Nawigacja samochodowa do 200 zł

Nawigacja do 200 zł to sprzęt, który za stosunkowo niską cenę zapewni nam nie tylko podstawowe funkcje, jakich oczekujemy od GPS, ale również wiele fantastycznych dodatków i udogodnień, jak możliwość planowania alternatywnych tras czy ostrzeżenia przed radarami na drodze.

Dzięki temu nawigacja ma szansę stać się urządzeniem niezbędnym na czas podróży.

Jeszcze do niedawna trzeba było liczyć się z wydaniem sporej kwoty, by uzyskać wszystkie te funkcje, tymczasem obecnie za 200 zł możemy znaleźć w sklepach świetnie wyposażoną, dobrej jakości nawigację.

Nie wierzysz?

Sprawdź!

Nawigacja samochodowa do 200 zł Ranking
Jaka Nawigacja samochodowa do 200 zł?
Ranking najlepszych >>>

Obsługa nawigacji do 200 zł

Urządzenia wykorzystywane przez kierowcę podczas jazdy samochodem powinny charakteryzować się jak najbardziej intuicyjną obsługą. W przypadku nawigacji jest to szczególnie ważne, dlatego sprzęty te są proste w użytkowaniu. Dość powiedzieć, że ich uruchomienie wymaga zaledwie podłączenia i dotknięcia ekranu.

Jaką nawigację do 200 zł wybrać?

Nawigacje do 200 zł będą miały podobne funkcje i parametry, jednak istnieje kilka spraw, które mogą zaważyć na naszej decyzji dotyczącej zakupu.

Jakie elementy powinny nas zachęcić do zakupu?

 • Dożywotnia aktualizacja map,
 • W zestawie ładowarka sieciowa i samochodowa,
 • Gumowana obudowa (dzięki niej minimalizujemy ryzyko przypadkowego upuszczenia czy wysunięcia się z uchwytu, a także uszkodzenia w razie upadku czy wstrząsu),
 • Duży wyświetlacz,
 • Prosta obsługa,
 • Wysoka wydajność,
 • Dokładność map.

Dobrze jest zwrócić uwagę na fakt, czy nawigacja jest „odblokowana” i czy pozwala tym samym na stosowanie wybranych programów nawigacyjnych (na przykład MapaMap, Automapa).

Nawigacja samochodowa do 200 zł
Nawigacja samochodowa do 200 zł / Jaka najlepsza? Gdzie kupić? Opinie i ranking

„Zimny”, „ciepły” i „średni” start w nawigacjach samochodowych do 200 zł

Szybkość uruchamiania się nawigacji zależy od wydajności procesora oraz dużej pamięci. „Zimny start” dobrej nawigacji może trwać mniej niż 42 sekundy, „ciepły” i „średni” to odpowiednio 9 i 18 sekund. Wysoka wydajność nawigacji (na przykład dzięki procesorowi Cortex A7 o częstotliwości 800 MHz) i spora pamięć RAM (128 MB) przekładają się na wysoki komfort użytkowania urządzenia.

Dodajmy tu, że pamięć sprzętu można rozbudować dzięki slotowi kart microSD.

Zobacz także jaka kamera samochodowa do 100 zł jest najlepsza.

Dodatkowe funkcje w nawigacjach do 200 zł

Nawigacje do 200 zł, mimo niewysokiej ceny, zapewniają wiele nowoczesnych, a przy tym bardzo przydatnych funkcji, wśród których warto wymienić między innymi:

 • Komunikaty głosowe,
 • Głosowy przewodnik turystyczny,
 • Automatyczna modyfikacja trasy,
 • Ostrzeżenia przed niebezpiecznymi punktami na drodze,
 • Informacje o korkach,
 • Ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości,
 • Asystent pasa ruchu, dzięki któremu użytkownik otrzymuje wyraźne powiadomienia o pasie ruchu, jaki powinien zająć, dojeżdżając do skrzyżowania,
 • Wbudowana baza fotoradarów, pozwalająca na bezpieczną jazdę zgodną z przepisami. W czasie trwania podróży użytkownik informowany jest na bieżąco o znajdujących się na drodze fotoradarach,
 • Tryb dzienny i tryb nocny,
 • Widok mapy 2D i 3D,
 • Wyznaczanie trasy według wybranych kryteriów (najszybsza, najkrótsza, ekonomiczna, terenowa, piesza).

