Powerbank 30000 mAh

Powerbank 30000 mAh pozwala kilkukrotnie naładować telefon, tablet, a nawet laptopa. Z naszego artykułu dowiecie się, co go wyróżnia, jakie powinien mieć cechy i jaki model jest najlepszy.

Powerbank 30000 mAh – co go wyróżnia?

Powerbank 30000 mAh to urządzenie o bardzo dużej pojemności, jeśli tylko producent podał realną wartość. By to ocenić, sprawdźmy wagę i rozmiary urządzenia – powinno być ono dość duże i ciężkie. W zależności od wykorzystanej obudowy, może nawet ważyć 500g.

Powerbank 30000 mAh Ranking
Jaki Powerbank 30000 mAh?
Ranking najlepszych >>>

Powerbank 30000 mAh jest ciekawą propozycją wyposażenia na wycieczkę off-roadową z dala od ludzkich siedzib. Pozwoli nam przeżyć kilka dni bez gniazdka, doładowując telefon, aparat lub nawet małego laptopa. Łatwo policzyć, że jeśli bateria w naszym telefonie ma pojemność 2500 mAh, to takim powerbankiem naładujemy ją około 10 razy (uwzględniając straty energii po drodze).

Musimy jednak uważać na urządzenia „no-name”, których deklarowana pojemność nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Możemy odróżnić je po zaskakująco niskiej cenie, bardzo małych wymiarach i wadze.

By uzyskać satysfakcję z zakupu dobrego powerbanka 30000 mAh, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Powerbank 30000 mAh
Powerbank 30000 mAh / Jaki wybrać? Gdzie kupić najlepszy? Ranking, cena i opinie użytkowników

Jaki powerbank 30000 mAh kupić?

Aby ocenić, czy powerbank 30000 mAH spełni nasze oczekiwania, powinniśmy się skupić na:

 1. Obudowie
 2. Ilości portów
 3. Funkcji szybkiego ładowania
 4. Komunikacji z użytkownikiem
 5. Żywotności
 6. Dodatkowych funkcjach

Zobacz także jaki powerbank do 50 zł wybrać?

Obudowa powerbanka do 30000 mAh

To, jaka obudowa powerbanka 30000 mAh będzie najlepsza, w dużej mierze zależy od naszych preferencji. Wiadomo, nie powinna ona zbyt szybko tracić swoich właściwości i się rysować, jednak w przypadku powerbanków na wyprawy turystyczne to może nie wystarczyć.

Jeśli zamierzamy zabrać ze sobą powerbank 30000 mAh w miejsca, gdzie będzie on narażony na trudne warunki i uszkodzenia, warto wybrać „pancerne” modele. Ich obudowa jest zrobiona zazwyczaj ze stali nierdzewnej lub innego supertrwałego tworzywa i dodatkowo wzmocniona gumą, by zamortyzować ewentualne uderzenia.

Dodatkowym atutem, jeśli powerbank 30000 mAh będzie narażony także na zabrudzenia, są gumowe zaślepki na jego porty. W ten sposób wilgoć czy zanieczyszczenia nie dostaną się do środka i nie uszkodzą urządzenia od wewnątrz.

Ilość portów w powerbanku 30000 mAh

Jeśli chodzi o porty w powerbanku 30000 mAh, naszym zdaniem powinny być minimum trzy: dwa porty USB i jeden micro-USB. W najlepszych modelach znajdziemy ich jednak znacznie więcej, nawet 4 USB, jeden micro-USB i jeden USB-C, co pozwala na ładowanie wielu urządzeń jednocześnie.

Ciekawą opcją, związaną z portami w powerbankach 30000 mAh, jest ładowanie bezprzewodowe. By funkcja działała prawidłowo, musi być w nią wyposażone zarówno urządzenie mobilne, jak i powerbank. W takim przypadku nie ma potrzeby używania przewodów; wystarczy położyć telefon na naszej przenośnej stacji ładowania i gotowe.

Jaki Powerbank 30000 mAh
Jaki Powerbank 30000 mAh wybrać? Cena w sklepach, opinie i ranking

Funkcja szybkiego ładowania w powerbanku 30000 mAh

Im większe natężenie, oferowane przez powerbank 30000 mAh, tym szybciej naładujemy nasze urządzenie mobilne. Do telefonu powinno to być co najmniej 1A, do tabletu – minimum 2.1A. Najlepsze powerbanki 30000 mAh oferują natężenie rzędu ponad 3A, co wspiera funkcję szybkiego ładowania. Dzięki temu w pół godziny naładujemy telefon od 0 do 80%.

Sprawdź też jak poradzi sobie w boju dobry powerbank do 30 zł.

