Powerbank do 30 zł

Powerbank do 30 zł to tani sposób, by nigdy nie zawieść się na padającej baterii w telefonie czy innym urządzeniu mobilnym. Na co zwrócić uwagę przy zakupie i jak wybrać najlepszy? O tym w dalszej części artykułu.

Powerbank do 30 zł Ranking
Jaki Powerbank do 30 zł?
Ranking najlepszych >>>

Powerbank do 30 zł – zalety

Jak można wykorzystać powerbank do 30 zł? Jest to zazwyczaj małe urządzenie, które mieści się nawet w kieszeni. Pozwala na około jedno ładowanie telefonu, czasem nawet niepełne. Warto mieć przy sobie tani powerbank, by w razie niespodziewanego rozładowania baterii nie zostać na lodzie.

Nie spodziewajmy się, że powerbank do 30 zł będzie równie funkcjonalny, co jego dziesięciokrotnie droższe odpowiedniki, ale w kryzysowych sytuacjach sprawdzi się świetnie. Jego największą zaletą jest mały rozmiar, dzięki czemu możemy go mieć zawsze przy sobie.

Powerbank do 30 zł
Powerbank do 30 zł / Jaki wybrać? Opinie i ranking / Gdzie kupić?

Jak wygląda powerbank do 30 zł?

Powerbank do 30 zł jest zazwyczaj niewielki. Powinien posiadać przynajmniej dwa wejścia: zwykłe, duże USB, do którego podłączamy przewód służący do ładowania telefonu, a także drugie, najczęściej micro-USB lub USB-C.

Na rynku znajdziemy mnóstwo wzorów i kolorów powerbanków do 30 zł. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli jesteście ciekawi, jak powerbank do 30 zł wygląda w środku, to podpowiadamy: zazwyczaj znajduje się tam jedno lub więcej ogniw litowo-jonowych lub litowo-polimerowych, przypominających baterie paluszki.

Zobacz także jak wybrać powerbank do 100 zł.

Jaki powerbank do 30 zł kupić?

Dobry powerbank nie musi być drogi, jeśli tylko wiemy, na co zwrócić uwagę i czego możemy oczekiwać. Przy wyborze powinniśmy się skupić na:

  • Pojemności
  • Funkcjonalności i wygodzie
  • Sygnalizowaniu naładowania/rozładowania
  • Innych funkcjach

Pojemność powerbanka do 30 zł

Na rynku możemy znaleźć powerbanki do 30 zł o różnej deklarowanej przez producenta pojemności. Czy rzeczywiście ma to pokrycie z rzeczywistością?

Od taniego powerbanka nie ma co oczekiwać cudów. Nie łudźmy się, że urządzenie będzie oferować pojemności równe lub większe, niż markowe, kilkukrotnie droższe modele. Jeśli sprzedawca deklaruje, że powerbank do 30 zł ma pojemność 20000-60000 mAh, to trzeba to przepuścić przez grube sito.

Gdybyśmy rzeczywiście chcieli uzyskać tak dużą pojemność, nasz powerbank do 30 zł ważyłby kilka kilogramów i był rozmiarów cegły. Realnie w tanich urządzeniach uzyskamy 2500-5000 mAh pojemności. Najlepsze powerbanki do 30 zł oferują 10000 mAh.

Sygnalizowanie stanu baterii w powerbanku do 30 zł

Najczęściej w dobrych powerbankach do 30 zł możemy się spotkać z diodą LED, która sygnalizuje, że powerbank działa, a urządzenie mobilne jest właśnie ładowane.

Oprócz tego, powinniśmy znaleźć także kilka diod informujących o stanie naładowania baterii. Im jest ich więcej, tym bardziej precyzyjną informację uzyskujemy. Na przykład, 5 diod LED informuje nas o zapełnieniu akumulatora z dokładnością do 20%.

W niektórych powerbankach do 30 zł można spotkać niewielki wyświetlacz, informujący dokładnie, w ilu procentach jest naładowany akumulator. Takie rozwiązanie zwykle jednak wiąże się z mniejszą realną pojemnością lub gorszymi innymi parametrami.

