Monitor gamingowy 4k

Monitor gamingowy 4k to minitor komputerowy stworzony z myślą o graczach, dla których gry komputerowe to hobby. Każdy z nas w tych czasach liczy na dobrą jakość w niskiej cenie. Jednak tu szczególnie się one liczą, choćby kolory, szybkość reagowania na to, co dzieje się na ekranie, współgranie obrazu z dźwiękiem, itp. Dlatego przed zakupem musimy koniecznie się rozejrzeć, co jest nam oferowane. Bowiem w tych czasach gry są nowoczesne, bardzo realistyczne i wymagające bardzo dobrego sprzętu. Więc wydając taką a nie inną kwotę za gadżety musimy się temu porządnie przyjrzeć i wybrać odpowiedni model.

Czyli jaki monitor gamingowy 4k kupić? Na pewno wielu graczy głowi się, na co się zdecydować, co będzie odpowiednie, jaki model jest najlepszy? To tylko jedno z pytań, jakie przychodzą nam do głowy. Oczywiście my zapraszamy do naszej najnowszej lektury, gdzie zebraliśmy dla Was w jednym miejscu najważniejsze informacje. Czy to polecenia czy opinie, stworzyliśmy na tej podstawie ranking najlepszych a swoje opinie możecie zostawiać w komentarzach!

Monitor gamingowy 4k Ranking
Jaki Monitor gamingowy 4k?
Ranking najlepszych >>>

Jaki monitor gamingowy 4k wybrać i kupić?

Najpierw zastanówmy się, jaki powinien być nasz monitor gamingowy 4k? Czego oczekujemy, czego chcemy, jakie są nasze wymagania? W ten sposób uda nam się uniknąć nieporozumień czy rozczarowania. Dlatego od razu miejmy też na uwadze rodzaje monitorów, a dokładniej mówiąc ich indywidualne cechy. Co jest ważne podczas zakupów? Na pewno to byśmy zwrócili uwagę na kilka ich cech, jak na przykład:

  • ekran,
  • częstość odświeżania,
  • czas reakcji matrycy,
  • kąt widzenia,
  • złącza.
Monitor gamingowy 4k
Monitor gamingowy 4k / Raning, opinie i cena

Ekran monitora gamingowego 4k

Oczywiście nie mogłoby być inaczej, gdybyśmy nie zaczęli od omawiania ekranu monitora gamingowego 4k. To bardzo ważny element, od którego zależy nasza jakość gry. Czyli w tym wypadku chodzi o rozdzielczość wyświetlacza. Tu chcemy wybrać modele, które oferują nam 4k. A ten parametr występuje tylko przy odpowiedniej wielkości ekranu. Zatem sprawdzamy przekątną, która wynosi zwykle od 27 cali do nawet 32 cali!

Jeśli chodzi o ekran to także nie zapomnijmy wybrać dla siebie odpowiedniej matrycy, czyli powłoki tego wyświetlacza. Od niego zależy tak na prawdę jakość gry w pomieszczeniu czy to nasłonecznionym czy też nie. Jeśli nasz pokój jest jasny, wpada do niego wiele promieni to zdecydujmy się na matrycę matową. Ma ona specjalną powłokę antyrefleksyjną, która odbija te promienie. Dzięki temu zawsze widzimy, co dzieje się na ekranie. Z kolei do ciemnego pomieszczenia sprawdzi się matryca błyszcząca, która ma bardzo bogatą paletę barw i pięknie oddaje kolory. Ale nie nadaje się do nasłonecznionych pokoi, bo nie odbija promieni słonecznych, co utrudnia grę.

Sprawdź: Monitor gamingowy 4k 144hz

Częstość odświeżania w monitorze gamingowym 4k

Kolejnym ważnym elementem jest częstość odświeżania monitora gamingowego 4k. Dlaczego jest to ważna cecha tego gadżetu? Bowiem odpowiada za jakość, ale przede wszystkim za płynność gry. Odświeżanie to cecha, która pokazuje nam, jak często zmienia się obraz na monitorze w ciągu jednej sekundy. A jak nie trudno się domyślić podczas rozgrywek jest to bardzo ważne, by nadążyć za fabułą. Dlatego dobry monitor gamingowy 4k powinien nam oferować minimum 144 Hz, a najlepiej jeszcze więcej. Takie minimum oznacza odświeżanie ekranu, czyli zmiany na monitorze aż 144 razy tylko w ciągu jednej sekundy.

