Laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali

Laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali to dość popularny wybór. Jest on dedykowany przede wszystkim dla osób, które grą zajmują się w celach czysto amatorskich, rozrywkowych. Dla zawodowych e-sportowców dedykowany jest nieco inny segment urządzeń. Jeśli jednak nie zarabiamy na graniu i jest to hobby, którym zajmujemy się w wolnym czasie, nie chcemy inwestować w nie zbyt dużych kwot. Dlatego właśnie sprzęt w ograniczonym budżecie może sprawdzić się w praktyce.

Jesteście ciekawi, na jakie dokładnie parametry możemy liczyć? A może zastanawiacie się, czym się kierować przy takim zakupie? Zapraszamy do lektury poniższego poradnika! Podpowiadamy w nim, jaki laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali jest najlepszy i czego spodziewać się po takim urządzeniu.

Laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali Ranking
Jaki Laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali?

Podstawowe informacje będą nam potrzebne w dalszej części poradnika, dlatego warto wyjaśnić kilka kwestii – zwłaszcza jeśli ma być to pierwszy Wasz tego typu sprzęt. Najlepszy laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali wyróżnia się kilkoma charakterystycznymi cechami, do których należą:

  • Niewygórowana cena – chociaż 4000 zł to całkiem konkretna kwota, na rynku gamerskiego sprzętu można ją uznać za stosunkowo niską. Otwiera jednak przed nami spore możliwości. Zwłaszcza w porównaniu do cen komputerów stacjonarnych dla graczy taki zakup zdecydowanie się opłaca.
  • Przeznaczenie – jako laptop do gier, dobry komputer przenośny gamingowy do 4000 zł 17 cali charakteryzuje się często wysokimi parametrami i krótkim czasem reakcji oraz wysoką dynamiką obrazu. Dzięki temu dobrze sprawdza się nawet podczas gry w zręcznościowe tytuły.
  • Rozmiar – w laptopie przekątna ekranu definiuje, jak duże będzie całe urządzenie. Tutaj mamy do czynienia z obrazem o przekątnej około 17 cali – najczęściej 17,3 cala. Dzięki temu wszystkie szczegóły są dobrze widoczne, a komfort gry niewiele ustępuje komputerowi stacjonarnemu. Z drugiej strony, tak duży laptop jest ciężki i zajmuje sporo miejsca w torbie, co musimy wziąć pod uwagę, chcąc korzystać z niego w różnych miejscach.
  • Mobilny charakter – najlepszy laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali pozwala nam grać właściwie wszędzie. Ulubione tytuły możemy odpalić zarówno przy biurku, jak i w kuchni, w łóżku, a nawet w plenerze.

Zobacz też: Laptop gamingowy 16 cali

Laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali
Laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali / Opinie, ranking najlepszych

Jaki laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali wybrać i kupić?

Jednak ani cena, ani przeznaczenie, ani nawet przekątna ekranu nie wyczerpują wszystkich kwestii, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie. Co zatem jeszcze warto rozważyć? Możemy tu wymienić przede wszystkim:

  1. Jakość obrazu,
  2. Czas reakcji,
  3. Klawiaturę,
  4. Procesor i RAM,
  5. Kartę graficzną,
  6. Dysk.

Sprawdź także: Laptop gamingowy 15 cali

Jakość obrazu w laptopie gamingowym do 4000 zł 17 cali

Wiemy już, że przekątna ekranu to około 17 cali, ale co z pozostałymi parametrami? Najlepszy laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali powinien cechować się wysoką rozdzielczością, czyli liczbą pikseli. Pozwala ona osiągnąć wyrazisty, szczegółowy obraz i duży komfort gry, zwłaszcza na wysokich ustawieniach grafiki. Mówimy tu o ekranie co najmniej 2K, a najlepiej 4K. Jeśli chodzi o matrycę, najpopularniejsza jest IPS, która zapewnia szeroki kąt widzenia, dobrą jakość kolorów i kontrastu, lub też VA, zapewniający lepszą dynamikę obrazu. Matryca błyszcząca oferuje nam mocniejsze nasycenie kolorów, a matowa sprawia, że ekran nie odbija promieni słonecznych, które pogarszałyby widoczność.

Jaki laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali
Jaki laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali wybrać?

Czas reakcji laptopa gamingowego do 4000 zł 17 cali

Niektóre parametry ekranu wiążą się także z jego czasem reakcji. Dobry laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali powinien mieć na przykład podniesioną częstotliwość odświeżania ekranu w stosunku do standardowych 60Hz. Co najmniej 144Hz zapewnią nam dynamiczny, szybko zmieniający się obraz. Upłynni to ruch na ekranie, zapobiega efektowi smużenia, a także sprawia, że szybciej dostrzeżemy zagrożenie. Pośrednio związany jest z tym także czas reakcji plamki, który powinien wynosić mniej niż 1ms.

