Nawigacja do samochodów ciężarowych

Nawigacja do samochodów ciężarowych to gadżet stworzony z myślą o każdym kierowcy, który jeździ nie samochodami osobowymi, lecz ciężarowymi. Oznacza to, że przewozi dla nas towary z różnych miejsc, z różnych hurtowi do różnych sklepów. Nawet tych rozłożonych po całej Polsce i świecie. A to oznacza podróż przez różne rodzaj dróg, dlatego często przydaje się niezbędny dodatek w postaci nawigacji. Jednak ta musi być dopasowana do potrzeb kierowców znacznie większego auta. Zatem sprawdźmy dostępne rodzaje, modele, to, co jest w ofercie tynkowej, co może być dla nas wręcz idealne.

To jaką nawigację do samochodów ciężarowych kupić? Czy już się nad tym zastanawialiście? A może macie inne nurtujące Was pytania? W takim razie zapoznajcie się z naszym artykułem, gdzie dowiecie się, co warto wybrać, jak szukać i co jest ważne. Mamy dla Was w jednym miejscu najważniejsze informacje, byście nie musieli ich szukać w czeluściach internetu.

Nawigacja do samochodów ciężarowych Ranking
Jaka Nawigacja do samochodów ciężarowych?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy do lektury oraz do komentowania w sekcji komentarzy!

Jaką nawigację do samochodów ciężarowych wybrać i kupić?

Choć na pierwszy rzut oka nawigacja do samochodów ciężarowych może wydawać się taka sama, jak dla zwykłych samochodów osobowych, to jednak nie zawsze moja one te same cechy. Dlatego zastanówmy się, czego oczekujemy, co jest ważne podczas jazdy tak dużym pojazdem, w jakie miejsca odbywamy podróże służbowe, itd. To nam znacznie ułatwi podjęcie decyzji, tak samo jak zapoznanie się z tymi poniższymi ważnymi cechami tego produktu, a są nimi:

  1. wyświetlacz,
  2. funkcje,
  3. oprogramowanie,
  4. mapy,
  5. złącza.
Nawigacja do samochodów ciężarowych
Nawigacja do samochodów ciężarowych / Ranking, opinie i cena

Wyświetlacz nawigacji do samochodów ciężarowych

Przede wszystkim od czego musimy zacząć to z pewnością wyświetlacz nawigacji do samochodów ciężarowych. Bowiem to dana wielkość, jaką kupujemy, a musi ona być bardzo dobrze dopasowana. Tak, aby nie zasłaniała nam ani drogi, ani by nie był to zbyt jasny ekran, ani zbyt mały, ani by się nie zacinał. Jego jakość jest bardzo ważna, ale wielkość nie może nas dekoncentrować. Dlatego zwykle możemy kupić dobrą nawigację o przekątnej ekranu między 5 a 7 cali. Licząc bez ramii, bo teraz takie są właśnie najnowsze modele, bez ramkowe.

Funkcje w nawigacji do samochodów ciężarowych

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy Wam nie omówi, jakie funkcje mogą na was czekać w każdej z nawigacji do samochodów ciężarowych. Jednak pamiętajmy, że te różnią się względem marki, wielkości czy ceny. Taki urządzenie warto mieć ze sobą, zwłaszcza, gdy podróżujemy służbowo. Bowiem pokazuje nam zawsze wszystkie miejsca wypadków i korków na drodze i wybiera nam najszybszą trasę, by je ominąć i szybko trafić do celu. Ostrzega także o punktach kontrolnych, fotoradarach, itd.

Zobacz: Nawigacja do samochodu

Co ciekawe urządzenie to zostało w najnowszej wersji wyposażone w możliwość sterowania głosem, także obsługiwanie w języku polskim. Co oznacza, że możemy zmieniać ustawienia nawet w trakcie jazdy, bez odrywania wzroku znad kierownicy. To dużo bezpieczniejszy sposób prowadzenia tira.

Jakie jeszcze mamy funkcje? To choćby opcja wizualizacji 3D budynków, co pozwala nam szybciej zorientować się w terenie na ekranie. Zwłaszcza, gdy jesteśmy w dużym mieście. To pozwala nam też szybko i prosto zaplanować najlepszą trasę.

Jaka nawigacja do samochodów ciężarowych
Jaka nawigacja do samochodów ciężarowych? – Cena / Opinie / Ranking najlepszych

Mapy w nawigacji do samochodów ciężarowych

Bardzo ważnym elementem są mapy dostępne w nawigacji do samochodów ciężarowych. Powinniśmy wybrać taki model, który oferuje nam te najważniejsze czyli Polska i Europa lub Unia Europejska. To już zależy od tego, gdzie podróżujemy. Takie mapy powinny być aktualne, cały czas aktualizowane, co oznacza dożywotnią ich aktualizację przez producenta. Tak wiele marek a oferuje, aby korzystać z ich map cały czas i nie mieć problemów ze ściąganiem nowych wersji z internetu. Dożywotnie aktualizowanie map najczęściej jest wpisane w cenę zakupu sprzętu.

