Czytnik ebook 7 cali

Czytnik ebook 7 cali to specjalny gadżet dla miłośników książek i nie tylko. Dzięki niemu mamy nasze ulubione pozycje pod ręką. To czytnik książek, w wersji elektronicznej możemy czytać nasze ulubione książki, artykuły czy gazety i bajki dla dzieci, gdy tylko jesteśmy w domu i poza nim także, w pociągu, w komunikacji miejskiej, w aucie jako pasażer. Mamy wiele możliwości, bo ten sprzęt oferuje nam odpowiedni ekran, nie za duży, można go zabrać ze sobą gdzie się chce, bo mieści się do każdego plecaka i torby. Nie musimy dźwigać ze sobą tomów, gazet i książeczek dla dzieci, bo wszystko mamy w jednym miejscu.

To jaki czytnik ebook 7 cali kupić? Czy już się nad tym zastanawialiście? Po co jest on potrzebny? Jakie korzyści daje? I na co szczególnie zwrócić uwagę? To tylko nieliczne pytania, jakie przychodzą nam do głowy. Dlatego nie ma co tracić czasu, sprawdźmy co jest dostępne w sklepach, zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje czy polecenia i zapraszamy Was do naszej lektury już teraz!

Czytnik ebook 7 cali Ranking
Jaki Czytnik ebook 7 cali?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Jak działa czytnik ebook 7 cali?

Czym jest czytnik ebook 7 cali i jak działa? Chętnie Wam to wyjaśnimy, dla osób, które jeszcze tego nie znają i nie miały do czynienia z tym gadżetem. Przede wszystkim to coś w rodzaju tabletu, z dotykowym ekranem, lecz innymi funkcjami. Mamy aż 8 cali przekątnej ekranu tekstu. Wystarczy wybrać tylko odpowiedni dla siebie sposób zakupu książek, o czym opowiemy poniżej. Wszystko mamy w jednym ręku, lekkie, z wbudowana baterią, którą należy ładować regularnie. Jednak nie musimy zabierać ze sobą całej torby ciężkich książek.

Czytnik ebook 7 cali
Czytnik ebook 7 cali / Ranking i opinie i cena

Jaki czytnik ebook 7 cali wybrać i kupić?

Czy już wiecie, jaki czytnik ebook 7 cali chcecie? To wcale nie musi być tak trudy wybór, jak się wydaje, zwłaszcza z nami. Mamy dla Was odpowiednie polecenia i pomoce. Jednak to Wy sami musicie wiedzieć, czego chcecie i czego oczekujecie w danej cenie. Oczywiście mamy przy tym dla Was kilka porad, na co powinniście zwrócić też uwagę podczas zakupów, a są to m. in.:

  • ekran,
  • bateria,
  • złącza,
  • obsługiwane formaty plików.

Ekran w czytniku ebook 7 cali

Dobry czytnik ebook 7 cali, jak sama nazwa wskazuje ma wielkość, czyli przekątną ekranu na poziomie 7 cali. Idealnie dopasowany do ręki, nieco większy, niż smartfon, zatem będzie nam się wygodnie czytało. Szczególnie, gdy zwrócimy też uwagę na rozdzielczość ekranu, czyli jakość widzianego obrazu, kolorystyka,kontrasty, jasność, itd. Zwykle tego typu modele oferują nam miedzy opcją HD a Full HD, w zależności od producenta. To oznacza, że rozdzielczość wynosi średnio 1024×758 pikseli.

Polecamy: Duży czytnik ebook

Bateria w czytniku ebook 7 cali

Bardzo ważnym elementem jest tu bateria. Dobry czytnik ebook 7 cali wytrzyma dla nas kilkanaście książek na jednym naładowaniu. Co pozwala nam go mieć ze sobą wszędzie, zwłaszcza w długiej podróży, by nam się nie nudziło. Jednak warto sprawdzić w każdym modelu, jak pojemna jest wbudowana bateria i pamiętać o regularnym ładowaniu.

Jaki czytnik ebook 7 cali
Jaki czytnik ebook 7 cali wybrać? – Zobacz cenę, oinie oraz ranking!

Złącza w czytniku ebook 7 cali

Choć nie zawsze zwraca się na to uwagę, to jednak dość istotnym elementem a właściwie elementami są złącza w czytniku ebook 7 cali. To dzięki nim możemy ładować gadżet czy pobierać książki. Dlatego już wyjaśniamy, jakie są możliwości. Przede wszystkim są to złącza przewodowe, poprzez kabel. Jak w przypadku ładowarki. Najczęściej w wersji USB-C, jak telefony. A czasem microUSB. Ale też drugą końcówkę nie musimy podłączać do ładowarki tylko do laptopa czy komputer i stąd przesyłać elektroniczne książki. Dobry czytnik ebook 7 cali może posiadać też slot na kartę pamięci, by to na niej przechowywać zakupione książki, artykuły czy bajki.

