Głośnik przenośny do 400 zł

Głośnik przenośny do 400 zł jest popularnym sprzętem, który wybieramy nie tylko dla rozrywki, ale i do pracy. Pozwala nam na odtwarzanie audio, co więcej – sama jego nazwa podpowiada, że możemy robić to, gdziekolwiek tylko chcemy. Dzięki temu cieszymy się muzyką, podcastami, ścieżką dźwiękową z filmów, audiobookiem, a nawet własnym głosem w dowolnym miejscu. Taki budżet otwiera przed nami nowe możliwości, ale oznacza też większy wybór. Z jednej strony łatwo dopasować go do swoich potrzeb, z drugiej może to tworzyć zamęt.

Na szczęście macie nas! Przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, jaki głośnik przenośny do 400 zł jest najlepszy. Wskazujemy konkretne modele i rozwiązania, ale też omawiamy poszczególne parametry, tak byście mogli świadomie wybrać to, co najbardziej Wam odpowiada.

Głośnik przenośny do 400 zł Ranking
Jaki Głośnik przenośny do 400 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia głośnik przenośny do 400 zł?

Czym jest głośnik, chyba nikomu nie musimy tłumaczyć. Jednak głośnik przenośny do 400 zł trochę wyróżnia się na tle innych. Nie występuje w zestawie, choć istnieją i takie modele, które można połączyć z innymi, dokupionymi osobno egzemplarzami. Łatwo go też zabrać ze sobą. Umożliwiają to często kompaktowe rozmiary, a przy większych rozwiązaniach także rączka do ciągnięcia i kółka transportowe. Dobry głośnik przenośny do 400 zł pozwala cieszyć się ścieżką dźwiękową niezależnie od miejsca, w którym go umieścimy. Zwykle nie wymaga zbyt skomplikowanego podłączenia ani do urządzenia wyjściowego, ani do prądu.

Głośnik przenośny do 400 zł
Głośnik przenośny do 400 zł / Ranking najlepszych i opinie

Zobacz też: Głośniki 9.1

Dlaczego warto kupić głośnik przenośny do 400 zł?

Zastosowania głośnika przenośnego do 400 zł są głównym powodem, dla którego decydujemy się na taki zakup. W przeciwieństwie do tańszych modeli, pozwala on osiągnąć wysoką jakość audio i cieszyć się nią w praktycznie każdych okolicznościach. W zależności od konkretnego modelu, jego funkcji, kształtu i przeznaczenia, głośnik przenośny do 400 zł możemy wykorzystać:

  • Do rozrywki – pozwala odtwarzać muzykę, audiobooki, podcasty. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie słuchawki nie dadzą rady. Mamy wolne dłonie, nic nie zatyka nam uszu, słyszymy dźwięki z otoczenia. Nie mówiąc już o tym, że bez problemu możemy emitować dźwięk tak, by słyszało go więcej osób.
  • Na imprezie – co za tym idzie, najlepszy głośnik przenośny do 400 zł, dający dość donośne efekty świetnie sprawdzi się podczas domówki, imprezy w plenerze, na plaży, w lesie i tak dalej.
  • Do pracy – jeśli prowadzimy prelekcje, szkolenia i prezentacje, możemy zastosować w nich elementy multimedialne. Nie musimy przy tym liczyć ani na głośniki wbudowane w laptopa, ani na nagłośnienie w miejscu prelekcji. Zawsze jesteśmy przygotowani!
  • W nauce – jako studenci czy uczniowie też często przeprowadzamy prezentacje, sprawozdania i inne formy wystąpień na forum klasy lub grupy. Tutaj także warto urozmaicić treści przekazem multimedialnym, w czym pomoże nam nie tylko duży ekran laptopa czy rzutnik, ale także najlepszy głośnik przenośny do 400 zł.

Sprawdź także: Głośniki 7.1

Jaki głośnik przenośny do 400 zł wybrać i kupić?

Oczywiście tych zastosowań jest znacznie więcej. Często to właśnie od nich zależy odpowiedź na pytanie, jaki jest najlepszy głośnik przenośny do 400 zł. Podczas naszych poszukiwań powinniśmy wziąć pod uwagę takie kwestie, jak:

  1. Wielkość,
  2. Moc,
  3. Sposób podłączenia,
  4. Zasilanie.
Jaki głośnik przenośny do 400 zł
Jaki głośnik przenośny do 400 zł wybrać?

Wielkość głośnika przenośnego do 400 zł

Jak sama nazwa mówi, najlepszy głośnik przenośny do 400 zł powinien być łatwy w przenoszeniu. Chyba nie odkryliśmy tym stwierdzeniem Ameryki, jednak warto zauważyć, że tego typu urządzenia możemy podzielić tak naprawdę na dwie grupy. Jedna to podstawowe, niewielkie głośniki, które bez trudu zmieścimy w torebce, plecaku, a często nawet w kieszeni. Świetnie nadadzą się do laptopa, smartfonu czy innych urządzeń mobilnych, a także do zwykłych, codziennych zastosowań. Druga grupa to duże, profesjonalne głośniki przenośne do 400 zł. To z kolei egzemplarze przypominające walizkę, z uchwytem do ciągnięcia. Nadają się do większych imprez plenerowych, karaoke, tłumnych wystąpień, a także dla muzyków ulicznych jako nagłośnienie. To dwa skrajnie różne rozwiązania, więc na początku polecamy zadecydować, które z nich Was interesuje.

