Monitor gamingowy 4k 144hz

Monitor gamingowy 4k 144hz to monitor komputerowy stworzony typowo z myślą o graczach gier komputerowych. To właśnie jeden z wielu gadżetów, ale za to z najwyższą rang. Bowiem odpowiada za jakość widzianego obrazu. Czyli z to, jak się porusza, jakie są kolory, różnorodność barw, itd. Dzięki niemu możemy uzyskać wręcz wspaniałe efekty, niczym realna gra. Ale nadal pozostaje w wirtualnym świecie. Ale możemy zyskać wiele, jeśli odpowiednio dopasujemy to do naszych potrzeb. Na pewno warto poświęcić temu chwilę czasu, szczególnie, gdy gry to nasze największe hobby i liczy się dla nas efekt tej rozgrywki.

To jaki monitor gamingowy 4k 144hz wybrać? Na czym się skupić? Czy cena ma znaczenie? A co oznaczają skróty liczbowe w nazwie? Na pewno pojawia Wam się w głowie wiele pytań. Zastanawiacie się, spośród jakich modeli wybrać i które są najlepsze. A my chętnie Wam w tym pomożemy. Warto sprawdzić, co polecają inni, choćby w rankingu najlepszych, z kolei w sekcji komentarzy to my czekamy na Wasze opinie. Nie traćmy czasu!

Monitor gamingowy 4k 144hz Ranking
Jaki Monitor gamingowy 4k 144hz?
Ranking najlepszych >>>

Jaki monitor gamingowy 4k 144hz wybrać i kupić?

Na pewno musimy wiedzieć, co kupujemy i jakie modele mamy do wyboru. Czyli cena i czym się charakteryzują. Bez dwóch zdań należy mieć na uwadze własne oczekiwania, ale i ważne cechy produktu. W ten oto sposób zdecydujemy się na najlepszy z możliwych wyborów. Oto istotne cechy, na które musimy spojrzeć podczas zakupów, czyli:

  • ekran,
  • kąt widzenia,
  • odświeżanie,
  • czas reakcji matrycy,
  • złącza.
Monitor gamingowy 4k 144hz
Monitor gamingowy 4k 144hz / Ranking, opinie oraz cena

Ekran monitora gamingowego 4k 144hz

Zaczynając poszukiwania monitora gamingowego 4k 144hz warto mieć na uwadze wielkość ekranu. Tak, aby to było dla nas wygodne. Z wielkością wiąże się rozdzielczość, czyli w tym przypadku na poziomie 4k. To wysoka jakość, która oferuje nam na prawdę bogatą kolorystykę, kontrasty, różnorodność kolorów, wyrazistość. Idealne dla najnowszych gier, które oczekują od nas, że zobaczymy każdy szczegół scenerii i postaci. Wszystko będzie wydawało się bardzo realistyczne. Taką rozdzielczość na pewno znajdziemy w modelach o przekątnej ekranu od 25 do 27 cali. Czyli bardzo dużych, które będą nam w stanie pokazać te szczegóły.

Może Was zainteresować: Monitor gamingowy 144hz 24 cale

Kąt widzenia w monitorze gamingowym 4k 144hz

Jeśli już jesteśmy cechach ekranu na pewno musimy też omówić element, jakim jest kąt widzenia. To ważne, by widzieć dobrze to, co dzieje się na wyświetlaczu. Przede wszystkim to komfort dla nas podczas rozgrywek. Przy okazji powinien być tak ustawiony, by nie zawadzać nam na biurku. Dlatego producenci coraz częściej oferują nam zakrzywione ekrany, z dużym polem widzenia. Kąt ten wynosi nawet do 178 stopni! Tak, by wyraźnie widzieć różne strony i części monitora.

Odświeżanie monitora gamingowego 4k 144hz

I kolejny ważny element, jakim jest odświeżanie monitora gamingowego 4k 144hz. Dlaczego jest to tak ważne? Bo wpływa na jakość gry i tego, co widzimy na wyświetlaczu. Przede wszystkim odświeżanie oznacza ile razy zmienia się obraz w ciągu jednej sekundy. Dokładniej to wyjaśniając w tym przypadku mamy monitor gamingowy 4k 144hz, czyli te 144hz oznacza odświeżanie obrazu na poziomie 144 razy na sekundę. To bardzo płynne przejścia, które sprawdzą się w grach i nie pozwolą nam przeoczyć nic ważnego.

Czas reakcji matrycy w monitorze gamingowym 4k 144hz

Kolejne omówimy sobie czas reakcji matrycy w monitorze gamingowym 4k 144hz. To czas, jaki mamy na decyzje, aby ekran współpracował z innymi akcesoriami, np. klawiaturą czy myszką. Matryca to wyraźny obraz i szybkość działania. Jeśli zdecydujemy się na dobry model, to na pewno nie czeka nas rozczarowanie, bo to nawet 1 milisekunda czasu reakcji matrycy. Czyli mija tylko sekunda od momentu na przykład poruszenia myszką od tego, co pojawia się lub zmienia na ekranie monitora. Dlatego w grach tak bardzo liczy się dobry sprzęt, który czasem może nawet pomoże nam wygrać. Właśnie tym, że szybko reaguje na nasze zadania.

