Monitor gamingowy 144hz 24 cale

Monitor gamingowy 144hz 24 cale to sprzęt stworzony właśnie z myślą graczach. Tak, aby ich rozgrywki przechodziły gładko, bez problemów i stresu, że cały wysiłek poszedł na marne, bo coś się zacięło. W tym przypadku mamy zapewnioną jakość obrazu na wysokich parametrach. Bowiem różne mamy gry, jednak w obecnych czasach wiele z nich wymaga od nas dużego skupienia się, są one bardzo realistyczne i musimy za nimi nadążyć. A do tego potrzebujemy dobry sprzęt, sprawny, z odpowiednimi parametrami, które pozwolą nam grac w komforcie i skupić się typowo na grze. Warto sprawdzić możliwości.

Przede wszystkim dobry monitor gamingowy 144hz 24 cale to jakość. Zatem czym się kierować, by móc spokojnie grać w różne gry? Nawet te dynamiczne? Czy także nadają się do kooperacyjnych? Co jest ważne podczas zakupu? Jeśli na razie nie wiecie jeszcze, który model wybrać – z nami na pewno Wam się to uda! W jednym miejscu mamy wiele informacji, porad oraz poleceń. Możecie przejrzeć ciekawe modele właśnie dla prawdziwych graczy.

Monitor gamingowy 144hz 24 cale Ranking
Jaki Monitor gamingowy 144hz 24 cale?
Ranking najlepszych >>>

Zapraszamy!

Co charakteryzuje monitor gamingowy 144hz 24 cale?

Dobry monitor gamingowy 144hz 24 cale to sprzęt dla graczy, którzy lubią grać w różne gry komputerowe. Dlatego potrzebują jakości, która im na to pozwoli. Jeśli i dla Was liczą się wyniki czy osiągnięcia, to bardzo dobry wybór. Bowiem mamy aż 24 cale przekątnej ekranu, czyli optymalną wielkość wyświetlacza. Taki model zmieści się do większości pokojów, a przy okazji da nam duży obraz gry, wyrazistość i jakość tego, co się na nim dzieje.

A co oznacza liczba 144hz? Dla osób, które tego nie wiedzą, już wyjaśniamy. Przede wszystkim jest to niezwykle ważny parametr. Odpowiada za częstotliwość zmiany obrazu, abyśmy byli zawsze na bieżąco. Tu mamy odświeżanie ekranu na poziomie 144hz. Czyli aż 144 obraz zmienia się w ciągu sekundy, abyśmy nadążyli za tym, co dzieje się w grze i niczego nie przegapili. Idealny sprzęt dla gracza.

Monitor gamingowy 144hz 24 cale
Monitor gamingowy 144hz 24 cale / Ranking, opinie i cena

Jaki monitor gamingowy 144hz 24 cale wybrać i kupić?

To jaki ten monitor gamingowy 144hz 24 cale wybrać? To podstawowe pytanie, a odpowiedź brzmi, że musimy mieć na uwadze własne potrzeby, rodzaje gier a także inne parametry. Bo to dobra jakość, tak częste odświeżanie oraz cale, które pozwolą nam wszystko widzieć. Jednak ważne są też inne cechy, choćby takie jak:

  • rozdzielczość ekranu,
  • matryca,
  • czas reakcji matrycy,
  • montaż.

Rozdzielczość ekranu w monitorze gamingowym 144hz 24 cale

Kiedy znamy już wielkość monitora gamingowego 144hz 24 cale warto także mieć na uwadze jego rozdzielczość, czyli jakość wdzianego obrazu. Jest to parametr odpowiedziany za wyrazistość, kolorystykę i kontrasty. A w tych modelach możemy liczyć na dobry efekt końcowy, a jest nim zwykle opcja Full HD, czyli 1920×1080 pikseli czy nawet niekiedy Full HD+. To głębia kolorów i wyrazistość, dająca nam realistyczne efekty podczas gry.

Sprawdź: Monitor gamingowy 240hz 4k

Matryca w monitorze gamingowym 144hz 24 cale

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest matryca w monitorze gamingowym 144hz 24 cale. To także część związana z widzianym obrazem. Ale nie do końca chodzi o jakość, czyli wyrazistość. Tu zauważyć możemy wpływ na reakcję ze światłem. Bowiem dostępne mamy dwie matryce. Jedną z nich jest matowa a drugą błyszcząca. Matryca matowa cechuje się słabą jakością kolorów, gdyż posiada powłokę antyrefleksyjną, która trochę je fałszuje. Za to zyskujemy ekran, który odbija promienie światła. Zatem nadaje się do każdych warunków.

Z kolei matryca błyszcząca cechuj się niezwykła kolorystyką, bogatymi paletami barw, jednak nie nadaje się do mocno nasłonecznionych pomieszczeń. A to dlatego, że nie odbija promieni światła. Dlatego podczas jasnych dni, gdy do pokoju wpadają promienie możemy nie widzieć tego, co dzieje się na ekranie. A podczas gier nie jest to wskazane.

Jaki monitor gamingowy 144hz 24 cale
Jaki monitor gamingowy 144hz 24 cale wybrać? – Zobacz!

