Monitor gamingowy do 1500 zł

Monitor gamingowy do 1500 zł to chętnie wybierany gadżet przez miłośników gier komputerowych. Sprawdza się w przypadku rozgrywek hobbystycznych. Bowiem nie jest to najlepszy rodzaj monitorów, ale sprawdza się w wielu domach. Posiada lepszą jakość, niż zwykły monitor komputerowy do codziennych czynności np. przeglądania internetu, a to dlatego, że wiele gier w dzisiejszych czasach posiada nowe rozszerzenia, wiele braw i dynamikę ruchu postaci. Dobry monitor to jeden z podstawowych elementów udanej gry. I też dobrej zabawy. Dlatego warto przed zakupem sprawdzić dostępne opcje.

Jaki monitor gamingowy do 1500 zł kupić? To podstawowe pytanie, ale musimy też zadać sobie inny pytania pomocnicze, chociażby na co zwrócić uwagę, co jest ważne, jakie powinien mieć cechy? Jeśli szukacie na nie odpowiedzi, znajdziecie je u nas! Zapraszamy do naszej lektury, gdzie czeka na Was wiele porad oraz ciekawych propozycji. Mamy także ranking najlepszych, a na końcu czekamy na Wasze opinie zawarte w komentarzach!

Monitor gamingowy do 1500 zł Ranking
Jaki Monitor gamingowy do 1500 zł?
Ranking najlepszych >>>

Nie traćmy czasu!

Jaki monitor gamingowy do 1500 zł wybrać i kupić?

Jeszcze przed zakupem, powinniśmy dokładnie przeanalizować dostępne oferty. Zastanowić się, jaki monitor gamingowy do 1500 zł będzie dla nas najlepszy. Zachęcamy Was, abyście zastanowili się co dla Was jest ważne, w jakie gry gracie, itp. Dodatkowo już podczas zakupów powinniśmy dokładnie zwrócić uwagę na parę istotnych elementów, takich jak:

  1. przekątna i rozdzielczość ekranu,
  2. kąt widzenia,
  3. matryca,
  4. częstość odświeżania obrazu,
  5. złącza.
Monitor gamingowy do 1500 zł
Monitor gamingowy do 1500 zł / Ranking i opinie

Przekątna i rozdzielczość ekranu monitora gamingowego do 1500 zł

Na samym początku jednym z ważniejszych elementów jest ustalenie, jaki monitor gamingowy do 1500 zł będzie dla nas odpowiedni, więc musimy zwrócić uwagę na jego wielkość. Producenci w tej cenie polecają nam dość podobne przekątne ekranu. Jednak mogą się one minimalistycznie różnić, tak, abyśmy dopasowali go do swojego biurka. Zwykle możemy spodziewać się wielkości od 30 do 35 cali z czego najchętniej wybierane są modele 32-33 cale przekątnej ekranu.

Wraz z wielkością naszego monitora łączy się jego rozdzielczość, czyli jakość widzianego obrazu. Przy takiej przekątnej oraz przy tej cenie raczej nie liczy na ekstra jakość, ale nie będzie też ona najgorsza. Zwykle krąży w okolicach Full HD, czyli optymalnie do potrzeb. Najczęściej na opakowaniu będzie informacja o rozdzielczości 2560×1440 pikseli. Co daje nam dobrej jakości obraz, kontrasty czy też żywe barwy.

Polecamy: Monitor gamingowy do 600 zł

Kąt widzenia w monitorze gamingowym do 1500 zł

Dobry monitor gamingowy do 1500 zł oferuje nam szeroki kąt widzenia, zarówno z boku, jak i siedząc na wprost powinniśmy tak samo móc podziwiać obraz. Przy okazji modne są zakrzywione monitory o zakresie 178 stopni kąta widzenia. Dzięki temu możemy też swobodnie rozgrywać rozgrywki z przyjaciółmi na jednym monitorze.

Matryca w monitorze gamingowym do 1500 zł

Zaczynając od rozważań na temat matrycy, warto wspomnieć o czasie jej reakcji. Bowiem od tego zależy zmiana stanu pikseli. Zawsze podajemy ten czas w milisekundach. Im niższy będzie ten parametr, tym oznacza to lepszą jakość. Tak na prawdę czas reakcji matrycy określa nam czas niezbędny do podświetlania i wygaszania pojedynczego piksela. Tu na szczęście nie czeka nas rozczarowanie, bowiem jest to jeden z najniższych parametrów, 1 milisekunda czasu reakcji. Monitor szybko zareaguje na każdą naszą komendę.

Jaki monitor gamingowy do 1500 zł
Jaki monitor gamingowy do 1500 zł wybrać? – Opinie oraz ranking

Zostając jeszcze w temacie matrycy, warto zastanowić się nad jej rodzajem. Bowiem do wyboru mamy dwa: matową oraz błyszczącą. Pierwsza z nich jest często wybierana przez graczy, gdyż wielu z nich nie lubi, gdy światło słoneczne pada na ekran i uniemożliwia nam swobodną grę. Powłoka matowa za to niweluje padające na ekran promienie, odbija je. Dzięki czemu granie w grę nawet latem jest dużo przyjemniejsze i prostsze. Nie będziemy musieli zmieniać położenia monitora.

Z kolei błyszcząca powłoka matrycy jest świetna, gdy zależy nam na widzeniu bardzo realistycznych barw, kontrastów, kolorów. Błyszcząca matryca oddaje kolorystykę, jednak nie radzi sobie z promieniami słońca. Nie odbija ich, przez co nie nadaje się do słonecznych pomieszczeń.