Może Was zainteresować: Nawigacja do traktora

Złącza w nawigacji do samochodów ciężarowych

Kiedy omawiamy już sobie mapy, warto dowiedzieć się, jakie złącza oferuje nam nawigacja do samochodów ciężarowych. Bowiem skoro mamy dostęp do dożywotniego aktualizowania map, to jednak jakoś jeszcze musimy je pobierać na tą nawigację. Tradycyjne modele, tańsze oferują złącze przewodowe. Dany link pobieramy z komputera czy laptopa a to oznacza, że mamy podłączenie kablem, zwykle USB z nawigacja, na którą następnie pobrane mapy przesyłamy do jej pamięci wewnętrznej.

Jednak dużo łatwiejszym sposobem jest nowsza wersja, czyli nawigacja do samochodów ciężarowych z wbudowanym złączem bezprzewodowym Wi-Fi. Mamy tu od razu bezpośredni dostęp do internetu, więc od razu możemy wejść w link od producenta i pobrać najnowszą wersję map.

Najlepsza nawigacja do samochodów ciężarowych

Najlepsza nawigacja do samochodów ciężarowych to ta, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kierowców. Oznacza to, że mamy odpowiedni rozmiar, który nie zasłania nam widoczności podczas jazdy, ale też nie jest zbyt mały i nie ginie wśród wielkości pojazdu. Musi się wyróżniać na jego tle, mieć odpowiednią kolorystykę, także tą na ekranie, kontrasty, możliwość doboru rodzaju widzianego obrazu. Ale przede wszystkim są do wyraźne komendy głosowe w naszym języku. Bowiem jadąc musimy skupić się na tym, co dzieje się na drodze, a nawigacja ma nam tylko pomóc, więc nie skupiamy się na jej obrazie tylko dźwiękach.

Najlepsza nawigacja do samochodów ciężarowych
Najlepsza nawigacja do samochodów ciężarowych

Gdzie kupić nawigację do samochodów ciężarowych?

Dobra nawigacja do samochodów ciężarowych jest do kupienia w sklepach stacjonarnych. Tam od razu je porównamy na żywo i skorzystamy z porad doradcy klienta. Sprawdzimy, co nam najbardziej odpowiada wielkością, choć w internecie mamy jeszcze większy wybór w dobrych cenach. Zobaczcie sami, co wybrać i w jakiej jest to cenie, jakie cechy posiada (w opisie specyfikacji) oraz opinie innych.

Polecamy: Nawigacja do kampera

W przypadku wyboru odpowiedniego producenta warto zdecydować się na tych, którzy są polecani, czyli na przykład: Garmin, Navitel, TomTom, a także inni.

Cena nawigacji do samochodów ciężarowych

A ile kosztuje nawigacja do samochodów ciężarowych? To bardzo dobre pytanie, ponieważ zwykle jest ona większa, posiada nieco inne cechy, potrzebne podczas jazdy tirem, to oznacza, że i cena może się wahać. Zwykle zaczyna się od 400 zł – 500 zł po nawet 1500 zł.

Nawigacja do samochodów ciężarowych – opinie

A teraz pytanie do Was, jak sądzicie, jaka nawigacja do samochodów ciężarowych jest najlepsza? Co Wy macie na oku? Czym kierujecie się podczas zakupu? Czy to bardziej cena, jakość a może producent? Czy jest coś szczególnego w nich? Jakie korzyści mają kierowcy dużych pojazdów? Dajcie nam znać, jakie są Wasze doświadczenia czy opinie!

Nawigacja do samochodów ciężarowych / Ranking najlepszych

Wiele osób pracuje teraz w branży transportowej związanej głownie z przewozem artykułów przemysłowych czy spożywczych, czy to na terenie całego kraku czy nawet poza nim. I w cale to nie jest łatwa praca, bo jesteśmy cały czas w dużym aucie i podróżujemy po różnych drogach. A to oznacza odpowiednie akcesoria, a takie znajdziecie w rankingu najlepszych nawigacji do samochodów ciężarowych. W takim zestawieniu macie tylko sprawdzone modele, które nadają się dla tirowców, które są polecane wraz z pełnym opisem. Nie wiecie co wybrać? Zapraszamy!

1.
Nawigacja GARMIN Dezl LGV710 MT-D Europa
Nawigacja do samochodów ciężarowych Garmin
2.
TOMTOM GO Expert 6 Plus
Nawigacja do samochodów ciężarowych TomTom
3.
ALGA A7 16GB dla aut Ciężarowych, TIR
Nawigacja do samochodów ciężarowych ALGA
4.
Nawigacja GARMIN Dezl LGV1010 MT-D Europa
Nawigacja do samochodów ciężarowych Garmin
5.
TOMTOM GO Expert 7 Plus HD
Nawigacja do samochodów ciężarowych TomTom
6.
Peiying Tir Igo Primo Gps5015
Nawigacja do samochodów ciężarowych Peiying
7.
GARMIN DezlCam LGV710 MT-D Europa
Nawigacja do samochodów ciężarowych Garmin
8.
PNI L807
Nawigacja do samochodów ciężarowych PNI
9.
Garmin Dezl LGV700 MT-D
Nawigacja do samochodów ciężarowych Garmin
10.
Nawigacja GARMIN Dezl LGV810 MT-D
Nawigacja do samochodów ciężarowych Garmin

Dodaj opinie na forum