Powerbank 30000 mAh a komunikacja z użytkownikiem

Dobry powerbank 30000 mAh powinien komunikować użytkownikowi stan naładowania baterii oraz fakt, że jest on włączony. Podstawowe modele bazują na diodach LED. Im ich więcej, tym bardziej dokładną informację o stanie naładowania baterii otrzymujemy.

W najlepszych powerbankach 30000 mAh możemy spotkać się z wyświetlaczem LCD. Podaje on nam dokładny procent naładowania baterii, z drugiej jednak strony, takie rozwiązanie zużywa nieco więcej energii elektrycznej niż diody. Wciąż są to jednak wartości bardzo małe.

Żywotność powerbanka 30000 mAh

Powerbank 30000 mAh jest dość sporą inwestycją, więc powinien starczyć na wiele lat używania. By tak było, po pierwsze, upewnijmy się, z jakich materiałów jest zbudowana obudowa – o tym pisaliśmy wcześniej. Po drugie, sprawdźmy, jaką gwarancję oferuje producent. Najlepsze powerbanki 30000 mAh są chronione nawet do dwóch lat po zakupie.

Na żywotność powerbanka 30000 mAh w dużej mierze wpływa nasze zachowanie. Aby dłużej zachować urządzenie w dobrej formie, powinniśmy właściwie o nie dbać. Jak?

 • Po zakupie należy naładować powerbank do 100%.
 • Starajmy się nie rozładowywać urządzenia do 0% (choć dobre powerbanki 30000 mAh mają zabezpieczenie przed tym).
 • Jeśli powerbank 30000 mAh leży przez dłuższy czas nieużywany, starajmy się raz na jakiś czas rozładować go do około 10% i naładować do pełna.
 • Przechowujmy urządzenie w suchym miejscu, unikając wysokich i skrajnie niskich temperatur.

Dodatkowe funkcje powerbanka 30000 mAh

Powerbanki 30000 mAh to często urządzenia dla wymagających użytkowników. Sprawdźmy, jakie dodatkowe funkcje posiadają najlepsze modele w tej kategorii.

 • Latarka
 • Pasek lub brelok zabezpieczający przed zgubieniem
 • Wbudowany przewód USB
 • Ładowarka solarna
 • Power Delivery
 • Wodoodporność

Warto także sprawdzić jak radzi sobie powerbank do 100 zł.

Jaki jest najlepszy powerbank 30000 mAh?

Najlepszy powerbank 30000 mAh powinien być dopasowany do naszych potrzeb, ale także budżetu i tego, gdzie zamierzamy go wykorzystywać. Do domu, szkoły czy pracy wystarczą zwykłe modele, jednak w turystyce sprawdzą się pancerne powerbanki.

Pamiętajmy, by wybierając najlepszy powerbank 30000 mAh nie kierować się złudną oszczędnością. Tanie, niesprawdzone urządzenie o naciąganych parametrach może nie tylko zawieść nasze oczekiwania, ale i uszkodzić ładowane urządzenie.

Najlepszy Powerbank 30000 mAh
Najlepszy Powerbank 30000 mAh

Gdzie kupić powerbank 30000 mAh?

Dobry powerbank 30000 mAh znajdziemy w bogato wyposażonych sklepach z elektroniką, turystycznych, a także on-line. Producenci, na jakich możemy się natknąć, to na przykład Baseus, Dudao, Green Cell, Hoco i inni.

Cena powerbanka 30000 mAh

Cena dobrego powerbanka 30000 mAh może się wahać od 80 zł do nawet 600 zł (za turystyczne, pancerne urządzenia).

Powerbank 30000 mAh – opinie

Powerbanki 30000 mAh renomowanych marek zbierają bardzo dobre opinie. Użytkownicy cenią sobie je za niezawodność i bardzo długą wystarczalność. A jak jest z Wami? Macie jakieś doświadczenia z urządzeniami w tej kategorii i jesteście w stanie polecić konkretne modele? Czekamy na Wasze opinie o powerbankach 30000 mAh w sekcji komentarzy.

Powerbank 30000 mAh / Ranking najlepszych

Szukając niezawodnego powerbanka, warto zdać się na opinię innych. Właśnie dlatego przedstawiamy Wam zestawienie najchętniej kupowanych modeli wraz z cenami. Mamy nadzieję, że nasz ranking najlepszych powerbanków 30000 mAh pomoże Wam podjąć właściwą decyzję.

1 opinia na forum “Powerbank 30000 mAh”

 1. waga to żaden wyznacznik. tanie powerbanki potrafią mieć dodane ATRAPY OGNIW wpięte w obwód a to że prawdziwa pojemność prawdziwych jest niższa niż wynika z opisu urządzenia to chyba oczywiste w przypadku typowej chińszczyzny

  Odpowiedz

Dodaj opinie na forum