Fotel gamingowy do 350 zł

Fotel gamingowy do 350 zł towarzyszy nam w trakcie spokojnej rekreacji, ale i dynamicznych rozgrywek, pełnych emocji i niepozwalających oderwać się od monitora. Pełni on bardzo ważne zadanie – dba o nasze ciało, kiedy siedzimy przed komputerem, dlatego warto w niego zainwestować.

Jeśli planujecie zakup taniego fotela gamingowego do 350 zł, trafiliście w dobre miejsce – podpowiadamy, jaki jest najlepszy i na których jego cechach skupić się podczas zakupów.

Fotel gamingowy do 350 zł Ranking
Jaki Fotel gamingowy do 350 zł?
Ranking najlepszych >>>

Czy warto kupić fotel gamingowy do 350 zł?

Fotel gamingowy do 350 zł może wydawać się stosunkowo dużym wydatkiem, jak na siedzisko, jednak należy on raczej do niskiej półki cenowej. Warto się w niego zaopatrzyć, gdyż dba o postawę naszego ciała nawet podczas przeciągających się w nieskończoność rozgrywek.

To nie tylko kwestia komfortu. Dobry fotel gamingowy do 350 zł zapobiega bólom odcinka szyjnego, lędźwiowego i piersiowego kręgosłupa, nadgarstków, ramion, łokci. Pozwala przyjąć prawidłową postawę, dzięki której bez problemu spędzimy na grach nawet kilka godzin i nasze ciało nie odczuje związanych z tym dolegliwości.

Fotel gamingowy do 350 zł
Fotel gamingowy do 350 zł / Jaki wybrać? Gdzie kupić najlpeszy? Opinie i ranking

Zadania fotela gamingowego do 350 zł

Dobry fotel gamingowy do 350 zł ma oferować dobre podparcie pośladkom oraz plecom gracza. To nie wszystko – musi także zapewniać prawidłową wysokość oczu użytkownika w stosunku do monitora i właściwe oparcie łokci, a także pozwalać na przyjęcie pozycji wygodnej, bez wzmożonego napięcia mięśniowego w którejkolwiek z partii ciała.

Sprawdź także jaki fotel gamingowy do 400 zł jest najlepszy.

Jaki fotel gamingowy do 350 zł wybrać i kupić?

By znaleźć najlepszy fotel gamingowy do 350 zł, powinniśmy zwracać uwagę w szczególności na:

  1. Wypełnienie i twardość,
  2. Tapicerkę,
  3. Oparcie,
  4. Regulacje,
  5. Podłokietniki,
  6. Poduszki,
  7. Konstrukcję,
  8. Kółka.

Wypełnienie i twardość fotela gamingowego do 350 zł

Dobry fotel gamingowy do 350 zł ma zapewniać właściwe podparcie pośladkom, a jednocześnie zapobiegać bólowi kości kulszowych, który występuje przy długotrwałym siedzeniu na twardej powierzchni. Zazwyczaj do tego celu stosuje się wypełnienie gąbką, która jednak z czasem bardzo się odkształca. Pod tym względem znacznie lepiej wypada pianka. Po nacisku powraca ona do swojego pierwotnego stanu i zachowuje właściwości przez bardzo długi czas.

Tapicerka w fotelu gamingowym do 350 zł

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie jadł ani nie pił przy komputerze podczas rozgrywek. Gdy robi się gorąco, nietrudno coś rozlać lub ubrudzić tapicerkę, dlatego zwróćmy uwagę, czy łatwo się ją czyści, na przykład ścierką. Z drugiej strony, powinna być ona na tyle oddychająca, by nie powodować nadmiernego pocenia się nawet w bardzo gorące dni.

Zobacz też jak radzi sobie fotel gamingowy do 200 zł.

Oparcie w fotelu gamingowym do 350 zł

W najlepszych fotelach gamingowych do 350 zł mamy możliwość regulacji wysokości oparcia. W przeciwieństwie do zwykłych krzeseł lub foteli biurowych, ten mebel ma zapewniać podparcie całemu kręgosłupowi oraz głowie, dlatego oparcie jest wysokie i zwieńczone zagłówkiem, jak w fotelach samochodowych.

Dobry fotel gamingowy do 350 zł pozwala także na swobodne odchylanie się do tyłu oraz zablokowanie oparcia w wybranej pozycji.

Regulacje w fotelu gamingowym do 350 zł

Kupując fotel gamingowy do 350 zł, zwróćmy uwagę na ilość regulacji, ponieważ pozwalają one dopasować mebel do budowy naszego ciała. Odchylenie oparcia i jego wysokość, ułożenie podłokietników, wysokość samego fotela – warto zadbać o możliwie szeroki zakres regulacji, by bez trudu uzyskać przed biurkiem prawidłową pozycję.

