Drukarka laserowa ze skanerem do domu

Drukarka laserowa ze skanerem do domu to chętnie kupowany przedmiot, którego zadaniem jest drukować dla nas w kolorze różnego rodzaju liki, dokumenty czy te zdjęcia. I to w dowolnym momencie, zawsze kiedy tylko potrzebujemy. To inwestycja, która z pewnością się zwróci, gdyż często w pobliżu nie mamy żadnych drukarni, albo są one drogie a niekiedy są zamknięte w weekendy, czy nawet ogółem mają bardzo krótkie godziny pracy. Wtedy nie zawsze uda nam się wydrukować tego, czego potrzebujemy, czasem nawet „na już”. A tak w wersji domowej możemy korzystać z drukarki kiedy tylko chcemy. I drukować co chcemy.

Warto zadać sobie pytanie, jaką drukarkę laserową ze skanerem do domu kupić? By nie wydać pieniędzy niepotrzebnie, na niepotrzebny sprzęt. Z pewnością liczy się jakość i funkcje, ale coś jeszcze? U nas znajdziecie podpowiedzi, na co warto się zdecydować. Z nami znajdziecie najlepszy dla siebie sprzęt. Wystarczy tylko zabrać się za poniższą lekturę i zapoznać z rankingiem najlepszych. Czekamy też na Wasze opinie.

Drukarka laserowa ze skanerem do domu Ranking
Jaka Drukarka laserowa ze skanerem do domu?
Ranking najlepszych >>>

Zapraszamy!

Jak działa drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu?

Warto najpierw wyjaśnić sobie, jak działa dobra drukarka laserowa ze skanerem do domu. Przede wszystkim jej głównym zadaniem jest drukować różnego rodzaju pliki, które znajdują się w wersji elektronicznej. Jej zadaniem jest przełożyć je na papier. Ale w wersji ze skanerem należy też wziąć pod uwagę odwrotną sytuację, że mamy dokument w wersji papierowej i zostaje on zeskanowany na wersję elektroniczną. Oczywiście wszystko dostępne jest w wersji kolorowej. Jednak pamiętajmy, że w przypadku wydruku potrzebne są kolorowe tusze. Wtedy też normalnie można ustawić druk na wersję czarno-białą. Według potrzeb.

A jak działa sama drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu? To nowszej generacji sprzęt, niż drukarka atramentowa. Tu wykorzystuje się światła led lub diody, które nanoszą tusz na kartkę, który pod wpływem temperatury zasycha. Wtedy wychodzi do nas kartka z nadrukiem i gotowe. Kartkę można od razu dotykać i używać. W przypadku skanu, kładziemy kartkę na szkło i zamykamy pokrywę. Po chwili mamy już gotowy skan na monitorze.

Drukarka laserowa ze skanerem do domu
Drukarka laserowa ze skanerem do domu / Ranking, cena, opinie

Jaką drukarkę laserową ze skanerem do domu wybrać i kupić?

Jaka drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu będzie dla nas odpowiednia? Czym różnią się dane modele? Przede wszystkim skupmy się na tym, czego potrzebujemy. Do czego głównie jest nam potrzebna, by dobrze dopasować jej parametry. Przede wszystkim skupmy się na istotnych elementach, jakimi są:

  1. wielkość,
  2. szybkość drukowania,
  3. papier,
  4. toner,
  5. poziom hałasu.

Wielkość drukarki laserowej ze skanerem do domu

Jak duża powinna być drukarka laserowa ze skanerem do domu? Tak na prawd to nasza indywidualna kwestia. Bowiem mimo tego, że zwykle drukują one wszystkie w wersji A4, to jednak nieznacznie mogą się różnić. Dopasujmy ją do miejsca, w którym ma stać i nie kupujmy cięższej, niż 4,5 kg. Wtedy można ją też łatwo przenosić.

Sprawdź: Drukarka laserowa do domu

Szybkość drukowania drukarki laserowej kolorowej ze skanerem do domu

A jak wygląda z szybkością drukowania drukarki laserowej ze skanerem do domu? Dobrej jakości sprzęt będzie drukował i skanował tak, by zachować jakość dokumentu, nie pozostawiając smug. W przypadku wydruku zwykle możemy spodziewać się średnio między 20 kartek na minutę. W wersji A4 czarno biały wydruk. A także między 10 a 15 kartek A4 w kolorze. Kolor jest bowiem delikatniejszy. Trzeba się z nim obchodzić ostrożniej.

