Słuchawki do wideokonferencji

Słuchawki do wideokonferencji mają zapewnić jak najlepszą jakość dźwięku i zastąpić mikrofon wbudowany w kamerę internetową lub laptopa. Świetne audio sprawi, że po pierwsze będziemy lepiej słyszani przez naszych rozmówców, a po drugie – zrobimy lepsze wrażenie. Czy chodzi o zdalne zajęcia na uczelni, czy o pracę na odległość, słuchawki do wideokonferencji są w stanie zapewnić nam komfort i pewność siebie.

Tylko jak wybrać najlepsze i czym kierować się w sklepie? Nie martw się, wszystkiego dowiesz się z naszego krótkiego artykułu.

Słuchawki do wideokonferencji Ranking
Jakie Słuchawki do wideokonferencji?
Ranking najlepszych >>>

Rodzaje słuchawek do wideokonferencji

Wideokonferencja rządzi się swoimi prawami. Musimy dobrze słyszeć naszych rozmówców, a z drugiej strony sami powinniśmy być dobrze słyszani. Z drugiej strony, liczy się także aspekt wizualny, szczególnie w przypadku płci pięknej – panie nie mogą przecież pozwolić, aby słuchawki niszczyły im fryzurę.

W zależności od tego, czym się zajmujemy, być może będziemy musieli w nich spędzać nawet po kilka godzin dziennie, dlatego warto dobrze przyłożyć się do właściwego wyboru.
Możemy zdecydować się na słuchawki przewodowe lub bezprzewodowe, a w zależności od budowy także nauszne oraz douszne.

Słuchawki do wideokonferencji
Słuchawki do wideokonferencji / Jakie wybrać? Gdzie kupić? Ranking, opinie i cena

Przewodowe słuchawki do wideokonferencji

Decydując się na przewodowe słuchawki do wideokonferencji, musimy się pogodzić z tym, że przewód będzie się plątał, a nasze pole manewru zostanie mocno ograniczone do jego długości. Z drugiej strony, dźwięk będzie bardzo dobrej jakości tak w jedną, jak i w drugą stronę.

Wybierając słuchawki do wideokonferencji z przewodem, czy to nauszne, czy douszne, upewnijmy się, że posiadamy w swoim komputerze lub tablecie właściwe wejście słuchawkowe. Obecnie najbardziej rozpowszechniona jest wtyczka minijack (3,5 mm), ale zdarzają się też urządzenia wyposażone w jack (6,3 mm) lub microjack (2,5 mm).

Zobacz także jak sprawdzą się słuchawki bezprzewodowe nauszne do 200 zł.

Bezprzewodowe słuchawki do wideokonferencji

Słuchawki do wideokonferencji bezprzewodowe do przesyłania danych wykorzystują technologię Bluetooth lub WiFi, przy czym znacznie bardziej rozpowszechnione jest to pierwsze rozwiązanie. Mogą cechować się nieco pogorszoną jakością dźwięku, natomiast w nowoczesnych słuchawkach ten problem jest niemal niewyczuwalny.

Zaletą słuchawek bezprzewodowych jest to, że dają nam dużą swobodę w poruszaniu się. Możemy ustawić kamerę w dowolnym miejscu i podczas wideokonferencji spacerować, gestykulować bez obawy, że wyrwiemy przewód z wejścia słuchawkowego. Jedyną odległością, która nas ogranicza, jest zasięg połączenia bezprzewodowego, ale bez obaw – w dobrych słuchawkach bezprzewodowych możemy się oddalić od urządzenia nawet na 10-20 metrów.

Jakie Słuchawki do wideokonferencji
Jakie Słuchawki do wideokonferencji najlepsze? Douszne, nauszne, bezprzewodowe? Cena, ranking i opinie

Nauszne słuchawki do wideokonferencji

Nauszne słuchawki do wideokonferencji cechują się dość dużymi rozmiarami. Dzielimy je na bezprzewodowe i przewodowe, ale niezależnie od obecności przewodu, zawsze składają się z nauszników połączonych pałąkiem, utrzymującym je na głowie.

Zaletą słuchawek nausznych jest bardzo dobra jakość dźwięku, a także świetne wygłuszenie otoczenia. W tych modelach mikrofon zazwyczaj jest umieszczony na regulowanym pałąku. W zależności od potrzeb, możemy go wyłączyć i usunąć sprzed twarzy, jeśli akurat nie my mówimy, lub w ciągu sekundy rozłożyć i znów z niego korzystać. Używając takiego mikrofonu, jesteśmy bardzo dobrze słyszalni, natomiast niestety zasłania on częściowo nasze usta. Nie ma to znaczenia, dopóki w wideokonferencji nie biorą udziału osoby głuche i słabosłyszące, czytające z ruchu warg.

Zobacz także jaki laptop do 3000 zł wybrać i kupić do wideokonferencji.

