Nawigacja do samochodu

Nawigacja do samochodu to gadżet dla każdego kierowcy, nie zależnie od tego gdzie i jak często podróżujemy, ważne, że jest to podróż samochodem osobowym. Kiedyś stosowało się mapy papierowe, ale są one uciążliwe, duże, aby z nich korzystać trzeba się zatrzymać. Tu mamy wszystko w wersji cyfrowej. Dogodnie dojedziemy z punktu A do punktu B, bez myślenia o tym czy dobrze skręciliśmy, czy nie ma korków itd. Nawigacja pomaga nam wybrać najlepszą drogę według naszych ustaleń. Możemy jej używać na co dzień, na weekendowe wypady i dalekie wakacje, nawet zagraniczne, więc warto dowiedzieć się więcej.

Zatem jaka nawigacja do samochodu wydaje się być najlepsza? Czy jest tylko jeden taki model? A może na coś konkretnego musimy zwrócić uwagę podczas zakupu? Czym si wyróżnia dany model? I czy rzeczywiście nawigacja jest w tych czasach tak przydatna i tak potrzebna? Jakie korzyści nam to daje? Sprawdźcie nasz poniższy artykuł pełen porad oraz ważnych informacji, przykładów, itd. Dla każdego, coś przydatnego.

Nawigacja do samochodu Ranking
Jaka Nawigacja do samochodu?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy do lektury już teraz!

Jak działa nawigacja do samochodu?

Zanim przejdziemy do konkretów, warto sobie wyjaśnić, jak działa nawigacja do samochodu. Szczególne dla młodych kierowców. Tak na prawdę jest to mały gadżet do samochodu, w postaci prostokąta, który praktycznie cały z jednej strony zajmuje ekran, najczęściej w pełni dotykowy. Na tym wyświetlaczu pokazuje się trasa, jaką musimy pokonać, wraz z dodatkami jak godzina, planowany czas dotarcia na miejsce, stopnie, itp. W nowszych modelach możemy też ustawić, by pokazywał nam na przykład sklepy, hotele, parkingi, restauracje, kontrole drogowe i inne.

Nawigacja do samochodu
Nawigacja do samochodu / Ranking, cena oraz opinie

Jaką nawigację do samochodu wybrać i kupić?

Czy zastanawialiście się już, jaką chcecie kupić nawigację do samochodu? Warto to przemyśleć, w końcu chodzi o nasze i innych bezpieczeństwo a drodze. Dlatego zachęcamy Was, aby zastanowić się czego właściwie oczekujecie. Czy jest coś, czego bardzo chcecie i czego oczekujecie, co jest Wam potrzebne do lepszej podróży. Jeśli tak, to na pewno musimy mieć to na uwadze, tak samo jak ważne elementy tego sprzętu, na przykład:

  • parametry,
  • wyświetlacz,
  • oprogramowanie,
  • mapy,
  • głośniki i mikrofon.

Parametry nawigacji do samochodu

Pierwsze na co musimy spojrzeć, to parametry nawigacji do samochodu. Są one odpowiedzialne za naszą wygodę podczas jazdy. Bowiem dobra nawigacja do samochodu nie powinna zasłaniać widoczności, a wręcz pomóc nam podczas jazdy, byśmy mogli zerkać na drogę wirtualną, co nas czeka. Ale parametry to nie tylko wielkość, ale i waga urządzenia. W tym przypadku powinien być on dość lekki, by nie spadł z uchwytu. Najczęściej będzie ona wynosić nie więcej, niż 300 g.

A może: Nawigacja do 1000 zł

Wyświetlacz w nawigacji do samochodu

Kolejnym ważnym punktem jest wyświetlacz nawigacji do samochodu, który także po części związany jest z wielkością sprzętu. Na ekranie, który zwykle jest w pełni dotykowy pokazuje nam się wirtualna trasa (w wersji cyfrowej), jaką mamy do przebycia. Pokazuje nam gdzie skręcić, gdzie jechać, jakie miejsca omijać, itd. Dlatego powinna być dopasowana do wielkości auta, by nie zasłaniać nam widoczności, ale i na tyle duża, byśmy specjalnie nie musieli się przyglądać co na niej jest i by łatwo można zmienić ustawienia. Sprawdźmy też jej kolorystykę, by nic nie raziło nas w oczy. Zwykle przekątna ekranu wynosi około 5 do 7 czasem i 8 cali dla większych samochodów.

Oprogramowanie w nawigacji do samochodu

Dobra nawigacja do samochodu to także sprawne oprogramowanie. Przed zakupem dowiedzmy się, czy jest ono łatwe w użyciu, czy się nie zacina, itd. Najważniejsze, by było łatwe w obsłudze i bezawaryjne.