Częstość odświeżania obrazu w monitorze gamingowym do 1500 zł

Kolejnym bardzo ważnym punktem jest częstość odświeżania obrazu w monitorze gamingowym do 1500 zł. Inaczej mówiąc jest to czas w jakim pokazywany nam jest pewien obraz na monitorze. A pokazywany jest n sekundę. A jak wiemy gry potrafią być mniej lub bardziej dynamiczne. Jednak w tej cenie bardzo często spotkamy modele nawet do 144 Hz częstości odświeżania obrazu. Oznacza to, że aż 144 razy w ciągu sekundy obraz zmienia się, odświeża. Dzięki czemu nic nie przegapimy podczas rozgrywek.

A może: Monitor gamingowy do 400 zł

Złącza w monitorze gamingowym do 1500 zł

Nie możemy zapomnieć, że dobry monitor gamingowy do 1500 zł daje nam także inne możliwości, niż grę. W tym celu wyposażony jest w różnego rodzaju złącza. Jednym z podstawowych jest oczywiście wejście HDMI. Innym jest też wyjście liniowe audio, wejście USB np. na pendrive’a. Takie zróżnicowanie pozwala na na dodatkowe łączenie elementów, grę w gry, które wymagają jakiś dodatków.

Najlepszy monitor gamingowy do 1500 zł

Najlepszy monitor gamingowy do 1500 zł to ten, który cechuje się odpowiednimi parametrami, które są właśnie idealne dla nas. Bowiem każdy z nas liczy na coś innego, czegoś innego potrzebuje, są także różne gry, itd. Dlatego ważne jest, aby mieć dopasowany monitor do potrzeb, do gier, w jakie gramy. Przede wszystkim jest to ważna część rozgrywek, liczy się szybki czas reakcji, częste odświeżanie ekranu. A nawet wielkość jest ważna. Powinien także dać nam dostęp do internetu, gdzie możemy korzystać z wielu innych możliwości. Zwróćmy też uwagę na rozdzielczość, paletę barw oraz kontrasty.

Najlepszy monitor gamingowy do 1500 zł
Najlepszy monitor gamingowy do 1500 zł

Gdzie kupić monitor gamingowy do 1500 zł?

Dobry monitor gamingowy do 1500 zł możemy zakupić albo przez internet, gdzie mamy na prawdę duży wybór, ale też w sklepach stacjonarnych m. in.: z elektroniką, z akcesoriami dla graczy czy w marketach z RTV. Warto skorzystać z pomocy doradcy klienta, na żywo porównać dostępne modele i wybrać dla siebie ten najlepszy.

Do chętnie wybieranych producentów zaliczamy: Samsung, Acer, MSI, LG i wielu innych.

Zobacz: Monitor gamingowy do 300 zł

Monitor gamingowy do 1500 zł – opinie

A według Was, jaki monitor gamingowy do 1500 zł warto kupić? Do czego on Wam w ogóle służy? Czemu chcecie go kupić? Jaki jest powód Waszego zainteresowania? Czym się wyróżnia? Czy posiada jakieś specjalne cechy? Na co szczególnie polecacie zwrócić uwagę? A który model według Was sprawdza się świetnie? Który warto kupić? Na Wasze opinie czekamy w sekcji komentarzy!

Monitor gamingowy do 1500 zł / Ranking najlepszych

Wielu z nas chętnie gra w gry komputerowe w wolnych chwilach. To bardzo popularne hobby, nic więc dziwnego, że powstają coraz to nowsze i lepsze dodatki do nich. Jeśli i my chcemy takie mieć, ale nie wydawać całej fortuny, warto zajrzeć do naszego rankingu najlepszych monitorów gamingowych do 1500 zł. W tym zestawieniu znajdziecie wiele polecanych modeli, sprawdzonych wraz z dokładnym opisem. Zapraszamy do zakupów już teraz!

1.
AOC 24G2AE/BK
Monitor gamingowy do 1500 zł AOC
2.
LG UltraGear 27GP850P-B.BEU
Monitor gamingowy do 1500 zł LG
3.
LG 32GN600-B Czarny
Monitor gamingowy do 1500 zł LG
4.
Samsung Odyssey S27AG550EPX LS27AG550EPXEN
Monitor gamingowy do 1500 zł Samsung
5.
LG UltraGear 27GN800P-B
Monitor gamingowy do 1500 zł LG
6.
DELL G2724D 27 QHD IPS HDMI DP 3YPPG AE
Monitor gamingowy do 1500 zł Dell
7.
AOC CU34G2X
Monitor gamingowy do 1500 zł AOC
8.
SAMSUNG Odyssey G5 C32G55TQBU 32"
Monitor gamingowy do 1500 zł Samsung
9.
Asus VG328H1B Curved
Monitor gamingowy do 1500 zł Asus
10.
SAMSUNG Odyssey G4 S27BG400 27"
Monitor gamingowy do 1500 zł Samsung

1 opinia na forum “Monitor gamingowy do 1500 zł”

  1. Dobry monitor powinien posiadać wszystko! czas 1ms,freesync/g-sync,głośniki i min 144hz. Jak nie ma wszystkiego to nie warto zawracać sobie tym głowy,bo 1500zł to wcale nie jest mało… Mogliście się bardziej postarać..

    Odpowiedz

Dodaj opinie na forum