Fotel gamingowy do 200 zł

Fotel gamingowy do 200 zł to element wyposażenia szanującego się gracza, wcale nie mniej ważny od konsoli czy komputera, telewizora lub monitora czy myszki, klawiatury albo pada. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że jest ważniejszy, ponieważ bezpośrednio wpływa na naszą postawę i zdrowie. Często szczególnie młode osoby zapominają, że kręgosłup mamy tylko jeden, dlatego warto w niego inwestować.

Nie trzeba wydawać kroci, by zakupić wygodne siedzisko, co postaramy się udowodnić w naszym poradniku. Podpowiadamy w nim, jaki fotel gamingowy do 200 zł jest najlepszy oraz jak go znaleźć.

Fotel gamingowy do 200 zł Ranking
Jaki Fotel gamingowy do 200 zł?
Ranking najlepszych >>>

Po co mi fotel gamingowy do 200 zł?

Jeśli zastanawiacie się, jakie jest zastosowanie fotela gamingowego do 200 zł, to warto wiedzieć, że ma on nie tylko ładnie wyglądać w pokoju (chociaż to też), ale przede wszystkim dawać nam komfort użytkowania. Podczas gry spędzamy w pozycji siedzącej nawet kilka godzin dziennie, co już samo w sobie nie jest zbyt korzystne. Jeśli dodatkowo odpowiednie części ciała nie dostaną właściwego podparcia i pozycji, mamy gotowy przepis na wady postawy.

Dobry fotel gamingowy do 200 zł minimalizuje ryzyko wystąpienia bólu kręgosłupa, w tym lędźwiowego i szyjnego, a także zawrotów głowy, problemów z łokciami czy nadgarstkami.

Fotel gamingowy do 200 zł
Fotel gamingowy do 200 zł / Jaki wybrać? Ranking i opinie

Zobacz także jak wybrać najlepszy fotel gamingowy do 500 zł.

Jaki fotel gamingowy do 200 zł wybrać i kupić?

Fotel gamingowy do 200 zł to mebel z dolnej półki cenowej, jednak wciąż może się odznaczać wygodą i funkcjonalnością.

Żeby tak było, podczas zakupów musimy zwracać uwagę na:

  1. Regulacje,
  2. Materiały,
  3. Obicie,
  4. Podparcie,
  5. Wypełnienie,
  6. Stabilność,
  7. Obciążenie.

Regulacje w fotelu gamingowym do 200 zł

Odpowiedni system regulacji sprawia, że dobry fotel gamingowy do 200 zł jesteśmy w stanie dopasować do naszego ciała i jego indywidualnej budowy. By przyjąć prawidłową postawę przy biurku, powinniśmy mieć możliwość podniesienia siedziska, a także wyregulowania wysokości, wysunięcia i rozstawu podłokietników.

Materiały w fotelu gamingowym do 200 zł

Fotel gamingowy do 200 zł powinien być wykonany z solidnych i wytrzymałych materiałów. W tym przedziale cenowym z reguły to będzie tworzywo sztuczne, jednak i ono może mieć lepszą lub gorszą jakość. Ta druga to nie tylko pieniądze wyrzucone w błoto, ale i zagrożenie dla naszego zdrowia.

Dobry fotel gamingowy do 200 zł ma sporo elementów z aluminium i ze stali, a te, które są plastikowe, robią wrażenie solidnych i wytrzymałych. Taki plastik z czasem nie rozpada się i nie niszczeje tak, jak kiepskie tworzywo.

Obicie fotela gamingowego do 200 zł

Na jakie obicie w fotelu gamingowym do 200 zł możemy liczyć? Bardzo efektownie wygląda eko-skóra, która w dodatku jest łatwa w czyszczeniu. Z czasem niestety może ona niszczeć, a pod wpływem wilgoci poważnie pękać. Poza tym, latem przykleja się do ciała.

Dobre fotele gamingowe do 200 zł bywają więc obite oddychającym, miękkim materiałem, który zapewnia skórze odpowiednią ilość powietrza i jest wytrzymały. Jego wadą natomiast pozostaje to, że gdy coś się na niego wyleje lub dotkniemy go czymś tłustym, trudno doczyścić powstałe plamy.

