Smartwatch na siłownie

Smartwatch na siłownie to bardzo modny zegarek w tym sezonie, ale bardzo niezwykły. Kiedy najczęściej zdejmujemy biżuterię podczas ćwiczeń, ten gadżet zostaje z nami i nie wyobrażamy sobie bez niego treningu. Dlaczego? Bo posiada wiele funkcji, które pomagają nam podczas różnych aktywności fizycznych, jakie możemy wykonywa,ć na siłowni. Są bardzo wygodne i nie przeszkadzają, dzięki odpowiedniej wielkości czy budowie. Stworzone zarówno dla panów, jak i dla pań. Posiadają wiele udogodnień, nie pokazują nam tylko godziny, jak to jest w przypadku innych zegarków, więc warto się temu przyjrzeć dokładniej.

Jaki smartwatch na siłownie wybrać? Na pewno warto przystanąć i się nad tym zastanowić, tym bardziej, ze modeli jest wiele. Czym wyróżnia się ten? Dlaczego nadaje się na siłownie najbardziej? Na co zwrócić szczególną uwagę? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w naszym poniższym artykule. Zapraszamy Was, zapoznajcie się z nim, a także z rankingiem najlepszych, który dla Was stworzyliśmy. Nie ma co tracić czasu!

Smartwatch na siłownie Ranking
Jaki Smartwatch na siłownie?
Ranking najlepszych >>>

Jak działa smartwatch na siłownie?

Dobry smartwatch na siłownie to nowoczesny gadżet, „inteligentny” zegarek, który oprócz pokazywania godziny ma jeszcze wiele innych funkcji. Przede wszystkim jest to dotykowy ekran, budowana bateria czy oryginalny wygląd. Nadal nosimy go na nadgarstku, jednak wyróżnia się możliwością sparowania z telefonem. A jakie funkcje pomagają nam na siłowi? O tym poniżej.

Jaki smartwatch na siłownie wybrać i kupić?

Jaki smartwatch na siłownie kupić? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Szczególnie te, które chcą wykorzystać go podczas ćwiczeń poza domem. Dlatego warto się rozejrzeć, ale i pamiętać, że każdy z nas może mieć inne potrzeby czy oczekiwania. Kiedy już je przemyślimy to jeszcze warto zwrócić uwagę na kilka dość ważnych kwestii:

  1. ekran,
  2. pasek,
  3. bateria,
  4. funkcje,
  5. obsługa.
Smartwatch na siłownie
Smartwatch na siłownie / Ranking, cena, opinie

Ekran smartwatcha na siłownie

Dobry smartwatch na siłownie to przede wszystkim odpowiednie dopasowanie. Dlatego zacząć musimy od wyboru odpowiedniego ekranu, a dokładniej chodzi o kształt oraz wielkość. Do wyboru mamy damskie, męskie czy uniwersalne, koło, kwadrat oraz prostokąt. I na tej podstawie dobieramy wielkość, zwykle między 1,2 cala do 1,5 cala, choć dla mężczyzn bywają też większe zegarki, nawet 1,7 cala, jednak nie polecamy ich na siłownie.

Mając na uwadze te parametry, od razu zauważymy, że dostępne są też różne rodzaje rozdzielczości ekranu, właśnie ze względu na kształt czy wielkość. Rozdzielczość jest jakością widzianego obrazu. W tym wypadku zwykle spodziewać się możemy 240×240 pikseli, 320×320 pikseli lub mieszankę 240×320 pikseli.

Pasek smartwatcha na siłownie

Jaki pasek do smartwatcha na siłownie wybrać? Kiedy ćwiczymy, musi być on wygodny, trwały i nie powodować żadnych urazów na naszej ręce. Czyli ważne, aby był to pasek najlepiej gumowy, który jest rozciągliwy, ale jednocześnie dopasowuje się do ręki, więc zegarek nie spada i nic nas nie uciska. Do tego też nie ma on żadnych twardych elementów, którymi moglibyśmy zahaczyć podczas ćwiczeń. Nie odkształca się, nie reaguje na pot, zwykle jest wodoodporny. Idealny na siłownie.

Polecamy: Smartwatch do pływania

Bateria w smartwatchu na siłownie

Warto również od razu sprawdzić jakość baterii w smartwatchu na siłownie. Choć zwykle schodzi to na drugi plan, to jednak jest ważnym elementem. To dzięki baterii smartwatch działa i tu pytanie, jak długo? Jeśli dużo ćwiczymy, warto wybrać model z pojemna baterią, dzięki czemu nie będziemy myśleć i ładowaniu nawet przez kilka dni.

