Monitor gamingowy 34 cale

Monitor gamingowy 34 cale to już całkiem przyzwoita wielkość, która pozwoli nam cieszyć się grą na naprawdę dużym ekranie. Bo takie jest właśnie jego główne przeznaczenie – ma zapewniać nam właściwe wrażenia wizualne podczas rozgrywki. Często to właśnie one przesądzają o przyjemności z gry, ale także o jej wyniku. Pozwalają bowiem szybko dostrzec zagrożenie ze strony przeciwnika i na nie zareagować. Nie uprzedzajmy jednak faktów – o tym przeczytacie w dalszej części poradnika.

Czego jeszcze możecie się po nim spodziewać? Podpowiadamy, jaki monitor gamingowy 34 cale jest najlepszy. Wskazujemy funkcje i parametry, na które warto zwrócić szczególną uwagę. To poradnik zwłaszcza dla osób, które nie miały jeszcze okazji kupować sprzętu dla graczy tego typu, ale też dla tych, którzy robili to dawno i nie czują się pewnie na obecnym rynku. Zapraszamy do lektury!

Monitor gamingowy 34 cale Ranking
Jaki Monitor gamingowy 34 cale?
Ranking najlepszych >>>

Co wyróżnia monitor gamingowy 34 cale?

Nim zaczniemy, szybko przypomnijmy, czym właściwie wyróżnia się dobry monitor gamingowy 34 cale. Rozpoznamy go już na pierwszy rzut oka. Posiada dużą przekątną, w przeliczeniu na system metryczny wynoszącą ponad 86 centymetrów! Z reguły są to dość szerokie monitory, które wyróżniają się specyficznym designem. Wyglądają nowocześnie, przez co świetnie prezentują się z resztą gamingowego sprzętu, a także z meblami dla graczy. Jednak tak naprawdę najlepszy monitor gamingowy 34 cale musi być przede wszystkim szybki, dynamiczny i zapewniać doskonałą jakość obrazu bez smużenia. Odpowiada za to wiele parametrów.

Monitor gamingowy 34 cale
Monitor gamingowy 34 cale

Jaki monitor gamingowy 34 cale wybrać i kupić?

Co właściwie warto wziąć pod uwagę, żeby wybrać najlepszy monitor gamingowy 34 cale? Jest kilka kwestii, na którą musimy zwrócić szczególną uwagę. Są to przede wszystkim:

  • Złącza,
  • Kształt ekranu,
  • Matryca,
  • Dynamika obrazu,
  • Dodatkowe funkcje.

Zobacz też: Monitor gamingowy 240Hz 27 cali

Złącza w monitorze gamingowym 34 cale

Jak się pewnie domyślacie, dobry monitor gamingowy 34 cale nie działa samodzielnie. Musi być połączony z odpowiednim sprzętem. Najczęściej stanowi uzupełnienie zestawu komputerowego. W takim przypadku podpinamy go do jednostki centralnej, najlepiej również gamingowej. W końcu jej parametry także odpowiadają za jakość obrazu. Jednak nie musi tak być. Monitor gamingowy 34 cale współpracować także z laptopem, jeśli jego ekran wydaje nam się niewystarczający. W końcu laptopy gamingowe mają zazwyczaj maksymalnie 17,3 cala, a więc stosunkowo niewiele.

To jeszcze nie koniec możliwości – monitor podłączymy bez problemu również do konsoli. Musi tylko mieć odpowiednie złącza, do których należą:

  1. HDMI – pozwala na przesyłanie zarówno dźwięku, jak i obrazu. Z reguły to właśnie ten port znajdziemy w konsolach do gier. Najlepszy monitor gamingowy 34 cale ma przynajmniej dwa takie porty.
  2. USB – pozwala na współpracę z innymi urządzeniami, umożliwia też podłączenie dodatkowych sprzętów peryferyjnych bez konieczności korzystania z wejść z tyłu jednostki centralnej.
  3. Display Port – cyfrowy, nowoczesny sposób na przesyłanie danych, kompatybilny ze standardami HDMI i VGA.

Sprawdź także: Monitor gamingowy 360 hz

Kształt ekranu w monitorze gamingowym 34 cale

Rzadko zdarza się, by dobry monitor gamingowy 34 cale posiadał standardową rozdzielczość 16:9 lub 16:10. Jest to obraz znacznie bardziej panoramiczny, nawet 21:9. Dzięki temu jest na tyle niski, że obejmujemy go polem widzenia bez zbytniego oddalania się. Jednocześnie zapewnia bardzo realne wrażenia. W centrum znajdują się najważniejsze obrazy, natomiast kątem oka wciąż dostrzegamy świat przedstawiony w grze. Co więcej, wiele monitorów gamingowych 34 cale jest dodatkowo zakrzywionych tak, by sprawiać jeszcze bardziej realistyczne wrażenie. Musimy mieć jednak na uwadze, że nie sprawdzają się one, gdy grę chce obserwować większa grupa osób.

Jaki monitor gamingowy 34 cale
Jaki monitor gamingowy 34 cale wybrać i kupić?

