Power bank 4000mAh

Power bank 4000mAh to mniejsza wersja znanych i lubianych banków energii, które coraz chętniej wykorzystujemy w codziennym życiu. Jego pojemność, która wynosi cztery tysiące miliamperogodzin, nie jest zbyt imponująca. Z jednej strony, ogranicza nieco jego możliwości, z drugiej jednak sprawia, że taki gadżet jest stosunkowo niewielki oraz lekki, a przez to łatwiej nosić go przy sobie.

Jesteście ciekawi, jaki power bank 4000mAh jest najlepszy? A może wciąż nie wiecie, czy warto się na niego zdecydować? W każdym z tych przypadków, zapraszamy do lektury naszego poradnika. Nie tylko wskazujemy godne uwagi modele, ale przede wszystkim omawiamy najważniejsze cechy i funkcje dobrych power banków 4000mAh.

Power bank 4000mAh Ranking
Jaki Power bank 4000mAh?
Ranking najlepszych >>>

Co to jest power bank 4000mAh?

Dosłowne tłumaczenie anglojęzycznej nazwy power bank 4000mAh świetnie oddaje jego istotę. Jest to właśnie bank energii, miejsce, gdzie jest ona zmagazynowana. To rodzaj ładowarki, która do swojego działania nie potrzebuje podłączenia do sieci. Sprawdzi się więc w miejscach, gdzie nie ma gniazdka, jak również w razie awarii sieci energetycznej czy innych losowych sytuacji.

Power bank 4000mAh
Power bank 4000mAh / Opinie, cena i ranking najlepszych

Wewnątrz power banku 4000mAh znajdują się ogniwa, przypominające dobrze nam znane baterie. To właśnie w nich gromadzi się energia, która jest konwertowana na napięcie, które zdoła naładować smartfon i inne urządzenia, takie jak na przykład tablet, czytnik ebooków, słuchawki bezprzewodowe i wiele więcej. Wystarczy odpowiedni kabel USB oraz oczywiście regularne ładowanie power banku 4000mAh, gdy mamy dostęp do sieci.

Zobacz też: Power bank 6000 mAh

Czy warto kupić power bank 4000mAh?

Chociaż to kwestia dość subiektywna, jesteśmy zdania, że każda osoba regularnie korzystająca ze smartfonu i innych urządzeń powinna posiadać jakikolwiek bank energii – jeśli nie mamy zbyt dużych potrzeb, może to być właśnie dobry power bank 4000mAh. Najprawdopodobniej nie będzie on w stanie zapełnić baterii naszego telefonu od 0 do 100%, gdyż po drodze następują liczne straty energii, ale może uratować sytuację.

Kiedy na przykład znajdziemy się z dala od domu, telefon nam się rozładuje i nie będziemy mieli możliwości zadzwonić do kogoś z rodziny czy po taksówkę, power bank 4000mAh sprawi, że nie będziemy musieli prosić innych osób o pożyczenie telefonu. A kiedy zgubimy się na wycieczce outdoorowej, łatwo znajdziemy drogę dzięki nawigacji GPS, nie martwiąc się, że bateria zaraz padnie i nie zdołamy wezwać pomocy.

Sprawdź także: Power bank 8000mAh

Chociaż power bank 4000mAh jest niewielki, może to przemawiać na jego korzyść – łatwo go wrzucić do plecaka, torebki, czy nawet kieszeni. Lepszy taki power bank, który zawsze przy sobie nosimy, niż znacznie większy, który na co dzień zostaje w domu.

Jaki power bank 4000mAh wybrać i kupić?

Skoro wiemy już, że warto go kupić, pora odpowiedzieć na pytanie: jaki power bank 4000mAh jest najlepszy? W tym celu zwróćmy uwagę na takie kwestie, jak:

  • Porty,
  • Obudowa,
  • Wskaźnik naładowania,
  • Bezpieczeństwo,
  • Dodatkowe atuty.
Jaki power bank 4000mAh jest najlepszy
Jaki power bank 4000mAh jest najlepszy? Sprawdź nasz ranking, porównaj opinie

Porty w power banku 4000mAh

Najważniejszym elementem dobrego power banku 4000mAh są oczywiście porty. To właśnie one sprawiają, że możemy ładować ogniwa, które znajdują się wewnątrz (do tego służy mniejsze wejście), a także ładować inne urządzenia (z reguły do tego przeznaczony jest port USB).

Jeżeli nasz power bank 4000mAh ma więcej niż jeden port służący do podłączania ładowanych urządzeń, prawdopodobnie możemy ładować dwa sprzęty jednocześnie. Zwróćmy jednak uwagę na ich oznaczenie. Często zdarza się, że jeden port posiada funkcję szybkiego ładowania (2.1A), która sprawdza się przy tabletach i niektórych smartfonach. Drugi natomiast może być oznaczony jako 1A i nadaje się do ładowania mniej wymagających sprzętów.

