Nawigacja do kampera

Nawigacja do kampera to gadżet przeznaczony do samochodów turystycznych, jakimi są kampery. Wtedy ten produkt posiada dość duże parametry, jednak nie na tyle duże, by nie zasłaniać widoczności na drodze. Ale też pozwala nam korzystać z dróg przystosowanych do aut większych niż osobowe. Może nas poprowadzić bardziej uczęszczanymi drogami, na których się nie „zakopiemy”, bo będą zbyt wąskie do przejechania. Dlatego turyści, którzy podróżują kamperem chętnie sięgają po to rozwiązanie, zwłaszcza w podroży dalekiej, za granicę, gdzie koszty naprawy auta mogłyby nas powalić z nóg, a sprawdzona pomoc jest bardzo daleko.

Zatem jaka nawigacja do kampera byłaby odpowiednia? Na co szczególnie zwrócić uwagę? Czym się wyróżniają? Dlaczego nadają się idealnie na podróże kamperem? Koniecznie sprawdźcie to poniżej, w naszym najnowszym artykule. Dowiecie się wielu niezbędnych informacji, które pomogą Wam wybrać odpowiedni model. Zapraszamy Was do lektury już teraz, nie tracąc chwili a także zachęcamy do dyskusji w sekcji komentarzy!

Nawigacja do kampera Ranking
Jaka Nawigacja do kampera?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Jaką nawigację do kampera wybrać i kupić?

Zastanawiacie się, jaka nawigacja do kampera będzie najlepsza? Choć po części to zależy też od nas, naszych preferencji oraz potrzeb, warto wiedzieć, jakie są dostępne opcje. Dlatego nie kupujmy kota w worku, zwłaszcza, gdy się na tym nie znamy. Zobaczmy co nam oferują różni producenci. Zwłaszcza sprawdzając pośród kilku ważnych elementów, jakimi są:

  • wielkość, przekątna i rozdzielczość ekranu,
  • mapy i trasy,
  • funkcje.
Nawigacja do kampera
Nawigacja do kampera / Ranking, cena i opinie

Wielkość, przekątna i rozdzielczość ekranu w nawigacji do kampera

Podróż może być o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza, jeśli będziemy mieć ze sobą nawigację do kampera. Bowiem pozwala nam ona na wiele udogodnień, zwłaszcza, gdy jest dobrze dopasowana. Czyli pierwsze co musimy sprawdzić, to wielkość naszego nowego gadżetu. Przede wszystkim nie może być to zbyt duży sprzęt, który będzie nam zasłaniał drogę na przedniej szybie pojazdu. Ale też zbyt mały może okazać się nieprzydatny. Dlatego warto wybrać optymalną wielkość ekranu, jaką jest przkatna ekranu między 5 cali do nawet 9 cali.

Co ciekawe, w związku z przekątną ekranu, warto tu wspomnieć także o powiązanym elemencie, jakim jest rozdzielczość ekranu. To inaczej jego jakość, jaką widzimy na wyświetlaczu. W podróży ważne jest, abyśmy widzieli wyraźnie drogę i trasę, gdzie mamy jechać. Warto celować w parametr nie mniejszy, niż rozdzielczość 800×400 pikseli, a najlepiej wybrać 1024×600 pikseli.

Sprawdź: Nawigacja do lasu

Mapy i trasy w nawigacji do kampera

Nazwa „nawigacja do kampera” wzięła się stąd, że jest to gadżet, który oferuje nam właśnie trasy dostosowane do kamperów, czyli dla dużych aut, a nie tylko osobowych. Dla osobowych pojazdów jest wiele wąskich dróg, którymi duże auta nie zawsze się zmieszczą. Dlatego wiele producentów od razu wgrywa mapy na kampery i co ciekawe wielu z nich oferuje dożywotnią aktualizację map, zwłaszcza Polski i często też Europy. A poza tymi granicami albo musimy dokupić i wgrać wersje lub poprać je za darmo z internetu i za samemu wgrać. Zwykle wystarczy połączenie Wi-Fi w nowszych modelach.

Funkcje nawigacji do kampera

Dobra nawigacja do kampera powinna charakteryzować się tym, że posiada odpowiednie funkcje, dla bardziej komfortowej jazdy. Każda nowoczesna technologia jest w nie wyposażona, jednak nie zawsze zwracamy na to taką uwagę. A powinniśmy, gdyż te funkcje mogą się nieco różnić, w zależności od ceny. Przede wszystkim sprawdźmy, jaką mapę posiada nawigacja, czy jest ona aktualna i czy posiada darmowe aktualizacje, najlepiej dożywotnie.

