Smartwatch na rower

Smartwatch na rower to dodatek dla każdego miłośnika rowerów i przejażdżek rowerowych. Przede wszystkim mówimy o „inteligentnym” zegarku, który jest z nami zawsze na nadgarstku, niczym mała wersja telefonu. Jednak posiada też nieco inne funkcje choćby plany treningowe podczas jazdy na rowerze. Ale to nie wszystko, co może nam zaoferować. Warto się dowiedzieć, dlaczego taki zegarek jest godny naszej uwagi i jakie korzyści nam daje, że aż tyle osób decyduje się na jego zakup! A dostępny jest w różnej cenie, więc znajdziemy wiele modeli, które mogą nam oferować podobne i zupełnie nie związane z sobą funkcje. Sprawdźmy!

To jaki smartwatch na rower kupić? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które pokochały rower i to dla nich hobby na co dzień lub w weekendy, ale już nie wyobrażają sobie życia bez tej aktywności fizycznej. A u nas dowiecie się, jak dopasować nowy gadżet do rodzaju aktywności, do tego, jak często jeździmy na rowerze czy też jak wykorzystać go poza jadą. Pomożemy Wam wybrać zegarek na każdą okazje i różne możliwości. Zatem zostańcie z nami i nie zapomnijcie zajrzeć do rankingu najlepszych!

Smartwatch na rower Ranking
Jaki Smartwatch na rower?
Ranking najlepszych >>>

Jak działa smartwatch na rower?

Smartwatch na rower to niewielkich rozmiarów zegarek z wieloma przydatnymi funkcjami. Przede wszystkim łatwy w obsłudze poprzez dotykowy wyświetlacz, na którym nie tylko widzimy godzinę, ale i inne przydatne dodatki np plan treningowy, przebytą trasę, datę, pogodę, itd w zależności od modelu. Więcej powiemy o funkcjach poniżej. Sam zegarek oferuje nam baterię wbudowaną, która gromadzi dla nas energię oraz różne wielkości ekranu. Warto dowiedzieć się więcej, jak różni się od smartfonów, a w jakim stopniu takie zegarki są do nich podobne.

Smartwatch na rower
Smartwatch na rower / Ranking, Cena, Opinie

Jaki smartwatch na rower wybrać i kupić?

Zapewne zastanawiacie się, jaki smartwatch na rower wybrać? I to dobrze, bo jest ich wiele, różnych modeli w różnych cenach. Dlatego też warto nieco przystanąć i pomyśleć, czego oczekujemy, co by nam się przydało, czy też jaki model będzie najlepszy właśnie dla nas. W ten oto sposób dochodzimy do momentu, gdzie pod uwagę musimy także zabrać ważne cechy tego sprzętu, a są nimi m. in.:

  1. ekran,
  2. bateria,
  3. funckje.

Ekran w smartwatchu na rower

Oczywiście smartwatch na rower to nic innego, jak w pełni dotykowy ekran, dzięki któremu łatwo jest zmieniać ustawienia i dzięki niemu można korzystać z wielu funkcji, o których opowiemy poniżej. Przede wszystkim jednak podczas zakupów powinniśmy zdecydować się na odpowiedni rozmiar. Taki, który będzie dopasowany do naszej ręki. Zatem patrząc też na płeć, przekątna ekranu dla kobiet wynosi od 1 cala do 1,5 cala, a u mężczyzn od 1,4 cala do 2 cali.

Oprócz wielkości ekranu powinniśmy mieć na uwadze jakość obrazu, czyli rozdzielczość. By w pełni widzieć literki, liczny, znaki,itd. Przy odpowiednim modelu, będzie to odpowiedni parametr, patrząc też na kształt. Dla kobiet polecane są delikatne, okrągłe, a dla panów masywniejsze kwadraty czy prostokąty. Choć nie jest to powiedziane, ze tylko taki podział istnieje. Przykładem jest rozdzielczość 456x280pikseli, czy 240×240 pikseli.

Polecamy: Smartwatch na kartę sim

Bateria w smartwatchu na rower

Dobry smartwatch na rower to ten, który cechuje się pojemną bateria. Tak, abyśmy nie musieli stresować się, że wyjdziemy na rower i zegarek nam padnie, bo zabraknie w nim energii. Dobre modele oferują nam od 180 mAh do 250 mAh, co daje nam do kilku-kilkunastu dni na jednym ładowaniu. Zatem zegarek jest gotowy do pracy zawsze i w każdych warunkach.

