Lekki laptop na studia

Mamy teraz takie czasy, że każdy student inwestuje w laptop, zwłaszcza lekki laptop na studia. Przydaje się on w wielu sytuacjach. Szczególnie, gdy potrzebujemy tworzyć notatki, które będziemy musieli zmodyfikować. Ale nie tylko. Każdy student, korzysta z internetu, tworzy prezentacje, ale też wykorzystuje go do celów rozrywkowych. Natomiast jego lekkość sprawi, że będziemy mogli go wszędzie ze sobą zabierać, także na zajęcia. Warto jednak zwrócić uwagę na cenę oraz dostępne parametry.

Lekki laptop na studia to obowiązkowa rzecz dla studenta, jednak warto się temu przyjrzeć. Na co powinniśmy zwrócić szczególnie uwagę? W jakim przedziale cenowym szukać? Zapewne macie wiele pytań, a u nas znajdziecie odpowiedzi. Już teraz zapraszamy Was do zapoznania się z naszym artykułem oraz rankingiem najlepszych!

Lekki laptop na studia Ranking
Jaki Lekki laptop na studia?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia lekki laptop na studia?

Lekki laptop na studia wyróżnia się przede wszystkim swoimi parametrami, a dokładniej lekkością i dostępnymi funkcjami. Choć nie jest to gadżet z najlepszymi parametrami, to jednak nie są one nam aż tak potrzebne jak np gamerom. Ważne, by działał na co dzień, podczas zajęć i w domu. Powinien posiadać niezbędne narzędzia jak pakiet Office, pojemną baterię i oczywiście łączyć się z Wi-Fi. Dzięki temu student może mieć go zawsze przy sobie i na bieżąco korzystać.

Lekki laptop na studia
Lekki laptop na studia / Ranking, cena, opinie

Jaki lekki laptop na studia wybrać i kupić?

Zanim jakiś lekki laptop na studia znajdzie się u nas, warto nieco przemyśleć zakup. Mamy spory wybór rożnych modeli. Dokładnie zastanówmy się, jakie parametry będą dla nas przydatne, a następnie zwróćmy uwagę na parę istotnych elementów:

  • parametry ekranu,
  • matryca,
  • dysk,
  • procesor,
  • bateria,
  • mikrofon i kamera.

Parametry ekranu w lekkim laptopie na studia

Skoro chcemy lekki laptop na studia, musimy liczyć się z tym, że będzie on nieco mniejszy, niż tradycyjny. Czyli także ekran wyróżni się nieco mniejszą przekątną. Aby czuć się komfortowo i mieć zarówno lekkość, jak i niezbędne pole widzenia, warto wybrać między 13 a 15 cali. To nie duży ekran, który jednak jest na tyle duży, by wszystko widzieć. Ale pozwoli nam mieć gadżet zawsze ze sobą. Co też idzie za przekątną, to rozdzielczość. W tym wypadku nadal możemy spodziewać się dobrej. Nawet do Hull HD 1920×1080 pikseli. Co da nam wyrazisty i pełen barw obraz.

Zobacz: Mały laptop na studia

Zwróćmy też uwagę, gdyż wiele lekkich laptopów na studia oferuje nam wersję 2w1, czyli laptop i tablet w jednym urządzeniu. A to oznacza, że ekran może być w pełni dotykowy. Dzięki temu zyskujemy jeszcze większą mobilność. Tylko musimy pamiętaj, że to rozwiązanie zapewne będzie nas więcej kosztować.

Matryca w lekkim laptopie na studia

Lekki laptop na studia to nie tylko wybór odpowiedniego ekranu, ale też odpowiedniej matrycy. Zastanówmy się dobrze, w jakich sytuacjach zamierzamy go używać. Wtedy warto zadecydować o tym, jaka będzie to powłoka. W przypadku nasłonecznionych pomieszczeń lepiej sprawdzi się matryca matowa, która odbija promienie słońca. Choć kolory na jej wyświetlaczu nie są tak wyraziste. Za to matryca błyszcząca zapewnia nam świetną jakość kolorów, ale nie nadaje się do nasłonecznionego pokoju, gdyż nie odbija dobrze promieni słonecznych.

Dysk w lekkim laptopie na studia

Jaki dysk w lekkim laptopie na studia? To ważne pytanie, które musimy sobie zadać przed zakupem. Warto wybrać dysk SSD, gdyż jego parametry jak szybkość działania są lepsze, niż w HDD. Cechuje się on wysoką odpornością na awarie. Oferuje szybkość i pojemność wystarczającą na codzienne czynności jak słuchanie muzyki, robienie notatek i korzystanie z internetu.

