Laptop na komunię

Laptop na komunię stal się coraz popularniejszym prezentem dla młodych dzieciaków, zwłaszcza, że nadszedł czas, gdy bez technologii nie da się już żyć. Jest wykorzystywana nawet w szkole. Przydaje się w bardzo wielu sytuacjach, wykorzystujemy go codziennie, także w celach rozrywkowych. Możemy w nim otworzyć większość programów, dokumentów, używać wyszukiwarki internetowej, grać w gry. To duży komfort, ze względu na budowę. Ale liczy się także jakość.

Jeśli właśnie stoicie przed wyborem odpowiedniego laptopa na komunię, z pewnością ten artykuł jest dla Was! Przychodzimy Was z pomocą, kilkoma radami i ważnymi informacjami. Ważne są parametry nowego gadżetu i to sprawdzicie poniżej. Nie zapomnijcie też zajrzeć do naszego ranking najlepszych, który znajduje się na dole artykułu. Zapraszamy!

Laptop na komunię Ranking
Jaki Laptop na komunię?
Ranking najlepszych >>>

Czym wyróżnia się laptop na komunię?

Laptop na komunię wyróżnia się niewielkimi parametrami i dodatkami, gdyż z założenia ma służyć dziecku, które nie potrzebuje zbyt wiele. Mogą mu się przydać programy do szkoły jak Word czy PowerPoint, jednak najbardziej powinniśmy zwrócić uwagę na dostęp do Internetu, być mobilny, z dużą pojemnością na gry komputerowe. Sprawdźmy, jaką posiada płynność działania. Dzięki temu, że będzie lekki i nie duży dziecko poradzi też sobie z jego przenoszeniem. Nauka i zabawa będzie mogła się odbywać w dowolnym miejscu.

Laptop na komunię
Laptop na komunię/Ranking, cena, opinie

Jaki laptop na komunię wybrać i kupić?

Zanim wybierzemy pierwszy lepszy laptop na komunię, tylko dlatego, że jest dla dziecka, może jednak warto sprawdzić, jakie parametry są dostępne. To od nich może zależeć działanie, a nie chcemy chyba dać nieprzydatnego prezentu. Zwróćmy więc uwagę na kilka istotnych elementów:

  • wielkość ekranu,
  • rozdzielczość ekranu,
  • matryca,
  • procesor,
  • pamięć RAM i pamięć wewnętrzna,
  • bateria,
  • mikrofon i kamera,

Wielkość ekranu w laptopie na komunię

Bardzo ważnym elementem jest wielkość ekranu w laptopie na komunię. Tak naprawdę liczona jest ona, jako przekątna ekranu. Oczywiście dla dzieci w tym wieku nie są wymagane świetne parametry. Ale też nie powinny być one skrajnie słabe. Dlatego warto zdecydować się na przekątną między 15 a 17 cali. Ale dla takich dzieci zdecydowanie dobry będzie też 13-calowy komputer. Ten na pewno będzie dużo lżejszy i łatwiejszy w przenoszeniu.

Zobacz: Laptop na studia

Rozdzielczość ekranu w laptopie na komunię

Skoro już wiemy, jaką przekątną ekranu chcemy, musimy też pomyśleć nad rozdzielczością ekranu w laptopie na komunię. Rozdzielczość odpowiada za szczegółowość i wyrazistość obrazu. Dlatego zdecydujmy się minimum na HD, a najlepiej na Full HD, czyli około 1920×1080 pikseli. Dzięki temu będzie to sprzęt nadający się zarówno do gier, oglądania filmów czy po prostu przeglądania Internetu.

Matryca w laptopie na komunię

Choć nie każdy zwraca na to uwagę, to jednak matryca jest dość ważnym elementem laptopa na komunię. Do wyboru mamy różne rodzaje matrycy, które inaczej wypływają na odbierany obraz. Zwykle do wyboru mamy VA lub IPS. Co do jej powłoki, zastanówmy się, czy ma to być ekran matowy, który nie odbija światła, nadaje się idealnie do pomieszczeń mocno nasłonecznionych. Albo powłoka błyszcząca się, która lepiej oddaje kolory, jednak nie nadaje się do zbyt nasłonecznionych pomieszczeń, gdyż odbija światło.

Jaki laptop na komunię
Jaki laptop na komunię wybrać? Opinie, cena, ranking

Procesor w laptopie na komunię

Laptop na komunię powinien posiadać dobrej jakości procesor. Taki, który poradzi sobie z kilkoma otwartymi aplikacjami. Wiadomo jak to dzieci, często używają wszystkiego na raz, czy to przeglądarka internetowa z muzyką, filmiki, komunikatory czy gra. Taki gadżet powinien zachować płynność działania. Dlatego zdecydujmy się na minimum 4-rdzeniowy laptop. Wtedy aż 4 aplikacje mogą działać jednocześnie, ale im więcej rdzeni, tym lepiej.

