Nawigacja do lasu

Nawigacja do lasu to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie musimy mieć, gdy wybieramy się w okolice bliskiego kontaktu z naturą. Tam nie zawsze mamy dostęp do internetu, by skorzystać z nawigacji w telefonie. A niekiedy taki gadżet się przydaje, zwłaszcza, gdy wychodzimy do lasu na grzyby i zamiast patrzeć na drogę, to dużą uwagę zwracamy na szukanie dobrych, jadalnych grzybów, by zebrać ich najwięcej. A niekiedy idziemy na spacer z psem i to on prowadzi, a do domu trzeba jakoś trafić. Taki sprzęt z pewnością nie raz uratuje nam życie. ratuje nas przed zgubieniem się.

Dlatego uważnie przyjrzyjmy się dostępnym ofertom i zastanówmy się, jaka nawigacja do lasu będzie dla nas najlepsza. Tak na prawdę wybór jest duży. Musimy tylko wiedzieć, o jest ważne. A od tego macie nas! Zapraszamy do naszego najnowszego poradnika, gdzie dowiecie się, jak dopasować nawigację do lasu do własnych potrzeb. Podpowiemy Wam wiele przydatnych informacji, a także przykłady, które znajdziecie w rankingu najlepszych!

Nawigacja do lasu Ranking
Jaka Nawigacja do lasu?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy Was do lektury oraz do sekcji komentarzy!

Jaką nawigację do lasu wybrać i kupić?

Oczywiście wybór nawigacji do lasu jest bardzo ważny. Las to miejsce, gdzie nie zawsze mamy zasięg w telefonie, ani zasięg internetowy. Dlatego też warto zwrócić uwagę na niezbędne elementy, które byłyby dla nas ważne. Dokładnie przemyślmy zakup, zwracając uwagę na takie oto ważne cechy tego gadżetu:

  • wielkość,
  • rozdzielczość ekranu,
  • mapy,
  • funkcje dodatkowe.
Nawigacja do lasu
Nawigacja do lasu / Ranking, opinie, cena

Wielkość nawigacji do lasu

Faktem jest, że nawigacja do lasu nie powinna być duża, tylko podręczna. Dlatego od tej cechy powinniśmy zacząć swoje poszukiwania. Zacznijmy więc od wielkości ekranu. Powinna być to optymalna przekątna, która pozwoli nam zobaczyć trasę, ale nie będzie to ogromny wyświetlacz, który zajmie nam wiele miejsca, a niech jeszcze nie zmieści się do plecaka czy kieszeni kurtki. Dlatego warto zdecydować się na przekątną ekranu w granicach 2 cale do 2,5 cali.

Jakość ekranu w nawigacji do lasu

To, co również jest ważne, to jakość ekranu w nawigacji do lasu. Bowiem to przecież od niego zależy, jaka będzie widoczność trasy na ekranie. Jeśli ustalimy już wielkość, warto też sprawdzić rozdzielczość. Czy jest on odpowiednio jasny, nawet w słońcu. Czy posiada bogatą paletę barw, a nawet szkoło ochronne na ekran, odporne na zadrapania, wytrzymałe na uszkodzenia zewnętrzne, także wodoodporne, jak cała obudowa.

Zobacz: Smartwatch z GPS do 300 zł

Mapy w nawigacji do lasu

Każda nawigacja do lasu powinna przed zakupem być wyposażona we wgrane w nie mapy (aktualne). Fabrycznie wgrane mapy pozwolą nam od razu z niej korzystać, jeśli oczywiście są dobre i zawierają ulice oraz szlaki. Dzięki czemu możemy ruszyć w dowolne miejsce. Co ważne, wiele modeli oferuje nam możliwość własnych ustawień, np. tego, co jest dookoła nas chociażby właśnie szlaki wodne, budynki, granice międzynarodowe, elementy przyrodnicze i inne.

Co jeszcze jest niezwykłym atutem to, że możemy łatwo wyszukać ważne punkty na mapie, chociażby sklepy, parkingi, obiekty noclegowe a nawet restauracje. Możemy również łatwo ustalić swoją pozycję dzięki obsłudze systemu satelitarnego GPS. Dzięki temu odbiornik umożliwia nam śledzenie pozycji w trudnych sytuacjach, gdzie nasz telefon na pewno nie zadziała, bo nie łapie żadnego sygnału.

Musimy także wspomnieć, że dzięki wejściu na kartę micro SD (slot na karty pamięci), możemy w prosty sposób dodawać nowe mapy i aktualizacje starych wersji. Często mamy dodaną dużą pojemność pamięci wewnętrznej np. 8 GB. Bowiem nie każdy producent oferuje nam samoistne aktualizacje map. Chociażby dlatego, że taka nawigacja do lasu nie ma dostępu do internetu i jednym sposobem na aktualizację jest karta pamięci.

