Ramię do monitora na ścianę

Ramię do monitora na ścianę to gadżet stworzony z myślą o każdym, kto posiada jeszcze komputer stacjonarny, chętnie lubi z nich korzystać, ale niestety nie ma aż tyle miejsca na biurku. To dobre rozwiązanie na odrobinę miejsca. Szczególnie, gdy komputer używany jest do pracy i mamy nawet kilka monitorów, a nie tylko jeden. Wtedy, by nie zaprzątać sobie miejsca, stosujemy taki prosty trik. A wcale nie kosztuje on wiele. Idealnie sprawdzi się też w pokoju dziecka, by miało ono miejsca na odrabianie lekcji. A nawet w salonie, jako urządzenie dwa w jednym – komputer i telewizor, gdy mamy małą przestrzeń do dyspozycji.

Zatem jakie ramię do monitora na ścianę zakupić? Czym się wyróżnia? Jakie cechy posiada? A wady i zalety? Czy na coś szczególnego powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów? Jeśli macie wiele pytań, a szukacie na nie odpowiedzi to dobrze trafiliście! Z chęcią pomożemy Wam zdecydować, co wybrać, co jest ważna a także mamy informacje co polecają inni. Macie swoje zdanie w tym temacie? O tego jest sekcja komentarzy.

Ramię do monitora na ścianę Ranking
Jakie Ramię do monitora na ścianę?
Ranking najlepszych >>>

Zapraszamy!

Czym jest ramię do monitora na ścianę?

Przede wszystkim warto zacząć od wyjaśnienia czym jest i jak działa ramię do monitora na ścianę, a w zasadzie czemu ono służy. Bowiem nie każdy musiał mieć z tym już jakieś do czynienia. Warto wyjaśnić, by wiedzieć, co się kupuje i ku czemu się skłaniać. Przede wszystkim warto wiedzieć, że ramię do monitora na ścianę jest kupowany głownie dla monitorów komputerowych, ale i dla telewizorów. Sprawdza się, gdy w domu mamy mało miejsca, a chcemy mieć taki ekran. Czasem to nawet dużo wygodniejsza forma, zawiesić na ścianę, bywa lepszy kąt widzenia np. podczas oglądania filmów czy gier. Nie odczuwamy bólu pleców i w innych odcinkach, poprzez niewygodną pozycję.

Ramię do monitora na ścianę
Ramię do monitora na ścianę / Ranking, opinie, cena

Jakie ramię do monitora na ścianę wybrać i kupić?

Na pewno dręczy Was pytanie, jakie ramię do monitora na ścianę wybrać, by okazało się być tym najlepszym. Dobra decyzja wymaga przemyśleń. Na pewno musimy mieć na uwadze własne potrzeby, ilość przestrzeni wolnej w pomieszczeniu, itd. A producenci też dają nam wiele możliwości. Dlatego, gdy mamy już monitor, to pod niego należy dopasować ramię. A najlepiej zrobić to, gdy na uwadze mamy ważne elementy gadżetu, takie jak:

  1. wymiary,
  2. nośność,
  3. regulacje,
  4. jakość.

Wymiary ramienia do monitora na ścianę

Pierwsze, na co musimy zwrócić uwagę to na pewno wymiary ramienia do monitora na ścianę. W tym wypadku liczy się już monitor, który mamy w domu. To pod niego dobieramy też gadżet. Bowiem pamiętajmy, że monitor ma wisieć na ścianie, więc musi być bezpieczny i tak zawieszony, by nie spadł. Choć są uniwersalne modele, jednak starajmy się wybrać ten najbardziej dedykowany naszemu modelowi monitora. Wtedy będzie największa pewność dopasowania.

Zobacz: Uchwyt na 2 monitory do biurka

Nośność ramienia do monitora na ścianę

Kolejnym elementem jest nośność ramienia do monitora na ścianę. Tu chodzi głownie o dopasowanie wagi. Czyli coś po części związane z wymiarami. Ale bardziej chodzi o jakość wykonania, by nie był to zwykły plastik, który może ciężkiego monitora nie utrzymać po prostu. Zbyt ciężki zarwie całą konstrukcję i może się nawet zepsuć. Zatem dokładnie sprawdźmy wagę monitora i to, co jest na opakowaniu ramienia. Czyli jaki ciężar maksymalny udźwignie. Koniecznie musimy to sprawdzić, by nie było przykrej niespodzianki.