Zwykle bateria trzyma od 10 do 12 dni na jednym ładowaniu, jednak pamiętajmy, że wszystko zależy od tego, jak często używamy zegarek, co na nim robimy, jak często wyświetlacz jest włączony, jak jest jasny czy jakich aplikacji używamy.

Jaki smartwatch na rower
Jaki smartwatch na rower wybrać i kupić? – Opinie, cena i ranking

Funkcje w smartwatchu na rower

I na koniec coś, na co z pewnością czekacie najbardziej, czyli funkcje, jakie może nam zaoferować smartwatch na rower. Oczywiście już na tym wstępie powiemy, że funkcje te mogą się różnić między sobą. Wszystko zależy od producenta i modelu. Jednak jest wiele funkcji znajdziemy praktycznie w każdym zegarku. Opowiemy Wam choć o kilku najważniejszych.

Przede wszystkim smartwatch na rower, jak sama nazwa wskazuje nadaje się na jazdę na rowerze. Zatem powinien zapewnić nam dostęp do takich treningów. A do tego, gdy jest to intensywny wysiłek, czy daleka trasa – warto pilnować tętna. Do tego warto sprawdzać regularnie saturację, czyli natlenienie krwi.

Co jeszcze? Każdy smartwatch na rower łączy się ze specjalną aplikacją w telefonie, zatem mamy zawsze stały dostęp do swoich wyników, możemy sprawdzać postępy, jak również codzienną przebytą trasę w kilometrach. Gdy mamy GPS możemy też śledzić trasę „krok po kroku”. A przy tym zawsze znajdziemy ilość spalonych kalorii w ciągu dnia. I to nie są wszystkie dostępne funkcje.

Sprawdź: Smartwatch do 800 zł

Najlepszy smartwatch na rower

Najlepszy smartwatch na rower to ten, który pozwala nam w pełni korzystać z tego, co ma. Czyli odpowiednie funkcje, dopasowane do naszych potrzeb, czy też wielkość ekranu, dopasowana do płci. Nie ma jednego najlepszego modelu dla każdego takiego samego, gdyż wyróżniają się one pewnymi cechami, tak samo jak człowiek. Każdy z nas może oczekiwać innych cech. Takich, które będą pasować do nas. Które nam się przydadzą podczas hobby, podczas jazdy na rowerze. Dlatego warto się rozejrzeć nad różnymi modelami.

Gdzie kupić smartwatch na rower?

Dobry smartwatch na rower kupimy w wielu sklepach. Jeśli chodzi o te stacjonarne, gdzie możemy każdy produkt zobaczyć na własne oczy, dotknąć ich i porównać, takie możliwości mamy w sklepach z elektroniką, w marketach z rtv, sportowych i turystycznych. Tu skorzystamy także z opinii doradców klienta i na pewno dopasujemy do siebie ten najlepszy model. Z kolei w internecie czeka na nas bardzo duży wybór oraz opisy tych produktów.

Najlepszy smartwatch na rower
Najlepszy smartwatch na rower

Do chętnie wybieranych producentów należą: Garmin, Huawei, Armodd, Polar, Amazfit, Garett i inni.

Cena smartwatcha na rower

A ile kosztuje smartwatch na rower? Ile zapłacimy za tego typu gadżet? Niestety jego cena nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od modelu, funkcji w nim zawartych, producenta, wielkości, itd. Dlatego sprawdźmy dostępne opcje, od najtańszych za jakieś 250 zł, po te droższe za nawet 600 zł.

A może: Smartwatch do 250 zł ?

Smartwatch na rower – opinie

A Waszym zdaniem, jaki smartwatch na rower kupić? Dlaczego w ogólne jest nam potrzebny taki zegarek? Czym nas przyciąga? Dlaczego tak wiele osób go pokochało, zwłaszcza podczas uprawiania aktywności fizycznych. Jakie są jego zalety i wady? A może daje nam tylko korzyści? Kiedy jeszcze się przydaje? Jakie jego funkcje są dla Was najważniejsze? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii, zatem czekamy na nie w komentarzach!

Smartwatch na rower / Ranking najlepszych

W dzisiejszych czasach modne jest być aktywnym i dbać o zdrowie. Dlatego tak wiele osób decyduje się w ciepłe dni na jazdę na rowerze, bo jest to łatwy sport, dla amatorów i nie potrzeba bardzo drogiego sprzętu. A jaki kupić, by był przydatny? Takie propozycje zajdziecie w najnowszym rankingu najlepszych smartwatchy na rower. W tym zestawieniu czekają na Was propozycje polecanych modeli, sprawdzonych i godnych zakupu. Ale to najlepiej sprawdźcie sami! A my zapraszamy!

Dodaj opinie na forum