Jaka nawigacja do kampera
Jaka nawigacja do kampera? – Opinie, cena, ranking

Warto też sprawdzić, czy oferuje nam wyświetlanie trójwymiarowe budynków, a także ukształtowanie terenu w trójwymiarze. Dla dodatkowej wygody niektóre modele współpracują z naszą kamerą cofania i to bezprzewodowo. Wiele modeli posiada także wbudowany głośnik, dzięki czemu komendy wydawane są głosowo, a nie tylko widzimy je na ekranie. Co pozwala nam się bardziej skupić na drodze.

Co ciekawe, funkcje jakie może posiadać nawigacja do kampera to także wyświetlanie aktualnej prognozy pogody, parkingi dla większych aut, ceny paliw czy kontrole prędkości. Co z pewnością ułatwi nam daleką podróż. Połączenie urządzenia z telefonem pozwoli nam zainstalować dedykowaną aplikację, która da nam jeszcze szerszy dostęp do ciekawych funkcji.

Wiele nowoczesnych nawigacji do kampera możemy obsługiwać także poprzez asystentów głosowych, co pozwoli nam na bezpieczne kierowanie pojazdem, nie zabierając rąk z kierownicy czy sięgając po smartfona. Możemy też prowadzić rozmowy głosowe, po sparowaniu urządzenia z telefonem, co jest bardzo wygodne na dłuższą podróż.

Najlepsza nawigacja do kampera

Najlepsza nawigacja do kampera to taka, która spełnia nasze oczekiwania. Jest bowiem dobra, prowadzi przez ładne, szerokie drogi wprost do celu, bez niespodzianek. Co pozwala nam zaoszczędzić dużo stresu. Powinien być to gadżet o odpowiedniej wielkości, dopasowanej do wielkości pojazdu i naszego stanu zdrowia oraz łatwa w obsłudze. Przede wszystkim sprawdźmy czy posiada polską mapę oraz zagraniczne Europejskie nam potrzebne.

Zobacz także: Nawigacja do 600 zł

Gdzie kupić nawigację do kampera?

To bardzo dobre pytanie, gdzie można kupić taką nawigację do kampera? Z pewnością duży wybór czeka na nas w sklepach internetowych, może nawet wraz z jakimiś zniżkami. Ale nie zawsze potrafimy zaufać na ślepo. Czasem musimy udać się stacjonarnie i na własne oczy zobaczyć, jakie modele są dostępne, co nam się podoba a co się bardziej przyda. Zawsze możemy skorzystać z pomocy doradcy klienta. Głównymi takimi sklepami są te z elektroniką, z akcesoriami samochodowymi oraz markety z RTV.

Do często wybieranych producentów zaliczyć można np.: Garmin, TomTom, Navitel oraz inni.

Najlepsza nawigacja do kampera
Najlepsza nawigacja do kampera

Cena nawigacji do kampera

Ile kosztuje dobra nawigacja do kampera? Cena może się nieco różnić, w zależności od tego, od jakiego producenta kupimy, jakiej będzie ona jakości wielkości czy też jakie funkcje posiada. Dlatego jest dość spora rozbieżność. Zaczynając od tych tańszych, zapłacimy zwykle jakieś 1400 zł – 1500 zł. Z kolei patrząc na droższe to koszt rzędu nawet 2000 zł – 3000 zł.

Polecamy: Nawigacja samochodowa do 400 zł

Nawigacja do kampera- opinie

Czas teraz na Wasze odpowiedzi. Jak myślicie, jaka nawigacja do kampera będzie najlepsza? Czym się ona powinna wyróżniać? A czym różni się od innych Waszym zdaniem? Czy posiada specjalne funkcje? Dlaczego nadaje się najbardziej właśnie dla kamperów? Jakie funkcje według Was powinna posiadać obowiązkowo? Czy macie na oku już jakiś model? A może polecicie jakiś innym czytelnikom? Jakiś się nie sprawdza? Koniecznie dajcie nam znać! Na Wasze opinie oraz porady czekamy w sekcji komentarzy!

Nawigacja do kampera / Ranking najlepszych

Wiele osób podróżuje teraz właśnie kamperami. To tańsza wersja noclegu, zamiast hotelu, mamy swój własny „dom” na czterech kółkach. Samodzielnie możemy go urządzić, dbać i użytkować po swojemu. W ten sposób mamy tańsze wakacje, jednak polecamy Wam pewien zakup, bardzo przydatny. A znajdziecie go w naszym rankingu najlepszych nawigacji do kampera. Zobaczcie, co warto kupić, co się sprawdza. Każdy produkt ma swój opis i dokładną, aktualną cenę. Zapraszamy!

Dodaj opinie na forum