Tablet dla dzieci do nauki

Tablet dla dzieci do nauki to niezwykle przydatny sprzęt, który przydaje się na niemal każdym etapie edukacji. Różne przemiany i modernizacje sprawiły, że nawet starsze przedszkolaki miewają już zajęcia zdalne, nie mówiąc o uczniach szkoły podstawowej czy ponadpodstawowej. Tablet dla dzieci do nauki zdalnej jest mniejszy od laptopa, dzięki czemu łatwiej go wziąć ze sobą, uczyć się w łóżku, na kanapie czy w ogrodzie. Jest też tańszy, dzięki czemu jego zakup nie zrujnuje domowego budżetu.

By dokonać odpowiedniego wyboru, potrzeba tylko odrobinę wiedzy. Zapraszamy więc do lektury naszego poradnika, w którym podpowiadamy, jaki tablet dla dzieci do nauki jest najlepszy. Wskazujemy też, na co zwrócić uwagę oraz proponujemy konkretne modele, cieszące się nienaganną opinią.

Tablet dla dzieci do nauki Ranking
Jaki Tablet dla dzieci do nauki?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest tablet dla dzieci do nauki?

Śmiało można powiedzieć, że dobry tablet dla dzieci do nauki to taka większa wersja smartfonu. Ma bardzo podobne funkcje, często także bliźniaczy system operacyjny. Posiada duży, dotykowy ekran, służący do sterowania. Bez problemu możemy przeglądać na nim zasoby Internetu, co pomaga w odrabianiu zadań domowych, znajdziemy też aplikacje, które służą do obsługi platform e-learningowych, pisania prac do szkoły, tworzenia prezentacji. Możemy odtwarzać e-booki podręczników, filmy edukacyjne, zdjęcia i wykresy. A kiedy już uporamy się z zadaniami, dobry tablet dla dzieci do nauki posłuży im również do odstresowania i rozrywki.

Tablet dla dzieci do nauki
Tablet dla dzieci do nauki / Cena, opinie i ranking najlepszych / Gdzie kupić?

Jaki tablet dla dzieci do nauki wybrać i kupić?

Zanim kupimy tablet dla dzieci do nauki, warto sobie odpowiedzieć na pytanie, jak właściwie będą go używać. Chociaż rodzicom przemiany we współczesnej szkole mogą wydawać się nieco dziwne, nie możemy nie zauważyć, że dzieci coraz częściej rezygnują z noszenia do szkoły papierowych książek na rzecz tych elektronicznych, a część zajęć odbywa się zdalnie. Prace domowe też często odrabiamy w edytorze dokumentów tekstowych, zamiast w zeszycie. Dobry tablet dla dzieci do nauki służy im więc zarówno w domu, jak i w szkole.

Zobacz też: Słuchawki do tabletu dla dzieci

Musimy wziąć to pod uwagę na etapie zakupu. Idąc za ciosem, najważniejsze kwestie, które trzeba rozważyć, by znaleźć najlepszy tablet dla dzieci do nauki, to:

  • Rozmiar i jakość ekranu,
  • Pamięć i płynność działania,
  • Komunikacja,
  • Wytrzymałość.

Ekran w tablecie dla dzieci do nauki

Czy warto kupować duży tablet dla dzieci do nauki? Okazuje się, że choć spory ekran jest bardzo wygodny dla dorosłych, przy dzieciach niekoniecznie się sprawdza. Modele 10-calowe lub większe niezbyt wygodnie leżą w drobnych, dziecięcych dłoniach, kilkulatek nie jest ich w stanie obsługiwać jedną ręką. Do tego, sporo ważą i niepotrzebnie zajmują miejsce w plecaku. Mały, 8-calowy tablet dla dzieci do nauki będzie więc strzałem w dziesiątkę.

Może Cię zainteresować: Smartwatch dla dzieci

Jednak rozmiar to nie jedyny parametr ekranu, który musimy wziąć pod uwagę, wybierając najlepszy tablet dla dzieci do nauki. Warto także wybrać model, który ma jasny ekran o szerokim kącie widzenia, dzięki czemu sprawdzi się nawet w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach. Rozdzielczość to sprawa drugorzędna, choć warto wybrać taką, by nie odbiegała od współczesnych standardów. Najważniejsza jest matryca. Najlepszy tablet dla dzieci do nauki posiada matrycę IPS lub AMOLED. Obie dają świetne parametry obrazu, choć ta druga zużywa nieco mniej energii, dzięki czemu bateria wystarcza na dłużej.

