Mikrofon komputerowy

Mikrofon komputerowy to jeden z wielu gadżetów, jakie mamy dostępne dla osób, które zamiast laptopów, wolą stacjonarne komputery. Tak na prawdę można by go także użyć do laptopa, jednak w nim już jest wbudowany mikrofon. A w komputerze potrzebujemy dodatkowego gadżetu. Zwykle ma też dość sporych rozmiarów parametry, więc świetnie współgra z dużym komputerem stacjonarnym, którego nie będziemy przemieszczać. Możemy znaleźć na biurku odpowiednie miejsce dla mikrofonu, ustawić go już w stałej pozycji i po prostu używać. Jednak przed zakupem sprawdźmy, jaki model by nam odpowiadał najbardziej.

To właśnie jest podstawa dobrego zakupu. Zadać sobie pytanie, jaki mikrofon komputerowy będzie dla nas najlepszy. Bowiem to dość szeroki wybór, dostępne są różne gadżety i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba tylko wiedzieć, jak i gdzie szukać. U nas się tego dowiecie! Najważniejsze informacje w jednym miejscu tylko dla Was. Zapraszamy więc do lektury, do rankingu najlepszych, a na koniec do sekcji komentarzy, gdzie czekamy na Wasze opinie!

Mikrofon komputerowy Ranking
Jaki Mikrofon komputerowy?
Ranking najlepszych >>>

Jak działa mikrofon komputerowy?

Jeśli ciekawi Was, jak działa mikrofon komputerowy, już Wam wyjaśniamy. Otóż jest to dodatkowy element całego osprzętu komputera stacjonarnego. Bowiem takie produkty nie posiadają tylko ekran. Zatem mamy dodatek do niego, w postaci mikrofonu przewodowego, bądź nie, o czym powiemy już nie długo. Wystarczy odpowiednio połączyć go z komputerem i gotowe. Możemy do niego mówić czy to podczas gier czy wideo rozmów, a nawet nagrywać, itd.

Mikrofon komputerowy
Mikrofon komputerowy / Raking, opinie, cena

Jaki mikrofon komputerowy wybrać i kupić?

Zanim zdecydujemy się na zakup, pomyślmy, jaki mikrofon komputerowy jest dla nas? Zastanówmy się, jaki model pasuje do nas, co w ogólne jest nam potrzebne, czy też do czego będzie nam służyć. Wtedy warto dopasować jakość do potrzeb, co wpływa też znacząco na cenę. Produktu. Podczas zakupów warto przyjrzeć się kilku ważnym elementom, chociażby:

  • parametry,
  • rodzaj złącza,
  • jakość dźwięku,
  • dodatkowe funkcje.

Parametry mikrofonu komputerowego

Oczywiście każdy zakup sprawdźmy od tego, jakie parametry oferuje nam dany mikrofon komputerowy. Bowiem musimy dopasować go nie tylko pod własne potrzeby. Ale też wielkość biurka i tego, ile mamy na nim miejsca. Zdecydowanie polecamy kupić większy model, jeśli mamy na to miejsce. Są one droższe, ale też lepsze jakościowo. Nie psują się tak szybko, są solidnie wykonane. Choć oczywiście zajmą nam więcej miejsca. A mniejsze mogą być nieco słabszej jakości. Ale są za to bardzo zgrabne i zawsze można je schować, gdy w danym momencie nie są używane.

Sprawdź: Mikrofon komputerowy USB

Rodzaj złącza w mikrofonie komputerowym

Każdy mikrofon komputerowy posiada rożnego rodzaju złącza, chociażby te, które łączą go z naszym komputerem. Oczy wiście najbardziej popularne są mikrofony przewodowe, gdzie dostępny jest kabel, z jednej strony mikrofon, a z drugiej łączymy go najczęściej za pomocą usb do komputera. Więc od razu mamy też ładowanie, mikrofon działa tak długo, dopóki nie wyłączymy komputera.

Z kolei drug rodzaj to bezprzewodowy mikrofon komputerowy. Oznacza, że nie mamy żadnych plączących się kabli. A mikrofon działa w momencie, gdy sparujemy go z komputerem za pomocą bluetooth. To nowsza wersja. Musimy pamiętać, że mikrofon komputerowy posiada wtedy wbudowany akumulator, który musimy regularnie ładować. Tu zwróćmy uwagę przed zakupem, bowiem im bardziej pojemna bateria, tym dłużej będzie on działać na jednym ładowaniu. Oczywiście działa także w momencie ładowania.