Inne funkcje powerbanka do 30 zł

W powerbankach do 30 zł nie możemy się spodziewać zbyt wielu dodatkowych funkcji. Najczęściej są to drobne sprawy, które nieco ułatwiają korzystanie z urządzenia:

  1. Pasek umożliwiający przypięcie do kluczy, dzięki czemu mamy powerbank do 30 zł zawsze przy sobie
  2. Krótki kabelek USB w zestawie
  3. Latarka – zwykle słaba, ale w kryzysowych sytuacjach może się przydać. Powerbank do 30 zł mamy zawsze przy sobie, dlatego warto wybrać model z latarką, którym na przykład zwiększymy swoją widoczność, idąc poboczem w terenie niezabudowanym.
  4. Panel solarny – pozostawiony na słońcu powerbank sam się doładowuje.
  5. Zaślepka na złącza – dzięki temu do wewnątrz nie dostaną się zabrudzenia i śmieci.
  6. Solidna, nierysująca się obudowa.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie, związane z powerbankami do 30 zł, o którym chcielibyśmy Wam szerzej opowiedzieć.

Jaki Powerbank do 30 zł
Jaki Powerbank do 30 zł wybrać? Ranking i opinie

Powerbank do 30 zł na baterie

Kupienie dobrego powerbanka do 30 zł jest trudne. To raczej sposób, by podtrzymać telefon przy „życiu” w awaryjnej sytuacji, aniżeli regularnie ładować baterię.

Dobrym pomysłem może się okazać zakup samej „obudowy” powerbanka do 30 zł, do której można włożyć własne baterie AA, akumulatorki wielokrotnego użytku AA, lub też ogniwa 18650. To, jaką pojemność będzie miała taka konstrukcja, zależy od tego, ile baterii w środku się mieści.

Wadą takiego rozwiązania jest to, że osobno musimy dokupić akumulatorki, choć z tym nie powinno być większego problemu – obecnie niemal każdy posiada takie w domu. Za zaletę możemy natomiast uznać to, że w taki sposób uzyskamy naprawdę dobry powerbank do 30 zł, a baterie ze środka można w razie potrzeby wykorzystać także do latarki czy innego urządzenia.

Sprawdź jaki powerbank do 50 zł jest najlepszy?

Jaki jest najlepszy powerbank do 30 zł?

W poszukiwaniu najlepszego powerbanka do 30 zł przestrzegamy przed ekscytowaniem się parametrami podawanymi przez sprzedawców. Dlaczego?

Naszym zdaniem znacznie lepiej kupić powerbank do 30 zł o pojemności 5000 mAh, wyprodukowany przez renomowaną firmę, aniżeli urządzenie no-name o pojemności 50000 mAh. Nie oszukujmy się – realna wydajność obu urządzeń będzie podobna, bo słabe podzespoły w niemarkowych urządzeniach powodują ogromne straty energii podczas ładowania.

Z powerbankami do 30 zł no-name jest jeszcze jeden problem. Nie mamy pewności co do ich bezpieczeństwa. Może się okazać, że uszkodzą nasze urządzenie mobilne, więc stracimy nie tylko 30 zł za zakup powerbanka, ale i kilkaset lub więcej złotych za naprawę urządzenia.

Najlepszy Powerbank do 30 zł
Najlepszy Powerbank do 30 zł

Gdzie kupić powerbank do 30 zł?

Dobry powerbank do 30 zł znajdziemy w ofercie sklepów z elektroniką, akcesoriami do telefonów, a także w Internecie. Producenci, na których warto zwrócić uwagę, to na przykład Varta, RDY, Vakoss i inni.

Opinie o powerbankach do 30 zł

Większość użytkowników jest zdania, że warto mieć mały powerbank do 30 zł oraz drugie, większe i droższe urządzenie. Pierwszy mamy zawsze przy sobie i w razie kryzysowej sytuacji jesteśmy w stanie zapobiec padnięciu baterii, drugi natomiast może nam posłużyć do kilku cykli pełnego ładowania telefonu wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do gniazdka.

A jak jest Waszym zdaniem? Nosicie przy sobie takie kieszonkowe urządzenie? Czekamy na Wasze opinie o powerbankach do 30 zł w sekcji komentarzy.

Powerbank do 30 zł / ranking najlepszych

Jeśli szukacie zestawienia konkretnych modeli, które sprawdziły się u innych użytkowników – dobrze trafiliście! Oto ranking najlepszych powerbanków do 30 zł.

Dodaj opinie na forum