Czytnik ebook z androidem

Czytnik ebook z androidem to niewielkich rozmiarów gadżet, który wyglądem przypomina nam tablet. Jednak jego funkcje są zupełnie inne. Do wyboru mamy głównie modele z dotykowym ekranem, choć są też takie, które oferują nam dodatkowe przyciski na obudowie. Szczególnie dla wygodniejszej obsługi sprzętu. Ogólnie to wygodniejszy sposób czytania książek w wersji elektronicznej w sytuacjach, gdzie czytanie książek byłoby utrudnione. Zwłaszcza grubych książek typu trylogie, które są bardzo ciężkie i sprawiałoby nam problem czytanie np. w komunikacji miejskiej i dźwiganie tego do pracy czy szkoły.

Warto więc się zastanowić, jaki czytnik ebook z androidem wybrać. Czy w ogóle wyróżnia się taki model? Czy rzeczywiście jest to wygodniejszy sposób na czytanie? Co więcej można się dowiedzieć o takim gadżecie? Jakie zalety ma dla nas? Jeśli szukacie odpowiedzi na nurtujące pytania to na pewno dobrze trafiliście! Chętnie podpowiemy Wam co wybrać, mamy ranking najlepszych oraz miejsce na Wasze komentarze.

Czytnik ebook z androidem Ranking
Jaki Czytnik ebook z androidem?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy!

Jak działa czytnik ebook z androidem?

Dobry czytnik ebook z androidem to urządzenie, które ma odpowiednie parametry po to, by móc go ze sobą zabierać. Przede wszystkim to wirtualne wersje książek, najczęściej w nieedytowalnej formie do odczytu. Ten gadżet pozwala nam więc odczytywać ulubione książki w dowolnym miejscu, musimy jednak pamiętać o jego regularnym ładowaniu. A także o tym by wcześniej książki pobrać. W przypadku systemu, na który się zdecydowaliśmy, mamy tu Android, czyli tani a dobry. Dzięki niemu zakupimy wiele darmowych aplikacji do pobrania i mamy dostęp do internetu. System ten jest także bezpieczny i łatwy w użytkowaniu. Warto jednak zdecydować się na najnowszą wersję oprogramowania, by wszystko działało jak najsprawniej.

Czytnik ebook z androidem
Czytnik ebook z androidem / Ranking, Cena, Opinie

Jaki czytnik ebook z androidem wybrać i kupić?

Zastanawialiście się już zapewne, jaki czytnik ebook z androidem wybrać i dlaczego to właśnie ten rodzaj wydaje się być najlepszą decyzją? Na pewno warto mieć oczy dookoła głowy i rozglądać się za różnymi opcjami. Bo nawet to samo oprogramowanie to różne ceny, gdyż różne mamy wersje, starsze i nowsze modele oraz różne funkcje. Niektórzy maja także inne oczekiwania, więc koniecznie sprawdźmy istotne kwestie, a są nimi np.:

  1. ekran,
  2. złącza,
  3. obsługiwane formaty plików.

Ekran w czytniku ebook z androidem

Dobry czytnik ebook z androidem to odpowiednia wielkość, która nam nie przeszkadza, a jednak widzimy wszystko wyraźnie. Jest to sprzęt dopasowany do ręki. Taki, który zmieści się w plecaku czy w torbie na jakąkolwiek podróż. Dlatego zacznijmy od wyboru odpowiedniej przekątnej ekranu. Najczęściej będzie to coś w formie tabletu, czyli od 7 do 9 cali.

A z tym wiąże się także jakość widzianego obrazu, czyli rozdzielczość ekranu. Ona odpowiada za to, co widzimy, jakiej to jest jakości, kolorystyki czy jest wyraziste. A to jest ważne w przypadku czytania książek, w tym także bajek dla dzieci z obrazkami. Dlatego warto zdecydować się na powszechny parametr, jakim jest około 1340×800 pikseli.

Zobacz: Czytnik ebook 8 cali

Złącza w czytniku ebook z androidem

Kolejnym bardzo ważnym elementem są złącza w czytniku ebook z androidem. A dlaczego? Nie ma co ukrywać, że jest to nowość technologiczna. Nie powinno nas więc dziwić to, że ma nowe rozwiązania. Chodzi nam choćby o dostęp do internetu bezprzewodowo, czyli Wi-Fi, by móc kupować i pobierać książki, czy też codzienne gazety, itd. To łatwy dostęp do księgarni, bez wychodzenia z domu i książki dostępne na już i możemy przechowywać je w chmurze lub w „domowej” biblioteczce aplikacji do odczytu ebooków.

