Monitor gamingowy 144hz

Monitor gamingowy 144hz to bardzo dobre parametry, które znajdziemy w gadżecie dla graczy gier komputerowych. Jak nie trudno zauważyć, są oni wszędzie, gdyż gry to bardzo modne hobby. Dlatego też występuje zapotrzebowanie na te oto dodatki, właściwie niezbędne przy takim zainteresowaniu. Dlatego warto im się przyjrzeć, by mieć pewność, że wybieramy dobrze. Monitor jest jednym z tych ważnych dodatków, bez którego nie ma zabawy. Warto mieć przy tym dobrą jakość, która pozwoli nam jeszcze bardziej przeżywać fabułę i dostrzegać różne wątki.

Dlatego już na samym początku warto się zastanowić nad odpowiednim zakupem, a monitor gamingowy 144hz jest tego idealnym przykładem, ze można mieć jakość w dobrej cenie. Ale co dokładnie jest ważne? Na jakie elementy szczególnie zwrócić uwagę? Czym się wyróżnia ten sprzęt? Z pewnością dowiecie się tego od nas, z poniższego poradnika. Mamy dla Was wiele przydatnych informacji w jednym miejscu. Szczegóły zajdziecie nie tylko w naszej lekturze, ale też w rankingu najlepszych!

Monitor gamingowy 144hz Ranking
Jaki Monitor gamingowy 144hz?
Ranking najlepszych >>>

Zapraszamy!

Jak działa monitor gamingowy 144hz?

Zastanawiacie się pewnie, jak działa monitor gamingowy 144hz? Co oznacza ta tajemnicza liczba na końcu? Już Wam wyjaśniamy. Otóż dobry monitor to gadżet, który oferuje nam wiele możliwości. Tym samym daje nam jakość opartą na kolorach, kontrastach, na sprawnym działaniu czy szybkiej reakcji na to, co robimy. Bowiem 144hz to inaczej 144 obrazów wyświetlanych na obrazie tyko w ciągu sekundy. Inaczej jest to odświeżanie obrazu w ciągu jednej sekundy i to, co na nim zobaczymy. W ten oto sposób zyskujemy coś, co umożliwia nam swobodną grę, bez zacinania się obrazu, co spowodowałoby problemy z odpowiednią reakcją na fabułę, a tu możemy tego uniknąć.

Monitor gamingowy 144hz
Monitor gamingowy 144hz / Ranking, cena i opinie

Jaki monitor gamingowy 144hz wybrać i kupić?

Zacznijmy od pytania, jaki monitor gamingowy 144hz kupić? Bo wybór jest duży i mimo tego parametru, jakim jest odświeżanie obrazu, występować mogą inne, różniące się od siebie, co wpływa od razu na cenę produktu. Więc dokładnie zastanówmy się, jakie elementy są dla nas ważne, jakie są nam potrzebne. I tak oto uwagę zwracamy przy tym na kilka istotnych cech produktu, a są nimi:

  1. przekątna i rozdzielczość ekranu,
  2. jasność ekranu,
  3. matryca,
  4. czas reakcji,
  5. dodatki.

Przekątna i rozdzielczość ekranu w monitorze gamingowym 144hz

Oczywiście nie można zakupić monitora gamingowego 144hz, jeśli nie wiemy, jaki duży ma mieć ekran. To podstawa, od której zaczynamy nasze zakupy. Bowiem wielkość ekranu wpływa na ogólną jakość, ale też na to, czy nie zajmie nam zbyt dużo miejsca na biurku. Dlatego zwykle przy parametrze odświeżania ekranu 144hz, często przekątna ekranu wynosi od 27 cali do nawet 32 cali.

A jak wygląda to z rozdzielczością, czyli inaczej mówiąc jakością ekranu? Zależy to po części od wielkości monitora, bowiem te dwa parametry ze sobą współgrają. Zwykle te wielkości oferują nam nawet więcej, niż Full HD, bo parametr ten najczęściej wynosi nawet 2560×1440 pikseli. Co daje nam pełną kolorystykę, bogatą paletę barw, kontrasty oraz ogólną jakość obrazu.

Sprawdź: Monitor gamingowy

Jasność ekranu w monitorze gamingowym 144hz

Także jasność ekranu w monitorze gamingowym 144hz może wpływać na jakość widzianego obrazu. Oznacza to, że często gramy i w nocy i w dzień, więc obraz powinien być dostosowany do warunków gry. Zwykle jasność ekranu przy takich parametrach moze wynieść 250 cd na metr kwadratowy.

Matryca w monitorze gamingowym 144hz

Kolejny ważny element, to matryca monitora gamingowego 144hz. Od tej cechy zależy, jak będziemy widzieć obraz. Bowiem dostępne są dwa rodzaje – błyszczący oraz matowy. I tu zastanówmy się w jakim pomieszczeniu będzie stał komputer. A to dlatego, że błyszcząca oddaje świetnie kolorystykę za to fatalnie odbija promienie słońca i latem w nasłonecznionych pomieszczeniach możemy słabo widzieć to, co dzieje się na ekranie. Jednak zupełnie odwrotnie jest z modelem matowym. Ten świetnie odbija promienie, jednak ma nieco gorszą grafię i kolorystykę.

