Laptop z wejściem na płyty CD

Laptop z wejściem na płyty cd już niestety nie jest tak potrzeby i często spotykany, jak kiedyś. Teraz wszystko sprowadza się do elektronicznych przesyłań czy też ewentualnie używamy pendrive’a. Jednak są jeszcze takie sytuacje, gdy przydaje się możliwość odtwarzania płyt cd na komputerze. Przykładem są stare zdjęcia, dokumenty czy gry, które zgrywne były jeszcze na płyty. Dlatego warto mieć taką opcję w zapasie. Zanim jednak zakupimy jakiś model, warto się dowiedzieć nieco więcej.

Jaki laptop z wejściem na płyty cd wybrać? Który jest godny uwagi? Jakie parametry powinien posiadać? Gdzie dokonać zakupu? Czy i Wy macie wiele pytań w tym temacie? Zatem zapoznajcie się z naszym poniższym artykułem. Z pewnością dowiecie się wielu przydatnych informacji. Nie zapomnijcie też zajrzeć do naszego rankingu najlepszych!

Laptop z wejściem na płyty CD Ranking
Jaki Laptop z wejściem na płyty CD?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy do lektury!

Co wyróżnia laptop z wejściem na płyty cd?

Jak już sama nazwa wskazuje laptop z wejściem na płyty cd wyróżnia się tym, że posiada wejście na płyty cd, co w dzisiejszych czasach nie każdy posiada. Większość laptopów przystosowana jest do złącz USB z pendrivem. Tu jednak mamy możliwość odtwarzania starszych wersji np. gdy znajdziemy stare zdjęcia możemy je włączyć i zgrać, tak samo filmy, gry wideo, itd. W dzisiejszych czasach zapomniana opcja, a czasem bardzo przydatna.

Laptop z wejściem na płyty cd
Laptop z wejściem na płyty cd / Ranking, opinie i ceny

Jaki laptop z wejściem na płyty cd wybrać i kupić?

Zanim zakupimy laptop z wejściem na płyty cd, warto zastanowić się, jaki byłby nam potrzebny. Chodzi o to, aby przemyśleć zakup, przemyśleć, jakie parametry by nam odpowiadały, a następnie można sprawdzić dostępność ofert. Przy czym zwróćmy wtedy uwagę na kilka istotnych elementów, jak:

  1. przekątna ekranu,
  2. rozdzielczość ekranu,
  3. ekran dotykowy,
  4. bateria,
  5. procesor,
  6. dysk,
  7. pamięć RAM,
  8. dodatki.

Przekątna ekranu w laptopie z wejściem na płyty cd

Dobry laptop z wejściem na płyty cd to także jego dobry ekran. W tym podpunkcie skupimy się na początek na przekątnej ekranu. Wielkość jest ważna dla naszej wygody. Niektórzy wolą większe, a inni mniejsze. Są też zwolennicy optymalnych. Do wyboru mamy zawsze między 13 a nawet 20 cali. Dość duża rozpiętość, jednak za to mamy możliwość jak najlepszego dopasowania. W zależności do czego będzie używany.

Polecamy: Lekki laptop na studia

Rozdzielczość w laptopie z wejściem na płyty cd

Skoro już omówiliśmy jeden z parametrów ekranu, czas przejść do kolejnego, tym razem rozdzielczość ekranu w laptopie z wejściem na płyty cd. W tym przypadku im będzie ona bardziej proporcjonalna do wielkości urządzenia, tym lepiej. Mniej więcej przy przekątnej 15 – 17 cali mamy rozdzielczość Full HD do 1920×1080 pikseli.

Ekran dotykowy w laptopie z wejściem na płyty cd

Pamiętajmy, że nawet laptop z wejściem na płyty cd może posiadać dotykowy ekran. Wszystko zależy od ceny. W tym przypadku dostajemy tak na prawdę sprzęt 2w1, czyli laptop wraz z tabletem. Tak na prawdę na co dzień możemy używać tylko tablet, ale gdy będziemy potrzebować klawiatury czy wejścia na płyty cd, po prostu go podłączymy jako laptop. A ekran dotykowy zawsze się może przydać, by szybciej wykonać daną czynność.

Bateria w laptopie z wejściem na płyty cd

Każdy laptop z wejściem na płyty cd ma wbudowaną baterię, która może posiadać różną pojemność. Przed zakupem sprzętu warto to sprawdzić. Im większa pojemność, tym oczywiście zyskujemy większą mobilność, gdyż bateria jest dłużej naładowana. Czyli dłużej możemy korzystać z laptopa bez podłączenia do ładowania. Możemy go zabierać wszędzie ze sobą, jeśli działa kilku godzin bez ładowania, to nawet tam, gdzie nie mamy stałego dostępu do gniazdka jak uczelnia, park, nawet do samochodu, itd.

