Tablet dla ucznia

Tablet dla ucznia to sprzęt, który posiada wiele funkcji, odpowiednich zarówno podczas nauki, jak i rozrywki. A to dlatego, że warto mieć równowagę między światem nauki a dowolnym spędzaniem czasu wolnego. W ten sposób już od najmłodszych lat zachowamy higienę umysłu. A taki gadżet w tych czasach może nam pomóc. A technologia jest już wszędzie i nie sposób się od niej uwolnić. Warto więc nauczyć się z nią żyć. Szczególnie, że może być tak pomocna podczas tworzenia prezentacji, szukania notatek, ogólnej nauki na sprawdziany. Jest wiele aplikacji, które także pomagają w nauce języka obcego.

Zatem warto kupić tablet dla ucznia? To z pewnością, bowiem jest to mały i poręczny sprzęt, niezwykle przydatny. Tylko na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu? Czym powinniśmy się kierować? Jakie aplikacje mogą być szczególnie przydatne podczas procesu nauki? Jeśli szukacie pomocy to u nas ją znajdziecie! Przygotowaliśmy dla Was poniżej wiele porad, z których możecie skorzystać w każdej chwili.

Tablet dla ucznia Ranking
Jaki Tablet dla ucznia?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zatem nie traćmy czasu – zapraszamy do lektury!

Jaki tablet dla ucznia wybrać i kupić?

Zanim zdecydujemy się na pierwszy lepszy zakup, warto zastanowić się, jaki tablet dla ucznia kupić. Choćby dlatego, by nie żałować decyzji i mieć coś dobrego, co się sprawdza i ma niezbędne dla nas funkcje. Zatem pomyślmy najpierw czego oczekujemy my jako rodzice, ale też miejmy na uwadze potrzeby naszego dziecka. Wtedy to polecamy zwrócić uwagę na tych kilka ważnych aspektów, jakimi są:

  • ekran,
  • bateria,
  • procesor,
  • mikrofon i kamera.
Tablet dla ucznia
Tablet dla ucznia / Ranking, cena i opinie

Ekran w tablecie dla ucznia

Kupując tablet dla ucznia warto zacząć od wybrania odpowiednich parametrów. Zwłaszcza patrząc na przekątną ekranu. Ten powinien być dostosowany do wieku dziecka, do jego możliwości. Dziecku powinno być wygodnie korzystać, zmieniać, ustawiać na ekranie w pełni dotykowym. Dlatego rodzice zwykle decydują się na rozmiar między 7 cali i do 10 cali u starszych dzieci. W zależności też czy będzie to głównie sprzęt do domu czy też przenośny.

Wraz z przekątną omówić musimy rozdzielczość ekranu, gdyż te dwa elementy się ze sobą łączą. Rozdzielczość to inaczej jakość obrazu. W wersji dla dzieci często wystarcza już opcja HD, ale może to być nieco lepszy, Full HD, do 1920×1080 pikseli. Co daje nam żywe kolory, bogata paletę barw oraz kontrast, które mogą przydać się podczas oglądania filmów czy grania w gry.

Zobacz: Tablet do pracy zdalnej

A sam ekran jak już wspominaliśmy, jest w pełni dotykowy. Warto wybrać tablet dla ucznia z opcją Multi-Touch, który łapie nawet nasze delikatne ruchy. To czuły ekran, idealny dla maluchów, które robią wszystko szybo i sprawnie. Szczególnie przydatne podczas gier. Ale fajną opcją jest to, że tablet dla ucznia często może mienić się w „mini tablet”, dzięki podłączeniu do ekranu myszki oraz klawiatury.

Bateria w tablecie dla ucznia

Nie zapomnijmy też, jak ważna jest bateria w tablecie dla ucznia. A to dlatego, że jest to sprzęt przenośny, czyli posiada wbudowany akumulator, który należy regularnie ładować. Im będzie pojemniejszy, tym może być cięższy, ale i na pewno starczy nam wtedy na długo bez potrzeby ładowania. Przeciętnie dla ucznia wystarczy do około 8 godzin użytkowania na pełnym naładowaniu. Ale zależy to od wielu czynników, choćby warunków atmosferycznych, jasności ekranu czy używanych aplikacji. No i dostępne są różne możliwości pojemności baterii. Z kolei naładowanie do pełna trwa zwykle kilka godzin.