Jaki monitor gamingowy 144hz
Jaki monitor gamingowy 144hz wybrać? Zobacz!

Czas reakcji w monitorze gamingowym 144hz

W przypadku monitora gamingowego 144hz ważne jest, aby sprawdzić czas reakcji, jaki oferuje nam dany model. Choć zwykle one się zbyt mocno nie różnią i najczęściej ten parametr wynosi 1 milisekundę. I jest to czas, który oznacza szybkość reakcji jaką zobaczmy na ekranie na podstawie naszych ruchów myszką czy na klawiaturze. W przypadku gier, zwłaszcza zręcznościowych czy innych podobnych, to bardzo ważna część.

Dodatki w monitorze gamingowym 144hz

A jakie dodatki posiada monitor gamingowy 144hz? Przede wszystkim są to złącza, które mogą się przydać nawet nie tylko podczas gier, ale także poza nimi, przy wykonywaniu innych czynności. Przykładem jest złącze HDMI czy wejście liniowe audio oraz DisplayPort.

Najlepszy monitor gamingowy 144hz

Najlepszy monitor gamingowy 144hz charakteryzuje się tym, że oferuje nam świetną jakość, za niewiele, ale też całość współgra ze sobą. Możemy dobrać wielkość ekranu, który też jest odpowiednio dopasowany pod względem rozdzielczości. Także czas reakcji jest odpowiednio wyważony pod możliwość grania w różne gry. Możemy zwrócić uwagę na inne funkcje dodatkowe, jakie mamy w zestawie, a które także mogą okazać się przydatne podczas naszego hobby.

Polecamy: Monitor gamingowy do 1500 zł

Gdzie kupić monitor gamingowy 144hz?

Dobry monitor gamingowy 144hz możemy zakupić w sklepach stacjonarnych takich jak z elektroniką, komputerowych oraz w marketach rtv. Tam każdy model sobie porównamy, także z poradami ekspedientów, dopasujemy inne parametry czy po prostu dokładnie sprawdzimy wielkość i jakość. Choć nie można wykluczyć też zakupów internetowych, gdzie także czeka wiele różnych propozycji, często w jeszcze lepszych cenach.

Do chętnie wybieranych producentów zaliczamy najczęściej: HP, iiyama, Acer, Samsung oraz inni.

Najlepszy monitor gamingowy 144hz
Najlepszy monitor gamingowy 144hz

Cena monitora gamingowego 144hz

A ile kosztuje dobry monitor gamingowy 144hz? Zadając sobie to pytanie, musimy mieć na uwadze to, że każdy taki gadżet nieco się różni. Czy to parametrami, dodatkami i producentem. Zatem i cena będzie inna. Z najtańszych to jest to koszt 600 zł / 700 zł. A najdroższe zwykle kosztują do 1000 zł -1100 zł.

Zobacz także: Monitor gamingowy do 600 zł

Monitor gamingowy 144hz – opinie

A co Wy powiecie na ten temat? Jaki monitor gamingowy 144hz warto kupić Waszym zdaniem? Czym się wyróżnia taki sprzęt? Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów? Jakie parametry i funkcje są ważne, a tym samym bardzo przydatne? Czy coś jest szczególnego w nich? Dlaczego nadają się dla graczy? Macie swój upatrzony sposób montażu? Czekamy z niecierpliwością na Wasze opinie oraz doświadczenia! Zapraszamy do komentowania!

Monitor gamingowy 144hz / Ranking najlepszych

Jeśli nadal szukacie dla siebie odpowiednich dodatków, ale nadal nie wiecie na co się zdecydować, to polecamy wybrać się wzorkiem do naszego rankingu najlepszych monitorów gamingowych 144hz. Zestawienie zostało stworzone z myślą o graczach. Zatem każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, coś, co polecają inni użytkownicy. Przetestowane produkty mają też pełen opis i dokładną, aktualną cenę. Więc nie ma na co czekać, tylko od razu zapraszamy Was do zakupu!

2.
AOC Q27G2U/BK
Monitor gamingowy 144hz AOC
3.
LG UltraGear 27GN800P-B
Monitor gamingowy 144hz LG
5.
Samsung S24AG300NRX LS24AG300NRXEN
Monitor gamingowy 144hz Samsung
7.
Samsung Odyssey G3 LS27AG300NUXEN
Monitor gamingowy 144hz Samsung
8.
Samsung Odyssey G70NC LS43CG700NUXEN
Monitor gamingowy 144hz Samsung
9.
MSI Optix MPG321UR QD
Monitor gamingowy 144hz MSI
10.
SAMSUNG Odyssey G5 C32G55TQBU 32"
Monitor gamingowy 144hz Samsung

Dodaj opinie na forum