Tablet edukacyjny dla 3 latka

Tablet edukacyjny dla 3 latka to sprawa dość kontrowersyjna, jednak dla wielu rodziców stanowi jedyne wyjście w naprawdę kłopotliwych, podbramkowych sytuacjach. Taki sprzęt zapewnia naszemu dziecku trening wiedzy i umiejętności, a jednocześnie zajmie jego uwagę. Zyskujemy więc czas na obowiązki domowe, uspokoimy dziecko w samochodzie czy w poczekalni. Nawet jeśli narażamy się w ten sposób na krytyczne komentarze, z powodu czyjejś dezaprobaty nie warto rezygnować z podobnej decyzji.

W naszym poradniku podpowiadamy nie tylko, jaki tablet edukacyjny dla 3 latka jest najlepszy. Wskazujemy też, na co warto zwracać uwagę oraz na których parametrach i opcjach się skupić. Dodatkowo, proponujemy zasady racjonalnego korzystania z podobnego tabletu przez dziecko.

Tablet edukacyjny dla 3 latka Ranking
Jaki Tablet edukacyjny dla 3 latka?
Ranking najlepszych >>>

Jak wykorzystać tablet edukacyjny dla 3 latka?

Wspomnieliśmy już, w jakich sytuacjach przydaje się dobry tablet edukacyjny dla 3 latka. Zwłaszcza jeśli nasz maluch należy do wymagających dzieci, czasem nie możemy się obejść bez podobnego drobnego podstępu. Jednak musimy ustalić pewne zasady. Pamiętajmy, że nadmiar elektroniki w życiu naszego dziecka powoduje przebodźcowanie oraz utrudnia prawidłowy, harmonijny rozwój.

Zobacz także: Tablet edukacyjny dla 4 latka.

Zasady, które warto wprowadzić po zakupie tabletu edukacyjnego dla 3 latka, to przede wszystkim trzymanie sprzętu poza zasięgiem dziecka, tak, by to rodzic wydzielał czas poświęcany na zabawę tego typu urządzeniem. Ustalmy jasno limit dzienny, na przykład dwie godziny. Pamiętajmy też, by maluch nie korzystał z tabletu przed snem. Niebieskie światło, wydzielane przez ekran, zaburza produkcję melatoniny. Z kolei dźwięki i dynamiczne obrazy, a w konsekwencji nadmiar bodźców, sprawiają, że maluch niespokojnie śpi oraz dręczą go koszmary, nawet jeśli oglądane treści były z pozoru niewinne.

Tablet edukacyjny dla 3 latka
Tablet edukacyjny dla 3 latka / Gdzie kupić? Jaki wybrać? Opinie, ranking i cena

Jaki tablet edukacyjny dla 3 latka wybrać i kupić?

Jeśli chodzi o wybór najlepszego tabletu edukacyjnego dla 3 latka, mamy całkiem sporo możliwości. Możemy kupić urządzenie dedykowane dla dzieci, uniwersalne lub nakierunkowane na rozwijanie konkretnych cech u dziecka. Możemy także wybrać zwykły tablet, który posłuży całej rodzinie, a w ustalonym czasie wykorzystywać go jako tablet edukacyjny dla 3 latka. Pomaga nam w tym odpowiedni system operacyjny, jak Android czy iOS, który pozwala na zainstalowanie setek aplikacji, również dedykowanych dla dzieci.

Jaki tablet edukacyjny dla 3 latka jest najlepszy?

Duży wybór na rynku tabletów edukacyjnych dla 3-latków jednocześnie pomaga nam i przeszkadza w wyborze. Pomaga, ponieważ na pewno znajdziemy coś zgodnego z preferencjami naszego dziecka. W tym miejscu warto odrobinę sięgnąć do pedagogiki Montessori – z pewnością nie poleciłaby ona tabletu dla dziecka, jednak ciągle podkreślała, że należy podążać za zainteresowaniami maluchów i rozwijać to, co aktualnie uznają za swój konik.

Właśnie w tym kierunku powinniśmy iść. Dobry tablet edukacyjny dla 3 latka nie zmusza malucha, by zainteresował się treściami, które dotychczas go nie obchodziły. Chodzi o to, by wykorzystać rzeczy, które dają naszemu dziecku największą przyjemność do tego, aby czegoś się nauczyło. Jeśli zauważamy, że maluszek interesuje się literkami, wskazuje je palcem czy próbuje naśladować, zakupmy tablet edukacyjny do nauki pisania i czytania. Jeśli akurat na topie są dinozaury, wykorzystajmy to!

Jeśli dziecko właśnie przeżywa fascynację rysunkami i kolorowankami, świetnie sprawdzi się tablet graficzny. Pod tym względem najlepszy tablet edukacyjny dla 3 latka to albo uniwersalny tablet dla dzieci, albo zwykłe urządzenie mobilne, na którym możemy instalować dowolne aplikacje. Jako że zainteresowania dziecka zmieniają się na bieżąco, nie będziemy musieli co chwilę wymieniać sprzętu, a tylko zadbamy o odpowiednie oprogramowanie.

Zobacz też: Tablet edukacyjny dla 6 latka.

