Ramię na 2 monitory

Czasem bywa tak, że nie mamy zbyt wiele miejsca w domu, w danym pomieszczeniu, gdy stoi komputer. Zatem nie ma miejsca na duże biurko ani miejsca na biurku. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest ramię na 2 monitory. To przede wszystkim gadżet dla osób, które mają dwa monitory i nie mają na nie dość miejsca. A są im potrzebne nie tylko do pracy, ale też do rozrywki. Z kolei w przypadku pracy, liczy się komfort i wygoda. Dlatego też warto zaopatrzyć się w taki gadżet, zwłaszcza, gdy nasze biurko stoi przy ścianie i mamy ją wolną. To da nam dużą swobodę na biurko, miejsca na papiery i brak plączących się kabli.

Dlatego też zastanówmy się, jakie ramię na dwa monitory będzie dla nas odpowiednie. Czy na pewno tego potrzebujemy i będziemy z tego korzystać? Na co zwrócić uwagę? Gdzie taki gadżet można zakupić i w jakiej cenie? To i wiele więcej znajdziecie u nas, w najnowszym poradniku. Wszystkie ważne informacje w jednym miejscu. Sprawdźcie sami już teraz!

Ramię na 2 monitory Ranking
Jakie Ramię na 2 monitory?
Ranking najlepszych >>>

Czym wyróżnia się ramię na 2 monitory?

Ramię na 2 monitory to przykład bardzo praktycznego gadżetu Otóż chodzi o to, że mamy uchwyt, który utrzyma nam aż dwa monitory na ścianie. To bardzo wygodne, bo montaż jest za jednym razem. Możemy stworzyć rozbudowane stanowisko pracy lub rozrywki, zyskujemy dużą przestrzeń obrazu. Praca z komputerem często wymaga od nas nachylania się do monitorów, jednak nie w tym wypadku. Tu pozbywamy się dyskomfortu związanego z bólem pleców, wygięcia nienaturalnego kręgosłupa – możemy zachować poprawną postawę ciała.

Ramię na 2 monitory
Ramię na 2 monitory / Ranking, opinie i cena

Jakie ramię na 2 monitory wybrać i kupić?

Zanim zdecydujemy się na jakikolwiek zakup, warto przemyśleć, jakie ramię na 2 monitory będzie właśnie dla nas. Zastanówmy się, czego oczekujemy. Warto też przejrzeć dostępne oferty na rynku, czy to w sklepach czy w internecie. A w szczególności zwróćmy uwagę na parę istotnych elementów, jakimi są:

  1. wymiary,
  2. jakość,
  3. regulowana wysokość,
  4. nośność.

Wymiary ramienia na 2 monitory

Jeśli chodzi o wymiary ramienia na 2 monitory, to przede wszystkim chodzi tu o to, by był on jak najlepiej dopasowany pod wielość ekranów. I choć są dostępne uchwyty uniwersalne, które należy samemu dopasować pod wymiary urządzeń, to jednak warto zdecydować się na model dedykowany. Wtedy mamy pewność, że parametry są jak najlepiej dopasowane. Choć mogą kosztować ciut więcej. Ale jednak wiemy, że są dobrej jakości, właśnie pod nasz model, zatem będą dobrze trzymać monitory.

Polecamy: Monitor do obróbki zdjęć

Jakość ramienia na 2 monitory

Skoro znamy już potrzebne wymiary, czas pomyśleć nad jakością ramienia na dwa monitory. Przede wszystkim powinien zapewnić nam maksimum komfortu pracy, jak i zabezpieczyć monitory przed spadnięciem z wysokości. A to oznacza, że liczy się jakość zakupionego gadżetu. W przypadku tanich modeli materiał może okazać się zbyt słaby, szybko może się zużyć, popsuć, zluzować. A nie chcemy chyba, aby aż dwa monitory spadły i żeby czekał nas ogromny wydatek? Lepiej nieco dołożyć do ramienia, ale mieć pewność, że żaden z ekranów nie spadnie.

Regulowana wysokość w ramieniu na 2 monitory

Bardzo przydatna funkcją jest regulowana wysokość ramienia na dwa monitory. To pozwala nam jak najlepiej dopasować stanowisko do własnych potrzeb. Pamiętajmy jednak, że nie każde ramię ma taką możliwość. Więcej jeśli zależy nam na zmianach, na różnych wielkościach, bo być może z monitorów korzystamy my do pracy, ale też dzieci do gier, wtedy warto zainwestować w model z regulacją. Te najdroższe modele mają to zawsze. A nawet pozwalają nam zmieniać obracania monitorów. Tak, aby zapewnić nam jak największy komfort w pracy.