Jaki Fotel gamingowy do 350 zł
Jaki Fotel gamingowy do 350 zł wybrać? Opinie i ranking

Podłokietniki w fotelu gamingowym do 350 zł

Dobry fotel gamingowy do 350 zł posiada oczywiście podłokietniki, zapewniające oparcie naszym łokciom. Sama ich obecność jednak nie wystarczy. Powinny być zabezpieczone przed ślizganiem się skóry, a także regulowane. Najlepiej, byśmy mogli dostosować ich wysokość, rozstaw oraz wysunięcie na osi przód-tył.

Poduszki w fotelu gamingowym do 350 zł

Kolejnym elementem wyposażenia dobrego fotela gamingowego do 350 zł są poduszki, podpierające najbardziej newralgiczne rejony ciała. Chodzi przede wszystkim o odcinek lędźwiowy i szyjny kręgosłupa. Poduszka sprawia, że mimo wygięcia w przód, pozostają one prawidłowo podparte, zapewniając tym samym wygodną pozycję i zmniejszając napięcie.

Jeśli mamy raczej niestandardowy wzrost, to znaczy jesteśmy niscy lub wysocy, warto wybrać fotel gamingowy do 350 zł z możliwością regulowania wysokości tych poduszek.

Konstrukcja fotela gamingowego do 350 zł

Podczas rozgrywki często wykonujemy gwałtowne ruchy, odchylamy się do tyłu, podskakujemy w emocjach. By nie doszło do niebezpiecznego upadku, warto zwrócić uwagę na stabilność krzesła gamingowego do 350 zł. Najlepsze pod tym względem są modele ciężkie, przekraczające swoją wagą własną nawet 18 kg, których środek ciężkości znajduje się przy podstawie.

Zobacz też fotel gamingowy do 300 zł.

Kółka w fotelu gamingowym do 350 zł

Dobry fotel gamingowy do 350 zł to nie tylko siedzisko i podstawa. Bardzo ważne są także kółka, na których opiera się cały nasz ciężar. Muszą być więc wykonane z trwałego materiału, na przykład stalowe lub z nowoczesnego tworzywa. Najlepiej, by dodatkowo były pokryte gumą. Odpowiada ona za ochronę podłogi przed rysowaniem oraz wytłumienie ewentualnych hałasów. Rodzice, sąsiad czy współlokator przestaną się dzięki temu skarżyć, że podczas nocnych rozgrywek zaburzamy im sen.

Jaki fotel gamingowy do 350 zł jest najlepszy?

Najlepszy fotel gamingowy do 350 zł powinien wytrzymać ciężar nawet do 150 kg. Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo i stabilność, jak również wygoda, dlatego przed zakupem warto przymierzyć mebel do swojego ciała. W wielu modelach znajdziemy dodatkowe funkcje, na przykład możliwość rozłożenia całkowicie na płasko czy rozkładany podnóżek, pozwalający na przyjęcie jeszcze wygodniejszej pozycji podczas gry.

Nie bez znaczenia jest także wygląd. Jeśli podczas rozgrywki używamy kamery internetowej, wybierzmy fotel gamingowy do 350 zł z fantazyjnym oparciem, pasujący do stylistyki pokoju, w którym gramy.

Najlepszy Fotel gamingowy do 350 zł
Najlepszy Fotel gamingowy do 350 zł

Gdzie kupić fotel gamingowy do 350 zł?

Choć najlepsze ceny i duże promocje czekają na nas w Internecie, dobre fotele gamigowe do 350 zł znajdziemy także w sklepach meblowych. Do producentów należą na przykład Diablo, Fury, Q-Smart, Pro-Gamer, Extreme, Huzaro i inni.

Jak wybrać najlepszy fotel gamingowy do 500 zł.

Fotel gamingowy do 350 zł – opinie

Czy zauważyliście rezultaty przesiadki ze zwykłego fotela biurowego na ten dedykowany graczom? Na który model ostatecznie się zdecydowaliście? Czekamy na Wasze opinie o fotelach gamingowych do 350 zł w sekcji komentarzy!

Fotel gamingowy do 350 zł / Ranking najlepszych

Jesteśmy pewni, że zaglądają tu także Czytelnicy stojący przed zakupem. Właśnie dla nich dedykujemy przygotowany przez nas ranking najlepszych foteli gamingowych do 350 zł, w którym znajdziecie tylko sprawdzone propozycje.

1 opinia na forum “Fotel gamingowy do 350 zł”

Dodaj opinie na forum