Klawiatura mechaniczna do 100 zł

Klawiatura mechaniczna do 100 zł to sprzęt, który jak zapewniają producenci może działać bezawaryjnie nawet do 100 milionów kliknięć. Co więcej, oferuje wiele funkcji, których nie znajdziemy w innych modelach klawiatur. Klawiatury mechaniczne najchętniej wybierane są przez graczy, a także przez osoby, których praca w głównej mierze polega na pisaniu na klawiaturze.

Co wyróżnia wobec tego klawiatury mechaniczne spośród innych modeli? Na jakie funkcje i udogodnienia możemy tu liczyć i czy to się opłaca?

Sprawdźmy!

Klawiatura mechaniczna do 100 zł Ranking
Jaka Klawiatura mechaniczna do 100 zł?
Ranking najlepszych >>>

Klawiatura mechaniczna do 100 zł na tle innych modeli

Klawiatura mechaniczna do 100 zł to wysokiej jakości sprzęt, któremu inne modele nie dorównują (jakie modele? O tym za chwilę). Każdy przycisk jest tu wyposażony w osobny przełącznik mechaniczny wywołujący rejestrację nacisku. Klawiatura mechaniczna najlepiej sprawdza się w przypadku osób, które grają lub piszą co najmniej kilka godzin dziennie.

Dlaczego klawiatura mechaniczna do 100 zł zasługuje na szczególną uwagę?

 • Gwarantuje niezmiennie wysoką jakość użytkowania (w zależności od modelu) od 50 do 100 milionów kliknięć, co oznacza, że jej żywotność przekracza dziesięciokrotnie żywotność klawiatur działających dzięki innym mechanizmom.
 • Zapewnia szybki powrót klawiszy do pozycji wyjściowej.
 • Jeśli podłączymy ją przez port ps2, można będzie wcisnąć nieograniczoną ilość klawiszy jednocześnie. Dość powiedzieć, że przy jednoczesnym wciśnięciu 10 przycisków podczas pracy na dokumencie Word pojawi na ekranie pojawi się 10 liter.
 • Każdy przycisk działa tu po wciśnięciu już na odległość 2 mm, choć pełna odległość wynosi 4 mm.
 • Do wyboru mamy tu różne rodzaje przycisków, które użytkownik może dobrać sobie według własnych preferencji.

Trzeba powiedzieć, że klawiatury mechaniczne mogą sprawiać również pewne niedogodności. Na przykład zabierają więcej miejsca niż inne modele, a ponadto nie znajdziemy jak dotąd na polskim rynku bezprzewodowej klawiatury mechanicznej. W sklepach dostępne są również klawiatury mechaniczne podświetlane, jednak są one dużo droższe od standardowych.

Zobacz także jaki tablet do 500 zł wybrać i kupić?

Klawiatura mechaniczna do 100 zł
Klawiatura mechaniczna do 100 zł / Jaka najlepsza? Ranking i opinie / Gdzie kupić?

Nie tylko klawiatura mechaniczna. Porównanie z innymi modelami

Wspominaliśmy wcześniej o tym, iż klawiatura mechaniczna charakteryzuje się wyższą jakością od innych modeli. Pora więc je przedstawić.

 1. Klawiatury membranowe są najbardziej popularne na polskim rynku, głównie za sprawą niskiej ceny (mogą kosztować nawet kilkanaście zł!). Ich budowa opiera się na trzech membranach rozciągniętych pod wszystkimi przyciskami. Pod każdym z przycisków znajduje się mała, gumowa kopułka. Naciśnięcie przycisku klawiatury powoduje jednocześnie wciśnięcie kopułki, a w rezultacie dociśnięcie membrany. W taki właśnie sposób tworzy się sygnał, który wysyłany jest do komputera.
 2. Klawiatury nożycowe również działają dzięki membranom, jednak mamy tu do czynienia z inną konstrukcją zastosowaną pod przyciskiem. Każdy przycisk jest połączony łącznikami przypominającymi kształtem nożyczki. To bardzo stabilny system, zapewniający szybki powrót przycisku do pozycji wyjściowej. Klawiatury takie najczęściej stosowane są w laptopach.

Jakie przełączniki stosowane są w klawiaturach mechanicznych do 100 zł?