Jakie ramię na 2 monitory
Jakie ramię na 2 monitory wybrać? Sprawdź!

Nośność ramienia na 2 monitory

Innym ważnym elementem w ramieniu na 2 monitory jest jego nośność. W przypadku dwóch monitorów warto dopasować nośność do ciężaru monitorów, gdyż w innym przypadku może się to skończyć źle, choćby zerwaniem całej konstrukcji, co mogłoby doprowadzić do zniszczenia ekranu. A to oznaczałoby konieczność zakupu całego monitora. Za to na rynku mamy pełną gamę ofert, które pozwalają nam wybrać od kilku kilogramów w górę. Zatem z pewnością udało by nam się dopasować nośność do ciężaru sprzętów. Trzeba tylko zwrócić na to uwagę!

Jakie zalety ma ramię na 2 monitory

Ramię na 2 monitory daje nam wiele korzyści i ma zalety, o których nie sposób nie wspomnieć. Przede wszystkim gadżet nie jest aż tak drogi, a możemy zyskać wiele miejsca na biurku, dopasować wysokość pod własne oczekiwania i komfort pracy. Zwiększamy przy tym wolną przestrzeń np. na ważne dokumenty czy akcesoria biurowe.

Sprawdź: Fotel gamingowy do 150 kg

Co ważne, pozbywamy się uciążliwych kabli, które mogłyby nam się plątać na biurku. Wiele uchwytów bowiem posiada wygodny system prowadzenia przewodów z ekranów. To pozwala nam zachować czystość na biurku, skupić myśli. Nasze miejsce pracy czy rozrywki jest estetyczne. To także oszczędność czasu czy energii, którą często zużywamy, aby przestawić czy ustawić odpowiednio monitory.

Jedną z zalet ramienia na 2 monitory jest także to, ze można go dowolnie montować i zmieniać także regulację monitorów. To pozwala nam zachować komfort pracy, dopasowany do własnych potrzeb.

Najlepsze ramię na 2 monitory

Najlepsze ramię na 2 monitory, czyli jakie? Przede wszystkim zwróćmy uwagę, aby na pewno było dostosowane dla dwóch monitorów. Ale one z kolei mogą mieć różną wielkość, więc liczy się ich dopasowanie. Sprawdźmy materiał wykonania, czy jest wytrzymały, solidny, czy utrzyma oba monitory. Może też posiadać regulowaną wysokość, dla jak najlepszego dopasowania i naszego komfortu. Najlepszy to taki, który jest najlepiej dopasowany do naszych oczekiwań oraz preferencji. Przed zakupem warto porównać nasze oczekiwania z dostępnymi modelami.

Gdzie kupić ramię na 2 monitory?

Dobre ramię na 2 monitory możemy zakupić przede wszystkim w sklepach stacjonarnych m. in. z akcesoriami elektronicznymi, z akcesoriami do telewizorów, komputerów, a także w marketach z RTV. Tu możemy skorzystać z doradztwa fachowców, na własne oczy zobaczyć dostępne modele i je porównać. Z kolei w internecie możemy czasem natrafić na zniżki.

Najlepsze ramię na 2 monitory
Najlepsze ramię na 2 monitory

Do chętnie wybieranych producentów zaliczamy: ART, Fiber, Huzaro Followers, inni.

Cena ramion na 2 monitory

Ramię na dwa monitory nie jest to aż tak duży wydatek, jak za dwa monitory. Choć nie należy on do najtańszych wydatków. Przede wszystkim, jeśli zależy nam na jakości oraz na tym, aby monitory nie spadły wydamy znacznie więcej. Te najtańsze modele rozpoczynają się od 150 zł z kolei te solidne mogą kosztować nawet ponad 300 zł.

Zobacz także: Myszka do komputera bezprzewodowa

Ramię na 2 monitory – opinie

A Waszym zdaniem jakie ramię na 2 monitory jest najlepsze? Na jakie warto się zdecydować i dlaczego? Czy wasz model, który zakupiliście jest godny polecenia? Dlaczego uważacie, że taki gadżet może się przydać? Dajcie nam znać, jakie jest Wasze zdanie w tym temacie. Na Wasze opinie czekamy w sekcji komentarzy!

Ramię na 2 monitory / Ranking najlepszych

Dla małych pomieszczeń przydadzą się zawsze odpowiednie gadżety, dzięki którym mimo wszystko zyskamy trochę miejsca. Dlatego przygotowaliśmy dla was ranking najlepszych ramion na 2 monitory, które z pewnością Wam się spodobają. Są polecane przez innych, dobrej jakości. Sprawdźcie opis, aktualną cenę i kupcie, zanim inni Was wyprzedzą!

Dodaj opinie na forum