Power bank 5000 mAh

Power bank 5000 mAh stanowi w wielu sytuacjach ostatnią deskę ratunku. Jak sama nazwa wskazuje, jest to bank energii, rodzaj uniwersalnego akumulatora, którymi możemy naładować urządzenia mobilne. Dzięki niemu już nigdy nie dosięgnie nas panika, że telefon czy aparat fotograficzny zaraz nam padnie.

Szukacie właśnie takiego gadżetu? To świetnie się składa, bo przygotowaliśmy dla Was poradnik, jaki power bank do 5000 mAh wybrać i które parametry są najważniejsze oraz co one oznaczają. Zapraszamy do lektury!

Power bank 5000 mAh Ranking
Jaki Power bank 5000 mAh?
Ranking najlepszych >>>

Jak działa power bank 5000 mAh?

Zadaniem dobrego power banku 5000 mAh jest gromadzenie energii. Doładowujemy go wtedy, kiedy nam wygodnie i mamy dostęp do gniazdka. Magazynuje on energię elektryczną jak zwykły akumulator, a kiedy bateria w naszym urządzeniu mobilnym ulega wyczerpaniu, wystarczy podłączyć je do power banku 5000 mAh za pomocą odpowiedniego kabla lub indukcji.

Power bank 5000 mAh
Power bank 5000 mAh / Gdzie kupić? Ranking, cena i opinie / Jaki wybrać?

Jaki power bank 10000 mAh jest najlepszy?

Co można naładować power bankiem 5000 mAh?

Jako że pojemność power banku 5000 mAh nie jest zbyt oszałamiająca, wystarczy nam on na jeden lub odrobinę więcej cykli naładowania baterii telefonu i tabletu, możemy nim także doładować aparat cyfrowy (jeśli model pozwala na ładowanie przez USB, a nie tylko dedykowaną ładowarkę do akumulatora), nawigację samochodową, słuchawki i głośniki bezprzewodowe oraz inne niewielkie sprzęty. Raczej nie będzie miał zastosowania w przypadku na przykład laptopa.

Zastosowania power banku 5000 mAh

Kiedy chętnie sięgamy po power bank 5000 mAh? Sytuacje mogą być naprawdę różne, ale ten niepozorny gadżet okazuje się najbardziej przydatny, kiedy:

 1. Idziemy lub jedziemy na wycieczkę w miejsca, gdzie nie zawsze mamy dostęp do gniazdka,
 2. Wyjeżdżamy na kilkudniowy biwak,
 3. Bateria naszego telefonu krótko trzyma, a my chcemy go doładować w szkole, na uczelni lub w pracy,
 4. Mamy w swojej okolicy awarię prądu,
 5. Kompletujemy zestaw survivalowy.

Jaki power bank 5000 mAh wybrać i kupić?

By znaleźć najlepszy power bank 5000 mAh, musimy zwracać uwagę na kilka jego ważnych cech. Są to przede wszystkim:

 • Straty energii,
 • Wskaźnik naładowania baterii,
 • Wytrzymałość,
 • Funkcje ładowania,
 • Ładowarka solarna,
 • Wielkość i waga,
 • Design.
Jaki Power bank 5000 mAh
Jaki Power bank 5000 mAh wybrać i kupić? Opinie, cena i ranking

Straty energii w power banku 5000 mAh

Ewentualne straty energii to parametr, który trudno ocenić na etapie zakupu, a jednak to on powinien być kluczowy dla wyboru najlepszego power banku 5000 mAh. Najlepiej w tej kwestii kierować się opiniami innych użytkowników wybranego modelu. Musimy pamiętać, że straty energii zachodzą zawsze i decydując się na zakup power banku 5000 mAh nie możemy oczekiwać, że na pewno zapełni on baterię 5000 mAh od 0 do 100%, jednak straty powinny być możliwie jak najmniejsze.

Jak wybrać dobry powerbank 50000mAh?

Wskaźnik naładowania baterii w power banku 5000 mAh

Dobry power bank 5000 mAh podpowiada nam, ile jeszcze energii w nim pozostało. Służą do tego dwa rozwiązania:

 1. Diody LED – powodują mniejsze straty, ale podają tylko orientacyjną wartość, na przykład 5 diod LED informuje nas o stanie załadowania power banku 5000 mAh z dokładnością do 20%;
 2. Ekran LCD – malutki, ale i tak zużywa więcej energii niż diody, za to precyzyjnie podaje, ile procent baterii pozostało nam jeszcze do dyspozycji.