W klawiaturach mechanicznych do 100 zł (a także oczywiście w droższych modelach) mamy do wyboru różnego rodzaju klawisze, które dostosowuje się do własnych preferencji. Najpopularniejsze przełączniki to niemieckie Cherry MX i wyróżniamy wśród nich:

 • Czarne przyciski Cherry MX Black, najbardziej sprężyste i najcichsze, uważane za typowo gamingowe,
 • Czerwone przyciski Cherry MX Red, dające uczucie gładkości ruchu i miękkości, również doskonałe dla graczy,
 • Brązowe przyciski Cherry MX Brown, w których w połowie naciśnięcia wyczuwalny jest mały opór wymagający pokonania i dociśnięcia przycisku. Świetnie sprawdzają się zarówno u graczy, jak i u osób, które dużo piszą.
 • Niebieskie przyciski Cherry MX Blue, wykazujące niewielkie opóźnienie w powrocie do pozycji wyjściowej. Są najmniej sprężyste i najgłośniejsze spośród dotychczas wymienionych. Korzystanie z takich klawiszy przypomina pisanie na maszynie.
 • Zielone przyciski Cherry MX Green, stanowiące twardszą wersję przełączników Blue.
 • Przezroczyste przyciski Cherry MX Clear, które przypominają w użytkowaniu Cherry MX Brown, choć wymagają większego nacisku.
Jaka Klawiatura mechaniczna do 100 zł
Jaka Klawiatura mechaniczna do 100 zł najlepsza? Gdzie kupić? Jaką wybrać?

Jaką klawiaturę mechaniczną do 100 zł wybrać?

Klawiatury membranowe i nożycowe działają bardzo podobnie. W przypadku klawiatury mechanicznej do 100 zł sprawa ma się zupełnie inaczej. Wybór odpowiednich klawiszy ma tu ogromne znaczenie. Niektóre osoby będą wolały model z przyciskami wymagającymi mocniejszych uderzeń palców, podczas gdy inne będą preferować jak najbardziej miękkie i sprężyste w użytkowaniu klawisze. Przed zakupem warto udać się do sklepu i wypróbować pisanie na poszczególnych klawiszach.

Dobra klawiatura mechaniczna do 100 zł nie powinna męczyć rąk.

Wybierz najlepszy laptop do 3000 zł dla siebie.

Najlepsza Klawiatura mechaniczna do 100 zł
Najlepsza Klawiatura mechaniczna do 100 zł/ Ranking najlepszych i opinie graczy.

Gdzie kupić klawiaturę mechaniczną? Producenci

Dobre klawiatury mechaniczne do 100 zł znajdziemy w ofercie między innymi takich producentów, jak Cherry MX, Alps, Matias, Kailh, Razer czy Topre.

Opinie o klawiaturach mechanicznych do 100 zł

Stosowałaś/stosowałeś już klawiaturę mechaniczną do 100 zł i masz w tym zakresie doświadczenie? Chcesz się nim podzielić, udzielić rad lub wskazówek? To fantastycznie! W naszej sekcji komentarzy można zamieszczać swoje opinie i uwagi dotyczące kupowania i użytkowania klawiatur mechanicznych do 100 zł. Zapraszamy do komentowania! Być może to właśnie Twoja opinia okaże się dla kogoś pomocna i dzięki niej uda się komuś wybrać i kupić najlepszy dla siebie model klawiatury mechanicznej do 100 zł!

Klawiatura mechaniczna do 100 zł / Ranking najlepszych

Przebrnęłaś/przebrnąłeś już przez wiele stron z klawiaturami mechanicznymi do 100 zł i nadal nie wiesz, jaką klawiaturę wybrać? W takim razie dobrym pomysłem będzie zajrzenie do naszego rankingu. Znajdziesz w nim nie tylko zestawienie najchętniej obecnie kupowanych modeli, ale również ich dokładne dane techniczne i porównanie cen u sprzedawców w sieci.

1.
XPG Summoner Mini (Outemu Blue) - Czarna
Klawiatura mechaniczna do 100 zł XPG
2.
White shark SHINOBI-W GK-2022
Klawiatura mechaniczna do 100 zł WhiteShark
3.
Corsair K55 RGB PRO (CH-9226765-NA)
Klawiatura mechaniczna do 100 zł Corsair
4.
WhiteShark SHINOBI BR czarna
Klawiatura mechaniczna do 100 zł WhiteShark
5.
Klawiatura DARK PROJECT KD87A Fioletowo-biały
Klawiatura mechaniczna do 100 zł Dark Project
8.
ISY Mechanic Mini RGB Czarny IGK-5000-WT-US
Klawiatura mechaniczna do 100 zł ISY
9.
ENDORFY Thock TKL Kailh Brown RGB EY5A002
Klawiatura mechaniczna do 100 zł ENDORFY

Dodaj opinie na forum