Prawda, że wygląda to zachęcająco?

A to jeszcze nie wszystko, bo nawigacja do 200 zł może służyć również innym celom niż wspieranie kierowcy w czasie trasy.

Multimedia w nawigacjach do 200 zł

W nawigacjach do 200 zł znajdziemy nie tylko wiele funkcji ułatwiających jazdę autem. Większość urządzeń tego typu pozwala na korzystanie z nich jako z centrum samochodowej rozrywki. Można na nich odtwarzać pliki audio i wideo. Służą do przeglądania zdjęć i plików tekstowych. Co więcej, niektóre modele mają gry, takie jak „Kulki” czy „Snake”.

A to dopiero część z ich możliwości!

Programy użytkowe w nawigacjach do 200 zł

Nawigacja do 200 zł to urządzenie, które również umożliwia korzystanie z programów użytkowych. Do najczęściej stosowanych należą tu kalkulator, notatnik, Word viewer czy też Excel viewer.

Ekran w nawigacjach do 200 zł

Wielkość ekranu w nawigacji powinna być na tyle duża, by zapewniać komfortowe użytkowanie, a jednocześnie na tyle niewielka, by nie zasłaniać widoku. Dlatego też wśród nawigacji do 200 zł znajdziemy najczęściej modele z ekranem o przekątnej 4,5 lub 5 cali. Dodajmy jeszcze, że zapewniają one rozdzielczość 480 x 272 lub 800 x 480. Ekran obsługiwany jest dotykowo palcami lub przy pomocy rysika.

Nawigacja do 200 zł
Jaka nawigacja do 200 zł? Sprawdź ranking i opinie kierowców. Wybierz najlepszą i zobacz gdzie kupić?

Baza adresów w nawigacjach do 200 zł

Za jeden z ogromnych atutów nawigacji do 200 zł można uznać rozbudowaną bazę adresów dostępną offline. Dodatkowe punkty POI (ang. point of interest) pozwolą nam na szybkie i wygodne znalezienie dostępnych atrakcji turystycznych, stacji benzynowych, restauracji, hoteli czy też bankomatów.

Gdzie kupić nawigację do 200 zł? Producenci

Na polskim rynku istnieje ogromny wybór modeli nawigacji do 200 zł. Wśród producentów, którzy mają je w swojej ofercie, można wymienić między innymi takie marki jak GoClever, smartGPS, Blow, Manta, Lark i Navitel.

Opinie o nawigacjach do 200 zł

Korzystałaś/korzystałeś już z nawigacji do 200 zł i możesz (i chcesz!) podzielić się swoimi doświadczeniami z tym związanymi? A może korci Cię, by zadać jakieś pytanie? To świetnie! Zapraszamy do naszej sekcji komentarzy, w której można zamieszczać swoje uwagi, opinie, porady i wskazówki dotyczące zakupu i późniejszego użytkowania nawigacji do 200 zł. Każda opinia jest dla nas (i dla użytkowników!) bardzo cenna. Może to właśnie dzięki niej komuś uda się wybrać najlepszy dla siebie sprzęt.

Nawigacja do 200 zł / Ranking najlepszych

Przeczytałaś/przeczytałeś artykuł, odwiedziłaś/odwiedziłeś już mnóstwo stron, sprawdzając poszczególne modele nawigacji i nadal masz trudność z podjęciem decyzji, jaką nawigację do 200 zł wybrać i kupić? W takim razie dobrym pomysłem będzie zajrzenie do naszego rankingu. Znajdziesz w nim modele nawigacji, które obecnie cieszą się największą popularnością, a przy tym w wygodny sposób porównasz ich ceny w sklepach internetowych. Ranking aktualizowany jest na bieżąco i jest bardzo pomocny w wyborze dobrej nawigacji do 200 zł!

Dodaj opinie na forum