Pamięć RAM i pamięć wewnętrzna w laptopie na komunię

Każdy laptop na komunię wyposażony jest w pamięć RAM oraz pamięć wewnętrzną. Zacznijmy więc, od wyjaśnienia tych dwóch pojęć. Otóż pamięć RAM jest odpowiedzialna za płynne działanie naszego urządzenia. Obojętnie czego nie robimy, pozwala ona na działanie bez zacinania, gdyż przechowuje ona aktualnie używane dane i pliki, a konkretniej ich pamięć. W zależności od dziecka, zdecydujmy się na odpowiednią pojemność, aby urządzenie sprostało naszym wymaganiom. Nie decydujmy się na mniej, niż 8GB.

A może: Laptop do nauki zdalnej

Nieco lepiej jest z pamięcią wewnętrzną. Tu warto oczywiście wybrać również jak największą pojemność. Ta pamięć odpowiada za przechowywanie wszystkich plików i dokumentów. Gdyby okazało się dla nas za mała, zawsze możemy dokupić dodatkowy dysk zewnętrzny.

Bateria w laptopie na komunię

Dobra, pojemna bateria w laptopie na komunię to podstawa. Jeśli zależny nam na jej długim działaniu, musimy dokładniej się temu przyjrzeć. Im będzie ona pojemniejsza, tym dłużej wytrzyma na jednym ładowaniu, co pozwoli nam korzystać z komputera bez konieczności podłączonego kabla. Czyli możemy korzystać z niego nie tylko przy biurku, ale też na kanapie, na łóżku czy na dworze.

Mikrofon i kamera w laptopie na komunię

Laptop na komunię powinien być wyposażony w dobrej jakości mikrofon oraz kamerę. Dzieci w tym wieku używają ich bardzo często, czy to podczas gier lub rozmów na komunikatorze, ale ostatnimi czasy także podczas lekcji zdalnych. Wtedy mamy po prostu większe możliwości. Jeśli jednak nie spodobają nam się ich parametry, tu na szczęście mamy wybór, że możemy dokupić dodatkowo urządzenia zewnętrzne, które dadzą nam lepszą jakość połączenia a nie kosztują wiele.

Najlepszy laptop na komunię

Najlepszy laptop na komunię to dość indywidualna sprawa, gdyż każde dziecko czy rodzic mogą mieć nieco inne wymagania, ale też inny założony budżet. Taki komputer nie może być też zbyt zaawansowany, by dziecko dało radę go obsługiwać. Ważne są parametry, dodatki i ogólne działanie urządzenia. Dlatego zwróćmy na to wszystko uwagę przed zakupem, a wtedy z pewnością wybierzemy ten najlepszy.

Gdzie kupić laptop na komunię?

Dobry laptop na komunię kupimy przede wszystkim w stacjonarnych sklepach z elektroniką oraz w marketach RTV. Wtedy każdy sprzęt porównamy ze sobą, a o pomoc możemy poprosić doradcę klienta. Natomiast warto też sprawdzić modele w Internecie, gdyż możemy natrafić na zniżki.

Do znanych producentów zaliczamy: Dell, Lenovo, HP, Asus, Huawei i inni.

Najlepszy laptop na komunię
Najlepszy laptop na komunię

Cena laptopa na komunię

Ile może kosztować laptop na komunię? Wszystko zależy od modelu, na jaki się zdecydujemy. Przede wszystkim mowa tu o najtańszych modelach za koło 1000 zł. Te są najprostsze. Ale do wyboru mamy też nieco bardziej zaawansowane modele za około 2000 zł – 2500 zł.

Laptop na komunię – opinie

Jaki laptop na komunię warto zakupić Waszym zdaniem? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Czym kierowaliście się Wy? Jaki model się sprawdza i możecie polecić go innym, a jaki wręcz przeciwnie? Z czego zadowolone są dzieci? Czy laptop w takim wieku to dobry pomysł? Dajcie nam znać! Czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarzy!

Sprawdź: Laptop gamingowy 17 cali

Laptop na komunię / Ranking najlepszych

Odpowiedni gadżet dla dziecka w tym wieku to musi być dość przemyślany wybór, aby nie dać mu totalnej tandety, ale też zbyt drogiego i ekskluzywnego prezentu, który zbyt szybko zepsuje. Dlatego też stworzyliśmy dla Was ranking najlepszych laptopów na komunię. Tu znajdziecie wszystkie chętnie wybierane i polecane modele wraz z pełnym opisem oraz ceną. Sprawdźcie już teraz!

Dodaj opinie na forum