Jaki lekki laptop na studia
Jaki lekki laptop na studia wybrać? Sprawdź!

Procesor w lekkim laptopie na studia

Równie ważnym elementem w lekkim laptopie na studia jest jego procesor. To właśnie od niego zależy ile aplikacji może działać jednocześnie, aby nasz sprzęt się nie zacinał. Aby zachować płynność działania, warto zainwestować w 4- lub 8 rdzeni minimum. To będzie oznaczało, że w tym wypadku możemy używać jednocześnie od 4 do 8 aplikacji na raz, a nasz sprzęt zachowa płynność działania. Niezależnie czy będą to dokumenty, aplikacje, otwarta przeglądarka, itd.

Polecamy: Laptop na studia

Bateria w lekkim laptopie na studia

Lekki laptop na studia oprócz lekkości, powinien charakteryzować się pojemną baterią, aby móc cały dzień spędzić z nim na uczelni, także bez konieczności ładowania. A to oznacza, że powinien być wytrzymały i dać nam możliwość długiego działania na jednym ładowaniu. Wtedy zyskujemy większa mobilność. To przydaje się także, gdy chcemy go zabrać do nauki do parku czy kawiarni, gdzie nie zawsze mamy dostęp do gniazdka ładującego. Powinien wytrzymać co najmniej kilka godzin.

Mikrofon i kamera w lekkim laptopie na studia

Każdy lekki laptop na studia wyposażony jest także w mikrofon oraz kamerę, dzięki czemu możemy swobodnie korzystać z serwisów społecznościowych do rozmów, z platform typu Skype, ale też podczas nauki zdalnej. Oczywiście nie każdy sprzęt, musi mieć jednak dobrą jakość, dlatego na ten wypadek, zawsze możemy zainwestować w dodatkową kamerkę, ale też w zestaw głośników czy zestwa słuchawkowy.

Najlepszy lekki laptop na studia

Najlepszy lekki laptop na studia to przede wszystkim taki , gadżet, który nie jest dla nas zbyt ciężki, zatem możemy zabierać go wszędzie ze sobą i to właśnie na nim tworzyć notatki. Ale to nie wszystko. Zwróćmy uwagę na resztę parametrów oraz funkcji, czy będą one dla nas przydatne. Przemyślmy, do jakich celów będzie używany. Ale też wiadomo, jak to studenci, nie zawsze chcą wydawać cały majątek na sprzęt, zatem wybierzmy taki, który nie kosztuje wiele, ale posiada dobrą jakość, przynajmniej na cały okres studiowania.

Gdzie kupić lekki laptop na studia?

Dobry i lekki laptop na studia możemy kupić stacjonarnie w sklepach z elektroniką czy też w marketach z RTV, szczególnie, gdy chcemy sprawdzić dostępne parametry lub skorzystać z pomocy doradcy klienta. Ale możemy też wykorzystać sklep internetowy, gdzie często czekają na nas zniżki. Do znanych producentów zaliczamy m. in. Asus, Acer, Dell, Samsung, Apple, Huawei i inni.

Najlepszy lekki laptop na studia
Najlepszy lekki laptop na studia

Cena lekkiego laptopa na studia

Lekki laptop na studia to różne modele, zatem i ich cena będzie się różnić. Wszystko zależy od tego, jak bardzo zaawansowany sprzęt potrzebujemy. Ten podstawowy zaczyna się od 1500 zł. Jednak wraz z dobrymi parametrami i dodatkowymi funkcjami ta cena rośnie. Nawet do 3000 zł czy 4000 zł. Dlatego warto przemyśleć zakup.

Zobacz też: Laptop do nauki zdalnej

Lekki laptop na studia – opinie

Waszym zdaniem warto zakupić lekki laptop na studia? Czy taki gadżet się opłaca? Pomimo lekkości, może być wyposażony w dobre parametry? Może cechować się jakością? Do jakich celów służy Wam? Kiedy najczęściej z niego korzystacie? Przydaje się podczas studiów, ale też w czasie wolnym? Jakie parametry przekonały Was do zakupy? Jakie funkcje są przydatne? Dajcie nam znać! W sekcji komentarzy czekamy na Wasze opinie!

Lekki laptop na studia / Ranking najlepszych

Dobry gadżet na studiach to podstawa owocnej nauki. Dlatego też przychodzimy do Was z małą pomocą w postaci rankingu najlepszych lekkich laptopów na studia. Wszystkie dobrej jakości sprzęty znajdziecie właśnie u nas. Co polecają inni? Sprawdźcie sami już teraz!

Dodaj opinie na forum