Duży czytnik ebook

Duży czytnik ebook to gadżet dla każdego miłośnika książek, dla każdego, kto lubi czytać romanse, powieści, kryminały, książki młodzieżowe, a nawet artykuły czy codzienne gazety. Możliwości jest wiele za to jeden sprzęt. Często zdarza się, że książki są duże, ważą wiele, szczególnie różnego rodzaju trylogie. Chcemy je przeczytać, ale w domu nie mamy czasu, za to w podróży jesteśmy chętni. Jednak tu jest minus, wielkość i ich waga. Okazuje się, że nie zmieszczą się do torby czy plecaka lub nie wygodnie nam się je trzyma w jednej ręce, wśród tłumu w autobusie. Dlatego warto wybrać coś sprawdzonego.

To jaki duży czytnik ebook kupić, by być z niego zadowolonym? Jeśli zastanawiacie się i nie wiecie, co wybrać to chętnie Wam pomożemy! Mamy dla Was w jednym miejscu zebrane najważniejsze informacje oraz porady czy polecenia w rankingu najlepszych. A w sekcji komentarzy to my czekamy na Wasze wszelkie opinie.

Duży czytnik ebook Ranking
Jaki Duży czytnik ebook?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy do lektury i wypowiadania się w tym temacie! Nie ma co tracić czasu!

Jaki duży czytnik ebook wybrać i kupić?

Na pewno nurtuje Was pytanie, jaki duży czytnik ebook wybrać. A dostępnych modeli jest wiele. Zatem jest w czym wybierać. Zastanówmy się, co nas zainteresowało, czego oczekujemy, dlaczego interesuje nas duży model. Tym samym sprawdzajmy istotne kwestie dotyczące tego produktu, choćby elementy takie jak:

  • ekran,
  • obsługiwane formaty plików,
  • złącza,
  • pamięć.
Duży czytnik ebook
Duży czytnik ebook / Ranking, Cena, Opinie

Ekran w dużym czytniku ebooków

Jaki to jest duży czytnik ebook? Musimy sprawdzić dostępne wielkości. Czyli pierwsze co musimy wybrać to odpowiednia dla nas przekątna ekranu. Bowiem dla każdego „duży” może oznaczać coś innego, dlatego nie ma tylko jednej dostępnej wielkości. Za to mamy kilka, głównie jest o od 7,5 cala do mniej więcej 9 cali przekątnej. Oczywiście wielkość wpływ też na cenę produktu.

A jak wpływa na jakość? Przede wszystkim jakość obrazu, co oznacza, że musimy sprawdzić dostępną rozdzielczość ekranu. Dzięki temu dowiemy się, jaki czeka nas komfort czytania. Zwykle wynosi ono około 1872×1404 pikseli, czyli bardzo dobre kolory i wyrazistość. A do tego wielkość, wszystko się idealnie ze sobą komponuje.

Sprawdź: Czytnik ebook z androidem

Obsługiwane formaty plików dużego czytnika ebook

Kiedy już wybierzemy odpowiednią wielkość dużego czytnika ebook to warto zwrócić również uwagę na ważny, nawet bardzo ważny, jak nie najważniejszy element, jak jest format pliku, jaki obsługuje dla nas ten gadżet. Zwykle zależy to od danego modelu, dlatego podamy Wam kilka możliwości, jakie mogą wystąpić. Ale to Wy sami musicie sprawdzić, czy Wasz model Wam to oferuje .Przede wszystkim są to formaty, które obsługują tekst, czyli DOC, DOCX, TXT, ale nie tylko, bo zawsze znajdziemy też PDF, możemy odtwarzać strony internetowe HTM, HTML oraz inne wersje na przykład CHM, PRC, MOBI, EPUB, RTF.

A jeśli chodzi np. o bajki dla dzieci? Tam często pojawia się wiele obrazków. Wtedy warto, aby nasz duży czytnik ebook obsługiwał też zdjęcia i obrazki, choćby za pomocą popularnego JPG, a czasem też PNG, BMP czy TIFF. Z kolei utwory (formaty) muzyczne zawsze są odtwarzane za pomocą MP3.

Jaki duży czytnik ebook
Jaki duży czytnik ebook wybrać? – Opinie i cena / Ranking najlepszych!

Złącza w dużym czytniku ebooków

Nie musimy chyba mówić, że nowoczesny, duży czytnik ebook cechuje się przede wszystkim złączem bezprzewodowym, czyli bez kabli. Oznacza to, że mamy złącze Wi-Fi, gdzie bezpośrednio możemy pobierać artykuł i książki z internetu wprost na czytnik. A parowanie Bluetooth pozwala nam na przesyłanie plików na przykład z telefonu czy z laptopa do czytnika. Plusem jest to, że możemy robić to w dowolnej chwili, bo nie mamy żadnych kabli.