Dużo wygodniejszy sposób to złącza bezprzewodowe. Choćby Bluetooth, który szybko pozwala nam przesyłać pliki między urządzeniami, bez zbędnych kabli. A także Wi-Fi, szczególnie wygodne rozwiązanie, bo tylko wchodzimy na daną stronę internetową, kupujemy to, co chcemy czytać i to się od razu pobiera na czytnik, do naszej wirtualnej, „domowej” biblioteczki.

Obsługiwane formaty plików czytnika ebook 7 cali

Z pewnością najważniejsze jest dla Was, aby czytnik ebook 7 cali odczytywał Wasze zakupione pliki. Dlatego musimy przed zakupem sprawdzić, jakie formaty plików są w nim obsługiwane. Oczywiście nie każdy model musi mieć to samo, dlatego to takie ważne. Oczywiście zawsze us odczytywać tekst, choćby DOC, DOCX czy też PDF, a takze typowo pliki związane z czytnikiem, czyli EPUB, MOBI. Jeśli chcemy odczytać zdjęcie czy obrazek to musi to być format JPG lub JPEG. W przypadku muzyki zwykle jest to wersja MP3 lub MP4. Niektóre modele, choć nie wszystkie oferują nam jeszcze inne formaty, choćby dostęp do internetu za pomocą formatu HTML, inne to też TIFF, PNG, PRC czy TXT.

A może: Czytnik ebook 10 cali ?

Najlepszy czytnik ebook 7 cali

Najlepszy czytnik ebook 7 cali to ten, który cechuje się odpowiednią jakością, przede wszystkim ma przekątną ekranu 7 cali, czyli idealnie mieści się w ręce. Co nie przeszkadza nam, a właściwie nie zawadza i nie obciąża ręki. Jak to mogą robić duże książki. Do tego liczy się widziany obraz, aby literki były wyraźne, dobrze dobrany koloryt, zwłaszcza, gdy w książkach mamy obrazki (np. bajki dla dzieci). Najlepszy czytnik ebook 7 cali oferuje nam także możliwość odtwarzania audiobooków. To kolejny element, na który musimy zwrócić uwagę, czyli obsługiwane formaty plików, byśmy mogli korzystać z nich swobodnie, by odczytywały dla nas to, co zakupimy.

Najlepszy czytnik ebook 7 cali
Najlepszy czytnik ebook 7 cali

Gdzie kupić czytnik ebook 7 cali?

Dobry czytnik ebook 7 cali zakupimy w sklepach stacjonarnych, choćby księgarnie, z akcesoriami elektronicznymi, w marketach RTV. Tam od razu zapytajmy pracownika o pomoc w wyborze. Możemy też sami porównać dane modele, tyle tylko, że na żywo. Dotkniemy je i potrzymamy w ręku. Z kolei w internecie mamy pełną specyfikację, opis, opinie innych użytkowników. Zatem do nas należy wybór, gdzie dokonamy zakupu.

Do dobrych i chętnie wybieranych producentów zaliczają się: Kindle, Amazon, Pocketbook, Inbook, Bemi oraz inni.

Sprawdź też: Czytnik ebook 8 cali

Cena czytnika ebook 7 cali

A ile zapłacimy za czytnik ebook 7 cali? Wszystko zależy od jego dostępnych funkcji, od jakości, dokładnych parametrów, a nie tylko przekątnej ekranu. Zwykle jednak cena waha się między 350 zł a prawie 700 zł.

Czytnik ebook 7 cali – opinie

A co Wy nam powiecie o takim sprzęcie? Po co kupować czytnik ebook 7 cali? Jakie daje nam on korzyści? I jaki model wybrać? Macie już coś na oku? A może coś polecacie? Czy warto na coś szczególnego zwrócić uwagę? Czym się wyróżnia i w jakiej cenie są najlepsze? Czy może producent jest dla Was ważniejszy? Dajcie nam znać już teraz! Zapraszamy do pozostawiania opinii w sekcji komentarzy!

Czytnik ebook 7 cali / Ranking najlepszych

Nadal jest bardzo popularne czytanie książek, jednak z wersji papierowej, coraz częściej przechodzi się w wersje elektroniczne, bowiem to wygodniejsze i bardziej ekologiczne. Mamy sprzęt w jednej ręce, lekki i zgrabny, o ergonomicznym kształcie. Polecane modele znajdziecie w rankingu najlepszych czytników ebook 7 cali. W takim zestawieniu czekają na Was tylko dobrej jakości gadżety, przetestowane, więc nie pozostaje nam nic innego jak zachęcić Was do zakupu!

Dodaj opinie na forum