Tania klawiatura gamingowa

Tania klawiatura gamingowa to niedrogi dodatek dla każdego miłośnika gier komputerowych, którzy właśnie posiadają komputer stacjonarny. Wtedy to wybieramy różnego rodzaju dodatki, które można dopasować do stylu użytkowania komputera, w tym przypadku jest to związane z grami. Możemy zdecydować się na coś w niskiej dla nas cenie, jeśli zależny nam na odpowiednich przyciskach i ich ułożeniu, co pomogłoby nam znacznie i ułatwiło rozgrywanie. Możemy dopasować klawiaturę do rodzaju gier w jakie gramy i do tego, co robimy na komputerze w czasie wolnym, warto się rozejrzeć i sprawdzić.

Czy tania klawiatura gamingowa to dobry pomysł? Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Co wybrać? Czym się kierować? I co znaczy „tania”? Czy to tylko jeden rodzaj? A może ich wybór jest w takim razie niewielki? Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się z naszego poniższego poradnik, pełnego ważnych informacji. Z nami podjęcie decyzji będzie łatwiejsze, więc od razu zachęcimy Was do przejścia dalej, do zapoznania się z tą lekturą oraz do komentowania w sekcji komentarzy!

Tania klawiatura gamingowa Ranking
Jaka Tania klawiatura gamingowa?
Ranking najlepszych >>>

Jaką tanią klawiaturę gamingową wybrać i kupić?

Czy już wiecie jaka tania klawiatura gamingowa jest dla Was? Czy macie coś na oku? A może jeszcze się zastanawiacie? W co celować? Na początek musicie się zastanowić, co znaczy dla Was słowo „tania”. Ile to dla was jest, jaka kwotę możecie przeznaczyć na jaki sprzęt. Czyli musimy wiedzieć, czego oczekujemy, co jest nam potrzebne, w jakiej cenie co dostaniemy. Przy okazji rozejrzyjmy się po ważnych elementach dotyczących tego produktu, na przykład:

  1. rodzaj,
  2. złącza,
  3. skróty klawiszowe.
Tania klawiatura gamingowa
Tania klawiatura gamingowa / Ranking, opinie i cena

Rodzaje taniej klawiatury gamingowej

Jaka to jest tania klawiatura gamingowa? Przede wszystkim skupmy się najpierw, jakie cechy na oferuje. W tym przypadku mowa jest o rodzaju klawiatury, która sprawdzi się przy rozgrywkach. Najbardziej popularną jest ta membranowa. Tu naciskamy konkretny klawisz i przez to powstaje mechaniczne zetknięcie się warstw folii, wraz z nadrukowanym na nich obwodem elektronicznym i jego zwarciem w miejscu styku. Co daje szybką reakcję na nasze komendy (czyli na nasze kliknięcia na klawisz).

Zobacz: Klawiatura gamingowa do 100 zł

Z kolei drugi model to tania klawiatura gamingowa mechaniczna. Tu pod każdym przyciskiem mamy osobny, niezależny złącznik, który działa wtedy, gdy się na niego kliknie. Po wciśnięciu tego konkretnego przycisku – przełączniki w klawiaturze uruchamiają się natychmiastowo i natychmiast pojawia się reakcja na monitorze naszego ruchu (działania, jakie wykonaliśmy).

Złącza w taniej klawiaturze gamingowej

Kiedy już zdecydowaliśmy się na dany rodzaj, warto zastanowić się, jaki złącze oferuje nam tania klawiatura gamingowa. Bowiem dostępne mamy dwa modele, przewodowe lub bezprzewodowe. Te pierwsze są podłączane za pomocą kabla, zwykle w postaci USB. Nie potrzeba tu nic ładować, działa poprzez podłączenie do komputera.

Drugim rodzajem z kolei jest tania klawiatura gamingowa bezprzewodowa. To złącze odbywa się bez zbędnych kabli, które się plączą, a jedynie musimy to urządzenie sparować z komputerem za pomocą Bluetooth. Tu jednak musimy pamiętać, że taka tania klawiatura gamingowa posiada wbudowaną baterię o danej pojemności, którą musimy regularnie ładować, a to już odbywa się za pomocą ładowarki czyli kabla.

Jaka tania klawiatura gamingowa
Jaka tania klawiatura gamingowa? – Cena/ Opinie / Ranking najlepszych!

A do jakich komputerów możemy się podłączyć? Tak na prawdę do wszystkich. Tych, które posiadają system Android, jak i do tych, marki Apple, które posiadają system iOS. Zwykle tania klawiatura gamingowa możemy być uniwersalna, niezależnie od tego czy jest przewodowa, czy bezprzewodowa.

Skróty klawiszowe w taniej klawiaturze gamingowej

Dobra, choć tania klawiatura gamingowa możemy poszczycić się tym, że posiada skróty klawiszowe. Te mają nam pomóc w grze, a właściwie podczas gry i poza nią. Przede wszystkim natrafić możemy na skrót internetowy, który od razu przenosi nas na główną stronę przeglądarki. Mogą to być klawisze multimedialne, choćby zmiana głośności czy jasności, przewijanie muzyki, pauza, dotyczy również podczas oglądania filmów.