Jednak pamiętajmy, że poziom energii w zegarku zawsze zależy od sposobu, w jaki zegarek jest użytkowany. Mowa tu choćby o jasności ekranu, używanych aplikacjach, ile one energii pobierają, to jak często z nich korzystamy, itd.

Jaki smartwatch na siłownie
Jaki smartwatch na siłownie wybrać? – Opinie, cena oraz ranking

Funkcje w smartwatchu na siłownie

I chyba najważniejsza część, czyli funkcje, jakie może zawierać smartwatch na siłownie. Każdy jest inny i choć mają wspólne cechy, niektórymi mogą się różnić. My przedstawimy Wam kilka najczęściej występujących. Przede wszystkim są to te związane z połączeniem ze smartfonem. Zwykle parujemy zegarek z telefonem za pomocą Bluetooth. Dzięki temu mamy dostęp do najnowszych informacji, wiadomości z portali społecznościowych, sms-ów, możemy odbierać i wykonywać połączenia, zmieniać muzykę czy jej głośność.

A oprócz tego każdy smartfon posiada specjalną aplikację do zegarków, tam zbierane są wszystkie informacje i osiągnięcia, które możemy analizować i modyfikować pod jak najlepsze treningi. Dlatego też dobry smartwatch na siłownie oferuje nam funkcje związane ze sportem, choćby plany treningowe różnych dyscyplin, ale i te skupiające się na naszym zdrowiu, jak mierzenie pulsu, poziom natlenienia organizmu, monitor snu, krokomierz i wiele innych.

A może: Smartwatch na rower ?

Obsługa smartwatcha na siłownie

Pamiętajmy, by wybrać taki smartwatch na siłownie, który jest prosty w obsłudze i będzie kompatybilny z naszym telefonem. Dlatego miejmy na uwadze system smartwatcha oraz smartfona, by one ze sobą współgrały. Zwykle decydujemy się na system Android, ale są i nieznane systemy czy te występujące tylko w urządzeniach marki Apple.

Najlepszy smartwatch na siłownie

Najlepszy smartwatch na siłownie to ten, który ma odpowiednie dopasowanie do nas, choćby względem wielkości, ale też komfortu noszenia, czyli kształt. Oczywiście nie zapominamy o funkcjach, jakie nam oferuje zegarek. Muszą one pasować do naszych codziennych aktywności, wspomagać je i monitorować nasze zdrowie. Dlatego jednoznacznie nie podamy Wam modelu, który jest najlepszy, ale na pewno taki na Was czeka w sklepach!

Najlepszy smartwatch na siłownie
Najlepszy smartwatch na siłownie

Gdzie kupić smartwatch na siłownie?

Dobry smartwatch na siłownie zakupimy w różnych sklepach i internetowych, gdzie wybór jest największy i stacjonarnych m. in.: z elektroniką, u jubilerów także, czy w marketach z akcesoriami rtv. Czasem dostępne są u operatorów sieci komórkowej wraz z telefonem. W każdym z tych miejsc obejrzymy je na żywo, podrównamy je z doradcą klienta a nawet przymierzymy.

A na jakiego producenta się zdecydować? Do chętnie wybieranych należą: Garett, Amazfit, Xiaomi, Locon Watch czy inni.

Cena smartwatcha na siłownie

Ile kosztuje smartwatch na siłownie? To bardzo dobre pytanie, choć nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim zwracamy uwagę na jakość oraz dostępne funkcje, a te są różne. Tym samym cena może się wahać np. od 150 zł do nawet 300 zł – 400 zł.

Zobacz również: Smartwatch do biegania

Smartwatch na siłownie – opinie

Jaki smartwatch na siłownie Wy polecacie? W jakiej jest on cenie? I od jakiego producenta? A jakie posiada funkcje? W jakich ćwiczeniach przydają się Wam najbardziej? Czym się wyróżniają? Jakie ma zalety i wady taki zegarek? Może chcecie nam opowiedzieć swoje doświadczenia? Zatem na wszystkie opinie czekamy w sekcj komentarzy!

Smartwatch na siłownie / Ranking najlepszych

Bycie aktywnym to bardzo modna sprawa. Wiele osób decyduje się na zakup karnetów na siłownie a co za tym idzie od razu całych kompletów dodatków. Polecane przykłady znajdziecie w naszym rankingu najlepszych smartwatchy na siłownie. Zobaczcie ich opis, dokładną cenę, bo warto. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, więc nie traćmy czasu – sprawdźcie już teraz!

Dodaj opinie na forum