Jaki Fotel gamingowy do 200 zł
Jaki Fotel gamingowy do 200 zł wybrać? Gdzie kupić najlepszy? Opinie i ranking

Podparcie w fotelu gamingowym do 200 zł

Najlepsze fotele gamingowe do 200 zł posiadają dodatkowe poduszki pod plecy i kark, które są podparciem dla lędźwiowego oraz szyjnego odcinka kręgosłupa. To duży atut, ponieważ to ze strony właśnie tych miejsc odczuwamy największe dolegliwości przy długotrwałym siedzeniu.

Niektóre modele foteli gamingowych do 200 zł zamiast poduszki oferują odpowiednio wyprofilowaną konstrukcję pociągniętą siatką, co też jest ciekawą opcją, gdyż zapewnia dobrą wentylację.

Jak wybrać fotel gamingowy do 300 zł?

Wypełnienie fotela gamingowego do 200 zł

Za miękkość oparcia, a przede wszystkim siedziska w fotelu gamingowym do 200 zł odpowiada odpowiednie wypełnienie. W tak tanich meblach zazwyczaj jest zrobione z gąbki, która nieźle dopasowuje się do ciała i jest miękka, ale z czasem lubi się odkształcać i mebel wygląda wtedy na „wysiedziany”. Najlepsze fotele gamigowe do 200 zł wypełnione są więc elastyczną i bardzo trwałą pianką.

Stabilność fotela gamingowego do 200 zł

Fotel gamingowy do 200 zł musi być bezpieczny dla swojego użytkownika, dlatego warto zadbać o stabilność. Wiele modeli posiada odchylane do tyłu oparcia – mebel musi być tak skonstruowany, że nawet gdy gwałtownie odchylimy się do tyłu, nie dojdzie do upadku. W przeciwnym razie nawet e-sport mógłby powodować poważne konstrukcje.

Na stabilność fotela gamingowego do 200 zł odpowiada właściwe rozmieszczenie ciężaru. Najlepiej, by środek ciężkości znajdował się w dolnej części krzesła, a rozmieszczenie kółek sprawiało, że przewrócenie mebla z użytkownikiem na nim jest praktycznie niemożliwe.

Obciążenie fotela gamingowego do 200 zł

Musimy pamiętać, że dobry fotel gamingowy do 200 zł wytrzymuje ciężar ciała użytkownika sięgający 100-120 kilogramów. Jeśli przekraczamy tę wagę, prawdopodobnie będziemy musieli dołożyć kilkaset złotych do tego budżetu. Nie ma sensu kupować fotela, który nie jest dopasowany do naszej masy ciała.

Zobacz też jaka klawiatura mechaniczna do 100 zł jest najlepsza?

Jaki fotel gamingowy do 200 zł jest najlepszy?

Najlepszy fotel gamingowy do 200 zł to ten dopasowany do nas wymiarami i kształtem. Optymalnie jest przymierzyć wybrany model w sklepie stacjonarnym, a jeśli nie mamy takiej możliwości, wybierzmy taki z największą możliwością regulowania.

W przypadku dobrych foteli gamingowych do 200 zł nie bez znaczenia jest także design, szczególnie jeśli często używamy kamery internetowej podczas gry. Na rynku można znaleźć ciekawe, nowoczesne formy o nietypowych kształtach oparć i wyjątkowym wzornictwie.

Najlepszy Fotel gamingowy do 200 zł
Najlepszy Fotel gamingowy do 200 zł

Gdzie kupić fotel gamingowy do 200zł?

Najłatwiej dobry fotel gamingowy do 200 zł znaleźć w sieci, choć na półkach dużych sklepów meblowych też się takie pojawiają. Producenci tego typu mebli dla gracza to na przykład Trust, Kanwod, Medivon, Speedlink i inni.

Zobacz też jak wybrać monitor do obróbki zdjęć.

Fotel gamingowy do 200 zł – opinie

Czy Waszym zdaniem jest to rozsądny budżet na tego typu mebel, czy dla własnego komfortu warto dołożyć kilkaset złotych? Jeśli macie taki fotel w domu, może jesteście w stanie polecić konkretny model? Czekamy na Wasze opinie o fotelach gamingowych do 200 zł.

Fotel gamingowy do 200 zł / Ranking najlepszych

Jesteście ciekawi, po które modele warto sięgnąć? Wasz budżet jest ograniczony i nie chcecie zmarnować tych pieniędzy? Jeśli właśnie stoicie przed zakupem, przygotowaliśmy dla Was ranking najlepszych foteli gamingowych do 200 zł.

Dodaj opinie na forum