Tablet do nauki zdalnej

Tablet do nauki zdalnej to chętnie wybierany gadżet, zwłaszcza w tych czasach, gdzie nauka zdalna występuje na porządku dziennym. I to nie tylko wśród szkół podstawowych czy ponadpodstawowych, ale też na studiach. Taki gadżet przydaje się szczególnie podczas łączenia na zajęcia, ale też do tworzenia notatek, prezentacji, nawet można na nim zdawać zaliczenia. Przechowuje nasze pliki, zdjęcia, filmy, możemy pobrać tu wiele różnych aplikacji, które ułatwią nam naukę i wykonywanie zadań. I co ważne, wcale nie musi to być drogi sprzęt. W przystępnej cenie znajdziemy coś dla każdego. Wystarczy tylko wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas zakupu.

A Wy wiecie jaki tablet do nauki zdalnej wybrać? Nie? Zatem już teraz zachęcamy Was do zapoznania się z naszym artykułem. Podpowiemy w nim, na co warto zwrócić uwagę,kiedy udajemy się na zakupy. Ale też ogółem powiemy co mogą zawierać te sprzęty w różnych cenach. Z pewnością po przeczytaniu tekstu rozjaśni się Wam sytuacja i będziecie bardziej pewni zakupu. Na końcu sprawdźcie też ranking najlepszych oraz sekcję komentarzy!

Tablet do nauki zdalnej Ranking
Jaki Tablet do nauki zdalnej?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy do lektury!

Jaki tablet do nauki zdalnej wybrać i kupić?

Odpowiedni tablet do nauki zdalnej to podstawa komfortu pracy. Przede wszystkim musimy sprawdzić swój plan, jak często mamy te zajęcia. Ale też czy czegoś potrzebujemy szczególnie, co by nam się przydało do zajęć, itd. Sprawdzając dostępne oferty, zwróćmy szczególną uwagę na:

  1. ekran,
  2. bateria,
  3. mikrofon i kamera,
  4. procesor,
  5. pamięć.
Tablet do nauki zdalnej
Tablet do nauki zdalnej / Ranking, opinie i cena

Ekran w tablecie do nauki zdalnej

Jeśli chodzi o ekran tabletu do nauki zdalnej, to mamy tu wiele czynników, na które musimy zwrócić uwagę. Pierwszym elementem jest jego przekątna, która wpływa na wielkość. Oczywiście to jest kwestia bardzo indywidualna i zależy od naszych preferencji. Dostępne są różnej wielkości tablety od 8 cali do nawet 10 cali. Musimy sami wybrać najbardziej optymalną dla nas wielkość. Powinien być to praktyczny sprzęt, który użyjemy w domu, ale też będziemy mogli go ze sobą zabrać np. podczas podróży czy na uczelnie.

Z przekątną ekranu wiąże się rozdzielczość ekranu. Inaczej można by rzec jakość obrazu wyświetlanego. W średniej wielkości tabletach, które są najchętniej kupowane zwykle mamy opcję Full HD, czyli 1920×1080 pikseli. Co daje nam dobrą jakość, żywe kolory i brak rozmazanego tła.

Polecamy: Tablet do muzyki

Warto też dodać, że każdy tablet do nauki zdalnej jest w pełni dotykowy. Najczęściej występuje nawet funkcja Multi-Touch. To pozwala nam szybko działać. Ale może też taki tablet podłączyć do dodatkowej klawiatury i mamy ekran wraz z klawiaturą, co podczas nauki zdalnej może być bardzo przydatne, tak jakbyśmy mieli mały laptop.

Bateria w tablecie do nauki zdalnej

Każdy tablet do nauki zdalnej wyposażony jest też w baterię wbudowaną w spód. Oznacza to, że jest to sprzęt elektroniczny, który musimy regularnie ładować. Przed zakupem warto sprawdzić jego pojemność. Im będzie ona większa, tym dłużej sprzęt wytrzyma na jednym ładowaniu. Zwykle nawet do kilku godzin między 8 h a 10 h. Ale zależy to także od modelu, producenta, cny zakupu czy zwyczajnie od tego, co robimy na tablecie, jakich aplikacji używamy i jak długo.

Jaki tablet do nauki zdalnej
Jaki tablet do nauki zdalnej wybrać? – opinie, cena oraz ranking

Mikrofon i kamera w tablecie do nauki zdalnej

W obecnych czasach każdy tablet do nauki zdalnej oferuje nam wbudowany mikrofon oraz wbudowaną kamerę. To są dwie rzeczy, które najbardziej przydadzą się podczas nauki online. Poprzez kamerę nauczyciel czy wykładowca mogą nas zobaczyć, pozwoli nam to też zdawać egzaminy oraz zaliczenia. Z kolei dzięki wbudowanemu mikrofonowi możemy być na zajęciach bez słuchawek, bez dodatkowego mikrofonu, który na dodatek mógłby się nam plątać. A tak słychać nas bez zarzutów.