Jedynym momentem, gdzie kable mogą się pojawić to ładowanie dużego czytnika ebook. Zwykle odbywa się to za pomocą ładowarki przewodowej. Podłączamy do czytnika końcówkę usb typu C i czekamy, aż się naładuje. Dobry duży czytnik ebook posiada też złącze audio, by podłączyć przewodowe słuchawki. Oczywiście dzięki Bluetooth można też podłączyć słuchawki bezprzewodowe.

Może Was zaineresować: Czytnik ebook 8 cali

Pamięć w dużym czytniku ebooków

Pamięć to ważny element dużego czytnika ebook, bowiem odpowiada za ilość wolnego miejsca dostępnego do przechowywania plików. Czy to książki, artykuły i inne dokumenty, nawet audiobooki. Zwykle średnia wolna pamięć wbudowana w taki sprzęt wynosi średnio 16 GB, ale spokojnie, wiele modeli ma wbudowany dodatkowy slot na kartę pamięci. Wtedy to wystarczy dokupić dodatkową kartę, z większą pamięcią i cieszyć się większą ilością ulubionych tekstów na dużym czytniku ebook.

Pamiętajmy też, że pamięć wbudowana może być częściowo zajęta także przez wgrane przez producenta pliki, na przykład kalendarz, notes, przeglądarka internetowa, pogoda, zegar, itd.

Najlepszy duży czytnik ebook

Najlepszy duży czytnik ebook, czyli jaki to? Niestety, albo stety nie ma tylko jednego takiego modelu. Wybór jest bardzo duży i każdy ten gadżet musi dopasować do własnych potrzeb. Dlatego też warto od razu przejść do wyboru najlepszej jakości, związanej z dużym ekranem, który przy tym oferuje nam bogatą kolorystykę, wyrazistość liter, itd. Musimy być ergonomiczny, by wygodnie trzymało nam się do w ręce, szczególnie z antypoślizgowymi elementami. Wtedy jest mniejsza szansa, że czytnik spanie a do tego warto zaopatrzyć się w szkło ochronne. W końcu cały ekran jest w pełni dotykowy. Sprawdzajmy zawsze, by duży czytnik ebook odczytywał wiele różnych formatów, co da nam większą uniwersalność. I zawsze ważna jest wytrzymała bateria, dzięki której sprzęt tak szybko się nie rozładuje.

Najlepszy duży czytnik ebook
Najlepszy duży czytnik ebook

Gdzie kupić duży czytnik ebook?

Dobry i duży czytnik ebook możemy kupić w internecie. Tam wybór jest największy, różne marki, wielkości, funkcje, itd. Każdy znajdzie coś dla siebie! A jeśli gadżet wolimy sprawdzić na żywo to polecamy sklepy z elektroniką, księgarnie oraz markety RTV czy nawet duże dyskonty. Tam każdy sprzęt, można dotknąć i porównać. Z kolei do chętnie wybieranych producentów zaliczyć możemy: Pocketbook, Kindle, Huawei, Onyx, a także pozostali.

A może jednak: Czytnik ebook 10 cali ?

Cena dużych czytników ebook

A ile kosztuje właściwie duży czytnik ebook? Czy zastanawialiście się już nad tym? Duże kosztują zwykle więcej, niż te małe. Choć wszystko zależy od marki oraz od funkcji czy obsługiwanych formatów plików. Dlatego cena może się wahać między 900 zł a nawet sięgać do 2000 zł.

Duży czytnik ebook – opinie

A Wy jaki duży czytnik ebook polecacie? W jakich on jest wtedy rozmiarach? Co dla Was oznacza słowo „duży”? Czym się wyróżnia? W jakiej cenie polecacie? A może producent ma dla Was większe znaczenie? W jakim formacie zwykle czytacie książki? Czy są to tylko książki, a może i artykuły? Dlaczego w ogóle chcecie taki gadżet? Koniecznie podzielcie się z nami opinią! Czekamy w sekcji komentarzy!

Duży czytnik ebook / Ranking najlepszych

Czy ludzie nadal czytają dużo książek? Raczej nie, może to wynikać z braku czasu, niechęci taszczenia ze sobą wielu książek i to często ciężkich. My mamy jednak dla Was bardzo komfortowe rozwiązanie w najnowszym rankingu najlepszych dużych czytników ebook. Znajdziecie tu wiele modeli, sprawdzonych i polecanych, godnych uwagi i zakupu. Dlatego nie ma co tracić czasu, tylko każdy znajdzie coś dla siebie, więc spieszcie się, zanim inni Wam wykupią!

Dodaj opinie na forum