Jakie ramię do monitora na ścianę
Jakie ramię do monitora na ścianę wybrać? – Cena, opinie oraz ranking

Regulacje w ramieniu do monitora na ścianę

Oczywiście dobre ramię do monitora na ścianę oferuje nam regulacje. Co to dokładnie oznacza? Choćby regulacje poziomu wysokości zawieszenia. Niektóre są zawieszone na stało, a inne nie, więc można zmieniać położenie monitora według upodobania, wyżej niżej, na boki. Wszystko też zależy od tego, ile osób akurat korzysta z tej opcji, ile gra, ile ogląda film, albo w zasadzie też co robimy. Warto zainwestować w model, który nam to oferuje, bo to na prawdę się sprawdza.

Jakość ramienia do monitora na ścianę

I nie musimy chyba dodawać jak ważna jest ogólna jakość ramienia do monitora na ścianę. Bowiem telewizor to ekran, czyli szkło, które nieco kosztuje. Nie warto oszczędzać na zakupie dobrego gadżetu, który może okazać się inwestycją na lata. Tańsze wersje mogą być słabe i nie utrzymać dla nas monitora, który spadnie i roztrzaska się na kawałki. Warto przed zakupem sprawdzać certyfikaty a zakupu dokonywać tylko przez znane strony internetowe, w sklepach stacjonarnych lub od polecanych producentów. Na jakość wypływa też możliwość zmiany ustawień, regulacje, dopasowanie, waga, rozmiar czy sam materiał wykonania.

Polecamy: Ramię do monitora na biurko

Najlepsze ramię do monitora na ścianę

Jakie to jest najlepsze ramię do monitora na ścianę? Na pewno chcecie wiedzieć, choć zapewne Was rozczarujemy. Bo przecież nie ma jednego takiego modelu. A to dlatego, że każdy z nas ma inne oczekiwania, są różne modele monitorów, a ramię trzeba dopasować właśnie do niego. No i dostępne są w różnej jakości, choć nas zapewne interesuje zawsze najlepsza. Na pewno ma to być dla naszej wygody i znalezienia dodatkowego wolnego miejsca, głownie na biurku. Dlatego sprawdzajmy zawsze regulacje, nośność czy po prostu kompatybilność. Szukajmy jak najwięcej zalet, wtedy mamy pewność, że dany model jest stworzony dla nas i że na pewno będzie pasował do naszego modelu. Że na pewno nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

Najlepsze ramię do monitora na ścianę
Najlepsze ramię do monitora na ścianę

Gdzie kupić ramię do monitora na ścianę?

Dobre ramię do monitora na ścianę zakupimy głownie przez internet. To właśnie tu mamy największy wybór, różne modele, w różnych cenach, jakości, producentów…. Od koloru, przez wielkość, wszystko w jednym miejscu. Ale możemy też szukać ich w sklepach stacjonarnych, głównie z elektroniką, akcesoriami komputerowymi czy w marketach RTV. Tam skorzystamy z pomocy doradcy klienta, na żywo zobaczymy czym się dany model wyróżnia i wybierzemy najlepszy. W przypadku producentów, do chętnie wybieranych należą: ART, Krux, Techly, Ergosolid i inni.

Cena ramienia do monitora na ścianę

A ile kosztuje ramię do monitora na ścianę? Czy warto go kupować? Naszym zdaniem tak, jeśli potrzebujecie nieco miejsca wolnego. Bo tak na prawdę nie kosztują one wcale zbyt dużo. Oczywiście zależy to od producenta czy rodzaju, ale na pewno ne zbankrutujmy. Zwykle zapłacimy między 60 zł a 100 zł. za dobre ramię Choć są i droższe i tańsze.

Zainteresuje Cię: Ramię na 2 monitory

Ramię do monitora na ścianę – opinie

A co nam o tym powiecie? Jakie ramię do monitora na ścianę polecacie wybrać? I dlaczego to? Czym się wyróżnia? Jakie ma znaczenie dla nas? Jego wady a zalety? Co u Was przeważa? W jakiej cenie planujecie zakup? A od jakiego producenta? Czekamy na Wasze opinie i polecenia w sekcji komentarzy!

Ramię do monitora na ścianę / Ranking najlepszych

W każdym domu znajdziemy jakiś monitor, czy to od telewizor, o komputera stacjonarnego. Ale niestety nie każdy pokój jest na tyle duży, by zmieścić duże biurko. Takie nawet, by zmieścił się i komputer i jeszcze było na nim miejsce wolne. By zaoszczędzić je, by zyskać przestrzeń, warto wybrać gadżet, jaki znajdziecie w rankingu najlepszych ramion do monitora na ścianę. W nim czeka na Was wiele poleconych produktów, które warto mieć i u siebie. Zapraszamy, zanim inni Was wyprzedzą!

Dodaj opinie na forum