Może Cię zainteresować: Powerbank dla dziewczyny

Obudowa power banku 4000mAh

Kolejna niezwykle ważna sprawa to obudowa. Nie chodzi tylko o wygląd zewnętrzny – choć oczywiście ładny, designerski power bank 4000mAh chętniej będziemy zabierać ze sobą, przecież lubimy się otaczać ładnymi przedmiotami. My jednak mamy w tej chwili na myśli przede wszystkim wytrzymałość. Jako że sprzęcik ten nosimy stale ze sobą, musi być odporny na zarysowania i otarcia, szczelnie zabezpieczony przed wilgocią. Dobrze też, by posiadał gumową obudowę, redukującą ewentualne wstrząsy i uderzenia.

Wskaźnik naładowania w power banku 4000mAh

Dobry power bank 4000mAh musi nas informować, czy bateria nie ulega czasem wyczerpaniu. Dzięki temu wiemy, kiedy ją podłączyć. Urządzenie posiada także wskaźnik, który daje nam znać, czy właśnie trwa ładowanie. Pod tym względem producenci decydują się na dwa wyjścia:

  1. Diody – najbardziej podstawowe, generujące mniejsze straty energii. Orientacyjnie informują nas, jaka część baterii pozostała do wykorzystania. Na przykład gdy power bank 4000mAh posiada trzy diody, a pali się tylko jedna, oznacza to, że pozostało mniej-więcej 30% baterii.
  2. Wyświetlacz – mały ekran, który podaje nam, jaki jest procent naładowania baterii. Generuje większe straty energii, ale jest bardziej precyzyjny.

Zobacz też: Power bank 5000 mAh

Bezpieczeństwo power banku 4000mAh

Coraz częściej sięgamy po elektronikę z rynku azjatyckiego – nie ma w tym nic dziwnego, bowiem to tam przeniosła się większość produkcji. Trzeba jednak uważać. O ile markowy power bank 4000mAh jest bezpieczny, o tyle lepiej unikać urządzeń no-name. Nie wiemy, jakiej jakości są elementy wykorzystane do ich użycia. Pół biedy, jeżeli prowadzi to tylko do zmniejszenia pojemności banku energii. Gorzej, że taki power bank 4000mAh może nawet uszkodzić nasz telefon czy inne urządzenie.

Jaki power bank 4000mAh jest najlepszy? Dodatkowe atuty

Okazuje się, że nawet tak proste urządzenie, jak dobry power bank 4000mAh, może mieć ciekawe funkcje dodatkowe. Wśród nich warto wymienić chociażby możliwość ładowania przez panel słoneczny, która przydaje się podczas długich wycieczek i biwaków. Całej baterii tym co prawda nie zapełnimy, ale zawsze to kilka procent więcej. Dodatkowym atutem może być także wbudowana latarka czy karabińczyk, który możemy przypiąć do plecaka lub innego miejsca, by nie zgubić urządzenia.

Najlepszy power bank 4000mAh
Najlepszy power bank 4000mAh

Gdzie kupić power bank 4000mAh?

Dobry power bank 4000mAh znajdziemy w praktycznie każdym sklepie z elektroniką, a także u sprzedawców akcesoriów do telefonów. Bardzo duży wybór i różnorodność podobnych gadżetów czekają na nas w sklepach internetowych. Producenci to na przykład Trust, Reinston, Xtorm, SBS i inni.

Cena power banku 4000mAh

Okazuje się, że power bank 4000mAh jest nie tylko przydatny, ale i tani! Podstawowe urządzenie tego typu kupimy za około 30-50 zł. Jeśli zależy nam na dodatkowych funkcjach i atutach, musimy się liczyć z większym wydatkiem, jednak w kwocie do 200 zł powinniśmy się zamknąć.

Power bank 4000mAh – opinie

Jesteśmy ciekawi Waszych doświadczeń z podobnymi urządzeniami. Wolicie duże banki energii, które są dość ciężkie, czy raczej cenicie sobie maluchy, które może i nie naładują baterii do pełna, ale mogą uratować sytuację? Czekamy na Wasze komentarze i opinie o power bankach 4000mAh.

Power bank 4000mAh / Ranking najlepszych

Jak już wspomnieliśmy, przy okazji zakupów trzeba uważać na bezpieczeństwo konkretnego gadżetu. Przygotowaliśmy więc dla Was ranking najlepszych power banków 4000mAh. Znajdziecie w nim propozycje pochodzące od renomowanych producentów, które nie grożą uszkodzeniem cennego sprzętu. Koniecznie sprawdźcie uwzględnione przez nas modele, nim dokonacie zakupu!

Dodaj opinie na forum