Wytrzymałość power banku 5000 mAh

Dobry power bamk 5000 mAh sprawdzi się tylko wtedy, gdy wszędzie nosimy go ze sobą. Z tego powodu może być narażony na różnego rodzaju warunki, w tym wilgoć, upadki i wstrząsy – w końcu często zdarza się nam zrzucić przypadkiem torebkę na podłogę. Bez obaw, najlepsze power banki 5000 mAh są wykonane z solidnych tworzyw sztucznych, a często także dodatkowo uszczelnione i wzmocnione elementami amortyzującymi ewentualne upadki.

Funkcje ładowania power banku 5000 mAh

Bardzo pożyteczną funkcją power banku 5000 mAh jest wspieranie szybkiego ładowania. Dzięki temu nasz telefon czy tablet może się naładować do pełna nawet w kilkadziesiąt minut, a my błyskawicznie cieszymy się urządzeniem gotowym do użycia. To nie wszystko, wiele power banków 5000 mAh wspiera także ładowanie indukcyjne, nazywane także bezprzewodowym lub dotykowym.

Kiedy zarówno bank energii, jak i telefon lub inne urządzenie są wyposażone w odpowiednią opcję, wystarczy zetknąć je ze sobą, a ładujemy sprzęt bez użycia kabli i nie musimy pamiętać, by wraz z power bankiem 5000 mAh zabierać ze sobą przewody.

Ładowarka solarna w power banku 5000 mAh

Czy ładowarka solarna na powierzchni power banku 5000 mAh ma rację bytu? Cóż, raczej nie doładujemy nią urządzenia do pełna, gdyż zajęłoby to zwyczajnie wiele godzin, jednak na awaryjne sytuacje może się okazać dobrym remedium. Jeśli więc dużo przebywamy na zewnątrz i zależy nam, by power bank 5000 mAh wystarczył na wycieczce na jak najdłużej, możemy się zdecydować na urządzenie z ładowarką solarną.

Jaki jest najlepszy powerbank 20000mAh?

Wielkość i waga power banku 5000 mAh

Jako że power bank 5000 mAh jest urządzeniem, które chętnie zabieramy w podróż i nosimy ze sobą praktycznie wszędzie, wielkość i waga często są kluczowym kryterium przy wyborze. Choć najmniejsze modele, wielkości niedużego breloka do kluczy, raczej realnie nie oferują deklarowanej pojemności, to power bank 5000 mAh nie musi być duży. Jest to zwykle urządzenie znacznie mniejsze i lżejsze, niż przeciętny smartfon.

Design power banku 5000 mAh

Chociaż nie ma żadnego znaczenia dla funkcjonalności, design power banku 5000 mAh postanowiliśmy umieścić w zestawieniu parametrów, na które zwracamy uwagę przed zakupem. Dlaczego? Bo większość z nas to wzrokowcy i bardzo lubimy się otaczać ładnymi przedmiotami, więc chętnie sięgamy po urządzenia kolorowe, z ciekawymi motywami, pasujące do naszego stylu. Na szczęście możliwości jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jaki power bank 5000 mAh jest najlepszy?

Musimy powiedzieć przekornie: najlepszy power bank 5000 mAh to ten, który mamy przy sobie. Może on być wyposażony w dodatkowe funkcje, jak latarka, uchwyt, kółko do kluczy, kilka gniazd ładowania, ale okazuje się bezużyteczny, jeżeli nie zabierzemy go ze sobą.

Najlepszy Power bank 5000 mAh
Najlepszy Power bank 5000 mAh

Sprawdź też powerbank 30000 mAh.

Gdzie kupić power bank 5000 mAh?

Dobry power bank 5000 mAh znajdziemy w każdym sklepie z elektroniką i akcesoriami do telefonów oraz oczywiście w Internecie. Do producentów należą na przykład SBS, Hama, Natec, Forever, Esperanza, Manta, Powerneed, Vakoss, Extreme, Trust i inni.

Cena power banku 5000 mAh

Ile kosztuje power bank 5000 mAh? Wszystko zależy od wybranej opcji. Ceny w sklepach stacjonarnych i internetowych wahają się od 25 zł do nawet 200 zł za zaawansowane urządzenia o wzmocnionej konstrukcji.

Power bank 5000 mAh – opinie

Czy Waszym zdaniem pojemność tego banku energii jest wystarczająca, czy wolicie mieć przy sobie większe i cięższe, ale za to bardziej pojemne urządzenie? Czekamy na Wasze opinie o power bankach 5000 mAh.

Power bank 5000 mAh / Ranking najlepszych

Zastanawiacie się nad zakupem i nie wiecie do końca, na który model warto postawić? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas rankingiem najlepszych power banków 5000 mAh.

Dodaj opinie na forum