Papier w drukarce laserowej ze skanerem do domu

Każda drukarka laserowa ze skanerem do domu wydrukuje dla nas i zeskanuje w rozmiarze nie większym, niż A4, choć może to być rozmiar mniejszy np. A5. Zwykle na raz włożymy 100 kartek papieru. Niekiedy 50 kartek. A dostępne są one w sklepach w wersji 80g/250 arkuszy lub wielopaku 500 arkuszy.

Jaka drukarka laserowa ze skanerem do domu
Jaka drukarka laserowa ze skanerem do domu? Opinie, cena oraz rankig

Tonery w drukarce laserowej kolorowej ze skanerem do domu

Dobra drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu to także dobrej jakości tonery, których będziemy używać. Bowiem to także po części od nich zaczyna się jakość wydruku. Często w zestawie startowym otrzymamy małą próbkę tonera do wypróbowania. Jednak kupując normalny toner może on wydrukować do 1000 kartek A4. A nawet dostępne są tańsze, tak samo dobre tonery. Bo kolorowe zawsze są droższe i pakowane w zestawach.

Poziom hałasu w drukarce laserowej ze skanerem do domu

Dal wielu ważne jest, aby drukarka laserowa ze skanerem do domu była cicha. Gdy przychodzimy po całym dniu, czujemy się zmęczeni, chcemy odpocząć, ale czeka nas wydruk. By nie pękła nam głowa, wybierzmy cichy sprzęt, który drukuje i skanuje przy poziomie hałasu do 50 dB.

Najlepsza drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu

Najlepsza drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu to taki sprzęt, który pozwala nam drukować ważne dla nas pliki w kolorze. Nawet może to być dokument, a może być obrazek. To samo dotyczy skanów. Skanować można wszystko. Oczywiście w wersji A4 kartki. Co jeszcze się liczy? By sprzęt nie był głośny, w domu liczy się dla nas spokój, zwłaszcza po pracy. Sprawdźmy również Jakie tonery są tam potrzebne i czy dostępne są jako tańsze zamienniki. Bowiem w kolorze zdarza nam się często drukować a tusze bywają drogie. Jednak ważne jest także, by szybkość drukowania była optymalna, co pozwoli zachować nam jakość wydruku.

Polecamy: Mała drukarka laserowa do domu

Gdzie kupić drukarkę laserową kolorową ze skanerem do domu?

Dobra drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu dostępna jest przede wszystkim w sklepach internetowych. Tam czeka na nas wybór, promocje i dobre ceny. Ale czasem wolimy sprawdzić jakiś sprzęt na żywo. Dlatego warto się wtedy udać do sklepów stacjonarnych z gadżetami elektronicznymi i do marketów rtv a czasem nawet warto zajrzeć do dużych dyskontów. Wtedy to porównamy dostępne modele, dotkniemy ich a nawet możemy poprosić o pomoc doradce klienta.

Do znanych producentów zaliczamy: Epson, Brother, HP, Xerox, Canon i inni.

Najlepsza drukarka laserowa ze skanerem do domu
Najlepsza drukarka laserowa ze skanerem do domu

Cena drukarki laserowej ze skanerem do domu

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu to mimo wszystko niewielki koszt, patrząc jak dużo musielibyśmy wydać na drukowanie w drukarni. Z pewnością z czasem koszt się zwróci. Zobaczmy jednak, jakie są dostępne opcje. A kupić je możemy już od 400zł w górę, do nawet 1000 zł.

A może po prostu: Mała drukarka do domu ?

Drukarka laserowa ze skanerem do domu – opinie

A Waszym zdaniem, jaka drukarka laserowa ze skanerem do domu może być tą najlepszą? Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Czym się wyróżnia? Jakie funkcje są dla Was najważniejsze? Czy od jakości zależy cena? Co na nią wpływa? Dlaczego potrzebny jest Wam taki sprzęt? Możecie coś polecić? Koniecznie dajcie nam znać w sekcji komentarzy, jakie macie opinie!

Drukarka laserowa ze skanerem do domu / Ranking najlepszych

Drukarka w wersji domowej? Teraz to coraz popularniejsze. Wiele osób chce mieć w domu wielofunkcyjny sprzęt, który pomoże nam w awaryjnych sytuacjach. Który będzie dostępny zawsze. Nie wiecie co kupić? Zapraszamy więc do rankingu najlepszych drukarek laserowych ze skanerem do domu, gdzie mamy polecenia naszych czytelników. Produkty są sprawdzone i od razu gotowe do zakupu. Co wybrać? Sprawdźcie sami, już teraz, nim inni Was wyprzedzą!

Dodaj opinie na forum