Polecamy: Klawiatura bezprzewodowa gamingowa

Co ciekawe skróty klawisze, bądź wszystkie klawisze mogą być dodatkowo podświetlane światłem LED. Co dodatkowo wzmacnia efekt. Szczególnie, gdy robi się ciemno. To dodatkowo pozwala nam się wczuć w rozgrywkę. Często są to różnokolorowe światła lub można ustawić jeden konkretny z wielu różnych. Choć zwykle są to kolory tęczy jednocześnie, to możmy ustawić tylko niebieski, fioletowy czy też zielony, itd.

Najlepsza tania klawiatura gamingowa

Jaka to jest najlepsza tania klawiatura gamingowa? Czy się charakteryzuje? Przede wszystkim dla każdego może być ona inna. Musimy wiedzieć, co nas interesuje i dopasować wszystko, co potrzebne do tego. Wtedy odnajdziemy najlepszą, która i nie kosztuje wiele i ma najlepsze dla nas parametry, funkcje czy dodatki. Na pewno jej rozmiar, rodzaj, a nawet kolorystyka czy podświetlenie LED. Przydadzą się sprawne skróty klawiszowe, dzięki którym uda nam się wykonywać lesze ruchy, szybciej, itd. Możemy też zastanowić się, czy wolimy przewodową, a może i bezprzewodową, jakie inne złącza posiada i wiele innych cech można by jeszcze wymienić.

Najlepsza tania klawiatura gamingowa
Najlepsza tania klawiatura gamingowa

Gdzie kupić tanią klawiaturę gamingową?

Czy już wiecie, gdzie można kupić tanią klawiaturę gamingową? Dobre sprzęty czekają na nas stacjonarnie, w wielu sklepach i marketach z akcesoriami dla graczy, z elektroniką. Tam od razu skorzystamy z pomocy doradcy klienta, porównamy modele między sobą na żywo, zobaczymy je i ich ergonomię. Ale równie duży, jak nie większy wybór czeka na nas w internecie, tam zawsze znajdziemy coś w dobrej cenie.

A może: Klawiatura gamingowa mechaniczna ?

A na jakich producentów się zdecydować? Do znanych i polecanych zaliczają się m. in.: Trust, Havit, Krux, Genesis, Redragon, Razar, Corsair , HyperX oraz inni.

Cena taniej klawiatury gamingowowej

Oczywiście nie ma jednoznacznej ceny. Dobra i tania klawiatura gamingowa to pojęcie względne, zależy czego oczekujemy. Dlatego też warto się rozejrzeć, bo nawet wśród tanich dodatków dzielą się one na tańsze i droższe. Zwykle kwota za taki gazet zaczyna się już od 25 zł a kończy na około 80 zł maksymalnie. Dlatego musimy wiedzieć, co dla nas znaczy słowo „tani” i co w tej cenie musi się znaleźć.

Tania klawiatura gamingowa – opinie

A dla Was jaka to jest tania klawiatura gamingowa? W jakie cenie chcecie ją kupić? I czym się wtedy charakteryzuje? Jakie ma parametry? A może jakieś dodatkowe funkcje? Czy jakiś rodzaj ma dla Was szczególne znaczenie czy tylko cena? Od jakiej ceny jest dobra jakość? A od jakiej najlepsza? Czy macie coś na polecenie? Jakieś porady? Czekamy na wszelkie Wasze opinie w sekcji komentarzy!

Tania klawiatura gamingowa / Ranking najlepszych

Coraz bardziej popularne jest granie w gry, szczególnie amatorsko i nadal można w nie grać na komputerze stacjonarnym, choć jakość jest już inna, niż jeszcze kilka lat temu. Nadal jednak potrzebujemy odpowiednich narzędzi do tego, dlatego przygotowaliśmy ranking najlepszych tanich klawiatur gamingowych, gdy nie chcecie dużo wydawać. Zobaczcie opis, dokładną cenę, polecenia i wybierzcie to, co Was interesuje i co jest dla Was najlepsze!

2.
Genesis Thor 210 RGB (NKG-1645)
Tania klawiatura gamingowa Genesis
3.
Lenovo Preferred Pro II (4X30M86879)
Tania klawiatura gamingowa Lenovo
4.
C-Tech WLTK-01 czarna
Tania klawiatura gamingowa C-Tech
5.
Corsair K55 RGB PRO (CH-9226765-NA)
Tania klawiatura gamingowa Corsair
7.
Logitech G213 Prodigy (920-008093)
Tania klawiatura gamingowa Logitech
8.
WhiteShark SHINOBI BR czarna
Tania klawiatura gamingowa WhiteShark
10.
Klawiatura DARK PROJECT KD87A Fioletowo-biały
Tania klawiatura gamingowa Dark Project

Dodaj opinie na forum