Może Cię zainteresować: Głośniki komputerowe 2.0

Moc głośnika przenośnego do 400 zł

Moc to liczba określająca pracę w jednostce czasu. Im większa moc, tym większy pobór energii, ale też bardziej funkcjonalne, wydajne urządzenie. Jak to się ma do głośników przenośnych do 400 zł? Faktycznie, modele o większej mocy zużywają więcej prądu. Dlatego wartości pokroju 200, 400W spotykamy raczej w dużych, profesjonalnych głośnikach zasilanych sieciowo. W małych modelach normą jest 20W, ale zdarzają się modele dochodzące do 100W. Większa moc zapewnia nam bowiem bardziej donośny, głośny dźwięk.

Sposób podłączenia głośnika przenośnego do 400 zł

Pamiętajmy, że dobry głośnik przenośny do 400 zł to urządzenie odtwarzające dźwięk z innego nośnika. Możemy spotkać się tu z modelami bezprzewodowymi. Jak sama nazwa mówi, podłączamy do nich urządzenie – tablet, telefon, laptop i inne – bez użycia kabli, na przykład za pośrednictwem Bluetooth. Możemy też zrobić to za pomocą przewodu, najczęściej 3,5 mm. Niektóre modele posiadają wejście mikrofonowe, co przydaje się przy prelekcjach i karaoke. Zdarzają się też dodatkowe systemy odtwarzania dźwięku, na przykład z radio, karty pamięci i inne.

Zobacz również: Głośnik bezprzewodowy bluetooth

Jaki głośnik przenośny do 400 zł jest najlepszy? Zasilanie

Ten podział zasygnalizowaliśmy już przy omawianiu kwestii związanych z mocą, ale pora wyrazić go jasno. Najlepszy głośnik przenośny do 400 zł może czerpać zasilanie z różnych źródeł:

  • Sieciowo – wymaga podłączenia wtyczki do gniazdka. Dzięki temu mamy pewność, że się nie wyczerpie i będzie grał cały czas, nawet na dużej mocy. Z drugiej strony jest to pewna niedogodność, zwłaszcza w plenerze, gdzie nie zawsze jest łatwy dostęp do gniazdka.
  • Akumulatorowo – taki głośnik przenośny do 400 zł posiada wbudowaną baterię, którą musimy ładować dokładnie tak jak telefon czy inne urządzenie. Zazwyczaj wystarcza ona na kilka, kilkanaście godzin grania, w zależności od pojemności akumulatora, ale i głośności. Dostępu do gniazdka potrzebujemy tylko na czas ładowania, natomiast podczas odtwarzania nie martwimy się, że dojścia do sieci elektrycznej nigdzie nie ma.
Najlepszy głośnik przenośny do 400 zł
Najlepszy głośnik przenośny do 400 zł

Gdzie kupić głośnik przenośny do 400 zł?

W jakich sklepach możemy kupić najlepszy głośnik przenośny do 400 zł? Polecamy odwiedzić zwłaszcza duże sklepy z elektroniką i sprzętem radiowo-telewizyjnym. Jeśli natomiast wolimy zrobić zakupy bez wychodzenia z domu, z pomocą przychodzą sklepy internetowe. Producenci, których możemy spotkać na ich półkach, to na przykład JBL, Manta, Marshall, Tracer, Sencor, Sony, Amazon i inni.

Głośnik przenośny do 400 zł – opinie

Jesteśmy ciekawi, co skłoniło Was do ustalenia całkiem sporego budżetu. Wykorzystujecie taki zakup profesjonalnie, a może tańsze modele nie spełniły Waszych oczekiwań? Jeśli macie jakiekolwiek doświadczenia w tym temacie, koniecznie zostawcie swoje opinie o głośnikach przenośnych do 400 zł w sekcji komentarzy.

Głośnik przenośny do 400 zł / Ranking najlepszych

To nie koniec naszego poradnika! Na koniec, niczym wisienkę na torcie, serwujemy zestawienie konkretnych modeli. Nie są to jednak przypadkowe egzemplarze, lecz cieszące się dużą popularnością i dobrymi ocenami. To gwarantuje udany zakup, dlatego koniecznie sprawdźcie nasz ranking najlepszych głośników przenośnych do 400 zł.

2.
Tracer M60 TWS
Głośnik przenośny do 400 zł Tracer
3.
JBL Clip 3 Czarny
Głośnik przenośny do 400 zł JBL
4.
Hama SoundBarrel Czarny
Głośnik przenośny do 400 zł HAMA
5.
Marshall Willen Czarno-miedziany
Głośnik przenośny do 400 zł Marshall
6.
JBL Wind 3S Czarny
Głośnik przenośny do 400 zł JBL
7.
SONY SRS-XE300 Niebieski
Głośnik przenośny do 400 zł Sony
8.
Sony SRS-XB23B Czarny
Głośnik przenośny do 400 zł Sony
9.
JBL Flip Essential 2 Czarny
Głośnik przenośny do 400 zł JBL
10.
Akai ABTSW-30 Czerwony
Głośnik przenośny do 400 zł Akai

Dodaj opinie na forum