Matryca w monitorze gamingowym 34 cale

Za wyświetlanie obrazu na monitorze gamingowym 34 cale odpowiada matryca. Nazywamy ją właśnie technologią wyświetlania obrazu. W tego typu sprzęcie ważna jest i dynamika, i dobry wygląd, dlatego rekomendujemy zwłaszcza matrycę IPS. Sprawdza się ona do malowniczych pejzaży w grach RPG i takich, gdzie ważny jest świat przedstawiony. Oferuje szerokie kąty widzenia, posiada nasycone barwy i głęboki kontrast. Jakość schodzi na dalszy plan? W takim przypadku lepiej sprawdzi się matryca VA, która może i nie wygląda tak imponująco, ale cechuje się krótszym czasem reakcji.

Może Cię zainteresować: Monitor gamingowy 32 cale

Monitor gamingowy 34 cale a dynamika obrazu

Wszystko sprowadza się do jednego – tego, by obraz był dynamiczny i płynny. Gry często wymagają od nas błyskawicznej reakcji, na ekranie dużo się dzieje (i to wcale nie tylko w strzelankach). Warto więc pochylić się nad częstotliwością odświeżania ekranu. Mówi nam ona, jak wiele razy w ciągu sekundy obraz zostanie odświeżony, co pośrednio przekłada się też na możliwą do uzyskania liczbę klatek na sekundę. Im wyższa częstotliwość, tym płynniejszy wydaje się ruch i brak jest efektów smużenia. Najlepszy monitor gamingowy 34 cale oferuje nam zamiast standardowych 60Hz co najmniej 144Hz, chociaż na rynku znajdziemy modele oferujące nawet powyżej 200Hz. Warto też zwrócić uwagę na czas reakcji plamki. Powinien on wynosić mniej niż 1ms.

Jaki monitor gamingowy 34 cale jest najlepszy?

Żeby wybrać najlepszy monitor gamingowy 34 cale, dobrze też jest zwrócić uwagę na jego dodatkowe funkcje. Możemy tutaj na przykład zaobserwować regulację góra-dół i nachylenia względem użytkownika. Pozwala to zachować zasady ergonomii, dopasować ułożenie sprzętów do budowy swojego ciała. Dobrym pomysłem jest też tak duży monitor do powieszenia na ścianie. Może on posiadać głośniki, które odtworzą dźwięk, gdy akurat nie będziemy mieli pod ręką żadnego innego sprzętu audio. Często zdarza się też, że producenci wyposażają monitor gamingowy 34 cale w dodatkowe systemy poprawiające obraz i jego płynność, na przykład AMD Free Sync i inne.

Zobacz również: Monitor gamingowy 24 cale

Gdzie kupić monitor gamingowy 34 cale?

Wiemy już, w jakie dokładnie urządzenie celujemy. Pojawia się zatem pytanie, gdzie kupić monitor gamingowy 34 cale. Znajdziemy go zwłaszcza w sklepach komputerowych, a także wszystkich większych marketach z elektroniką i RTV. Dostępny jest również w sklepach internetowych. Producenci to na przykład Philips, LG, AOC, iiyama, Samsung, MSI i inni.

Najlepszy monitor gamingowy 34 cale
Najlepszy monitor gamingowy 34 cale

Cena monitora gamingowego 34 cale

Ile kosztuje monitor gamingowy 34 cale? Najtańsze modele możemy kupić już za 1300 zł, zwłaszcza jeśli korzystamy z ofert outletowych! Jeśli jednak mamy większe wymagania sprzętowe, cena także może się zwiększyć. Najdroższe egzemplarze przekraczają pułap 5000 zł.

Monitor gamingowy 34 cale – opinie

Czy Waszym zdaniem aż tak duży monitor ma rację bytu? Do jakich gier szczególnie byście go polecili? A może jeszcze nie mieliście okazji takiego testować lub planujecie go jako pomysł na prezent? Koniecznie dajcie znać – Wasze opinie o monitorach gamingowych 34 cale mogą być zalążkiem ciekawej dyskusji!

Monitor gamingowy 34 cale / Ranking najlepszych

Żeby ustalić, jakie urządzenie kupić, warto kierować się też ocenami użytkowników. To one weryfikują górnolotne deklaracje producentów. Przygotowaliśmy więc dla Was ranking najlepszych monitorów gamingowych 34 cale. Znajdziecie w nim tylko polecane opcje!

1.
SAMSUNG Odyssey G5 LC34G55TWWPXEN
Monitor gamingowy 34 cale Samsung
2.
LG Ultrawide 34WP75CP-B
Monitor gamingowy 34 cale LG
3.
IIYAMA GB3466WQSU-B1
Monitor gamingowy 34 cale IIYAMA
4.
Dell S3422DWG (210-AZZE)
Monitor gamingowy 34 cale Dell
5.
AOC CU34G2X
Monitor gamingowy 34 cale AOC
6.
LG Ultrawide 34WP65CP-B
Monitor gamingowy 34 cale LG
7.
AOC Monitor U34G3XM 34"
Monitor gamingowy 34 cale AOC
8.
AOC Agon Pro AG344UXM 34"
Monitor gamingowy 34 cale AOC
9.
MSI Optix MAG342CQR
Monitor gamingowy 34 cale MSI
10.
Asus ROG Strix XG349C
Monitor gamingowy 34 cale Asus

Dodaj opinie na forum