Jaki Tablet edukacyjny dla 3 latka
Jaki Tablet edukacyjny dla 3 latka wybrać i kupić? Opinie, cena i ranking

Najlepszy tablet edukacyjny dla 3 latka z Androidem

Powiedzieliśmy na początku, że jednym z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o tablet edukacyjny dla 3 latka, jest uniwersalny tablet dla dorosłych z systemem operacyjnym. Pod tym względem najpopularniejszą opcją okazuje się Android. Taki tablet jest tani, a do tego zyskujemy dostęp do sklepu firmy Google, gdzie możemy pobierać różnorodne aplikacje za darmo lub płatne. Pamiętajmy jednak, że decydując się na tę opcję, musimy zadbać o zablokowanie dostępu do karty płatniczej i zainstalowanie kontroli rodzicielskiej.

Czego uczy tablet edukacyjny dla 3 latka?

Cały czas obracamy się wokół tematu najlepszego tabletu edukacyjnego dla 3 latka, ale mówimy raczej o kupnie, nie skupiając się na jego funkcjach. Tymczasem warto je przybliżyć, bo wbrew powszechnemu przekonaniu, takie urządzenie to nie tylko zapychacz wolnego czasu dziecka. Zacznijmy od tego, że wykorzystuje jeden z najlepszych sposobów uczenia się – naukę przez zabawę. Angażując zmysły i uwagę dziecka, utrwala wiadomości oraz umiejętności, których przyswojenie w inny sposób zajęłoby o wiele więcej czasu.

Funkcje i aplikacje na tablecie edukacyjnym dla 3 latka

Przejdźmy więc do konkretów: czego dokładnie może nauczyć tablet edukacyjny dla 3 latka? Niezależnie, czy wybierzemy tablet dla dzieci, czy dla dorosłych, może on uczyć:

  1. Odczytywania i pisania liter,
  2. Ciekawostek ze świata zwierząt, przyrody, dinozaurów,
  3. Historii,
  4. Kreatywności – rysunku,
  5. Logicznego myślenia,
  6. Zasad matematycznych i podstawowych działań na liczbach,
  7. Języków obcych, zwłaszcza angielskiego.

W przypadku tabletu edukacyjnego dla 3 latka do każdej z tych funkcji służy odpowiednia aplikacja, którą musimy pobrać i zainstalować. Dodatkowo, na czas kryzysowego zajęcia uwagi dziecka, warto ściągnąć też kolorowanki, proste gry oraz aplikację do oglądania bajek. Unikajmy zwykłego Youtube, które przypadkowo może podsunąć naszemu dziecku nieodpowiednie treści – zamiast tego sięgnijmy raczej po Youtube Kids, w którym to my wybieramy, do jakiej grupy wiekowej mają być adresowane bajki.

Najlepszy Tablet edukacyjny dla 3 latka
Najlepszy Tablet edukacyjny dla 3 latka

Tablet edukacyjny dla 3 latka – podsumowanie

Pora podsumować i usystematyzować wiedzę, którą chcieliśmy przekazać w naszym poradniku. Dobry tablet edukacyjny dla 3 latka pozwala przyswoić wiedzę stosowną do poziomu rozwoju dziecka w bardzo przyjemny sposób. Na dodatek, stanowi koło ratunkowe dla rodziców, którzy potrzebują zająć czymś dziecko. Powinien być odporny, zarówno ze strony ekranu, jak i obudowy, by w razie upuszczenia na podłogę nie zniszczył się od razu. Jeśli zdecydujemy się na „dorosły” tablet, dokupmy ochronę na ekran oraz stosowne etui, a także wybierzmy model o nieco mniejszej przekątnej ekranu, by dobrze leżał w małych rączkach.

Sprawdź także gdzie kupić najlepszy tablet edukacyjny dla dzieci.

Gdzie kupić tablet edukacyjny dla 3 latka?

W zależności od tego, na jaki tablet edukacyjny dla 3 latka się zdecydujemy, możemy celować w różne sklepy. Tablet z Androidem lub iOS znajdziemy w sklepie z elektroniką, natomiast tablety ściśle dla dzieci – w sklepie z zabawkami. Zachęcamy także do korzystania z oferty sklepów internetowych. Do producentów tabletów edukacyjnych dla 3-latków możemy zaliczyć na przykład Overmax, Blow Kids, Lenovo, Fisher Price, Samsung i innych.

Cena tabletu edukacyjnego dla 3 latka

Zabawka-tablet edukacyjny dla 3 latka to z reguły koszt od kilkudziesięciu do trzystu złotych. Z kolei tablet uniwersalny kupimy od dwustu złotych w górę, do nawet trzech tysięcy złotych. Pamiętajmy jednak, że na tablet dla dziecka nie ma sensu wydawać fortuny, by niepotrzebnie się nie denerwować.

Tablet edukacyjny dla 3 latka – opinie

Zarówno rodzice, jak i specjaliści wskazują, że dobrze dobrany i rozsądnie użytkowany tablet w przypadku trzyletniego dziecka przynosi więcej pożytku, aniżeli problemów. A co Wy o tym sądzicie? Czekamy na Wasze doświadczenia i opinie o tabletach edukacyjnych dla 3-latków.

Tablet edukacyjny dla 3 latka / Ranking najlepszych

By wybrać idealny sprzęt dla swojego dziecka, warto oprzeć się na doświadczeniach innych rodziców. Zebraliśmy je i przygotowaliśmy na ich podstawie ranking najlepszych tabletów edukacyjnych dla 3 latka.

Dodaj opinie na forum