Jaki laptop z wejściem na płyty cd
Jaki laptop z wejściem na płyty cd wybrać? Ranking, cena oraz opinie

Procesor w laptopie z wejściem na płyty cd

Jednym z ważniejszych elementów w laptopie z wejściem na płyty cd jest jego procesor. W końcu jest to parametr, który działa na płynność działania całego urządzenia. Inaczej mówiąc to od procesora zależy, ile może działać urządzeń jednocześnie, aby nasz laptop się nie zacinał. Warto zdecydować się na gadżet, który posiada minimum 4 rdzenie, a najlepiej, jeśli będzie to 8 rdzeni. Wtedy aż 8 aplikacji może być włączonych w tle, a nasz laptop nie będzie się zacinał.

Dysk w laptopie z wejściem na płyty cd

Jeśli chodzi o laptop z wejściem na płyty cd i jego dysk, to możemy znaleźć głównie SSD. Jest on lekki, wytrzymały, działa znacznie szybciej, niż HDD. Dodatkowo cechuje go odporność na różne awarie. Ze spokojem poradzi sobie także z odtwarzaniem płyt cd, nawet ich zgrywaniem lub przegrywaniem. Nawet jeśli mowa tu o filmach, albumach muzycznych czy zdjęciach. Dysk HDD jest mniej spotykany, gdyż częściej się psuje. I choć ma znacznie większą pojemność, to jednak często ulega awariom.

Zobacz: Mały laptop na studia

Pamięć RAM w laptopie z wejściem na płyty cd

Co do pamięci RAM, która występuje w laptopie z wejściem na płyty cd, to jest to inaczej pamięć tymczasowa. Odpowiada ona za przechowywanie danych aktualnie używanych. Co również wpływa znacząco na płynność działania gadżetu. Warto więc zdecydować się na jak możliwie najwyższy parametr, który jest dostępny. W tych modelach możemy się spodziewać głównie co najmniej 8 GB. Choć w niektórych modelach może być oczywiście więcej.

Najlepszy laptop z wejściem na płyty cd

Najlepszy laptop z wejściem na płyty cd to taki, który spełnia nasze wcześniej założone oczekiwania. Przede wszystkim powinien mimo wszystko posiadać dobrej jakości parametry, a także inne dodatki, niż tylko wejście na płyty cd. Przed zakupem sprawdźmy jego pojemność, ekran i dostępne akcesoria.

Gdzie kupić laptop z wejściem na płyty cd?

Dobry laptop z wejściem na płyty cd jest do kupienia przede wszystkim w sklepach internetowych, gdzie znajdziemy dość duży wybór. Pamiętajmy jednak, że takich modeli nie ma zbyt wiele, gdyż niewielu używa już wejścia na płyty cd. W opcji stacjonarnej możemy wybrać się do sklepu z elektroniką lub do marketu RTV. Do znanych producentów możemy zaliczyć: Techbite, Lenovo, Acer, Asus, Dell, HP, Aspire i inni.

Najlepszy laptop z wejściem na płyty cd
Najlepszy laptop z wejściem na płyty cd

Cena laptopa z wejściem na płyty cd

Czy laptop z wejściem na płyty cd jest drogi? Oczywiście wszystko zależy od naszych zarobków i ile planowaliśmy wydać na taki gadżet. Ogółem cena nie jest aż tak zróżnicowana. Do wyboru mamy od około 1000 zł do nawet 2600 zł. W sumie prawie tak, jak w przypadku innych laptopów.

A może: Laptop dla dziewczynki na komunię

Laptop z wejściem na płyty cd – opinie

Jakie są Wasze opinie co do tematu laptopa z wejściem na płyty cd? Czy jesteście zadowoleni z takiego zakupu? Co Was do niego skłoniło? Dlaczego akurat taki model? Do czego potrzebujecie wejście na płyty cd? Jakie inne funkcje posiada wasz laptop? Jakie powinien posiadać? Co Wam w nim przeszkadza? Dajcie nam znać! Chętne osoby, chcące podzielić się swoją opinią, zapraszamy do sekcji komentarzy!

Laptop z wejściem na płyty CD / Ranking najlepszych

Każdy z nas pragnie mądrze wydać pieniądze, na gadżet, który wiemy, że będzie dobrej jakości i nam się przyda. Dlatego też chcemy Wam pomóc i przygotowaliśmy ranking najlepszych laptopów z wejściem na płyty cd. Zobaczcie sami, co polecają inni użytkownicy. Znajdziecie tu tylko sprawdzone modele wraz z pełnym opisem oraz ceną. Zapraszamy!

Dodaj opinie na forum