Jaki monitor gamingowy 4k 144hz
Jaki monitor gamingowy 4k 144hz wybrać? Opinie, Ranking, Cena

Złącza w monitorze gamingowym 4k 144hz

Dobry monitor gamingowy 4k 144hz oferuje również złącza. Bo czasem są one przydatne, by podłączyć gadżet lub gdy nie używamy go akurat do rozgrywek. Przede wszystkim są nimi te przewodowe, jak USB, choćby do pendrive’a czy akcesoriów do gier. Czasem jest to USB typu C, by podłączyć nowe smartfony a nawet tablety. Oczywiście zawsze znajdziemy złącze HDMI, DisplayPort czy nawet slot na kartę pamięci.

Ale to nie wszystko, bo monitor gamingowy 4k 144hz obecnie może być wyposażony w nowoczesne złącza, takie jak Wi-Fi oraz Bluetooth. To ułatw nam podłączenie bezprzewodowych akcesoriów, jak głośniki, słuchawki, myszka czy klawiatura. Tu mamy większą swobodę ruchu i też nowsze modele, czyli powinny być one dobrze działające. Warto dokładnie sprawdzić przed zakupem, jakie złącza znajdziemy w jakim modelu.

A może: Monitor gamingowy 240hz 4k ?

Najlepszy monitor gamingowy 4k 144hz

Najlepszy monitor gamingowy 4k 144hz, który to jest? Na pewno Was ciekawi, czy to tylko jeden model, a my odpowiadamy, że nie. Bo każdy z nas ma inny gust oraz oczekiwania. To daje nam pewność, że wybór będzie duży i znajdziemy coś pod swoje ulubione gry. Tak, aby rozgrywka przebiegła bez zarzutów. Oczywiście z korzyściami dla nas, a na to wpływ ma choćby właśnie odświeżanie. Na komfort grania wpływa jakość obrazu, kolorystyka, itd, co w tym przypadku oznacza 4k. Jeśli gry wymagają dodatków, to na pewno przydadzą się w monitorze odpowiednie złącza.

Gdzie kupić monitor gamingowy 4k 144hz?

Dobry monitor gamingowy 4k 144hz kupimy na pewno w sklepie internetowym. Tu wybór jest największy, oznacza dla nas to, że nie musimy wychodzić z domu i wystarczy nam tylko pełen opis. Jeśli jednak wolimy zobaczyć go na żywo, to warto udać się stacjonarni do sklepu komputerowego bądź marketu z rtv. Tam przy okazji skorzystamy z pomocy doradcy klienta czy po prostu porównamy modele wizualnie.

Najlepszy monitor gamingowy 4k 144hz
Najlepszy monitor gamingowy 4k 144hz

Do chętnie wybieranych producentów zaliczają się m. in.: Xiaomi, MSI, Acer, Asus, IIyama a także inni.

Cena monitora gamingowego 4k 144hz

A ile kosztuje dobry monitor gamingowy 4k 144hz? Tu warto przystanąć, bo choć oferują nam one pewne podobne parametry, to jednak nie są one wszystkie takie same. A to oznacza, że monitory dostępne są w różnej cenie. Także ze względu na to, jakiego producenta wybierzemy. Dlatego rozejrzyjmy się, bo ceny zaczynają się już od 1000 zł w górę, do nawet 2000 zł lub 3000 zł.

Polecamy także: Monitor gamingowy 144hz 27 cali

Monitor gamingowy 4k 144hz – opinie

A co Wy o tym sądzicie? Czy warto kupić monitor gamingowy 4k 144hz? Do czego on nam się przyda? Jakie są jego zalety? A ma także wady? Co jest najważniejsze, w przypadku gier? Czy nadaje się on do wszystkich? A może jednak jest uniwersalny, czy tylko dla wybranych? Jaki model Wy możecie polecić? W jakiej cenie? Co dla Was znaczą podane parametry monitora? Czekamy na opinie w sekcji komentarzy!

Monitor gamingowy 4k 144hz / Ranking najlepszych

W dzisiejszych czasach nadal popularne są gry, także komputerowe. Ale mają dużo bardziej rozwiniętą grafikę, dźwięki, itd. Dlatego potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, a taki czeka w rankingu najlepszych monitorów gamingowych 4k 144hz. Zobaczcie, co polecają inni, co warto kupić, itd. Sprawdzone modele z pełnym opisem czekają na zakup! Pospieszcie się!

2.
Dell G3223Q 32"
Monitor gamingowy 4k 144hz Dell
3.
MSI Optix MPG321UR QD
Monitor gamingowy 4k 144hz MSI
4.
IIYAMA G-Master G4380UHSU Red Eagle
Monitor gamingowy 4k 144hz IIYAMA
5.
Samsung Odyssey G70NC LS43CG700NUXEN
Monitor gamingowy 4k 144hz Samsung
6.
Gigabyte Monitor M32U
Monitor gamingowy 4k 144hz Gigabyte
7.
LG UltraGear 32GR93U-B
Monitor gamingowy 4k 144hz LG
8.
Dell G3223Q
Monitor gamingowy 4k 144hz Dell
9.
Gigabyte M28U
Monitor gamingowy 4k 144hz Gigabyte
10.
SAMSUNG Odyssey G7 LS32BG700EUXEN
Monitor gamingowy 4k 144hz Samsung

Dodaj opinie na forum