Jaka nawigacja do lasu
Jaka nawigacja do lasu ? Opinie, ranking i cena

Funkcje dodatkowe w nawigacji do lasu

Dobra nawigacja do lasu powinna oferować nam coś więcej, niż tylko sam system GPS. Dlatego wielu producentów trudzi się, aby dodać coś jeszcze. Oczywiście mogą się one różnić, w zależności od danego modelu. Przykładem jest aplikacja „kalendarz”, dzięki czemu wiemy jaki jest dzień oraz godzina, planowanie podróży czy też dodatek w postaci antypoślizgowego etui ochronnego czy antyodblaskowej ochronki na ekran.

Dla kogo nawigacja do lasu?

Dobra nawigacja do lasu to niezbędny gadżet dla każdego, kto aktywnie spędza czas na łonie natury. Oprócz tradycyjnego wyjścia do lasu na grzyby, często udajemy się tam na jazdę rowerową, spacer, wśród drzew może też odbywać się przejażdżka na łodziach na rzecze czy spływ kajakowy na jeziorze. Nie zawsze tam, gdzie są drzewa, to mamy zasięg. A niekiedy nie znamy drogi powrotnej i takie połączenie gps jest nam potrzebne. Dlatego warto kupić nawigację do lasu.

A może: Smartband z GPS ?

Najlepsza nawigacja do lasu

Najlepsza nawigacja do lasu to ta, która działa. Czyi liczy się jej jakość. Ważne, aby nie traciła zasięgu, aby miała solidną baterię, która nie rozładuje nam się zaraz po godzinie chodzenia po lesie. Ważne, by miała ona odpowiednie rozmiary, chociażby takie, gdzie można ją schować do kieszeni, przypiąć jako breloczek do plecaka czy do ręki, jak zegarek. Oprócz parametrów wagi i wielkości, możemy zwrócić uwagę na łatwość obsługi czy funkcje dodatkowe. A także materiał wykonania, przede wszystkim wodoodporny, na wypadek, gdyby zastał nas podczas spacerów deszcz.

Gdzie kupić nawigację do lasu?

Dobra nawigacja do lasu jest do kupienia przede wszystkim przez internet, zakupy bez wychodzenia z domu, a wybór na prawdę duży. Jeśli jednak wolimy sprawdzić, dokładnie parametry, dodatki, funkcje czy ogólny wygląd, warto udać się do sklepów stacjonarnych. Chociażby z elektroniką, z akcesoriami podróżniczymi oraz do dużych marketów RTV.

Do chętnie wybieranych producentów zaliczają się m. in.: Garmin, Mio, Tracker oraz inni.

Najlepsza nawigacja do lasu
Najlepsza nawigacja do lasu

Cena nawigacji do lasu

Czy w ogóle taka nawigacja do lasu jest droga? To dość pojęcie względne, gdyż zależy to od naszych preferencji. Chociażby od tego, ile chcemy wydać, a co w zamian oczekujemy, czego dokładnie potrzebujemy, itd. Cena zależna jest także od marki i funkcji. Zaczynając od najtańszych, zwykle kosztują one w okolicy 600 zł. A najdroższe sięgają nawet do 2000 zł.

Polecamy także: Nawigacja do 600 zł

Nawigacja do lasu – opinie

Czy możecie nam powiedzieć, jak Wy zapatrujecie się na temat nawigacji do lasu? Do czego ona może nam posłużyć? Czym się wyróżnia według Was? Do jakich celów jest nam potrzeba? Co nam daje, jakie korzyści? Co sprawia, że jest skuteczna? Czy nawet w lesie, w każdej sytuacji sobie radzi? Jaki model polecacie? W jakiej ceni i od jakiego producenta? Czo jest takie ważne w niej? Czy są to jakieś szczególne funkcje? Jeśli macie ochotę podzielić się z nami swoimi opiniami to serdecznie zapraszamy do sekcji komentarzy!

Nawigacja do lasu / Ranking najlepszych

Obecne czasem trudno poruszać się jest na ślepo. Szczególnie, gdy daną drogą jedziemy pierwszy raz, czy też jesteśmy w podróży za granicą. Choć znaki nadal są czytelne, wolimy mieć pewną drogę, bo czasem nie wiemy, na co się kierować. Szczególnie wtedy, gdy wybieramy miejsca bliżej kontaktu z naturą. Więc zajrzycie do naszego rankingu najlepszych nawigacji do lasu. W tym zestawieniu jest wiele polecanych modeli, sprawdzonych, godnych uwagi. Zapraszamy więc do zakupu już teraz!

1.
Garmin eTrex 32x
Nawigacja do lasu Garmin
2.
Mio Discover Connect
Nawigacja do lasu Mio
3.
Garmin ZUMO 396
Nawigacja do lasu Garmin
4.
Garmin Edge Explore GPS
Nawigacja do lasu Garmin
5.
Mio Discover Pal
Nawigacja do lasu Mio
6.
Garmin Foretrex 601
Nawigacja do lasu Garmin
7.
Garmin eTrex 22x
Nawigacja do lasu Garmin

Dodaj opinie na forum