Douszne słuchawki do wideokonferencji

Douszne słuchawki do wideokonferencji są niewielkimi „pchełkami”, które wkładamy do uszu. Możemy je przykryć włosami, więc w żaden sposób nie wpływają na nasz wygląd.
W przypadku modeli przewodowych, mikrofon zazwyczaj znajduje się na przewodzie w okolicach ust. Niektóre modele pozwalają na przypięcie go do ubrania tuż pod twarzą, dzięki czemu dźwięk nie będzie wiele gorszy, niż w przypadku, gdy ten mikrofon mamy tuż przed ustami.

Trochę gorzej jest z modelami bezprzewodowymi. W nich mikrofon mieści się w uchu, przez co słuchawki cechują się gorszą jakością dźwięku, jaki dociera do naszych rozmówców, a także wyłapywaniem niepotrzebnych hałasów z otoczenia. Dla uczestników wideokonferencji może być problemem, jeśli będą słyszeć dziecko w drugim pokoju, ruch uliczny za oknem czy remont u naszego sąsiada, szczególnie jeśli tych elektronicznych zagłuszeń nałoży się na siebie więcej.

Rozwiązaniem pośrednim są słuchawki do wideokonferencji bezprzewodowe, jeśli chodzi o podłączenie do komputera, ale połączone ze sobą kablem, na którym umieszczony jest mikrofon oraz bateria. Ich dodatkowym atutem pozostaje zazwyczaj dłuższy czas działania na jednym ładowaniu.

Pzy okazji sprawdź też jak sprawdzi się klawiatura mechaniczna do 100 zł do wideokonferencji.

Najlepsze słuchawki do wideokonferencji

Najlepsze słuchawki do wideokonferencji powinny posiadać funkcję wyciszania odgłosów z otoczenia. Naszych rozmówców interesuje zazwyczaj to, co my mamy do powiedzenia, a nie wszystko, co dzieje się dookoła.

Zwróćmy także uwagę na jakość wykonania słuchawek do wideokonferencji. Urządzenie wykonane z kiepskich tworzyw sztucznych wszystko się połamie albo dojdzie do wyrwania przewodów. Ważne, aby materiały użyte do wykończenia nigdzie nas nie obcierały i nie powodowały dyskomfortu.

Słuchawki do wideokonferencji powinny być lekkie i wygodne, aby nie powodowały dyskomfortu w trakcie używania. Jeśli to my mielibyśmy wybierać model dla siebie, celowalibyśmy prawdopodobnie w nieduże bezprzewodowe słuchawki nauszne z mikrofonem znajdującym się przed twarzą.

Najlepsze Słuchawki do wideokonferencji
Najlepsze Słuchawki do wideokonferencji

Cena słuchawek do wideokonferencji

Słuchawki do wideokonferencji kupimy w cenie poniżej 30 złotych, ale za dobrej jakości modele musimy zapłacić od 100 zł w górę. Najdroższe słuchawki do wideokonferencji to wydatek nawet 400 złotych.

Gdzie kupić słuchawki do wideokonferencji?

Obecnie słuchawki do wideokonferencji kupimy w większości marketów z elektroniką. Producenci, którzy mają takie w ofercie, to między innymi JBL, Jabra, Logitech, Razer, Pioneer i inni.

Opinie o słuchawkach do wideokonferencji

Słuchawki do wideokonferencji na nowo wypierają wbudowane mikrofony i kamery w laptopach, tabletach i telefonach komórkowych ze względu na dobrą jakość dźwięku – a jeszcze niedawno wydawały się już przeżytkiem, pamiętającym pierwsze lata popularności komunikatora Skype.

A jak jest z Wami? Potrzebujecie słuchawek do wideokonferencji w szkole czy w pracy? Czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarzy.

Słuchawki do wideokonferencji / Ranking najlepszych

Wybór narzędzi do pracy, szczególnie jeśli będziemy z nich korzystać kilka godzin dziennie, jest bardzo ważny dla naszego komfortu. Aby pomóc Ci w zakupach, przygotowaliśmy ranking najlepszych słuchawek do wideokonferencji.

1.
Xiaomi Redmi Buds 3 Pro szare
Słuchawki do wideokonferencji Xiaomi
2.
JBL Tune 230 NC TWS czarne
Słuchawki do wideokonferencji JBL
3.
KZ AZ09 Pro HiFi Bluetooth 5.2 - Black
Słuchawki do wideokonferencji KZ
4.
JBL BT TWS VIBE BUDS Czarne
Słuchawki do wideokonferencji JBL
5.
JBL Tune 525BT Czarny
Słuchawki do wideokonferencji JBL
6.
KZ AS16 Pro - z mikrofonem - black
Słuchawki do wideokonferencji KZ
7.
REALME Buds T100 Czarny
Słuchawki do wideokonferencji Realme
8.
JBL Tune 720BT Czarny
Słuchawki do wideokonferencji JBL
9.
SteelSeries Arctis 1 czarne (61427)
Słuchawki do wideokonferencji SteelSeries
10.
Oppo Enco Buds W12 Białe
Słuchawki do wideokonferencji Oppo

Dodaj opinie na forum