Smartfon dla starszej osoby

Smartfon dla starszej osoby to telefon stworzony z myślą o seniorach, którzy mimo wszystko nie chcą rezygnować z odkrywania nowinek technologicznych, ale chcą to zrobić na swoim poziomie, ze swoimi umiejętnościami. Oczywiście nie zawsze jest tak, że osoba starsza kompletnie nie potrafi obsługiwać telefonu. Czasem wystarczą tylko nieco inne cechy, niż dla młodych i taki telefon może okazać się najlepszym gadżetem, na co dzień czy do celów rozrywkowych. Ważne, by mieć go w jednej ręce i by dawał nam korzyści. A jakie? To warto sprawdzić i dowiedzieć się, co teraz jest modne na rynku.

Czyli jaki smartfon dla starszej osoby wybrać? To ważne pytanie, szczególnie, że umiejętności seniorów co do obsługi telefonów różnią się. Dlatego też powinniście od razu zapoznać się z naszym najnowszym artykułem. W tym temacie zebraliśmy dla Was wiele ciekawych informacji, przydatnych porad czy też przykładów. Zatem nie ma co tracić czasu, tylko czas na lekturę!

Smartfon dla starszej osoby Ranking
Jaki Smartfon dla starszej osoby?
Ranking najlepszych >>>

Serdecznie zapraszamy!

Jaki smartfon dla starszej osoby wybrać i kupić?

Na pewno zastanawiacie się, jaki smartfon dla starszej osoby kupić? Czym on się takim wyróżnia, że pasuje dla seniorów? To może spędzać sen z powiek, ale z naszą pomocą wybór może być prostu. Na pewno przemyślcie, czego oczekujecie, ile planujecie wydać, itp. A podczas zakupów koniecznie miejcie oczy szeroko otwarte na ważne cechy tego produktu, jakimi są m. in.:

  1. ekran,
  2. bateria,
  3. aparat,
  4. pamięć,
  5. procesor.
Smartfon dla starszej osoby
Smartfon dla starszej osoby / Ranking, cena, opinie

Ekran smartfona dla starszej osoby

Najważniejszym elementem smartfona dla starszej osoby jest ekran. To on odpowiada za wielkość urządzenia. A jak wiemy osoby starsze nie chętnie wybierają sprzęty duże i ciężkie. Raczej decydują się na lekkie, ale jednak ekran nie może być zbyt mały. Często seniorzy mają już problemy ze wzrokiem, Zatem należy to jakoś połączyć. Wielu producentów decyduje się na wydanie smartfonów o przekątnej wyświetlacza około 6-6,5 cala, jednak dość smukłego, by nie dodawać ciężaru. A do tego wygodnego w trzymaniu w jednej ręce. I mieści się on do każdej torebki i kieszeni.

Sprawdź: Smartfon dla seniora

Bateria w smartfonie dla starszej osoby

Na pewno zastanawiacie się również, jak długo będzie działać taki smartfon dla starszej osoby? Wszystko zależy tu od pojemności baterii, jaką telefon ma wbudowany. Oczywiście często bywa tak, że seniorzy nie używają smartfonów tak intensywnie, jak młodzież. Dlatego wystarczy im mniejsza pojemność np. do 4000 mAh. Ale są seniorzy, którzy tak samo często używają telefonów, czy to rozmowy, internet a nawet gry. Wtedy warto postawić na pojemność 5000 mAh. Co daje nam nawet możliwość całodniowego korzystania ze smartfona.

Aparat w smartfonie dla starszej osoby

A kto powiedział, że seniorzy się chętnie nie fotografują? Oczywiście smartfon dla starszej osoby powinien także cechować się jakością, jeśli chodzi o wbudowany aparat. Teraz na wyjazdy np. wycieczki czy do sanatorium nie zabiera się osobno aparatu fotograficznego, bo mamy go w telefonie. Dlatego powinien być dobrej jakości, robić wyraźne zdjęcia i filmy. A nawet mieć różne tryby dla bardziej ciekawskich seniorów.

Jaki smartfon dla starszej osoby
Jaki smartfon dla starszej osoby wybrać? Zobacz!

Oczywiście w tym przypadku też mamy przednią i tylną kamerkę do wyboru. Przednia zwykle ma do 8 Mpix i możemy nią robić zdjęcia „selfie”, czyli my i inni ludzie lub krajobraz. A tylny aparat to zwykle do 32 Mpix główny, a także dodatkowe moją od 2 Mix do 12 Mpix.

A jakie tryby na nas czekają? Na pewno takie, które pozwolą nam zrobić zdjęcia krajobrazu, zdjęcia w ruchu, tryb portretu, makro a nawet panoramę czy występuje w niektórych modelach obiektyw szerokokątny.

Pamięć smartfona dla starszej osoby

Skoro nasz smartfon dla starszej osoby może wykonywać zdjęcia i filmy, musimy zadbać o dostępną pamięć na nie, jak i na inne pliki. Czy to gry, internetowe gazety, zdjęcia, filmy oraz muzyka. To wszystko zajmuje miejsce, a może występować w telefonie. Dlatego też miejmy na uwadze wolną pamięć wewnętrzną, ale i możliwość włożenia dodatkowej karty pamięci, czyli slot na karty.