Jaka nawigacja do samochodu
Jaka nawigacja do samochodu? – Sprawdźcie opinie, ranking i cenę

Mapy w nawigacji do samochodu

Dobra nawigacja do samochodu wyposażona jest w nieskończoną ilość darmowych aktualizacji, jakie oferuje producent. Oznacza to, że zawsze będziemy wiedzieć, gdzie jedziemy, nawet po remontach dróg, przy aktualizacjach bez problemu dotrzemy do celu. Czasem należy pobrać aktualizację z komputera i wgrać ja w nawigację a czasem mają one stały dostęp do internetu, dzięki Wi-Fi, co oznacza, że aktualizacje mogą robić się same.

Głośniki i mikrofon w nawigacji do samochodu

Na koniec pamiętajmy, aby ustawić dobrą głośność głośników nawigacji do samochodu, by słyszeć wszystkie komendy, ale by nic nam nie zagłuszało, zbyt duże rozproszenie (do tego rozmowy plus radio) mogą być niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. A dla większego bezpieczeństwa producenci oferują najnowsze modele wraz z wydawaniem komend głosowych nawigacji.

Może Was zainteresować: Nawigacja do 600 zł

Najlepsza nawigacja do samochodu

Jak to jest najlepsza nawigacja do samochodu? Czy tylko znajdziemy jeden taki model? Na pewno nie, gdyż każdy z nas ma inne oczekiwania, inne potrzeby. A także związane jest to z wielkością samochodu, do tego powinny być dopasowane parametry nawigacji. Szukając najlepszej musimy mieć więc na uwadze wyświetlacz, byśmy widzieli wszystko, co nas interesuje, ale by nie zasłaniało to widoczności drogi. A do tego jasność, zmiana obrazu, itd. Wszystko musi współgrać. Także sprawne oprogramowanie, które musi być łatwe w użyciu oraz wyraźne dźwięki komentarzy,które są wydawane jako komunikaty, co mamy robić. To także aktualne mapy, to jest najważniejsze! Musimy mieć darmowy dostęp do ich aktualizacji, choć nie zawsze tak jest. Dlatego zwracajmy uwagę na wiele elementów, by znaleźć właściwy model.

Gdzie kupić nawigację do samochodu?

Dobra nawigacja do samochodu dostępna jest w wielu sklepach, choćby internetowo, gdzie wybór jest największy. Wiele modeli różnych marek, różne wielkości i cena, ale za to dobra cena. Tym samym udać możemy się do sklepów stacjonarnych z elektroniką, z akcesoriami samochodowymi, a największy wybór mamy w marketach z RV i AGD. Często też znajdziemy je w dużych dyskontach. Warto się rozejrzeć, bo możliwości jest wiele.

Najlepsza nawigacja do samochodu
Najlepsza nawigacja do samochodu

Na jakiego producenta się zdecydować? Na takiego, który jest chętnie wybierany i sprawdzony a nalezą do nich m. in: Navitel, Modecom, Garmin, Igo Primo, Alpine, Vordon oraz inni.

Polecamy: Nawigacja samochodowa do 400 zł

Cena nawigacji do samochodu

A ile kosztuje dobra nawigacja do samochodu? Tak na prawdę możemy trafić na różną jakość, zależy to od modelu i producenta, wtedy też cena może się różnić. Zatem zapraszamy Was do rozejrzenia się w różnych przedziałach, czy to w najtańszych, średnio za 200 zł, po te najdroższe nawet za 600 zł.

Nawigacja do samochodu – opinie

A Waszym zdaniem, co warto kupić? Jaka nawigacja do samochodu jest najlepsza? W jakiej cenie Wy planujecie zakup? A może to producent jest ważniejszy? Po co nam w ogóle nawigacja do samochodu? Jakie daje korzyści? Jakie ma zalety, a jakie wady? Czym powinna się wyróżniać? Co dla Was ma największe znaczenie? Czekamy z niecierpliwością na Wasze wszelkie porady oraz opinie w sekcji komentarzy!

Nawigacja do samochodu / Ranking najlepszych

Podróże samochodem są modne, stały się popularniejsze, choćby dlatego, że mamy dostęp do samochodów, praktycznie od ręki. Jednak nastąpił też rozrost dróg, autostrad, zjazdów, itd, dlatego przyda nam się mała pomoc – ranking najlepszych nawigacji do samochodu. W tym zestawieniu nie czeka Was rozczarowanie, bo zebraliśmy tylko sprawdzone i polecane modele w dobrych cenach. Zobaczcie sami już teraz!

Dodaj opinie na forum