Procesor w tablecie do nauki zdalnej

Tablet do nauki zdalnej posiada wbudowany procesor, który odpowiada za jakość użytkowania. Inaczej mówiąc odpowiada za to, jak działa nasz sprzęt. To od niego zależy możliwa ilość jednocześnie otwartych aplikacji przy jednoczesnym nie zawieszaniu się całego systemu. Do nauki online zdecydowanie musi to być minimum 4 – rdzeniowy procesor, a najlepiej jakby oferował nam 8 rdzeni. Wedy mamy pewność, że wszystko będzie sprawnie działać. Oznacza to, że wtedy aż 8 aplikacji może działać jednocześnie, a nasz sprzęt się nie zatnie.

Sprawdź też: Tablet do notatek

Pamięć w tablecie do nauki zdalnej

Także tablet do nauki zdalnej wyposażony jest w pamięć, zarówno tą RAM, jak i wbudowaną. Pamięć RAM to element, który odpowiada za płynność działania urządzenia. Przechowuje aktualnie używane dane, dlatego jej rozmiar optymalny przy takim sprzęcie, który ma służyć nauce zdalnej jest minimum 8 GB.

Z kolei pamięć wbudowana nie jest aż tak ważna. W każdej chwili można do tabletu dokupić karę pamięci i włożyć ją w slot, przez co zyskujemy więcej miejsca. Ale zwykle nie jest to potrzebne bo tablet do nauki zdalnej oferuje nam około 64 GB wolnej przestrzeni.

Najlepszy tablet do nauki zdalnej

Najlepszy tablet do nauki zdalnej to ten, który jest dopasowany do naszych preferencji. Świetnie sprawdzi się podczas wykonywania wielu czynności naraz, choćby uczestniczenie w zajęciach on-line, pokazywania prezentacji, wyszukiwanie informacji w internecie, itd. Powinien posiadać zarówno pojemną pamięć, jak i pojemną baterię. A także jasny ekran, przede wszystkim odpowiedniej wielkości. Producenci też oferują wiele kolorów do wyboru dla wymagających. Przede wszystkim jednak sprawdźmy dostępne oprogramowanie.

Gdzie kupić tablet do nauki zdalnej

Dobry tablet do nauki zdalnej dostępny jest w wielu sklepach internetowych, gdzie często czekają na nas różnego rodzaju zniżki. Ale też w sklepach stacjonarnych, m. in.: z elektroniką, w marketach z RTV oraz dużych dyskontach. Możemy tu skorzystać z pomocy doradcy klienta, samodzielnie sprawdzić na żywo dostępne modele i je porównać.

Na jakiego producenta warto zwrócić uwagę? Są to m. in.: Samsung, Lenovo, Hauwai, Microsoft, Apple, a także inni.

Najlepszy tablet do nauki zdalnej
Najlepszy tablet do nauki zdalnej

Cena tabletu do nauki zdalnej

Ile kosztuje tablet do nauki zdalnej? Cena jest dość rozpięta. Wszystko zależy od tego, na jaki model się zdecydujemy, jakiej jakości, z jakimi funkcjami, od jakiego producenta. Zatem na to wszystko musimy zwrócić uwagę. Najtańsze kosztują od koło 300 zł w górę. Za te lepsze zapłacimy około 500 zł – 600 zł, a najdroższe mogą kosztować nawet ponad 1000 zł.

Zobacz: Tablet dla dzieci do nauki

Tablet do nauki zdalnej – opinie

A Waszym zdaniem jaki tablet do nauki zdalnej nadaje się najbardziej? Który model jest godny polecenia według Was? Dlaczego się na niego zdecydowaliście? Jakie funkcje i parametry posiada? Czym wyróżnia się pośród innych? A może jakiś model nie spełnia Waszych oczekiwań? W jakiej cenie warto szukać? Dajcie nam znać, co o tym sądzicie! W sekcji komentarzy czekamy na Wasze opinie!

Tablet do nauki zdalnej / Ranking najlepszych

Wiele dzieci, jak i młodzieży i dorosłych studentów w tych czasach dostępną ma naukę zdalną, dzięki czemu uczą się przez internet, nie musząc wychodzić z domu. Dlatego też przedstawiamy Wam małą pomoc w wyborze tego odpowiedniego gadżetu w postaci rankingu najlepszych tabletów do nauki zdalnej. Znajdziecie w tym zestawieniu wiele różnych modeli, sprawdzonych, polecanych. Zobaczcie opis produktu, aktualną cenę, a na pewno zjedziecie też coś dla siebie!

Dodaj opinie na forum