Jaki mikrofon komputerowy
Jaki mikrofon komputerowy wybrać? – cena, opinie, ranking

Jakość dźwięku w mikrofonie komputerowym

Nie zapomnijmy, że kupując mikrofon komputerowy, musimy wiedzieć jaką jakość dźwięku nam daje. Tak, aby było nas wyraźnie słychać. Musimy pamiętać, że jakość zwykle wiąże się z ceną. Najczęściej tańsze modele nadają nieco gorszy dźwięk czy lekki pogłos. Ale zastanówmy się, do czego używany będzie nasz mikrofon komputerowy. Czy potrzebujemy aż takiej jakości. Czy musimy mieć aż tak dobry dźwięk.

Zwróćmy uwagę na pasmo przenoszenia dźwięku oraz na częstotliwość. Pasmo przenoszenia powinno mieścić się w granicach między 20 Hz a 20kHz. Co daje nam sporą rozpiętość.

Dodatkowe funkcje w mikrofonie komputerowym

Dobry mikrofon komputerowy oferuje nam również wiele dodatkowych funkcji, choć oczywiście zależy to od ceny produktu. I zawsze musimy o tym pamiętać. Różni producenci mogą dodawać różne elementy, nie zawsze będą ona takie same w podobnym cenowo produkcie. Ale przedstawimy Wam kilka ciekawych przykładów. Jednym z nich jest aktywna redukcja szumów, bardzo przydatna. Choć zwykle mikrofon komputerowy rejestruje dźwięki z różnych stron to dzięki temu bardzo wyraźnie słychać jedną ścieżkę, czyli nasz głos. A inne dźwięki z otoczenia są tłumione.

A może potrzebujesz: Mikrofon do wideokonferencji ?

Innym dodatkiem, który także wpływa na jakość oddawanego dźwięku jest chociażby pop filtr. Znajdziemy w dobrej jakości produktach, umieszczany jest on tuż przed mikrofonem, a powoduje tłumienie niepożądanych dźwięków. Głównie sprawdza się np. podczas tłumienia głosek wybuchowych.

Najlepszy mikrofon komputerowy

Najlepszy mikrofon komputerowy cechuje się dobrą jakością wykonania. Działa na każdym komputerze, dając nam wiele możliwości, chociażby rozmowy wideo, rozmowy podczas gier wieloosobowych, możliwość nagrywania się. Umożliwia nam kontakt z innymi, zatem powinien dobrze odwzorowywać nasz głos. Jego wielkość powinna być dopasowana do potrzeb, ale też miejsca wolnego na biurku.

Gdzie kupić mikrofon komputerowy?

Dobry mikrofon komputerowy kupimy chociażby w sklepach internetowych. Ale jeśli zależy Wam, aby móc zobaczyć go i porównać różne modele na żywo, sprawdzić, dotknąć, itd warto udać się do sklepów stacjonarnych. A są to chociażby sklepy z elektroniką, dodatkami do komputerów, sklepy komputerowe oraz markety RTV. Możemy tu również skorzystać z pomocy doradcy.

Do chętnie wybieranych producentów zaliczamy: Gembird, Trust, Havit, Natec, Tracer, a także inni.

Najlepszy mikrofon komputerowy
Najlepszy mikrofon komputerowy

Cena mikrofonu komputerowego

Czy mikrofon komputerowy jest drogim dodatkiem. Zdecydowanie nie, choć cena różni się między modelami. Zależy to chociażby od jakości modelu, producenta, wielkości, itd. Za najtańszy model prosty w obsłudze zapłacimy jakieś 10 zł. Z kolei za najdroższy możemy zapłacić już nawet 40 zł czy 60 zł. A za bardzo profesjonalne nawet do 100 zł. Więc dokładnie przemyślmy, czego potrzebujemy.

Zobacz też: Klawiatura mechaniczna do 100 zł

Mikrofon komputerowy – opinie

A co Wy o tym sądzicie? Jaki mikrofon komputerowy warto kupić? Dlaczego w ogóle chcecie go kupować? Czy nie lepiej zaopatrzyć się w laptop? Do czego jest Wam potrzebny mikrofon komputerowy? Czym powinien się wyróżniać spośród innych? Jaki powinien być? Jakie funkcje i cechy są ważne dla Was? Który model wart kupić Waszym zdaniem i dlaczego? Jaki polecacie? A może jakiś się u Was nie sprawdził? Koniecznie dajcie nam znać w postaci komentarzy z własną opinią. Czekamy na nie!

Mikrofon komputerowy / Ranking najlepszych

Choć bardzo popularne stały się laptopy, to jednak nadal w dużej ilości domów znaleźć możemy komputery stacjonarne. A jak wiemy, do nich potrzebne są dodatki. Jeśli nie wiecie, na jaki gadżet się zdecydować, mamy dla Was podpowiedź, w postaci rankingu najlepszych mikrofonów komputerowych. Zobaczcie, jakie modele są polecane przez innych czytelników, jakie warto kupić. Zapraszamy do zakupów już teraz, zanim wyprzedzą Was inni!

Dodaj opinie na forum