Może Cię zainteresować: Laptop gamingowy 20 cali

Klawiatura w laptopie gamingowym do 4000 zł 17 cali

Klawiatura to także niezwykle ważny element, gdyż to właśnie ona odpowiada za sterowanie i wprowadzanie danych. Musi być solidna, niezawodna, gdyż gra często przebiega dość dynamicznie. Najlepiej, żeby była podświetlana – nie tylko efektownie to wygląda, lecz przede wszystkim umożliwia wygodną grę także po zmroku. Jeśli jednak oryginalna klawiatura w laptopie nam nie odpowiada, zawsze możemy dokupić zewnętrzną, dodatkową – choć jest to oczywiście dodatkowy wydatek.

Procesor i RAM a dobry laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali

Najważniejsze jednak jest wnętrze. Dobry laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali musi mieć duże zasoby, jeśli chodzi o parametry. Ważne jest, by zastosowano w nim co najmniej ośmiordzeniowy procesor przeznaczony dla graczy. Z pamięcią RAM sprawa jest nieco prostsza – im więcej, tym lepiej. Możemy celować w urządzenie oferujące 8 lub 16 gigabajtów.

Zobacz również: Laptop gamingowy 14 cali

Karta graficzna w laptopie gamingowym do 4000 zł 17 cali

Warto zdawać sobie sprawę, że obecnie ceny kart graficznych poszybowały w górę. A jest to niezwykle ważny element, ponieważ odpowiada za płynność gry, grafikę i inne aspekty związane z jakością rozrywki. Nie możemy więc liczyć, że w tak niskim budżecie znajdziemy najnowsze i najbardziej zaawansowane modele. Na szczęście najlepszy laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali oferuje nam całkiem sporo – ważne, żeby to była dedykowana karta graficzna, która w przeciwieństwie do karty zintegrowanej, posiada własną pamięć RAM, a nie współdzieli ją z procesorem.

Jaki laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali jest najlepszy? Dysk

Dlaczego ten parametr znalazł się w naszym zestawieniu na końcu? Okazuje się, że w większości przypadków najlepszy laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali jest dość rozwojowy pod tym względem, to znaczy zakłada możliwość powiększenia dysku czy to dodatkowymi podzespołami, czy dyskiem zewnętrznym. Warto jednak zwrócić uwagę, co oferuje w podstawowej wersji. Najlepiej, by był to dysk SSD – jest on szybki, pojemny, lekki, a także mniej awaryjny od dedykowanych HDD. Jeśli wolimy większą pamięć w niskiej cenie, możemy zdecydować się na dysk hybrydowy. Wtedy oprogramowanie i gry, a także dane, do których chcemy mieć szybki dostęp, instalujemy na SSD, a pozostałe pliki trzymamy na HDD.

Najlepszy laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali
Najlepszy laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali

Gdzie kupić laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali?

W jakich sklepach możemy kupić dobry laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali? Polecamy odwiedzić przede wszystkim sklepy komputerowe i duże markety z elektroniką. Z pomocą przychodzą nam także sklepy internetowe, jak również sprzedawcy sprzętu poleasingowego i outletowego. Możemy mieć dzięki temu laptop o wyższych parametrach w niższej cenie. Wśród producentów można wymienić na przykład Asus, Acer, Lenovo, HP i inni.

Laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali – opinie

Pewnie profesjonalni gamerzy złapaliby się za głowy, jednak dla „przeciętnego zjadacza chleba” – nastolatka czy osoby dorosłej chcących się zrelaksować po pracy lub szkole – taki sprzęt okazuje się w pełni wystarczający. A jak Wy to widzicie? Które z opisanych przez nas parametrów są dla Was najważniejsze? A może dołożylibyście coś do tej listy? Czekamy na opinie o laptopach gamingowych do 4000 zł 17 cali!

Laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali / Ranking najlepszych

A może nie macie jeszcze doświadczenia w temacie lub kupujecie tego typu sprzęt na prezent? Warto skorzystać w takim razie z doświadczenia innych użytkowników! Poniżej znajdziecie ranking najlepszych laptopów gamingowych do 4000 zł 17 cali. Wybraliśmy do niego tylko sprawdzone i polecane propozycje, dzięki czemu macie pewność, że każda z nich to dobry wybór.

Dodaj opinie na forum