Również bezprzewodowym złączem jest Bluetooth, dzięki któremu możemy przesyłać pliki np. z telefonu czy laptopa na czytnik. To dobre rozwiązanie, gdy nie ma on dostępu do internetu lub wolimy przeglądać zakup książek na większym ekranie.

Jaki czytnik ebook z androidem
Jaki czytnik ebook z androidem wybrać? Sprawdź!

Ale zawsze czytnik ebook z androidem ma też złącze przewodowe, choćby do ładowania, ale i do tradycyjnego przesyłania danych. Zwykle jest to USB lub USB typ C. Wystarczy podłączyć sprzęt kablem do innego urządzenia.

Obsługiwane formaty plików przez czytnik ebook z androidem

Nie możemy też pominąć elementu, jakim są obsługiwane pliki, a dokładniej jakie formaty obsługiwania oferuje nam dany czytnik ebook z androidem. To ważne, by móc w pełni korzystać ze wszystkiego, co oferuje nam internet. Przed zakupem danej książki zawsze upewnijmy się, w jakim formacie ją kupujemy i czy nasz czytnik to odczyta. Najczęściej natrafmy na odczyt w formie PDF czyli tylko do odczytu, nie można edytować. Na pewno w przypadku bajek dla dzieci, które są z obrazkami będzie to format JPG lub JPEG. Audiobooki to odczyt dźwiękowy. Strony internetowe odczytujemy jako HTML. A do tego inne, które moga wystąpić to np. DOC, DOCX, MOBI, TXT czy AZW i inne.

A może: Czytnik ebook 10 cali ?

Najlepszy czytnik ebook z androidem

Najlepszy czytnik ebook z androidem to ten, który cieszy się popularnością, choćby ze względu na swoją jakość. Na pewno ma odpowiednie wymiary, ale i funkcje. Takie, które pozwolą nam odczytywać książki w różnych formatach. Na pewno jest też łatwy w obsłudze. Powinien posiadać pojemną baterię, dzięki czemu stanie się bardziej mobilnym sprzętem, który można ze sobą wszędzie zabrać. Pamiętamy więc o etui ochronnym, najlepiej z antypoślizgowymi elementami oraz szkłem ochronnym na ekran, jeśli to konieczne. Najlepszy czytnik to po prostu najlepiej dopasowany sprzęt do naszych potrzeb.

Gdzie kupić czytnik ebook z androidem?

Dobry czytnik ebook z androidem zakupimy w wielu miejscach, choćby w internecie, gdzie wybór jest największy. Przede wszystkim liczy się sprawdzony producent czy sprawdzona strona internetowa. Czytniki dostępne są również w wielu sklepach stacjonarnych choćby w dużych księgarniach czy w marketach RTV a czasem nawet w dużych dyskontach z akcesoriami elektronicznymi. Na pewno dobrze jest zobaczyć model na żywo, porównać go z innymi oraz poradzić się, co wybrać.

Najlepszy czytnik ebook z androidem
Najlepszy czytnik ebook z androidem

W przypadku znanych producentów zaliczają się do nich m. in.: Pocketbook, Kindle, Inkbook, Boox, Bemi oraz wielu innych.

Cena czytnika ebook z androidem

A ile kosztuje dobry czytnik ebook z androidem? Bo na pewno dostępne są różne modele, które nie kosztują tyle samo? W jakiej cenie więc szukać? Na pewno warto mieć na uwadze różne możliwości. Zarówno te tańsze np. od 400 – 500 zł, a nawet po te z 1000 zł. Oczywiście są dostępne i tańsze i droższe wersje.

Jaki Czytnik ebooków wybrać?

Czytnik ebook z androidem – opinie

A co możecie nam polecić w tym temacie? Jaki czytnik ebook z androidem chcecie wybrać i dlaczego właśnie ten? Czym się wyróżnia? Jakie zalety posiada? W jakiej cenie warto dokonać zakupu? I czy producent także ma znaczenie? Dajcie nam znać, jakie są Wasze opinie w tym temacie!

Czytnik ebook z androidem / Ranking najlepszych

W dzisiejszych czasach technologia nas zaskakuje, jest coraz nowsza, sprawniejsza. A także wygodna dla nas. Choćby w tym momencie, gdy nie musimy dźwigać ze sobą tony książek, które chcemy przeczytać. Dlatego też warto zainwestować w sprzęt dostępny w rankingu najlepszych czytników ebook z androidem. Zobaczcie, dlaczego tak wiele osób decyduje się na ten system i te modele. A w zestawieniu znajdziecie tylko te polecane wraz z opisem i ceną. Nie ma na co czekać!

1.
ONYX BOOX Palma (EBKBX1181) Czarny
Czytnik ebook z androidem Onyx

Dodaj opinie na forum