Jaki tablet dla ucznia
Jaki tablet dla ucznia wybrać? Opinie, cena oraz ranking

Procesor w tablecie dla ucznia

I kolejny niezwykle ważny element tableta dla ucznia to jego procesor. Jest to cecha odpowiedzialna za wygodne użytkowanie tego gadżetu. A dokładniej odpowiada za sposób użytkowania, czyli by sprzęt się nie zacinał, gdy korzystamy z kilku aplikacji na raz. Im pojemniejszy procesor, tym więcej tych aplikacji możemy mieć otwartych jednocześnie. Uważajmy, bo wiele tanich sprzętów oferuje nam tylko dwurdzeniowe procesory, które są dość słabe, nawet jak dla dzieci. Dlatego minimum jakie proponujemy to 4-rdzenie. Najwięcej to 8 rdzeni, jakie możemy znaleźć w tablecie dla ucznia.

Mikrofon i kamera w tablecie dla ucznia

Na sam koniec omówimy także niezwykle przydatne dodatki, które teraz już występują w każdym tablecie dla ucznia. Oczywiście mowa tu o mikrofonie oraz o kamerze. Te elementy mają bardzo szerokie zastosowanie. Bowiem każde dziecko chętnie rozmawia po szkole ze znajomymi, czy nawet używa głosowego czatu podczas gier z kolegami. Ale to ie wszystko, bo mikrofon i kamera mogą być wykorzystane do tworzenia notatek głosowych, podczas lekcji zdalnych oraz zdanych korepetycji.

Polecamy: Tablet do nauki zdalnej

Sprawdźmy ich jakość. Bo choć zwykle są one wbudowane w sprzęt, to jednak zawsze istnieje możliwość dokupienia nowych, gdy te się zepsują, albo możemy korzystać ze słuchawek, które podłączymy za pomocą przewodu mini-jacka lub w nowszej wersji bezprzewodowej za pomocą Bluetooth.

Najlepszy tablet dla ucznia

Najlepszy tablet dla ucznia to taki, który pozwala nam w pełni korzystać ze wszystkich swoich funkcji, które możemy wykorzystać podczas nauki. Powinniśmy zatem wybrać taki, który będzie pasował rozmiarem do ręki dziecka, nie będzie dla niego zbyt ciężki, ani trudny w obsłudze. Zdecydujmy się na pojemny procesor oraz pamięć wewnętrzną, by móc korzystać z różnych aplikacji, nawet gier dla rozrywki. W przypadku procesu nauki, który może trwać długo, przyda się pojemna bateria, przez co urządzenie będzie bardziej mobilne. Do tego także przydadzą się dodatki np. kalkulator, mikrofon i kamera ale najważniejsze to dostęp do internetu.

Gdzie kupić tablet dla ucznia?

Dobry tablet dla ucznia kupimy w różnych sklepach. W przypadku stacjonarnych możemy pomyśleć o sklepach komputerowych, marketach RTV oraz o operatorach sieci komórkowych, gdzie od razu możemy zakupić kartę sim z własnym internetem. A w sklepach z dodatkami kupimy dla nich np. tui i szkło ochronne. Oczywiście duży wybór czeka na nas w sklepach internetowych. Do często wybieranych producentów zaliczamy najczęściej: Samsung, Lenovo, Huawei i inni.

Najlepszy tablet dla ucznia
Najlepszy tablet dla ucznia

Cena tabletu dla ucznia

A ile średnio kosztuje tablet dla ucznia? Bo cena może się różnić, gdyż każdy z nich zawiera inne produkty, aplikacje, ogółem mówiąc funkcje. Zatem warto rozejrzeć się na wszystkie dostępne możliwości i polować na promocje. Zwykle dobry tablet dla ucznia zaczyna się do 500 zł w górę. A najdroższe mogą kosztować do 1000 zł.

A może: Tablet do notatek ?

Tablet dla ucznia – opinie

A według Was, jaki tablet dla ucznia warto kupić? Co Wy macie na oku i dlaczego? Jakie funkcje okażą się najlepsze dla ucznia? Czy wiek dziecka także ma znaczenie? Czym powinniśmy się według Was kierować? Który producent jest Waszym ulubionym? A może macie coś do polecenia? Albo odwrotnie, nie polecacie któregoś modelu? Chcecie się z nami podzielić swoimi opiniami i doświadczeniami? Zatem już teraz zapraszamy Was do komentowania!

Tablet dla ucznia / Ranking najlepszych

W dzisiejszych czasach technologia jest z nami wszędzie, nawet gdy przystępujemy do procesu nauki, a zwłaszcza w czasie wolnym, gdy mamy czas na rozrywkę. Wtedy to przyda nam się odpowiedni sprzęt, na to wszystko. Szukacie sprawdzonych? Znajdziecie je u nas, w rankingu najlepszych tabletów dla ucznia. Zobaczcie sami, co warto kupić i dlaczego, z pełnym opisem i aktualną ceną. Zapraszamy do zakupów już teraz!

Dodaj opinie na forum