym elementem jest odświeżanie oraz opóźnienie w laptopie gamingowy do 5000 zł. Co oznaczają te tajemniczo brzmiące parametry? Odświeżanie jest to szybkość reakcji, czas reakcji jaką potrzebuje laptop. Inaczej częstotliwość odświeżania wyświetlacza, który pokazuje ile razy w ciągu sekundy odświeża się obraz, czyli generuje nowy obraz. Wartość ta zawsze podawana jest w Herzach (Hz). W przypadku takiej ceny wynosi ona aż 144 Hz, czyli aż 144 razy odświeża się obraz w ciągu jednej sekundy pokazując nam nowy obraz na wyświetlaczu. Więc nic nas nie ominie!

Z kolei opóźnianie to parametr, który określa jaki czas upływa od momentu wysłania żądania np. za pomocą myszki, do odczytu danych z określonej kolumny pamięci. Zatem jest to czas, jaki mamy na wykonanie zadania, co także jest ważne podczas rozgrywek, by nadążać i działać na najwyższych obrotach, jeśli liczy się dla nas wygrana.

Zobacz: Laptop gamingowy do 4000 zł

System operacyjny w laptopie gamingowym do 5000 zł

System operacyjny w laptopie gamingowym do 5000 zł to inaczej element, który odpowiada za jakość działania całego sprzętu. Za to, czy się nie zacina, czy nic nie przerywa. Dlatego warto wybrać znane i polecane systemy, a najbardziej sprawdzonym jest Windows. Występuje w wielu laptopach i jest kompatybilny z grami. Możemy na nim grać praktycznie w każdą grę. Oczywiście zawsze warto celować w najnowszą wersje Windows 10 lub 11.

Najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł

Jaki to jest najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł? Czym się wyróżnia? Przede wszystkim tym, że jest dopasowany do naszych potrzeb. Bowiem nie ma jednego takiego modelu. Jest ich wiele i nieco się różnią między sobą, więc każdy może znaleźć dla siebie coś, co mu odpowiada najbardziej. Zawsze jednak liczy się jakość, więc miejmy na uwadze wielkość laptopa, a co za tym idzie i rozdzielczość ekranu. Do tego mamy także elementy takie jak dobra karta graficzna, dzięki której mamy świetną kolorystykę i kontrasty. Szybki czas reakcji to niezwykle ważna cecha!

Najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł
Najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł

Gdzie kupić laptop gamingowy do 5000 zł?

Dobry laptop gamingowy do 5000 zł możemy zakupić w różnych miejscach, choćby internetowo, bądź udać się do sklepów stacjonarnych. Do nas należy wybór. W drugim przypadku mamy możliwość omówienia wyboru z doradcą klienta, zobaczenia produktów na żywo i dopasowania ich, widząc jak wyglądają i co są nam w stanie zapewnić. Choć pewnie w internecie może być nieco większy wybór. Z kolei sklepy to m. in. te z elektroniką, dla graczy, ale przede wszystkim markety RTV.

Sprawdź także: Laptop gamingowy do 3000 zł

Do znanych producentów zaliczamy np.: Acer, MSI, Asus, Lenovo i inni.

Laptopa gamingowego do 5000 zł – opinie

Jaki laptop gamingowy do 5000 zł wybrać? Teraz to my kierujemy to pytanie do Was? Co sądzicie, co warto kupić i dlaczego? Dlaczego w ogóle w tej cenie? Dlaczego taki model a nie inny macie na oku? Jakiego producenta wybieracie? Czym się kierujcie? Co dla Was jest najważniejsze? Jakie cechy oraz funkcje? Dajcie nam znać! Czekamy na Wasze opinie!

Laptop gamingowy do 5000 zł / Ranking najlepszych

W dzisiejszych czasach gry to ciekawe rozwiązanie, aby ciekawie spędzić czas wolny, nawet ze znajomymi online. Jeśli to jest coś, co chcemy robić, nie tylko hobbystycznie, ale może i zarabiać na rozgrywkach, to warto zainwestować w dobry sprzęt. A te polecane znajdziecie w najnowszym rankingu najlepszych laptopów gamingowych do 5000 zł. Zobaczcie sami, co warto kupić i dlaczego. Pełen opis i dokładna cena na Was czekają. Zapraszamy serdecznie po to, co najlepsze!

Dodaj opinie na forum