Procesor w smartfonie dla starszej osoby

Omówimy też procesor w smartfonie dla starszej osoby. Ten element odpowiedzialny jest za jakość użytkowania telefonu. A dokładniej za płynność, gdy korzystamy z różnych aplikacji jednocześnie. I tu wybór jest duży, bo gdy używamy smartfona mało, to wystarczy nam nawet dwurdzeniowe urządzenie, ale do wyboru mamy też 4- lub 8 rdzeniowe smartfony. Im większy parametr, tym więcej możemy zdziałać, zrobić, korzystać po prostu z większej ilości aplikacji jednocześnie, przy zachowaniu sprawnego działania.

Polecamy też: Smartfon dla dziecka 10 lat

Najlepszy smartfon dla starszej osoby

Najlepszy smartfon dla starszej osoby to ten, który jest stworzony właśnie dla nas. Czyli posiada wszystkie cechy, które nam odpowiadają. Przede wszystkim jest dopasowany do ręki, nie za duży i łatwy w obsłudze. Tak samo dotyczy to pojemnej baterii czy wyrazistych kolorów. A oprócz tego ma dostęp do internetu, dotykowy ekran czy inne udogodnienia i wiele przydatnych funkcji. Z pewnością znajdziemy też dla siebie odpowiednią kolorystykę, choć nie zapomnijmy o ochronie w formie etui i szkiełka. /najlepszy telefon ma idealne dla nas parametry i nie pożałujemy tego zakupu na pewno!

Najlepszy smartfon dla starszej osoby
Najlepszy smartfon dla starszej osoby

Gdzie kupić smartfon dla starszej osoby?

Dobry smartfon dla starszej osoby kupimy w sklepach internetowych, jeśli ma to być prezent to w jednym miejscu mamy wszystko. Do wyboru różni producenci i jakość, dodatki czy też inne akcesoria. Ale i w sklepach stacjonarnych np. z elektroniką czy w marketach RTV znajdziemy wiele modeli telefonów. A najlepiej od razu udać się do operatora sieci komórkowej, gdzie od razu dostaniemy też świetną ofertę abonamentu lub na kartę. Wybór oczywiście należy do nas, w zależności czego potrzebujemy.

A jeśli chodzi o producentów to na pewno zaliczają się do nich: Maxcom, Xiaomi, Samsung, Motorola, Realme a także inni.

A może: Smartfon dla graczy ?

Cena smartfona dla starszej osoby

Nie łatwo jest odpowiedzieć, ile kosztuje smartfon dla starszej osoby. Bowiem modeli jest na prawdę wiele na rynku, każde z nich mają inne cechy, parametry czy funkcje, w zależności od tego, czego potrzebujemy. Dlatego też warto się rozejrzeć za różnymi możliwościami. Choćby zaczynając od najtańszych za 300 zł, po te droższe do 900 zł.

Smartfon dla starszej osoby – opinie

A Waszym zdaniem jaki smartfon dla starszej osoby nadaje się najbardziej? Czym on się wyróżnia albo czym powinien? Jakie cechy świadczą dla Was o tym, że nadaje się dla seniorów? Czy warto go zakupić? A jaki model polecicie? Czy posiada jakieś zalety a może też wady? Czy cena lub producent mają dla Was znaczenie? Koniecznie dajcie znać, co na ten temat sądzicie? Czekamy na Wasze opinie!

Smartfon dla starszej osoby / Ranking najlepszych

Telefony są z nami wszędzie, to teraz nasza druga ręka. A nie zajmuje wiele miejsca, więc mamy go w kieszeni czy torebce, bo może się przydać w każdej sytuacji. Dzięki temu mamy stały kontakt ze światem i bliskimi. Dlatego sprawdźcie, co warto zakupić w propozycjach rankingu najlepszych smartfonów dla starszej osoby. W nim czeka na Was wiele poleconych, sprawdzonych produktów wraz z aktualną ceną, więc zapraszamy!

2.
Panasonic KX-TU550 Czarny
Smartfon dla starszej osoby Panasonic
3.
Alcatel 2057 4MB Dual Sim Czarny
Smartfon dla starszej osoby Alcatel
5.
myPhone Halo Easy Czarny
Smartfon dla starszej osoby myPhone
6.
Nokia 2660 48MB/128MB Dual Sim Czarny
Smartfon dla starszej osoby Nokia
7.
Nokia 150 Dual Sim Srebrno-czarny
Smartfon dla starszej osoby Nokia
8.
myPhone Tango LTE Dual Sim Srebrno-czarny
Smartfon dla starszej osoby myPhone
9.
Nokia 6310 8MB/16MB Dual Sim Czarny
Smartfon dla starszej osoby Nokia
10.
Nokia 6310 8MB/16MB Dual Sim Zielony
Smartfon dla starszej osoby Nokia

Dodaj opinie na forum