Czas reakcji matrycy w monitorze gamingowym 144hz 24 cale

Następnie warto omówić czas reakcji matrycy w monitorze gamingowym 144hz 24 cale. Jest to parametr, który odpowiada za szybkość reagowania matrycy w komputerze, czyli reakcję na to, co widzimy na monitorze. Jednak jest to na podstawie naszych ruchów, czyli żądań jakie mamy np. myszką czy klawiaturą. To szczególnie ważny element podczas dynamicznych rozgrywek. Także jako gry, gdzie gramy z innymi, aby ich nie hamować i nie zniszczyć rozgrywki za wolnymi ruchami. W tym przypadku najbardziej przyda się model z czasem reakcji od 1 do 12 milisekund.

Montaż monitora gamingowego 144hz 24 cale

Co jeszcze możemy powiedzieć o monitorze gamingowym 144hz 24 cale? To jak go zamontować. Bowiem wiele modeli oferuje nam coś więcej, niż tylko poziome stanie na biurku. Zakupić możemy również ramię dla monitora, takie które stoi na biurku lub jest do powieszenia na ścianę. Ale fenomenem jest opcja pivot, czyli możliwość zmiany ustawienia ekranu o 180 stopni.

Polecamy: Monitor gamingowy 144hz 27 cali

Najlepszy monitor gamingowy 144hz 24 cale

Najlepszy monitor gamingowy 144hz 24 cale to ten, który został stworzony z myślą o graczach. Czyli jego każda cecha daje nam jakość, która pozwala wygrywać rozgrywki. Nic się nie zacina, nic się nie tnie, nic nam nie zakłóca gry. Zwłaszcza wyraźny obraz, gdzie widać każdy szczegół. Tym samym monitor nada się do innych czynności na przykład oglądanie filmów, niczym w jakości kinowego ekranu. Dlatego indywidualnie zwracajmy uwagę na wszystkie cechy, dodatki czy funkcje. Bowiem nie ma typowo jednego najlepszego modelu, ale taki możemy naleźć dla siebie, mają na uwadze własne potrzeby.

Gdzie kupić monitor gamingowy 144hz 24 cale?

Dobre monitor gamingowy 144hz 24 cale zakupimy w różnych sklepach. Czy to są internetowe, często z dostępnymi zniżkami czy dużym wyborem. Również sklepy i markety stacjonarne z elektroniką, akcesoriami dla graczy oraz RTV. Tam każdy model sprawdzimy, przetestujemy nawet czy wybierzemy wraz z poradami doradcy klienta. Tu także jest wiele modeli i wizualnie możemy je dopasować a także poprzez opis.

Monitor gamingowy 144hz 24 cale
Monitor gamingowy 144hz 24 cale

Do znanych producentów zaliczymy: Samsung, Acer, AOC, IIyama a także inni.

A może: Monitor gamingowy 240hz

Cena monitora gamingowego 144hz 24 cale

Ciekawi Was ile kosztuje monitor gamingowy 144hz 24 cale? Wcale nie musi tak dużo, jak myślicie. Choć to prawda, ceny mogą się różnić, choćby patrząc na jakość, producenta czy dostępne w sprzęcie funkcje i inne parametry. Dlatego zwróćmy uwagę na wiele możliwości, zaczynając od najtańszych za 650 zł po najdroższe za 800zł.

Monitor gamingowy 144hz 24 cale – opinie

A Wy jaki monitor gamingowy 144hz 24 cale polecacie? Czym on się wyróżnia? Jakie ma cechy oraz co byście w nim jednak zmienili? Być może podoba Wam się jakiś konkretny model? Dlaczego właśnie ten? I w jakiej cenie polecacie zakup? Od którego producenta? Koniecznie dajcie nam znać! Czekamy na opinie!

Monitor gamingowy 144hz 24 cale / Ranking najlepszych

Gry są nadal bardzo popularne a wręcz przeżywają swoją „drugą młodość”. Zatem nie ma lepszej rady, niż zakup odpowiedniego sprzętu. Takie znajdziecie w rankingu najlepszych monitorów gamingowych 144hz 24 cale. W tym zestawieniu czekają na Was modele sprawdzone i polecane. Zobaczcie sami, co warto kupić, ich opis wraz z aktualną ceną. Nie traćmy czasu!

1.
Samsung S24AG300NRX LS24AG300NRXEN
Monitor gamingowy 144hz 24 cale Samsung
2.
LG 24GN60R-B
Monitor gamingowy 144hz 24 cale LG
3.
AOC 24G2SPU/BK
Monitor gamingowy 144hz 24 cale AOC
4.
Samsung Odyssey G3 S24AG30ANUX LS24AG30ANUXEN
Monitor gamingowy 144hz 24 cale Samsung
5.
BenQ ZOWIE XL2411K Czarny
Monitor gamingowy 144hz 24 cale BenQ
6.
Samsung Odyssey G30A (LS24AG300NUXEN)
Monitor gamingowy 144hz 24 cale Samsung
7.
LG 24GN65R-B
Monitor gamingowy 144hz 24 cale LG
8.
ViewSonic VX2458-P-MHD
Monitor gamingowy 144hz 24 cale ViewSonic
9.
BenQ XL2411P 24" czarny (9H.LGPLB.QBE)
Monitor gamingowy 144hz 24 cale BenQ
10.
AOC 24G2U/BK
Monitor gamingowy 144hz 24 cale AOC

Dodaj opinie na forum