Jaki tablet dla dzieci do nauki wybrać
Jaki tablet dla dzieci do nauki wybrać? Porównaj opinie i ranking

Pamięć i płynność działania tabletu dla dzieci do nauki

Chociaż dobry tablet dla dzieci do nauki nie musi posiadać wszystkich najnowszych nowinek technologicznych i osiągać najwyższych parametrów, ważne jest, by działał płynnie. Zacinanie się i problemy z działaniem bardziej wymagających aplikacji, na przykład platform e-learningowych, mogą skutecznie zniechęcić naszą pociechę do nauki. Wybierzmy więc tablet dla dzieci do nauki, który posiada przynajmniej czterordzeniowy procesor. Pamięć RAM powinna liczyć sobie co najmniej 4 gigabajty, a pamięć wbudowana – tyle, by pomieścić niezbędne aplikacje i pliki. Z reguły są to wartości rzędu 64-128 gigabajtów.

Sprawdź także: Głośnik przenośny dla dzieci

Komunikacja w tablecie dla dzieci do nauki

By dobry tablet dla dzieci do nauki spełnił swoją rolę, musi się łączyć z Internetem. Do tego celu służy przede wszystkim Wi-Fi, ale co zrobić, jeśli nasza pociecha uczy się tam, gdzie akurat nie ma zasięgu? Tablet z modemem pozwala na łączenie się z Internetem również poza domem, tam, gdzie nie ma Wi-Fi, korzysta bowiem z sieci komórkowej. Warto więc go wybrać. Ponadto, dobry tablet dla dzieci do nauki powinien posiadać Bluetooth, by łączyć się z innymi urządzeniami, a także GPS, byśmy mogli sprawdzić lokalizację naszej pociechy.

Jaki tablet dla dzieci do nauki jest najlepszy? Wytrzymałość

Sprzęt, jakim jest najlepszy tablet dla dzieci do nauki, musi być wytrzymały. Jest bowiem narażony na różne przeciążenia. Dzieci nie są zbyt uważne – dotyczy to i kilkulatków, i nastolatków. Pewnie zdarzy im się zalać urządzenie, przypadkiem upuścić plecak, w którym przenoszony jest sprzęt, i wiele innych wpadek. Dlatego to naszą rolą, jako rodziców, jest dbałość o bezpieczeństwo sprzętu. Wybierzmy dobry tablet dla dzieci do nauki, który wyróżnia się mocną obudową, wzmocnionym ekranem oraz wodoodpornością. Uzupełnijmy zestaw o specjalne szkło hartowane na ekran oraz solidne, zamykane etui. Możemy też wykupić dodatkowe ubezpieczenie od przypadkowego zniszczenia sprzętu.

Zobacz też: Tablet edukacyjny dla dzieci

Gdzie kupić tablet dla dzieci do nauki?

By znaleźć najlepszy tablet dla dzieci do nauki, wcale nie trzeba szukać daleko. Jeśli preferujemy zakupy stacjonarne, warto się udać do lokalnych, jak i sieciowych sklepów z elektroniką, jak również do salonu wybranej marki lub operatora sieci komórkowej. Możemy też skorzystać z atrakcyjnych ofert w sklepie internetowym. Producenci, nad jakimi warto się pochylić, to na przykład Lenovo, Samsung, Xiaomi, Navitel i wiele innych.

Najlepszy tablet dla dzieci do nauki
Najlepszy tablet dla dzieci do nauki

Cena tabletu dla dzieci do nauki

Choć najdroższy tablet dla dzieci do nauki może kosztować nawet 3000 zł, nie warto inwestować aż tyle w to narzędzie. Jak już mówiliśmy, nie musi ono osiągać szczytu technologicznych możliwości, a dzieci bywają nieuważne. O wiele lepszym pomysłem wydaje się ograniczenie budżetu do widełek od 300 do 1000 zł.

Tablet dla dzieci do nauki – opinie

Jak wskazują rodzice oraz ich pociechy, taki sprzęt powinien być wyposażony w jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych – iOS dla tabletów Apple lub Android dla pozostałych – które cechują się dużą intuicyjnością oraz tysiącami możliwych do zainstalowania aplikacji. A co Wy sądzicie na ten temat? Czekamy na Wasze opinie o tabletach dla dzieci do nauki.

Tablet dla dzieci do nauki / Ranking najlepszych

By pomóc Wam w zakupie, zestawiliśmy najpopularniejsze, chętnie polecane modele o dobrych parametrach i przyzwoitej cenie. Nasz ranking najlepszych tabletów dla dzieci do nauki zawiera propozycje na każdą kieszeń, tak by każdy mógł wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie i swojej pociechy.

Dodaj opinie na forum