Jaki monitor gamingowy 4k
Jaki monitor gamingowy 4k wybrać? Zobacz cenę, opinie oraz ranking najlepszych

Czas reakcji matrycy w monitorze gamingowym 4k

Po części związane jest z tym także czas reakcji matrycy monitora gamingowego 4k. Jest to czas, jaki mmay na podjęcie decyzji oraz jak pojawi się to żądanie na ekranie. Czyli na przykład podczas rozgrywki używamy myszki oraz klawiatury, wtedy to jest to szybkość reakcji na ruch jaki my wykonujemy i kiedy pokazuje się ona na monitorze. Jeśli zdecydujemy się na bardzo dobry model to czas reakcji matrycy może wynieść nawet 1 milisekund, choć zdarzają się też modele do 12 milisekund.

Kąt widzenia w monitorze gamingowym 4k

Wybierają dobry monitor gamingowy 4k sprawdźmy również jaki kąt widzenia oferuje. Zwykle związane jest to z jego wielkością. Ważne, byśmy widzieli wszystko, co dzieje się na wyświetlaczu, każdy szczegół i zmianę. Dlatego powinien być on dobrze ustawiony oraz zakrzywiony. Średni kąt widzenia wynosi około 170 stopni. Tak, aby widzieć wszystko, co dzieje się w grze.

Polecamy też: Monitor gamingowy 240hz 4k

Złącza w monitorze gamingowym 4k

Pamiętajmy, aby monitor gamingowy 4k oferował nam również złącza. Te mogą się przydać podczas różnych rozgrywek gdy trzeba podłączyć dodatki. Ale tu może to wyglądać różnie, bo są złącza przewodowe, czyli na kabel, jak i bezprzewodowe, czyli na przykład Wi-Fi czy Bluetooth bez kabla. A o można podłączyć? Myszkę, głośniki, słuchawki a także inne akcesoria do gier.

Najlepszy monitor gamingowy 4k

Najlepszy monitor gamingowy 4k to jaki to jest model? Na pewno nie ma takiego jednego, gdyż każdy z nas ma inne potrzeby, inne oczekiwania, dlatego jest ich tak wiele w różnych sklepach, by każdy znalazł coś dla siebie. Coś, dzięki czemu rozgrywki będą wyjątkowe i zawsze udane. Mamy tu bardzo dobra jakość obrazu, rozdzielczość 4k, czyli wyraziste kolory, bardzo bogatą paletę, która z szybkim czasem reakcji daje nam wrażenie dużej realności rozgrywki. Dlatego też zwróćmy jeszcze uwagę na kąt widzenia na monitorze oraz na dodatkowe wejścia na złącza, które też przydają się w niektórych grach.

Najlepszy monitor gamingowy 4k
Najlepszy monitor gamingowy 4k

Gdzie kupić monitor gamingowy 4k?

Dobry monitor gamingowy 4k jest dostępny w wielu sklepach. Oczywiście największy wybór jest w tych internetowych, tam często są też zniżki czy różne promocje. Jednak, gdy wolimy zobaczyć sprzęt na żywo, porównać go oraz omówić z doradcą klienta to warto wybrać się do sklepów stacjonarnych takich jak komputerowe czy markety RTV. A jeśli chodzi o producentów to do znanych i chętnie wybieranych zaliczamy: Samsung, Xiaomi, LG, Asus oraz inni.

Może Cię zainteresować: Monitor gamingowy do 500 zł 144hz

Cena monitora gamingowego 4k

A jaki jest koszt za monitor gamingowy 4k? Jednak jest to dobra jakość obrazu, ale mogą się one różnić pod względem innych parametrów. Choćby dokładna wielkość ekranu, marka, ogólna jakość, dodatki w zestawie, więc i cena może być inna. Zwykle do wyboru mamy między 1200 zł a 2000 zł. Zatem uważnie przeglądajmy oferty i to, co w nich jest.

Monitor gamingowy 4k – opinie

A co Wy o tym sądzicie? Dlaczego warto mieć w domu monitor gamingowy 4k? Czym się charakteryzuje? Jakie ma dla Was zalety a może także wady? Czy producent ma dla Was znaczenie? Jednak bardziej kierujecie się ceną? A co możecie polecić innym czytelnikom? Przy jakich grach sprawdza się taki rodzaj? Czy rzeczywiście rozdzielczość 4k jest najlepsza? Czekamy z niecierpliwością na Wasze opinie w komentarzach!

Monitor gamingowy 4k / Ranking najlepszych

Gry komputerowe to nadal modne hobby, a wręcz coraz więcej osób spędza tak swój czas wolny. Jednak by w pełni cieszyć się z rozgrywek, warto mieć odpowiedni sprzęt, który temu sprosta. I tak oto powstał nasz ranking najlepszych monitorów gamingowych 4k. W takim zestawieniu znajdziecie tylko polecane modele, sprawdzone przez naszych czytelników oraz godne uwagi. Dobra jakość to podstawa, więc już teraz zajrzyjcie i wybierzcie dla siebie to, co najlepsze – zanim inni Was wyprzedzą!

Dodaj opinie na forum