Stojak na 2 monitory

Stojak na 2 monitory to idealny gadżet dla każdego, kto zajmuje się pracą związaną z potrzeba posiadania komputerów, bądź też naszym hobby są gry komputerowe. A przy okazji mamy dość małe biurko, albo potrzebujemy na nim wiele miejsca na dokumenty i inne gadżety. Wedy to taki stojak okaże się idealnym rozwiązaniem. Bowiem dzięki niemu monitory nie zajmują nam wiele miejsca, mamy przestrzeń wolną na inne elementy a jednak mamy dwa monitory przed sobą, które dodatkowo można dowolnie ustawiać według wygody. To zdecydowanie większy komfort dla każdego, kto siedzi przed monitorem.

Jaki stojak na 2 monitory wybrać i dlaczego go potrzebujemy? Tak na prawdę to jest nasza indywidualna sprawa, czy taki gadżet jest nam potrzebny. I jeśli uważamy, że to większa wygoda, to na pewno od razu przychodzą nam do głowy pytania, związane z jego zakupem. Dlatego powstał ten artykuł, by pomóc Wam wybrać jak najlepiej. To nie muszą być straszne i długie zakupy, a raczej pełne w ważne informacje.

Stojak na 2 monitory Ranking
Jaki Stojak na 2 monitory?
Ranking najlepszych >>>

Serdeczni zapraszamy Was do lektury już teraz!

Czym jest stojak na 2 monitory?

Na pewno zastanawiacie się dokładnie czym jest stojak na 2 monitory, jeśli jeszcze nie mieliście z nim do czynienia. Przede wszystkim jest to specjalny stojak na biurko lub stół, gdzie przymocowany jest do niego monitor komputerowy, choć w tym przypadku nawet dwa. Są nieco ponad biurko, co daje nam więcej miejsca na nim. To daje nam większą przestrzeń i większą swobodę. Możemy dzięki temu też ustawić monitory tak, by było nam jak najwygodniej. Co oznacza też brak problemów z bólem kręgosłupa. Nasza postawa ciała może być w końcu naturalna i zdrowa, bo to monitory ustawiają się względem nas, a nie odwrotnie.

Stojak na 2 monitory
Stojak na 2 monitory / Ranking opinie, cena

Jaki stojak na 2 monitory wybrać i kupić?

To jaki ten stojak na 2 monitory kupić? Czym powinniśmy się kierować? Na pewno tym, by taki gadżet spełniał nasze oczekiwania. A każdy z nas może mieć je inne. Dlatego podczas zakupów możemy przeglądać różne modele. Jedne zainteresują nas bardziej a inne mniej. Jednak zawsze oznacza to zwrócenie uwagi na kilka ważnych elementów, takich jak:

  • wymiary,
  • regulowana wysokość,
  • jakość,
  • nośność.

Wymiary stojaka na 2 monitory

Na pewno to, od czego musimy zacząć to sprawdzić wymiary stojaka na 2 monitory. Wtedy zapewni nam to nie tylko komfort pracy, ale i pozwoli spać spokojnie, że monitory są dobrze przymocowane i nagle się nie poluzują i nie spadną, bo wtedy to by by niechciany, dodatkowy wydatek. Dlatego dokładnie sprawdźmy nie tylko przekątna ekranu, ale i wszystkie wymiary monitorów, czy są one takie same czy inne. Choć są stojaki uniwersalne (między 12 a 27 cali), lepiej jednak skupić się na modelach dopasowanych do danej marki lub do wielkości, czyli do przekątnej ekranu. Wtedy są mniejsze szansę, że monitory spadną, bo będą miały zbyt luźne przymocowanie albo że zakupimy za mały stojak. Dlatego warto mieć dwa równe monitory, wtedy dużo łatwiej jest dopasować stojak.

Polecamy: Ramię do monitora na ścianę

Regulowana wysokość w stojaku na 2 monitory

Z kolei elementem bardzo przydatnym okazuje się możliwość regulacji wysokości ułożenia monitorów na stojaku na 2 monitory. Ważne jest, abyśmy odczuwali komfort, gdy korzystamy z tego dodatku, w końcu po coś go kupiliśmy. Każdy z nas ma inne oczekiwania, ale i inne ulubione pozycje przy biurku czy też różnimy się wzrostem. Dlatego tak ważne jest, by móc zmieniać pozycję monitorów, zarówno względem siebie, jak i na wysokość. Pamiętajmy, że wtedy możemy je też obracać pionowo, ale i poziomo. To duży komfort, wygoda w pracy i podczas rozgrywek w gry komputerowe.

Jaki stojak na 2 monitory
Jaki stojak na 2 monitory wybrać? – Sprawdź cenę, opinie oraz ranking

Jakość stojaka na 2 monitory

Zawsze najważniejsza jest jakość, także w tym przypadku, gdy mowa o stojaku na 2 monitory. Pamiętajmy, że chodzi tu o dwa ekrany, które nie mogą się zbić, a tak na prawdę wspólnie dają większy ciężar. A po to kupujemy stojak na 2 monitory, by nie martwić się o miejsce, ani o to, że spadną. Dlatego ważny jest materiał wykonania, by był solidny i wytrzymały, by utrzymał te dwa gadżety na sobie, zwykle więc stojak wykonany jest z aluminium.

Nośność stojaka na 2 monitory

Bardzo ważnym elementem jest również nośność stojaka na 2 monitory. W tym przypadku mamy aż dwa monitory. Czyli podwójny ciężar sprzętu. I ważne jest, żeby odbywa trzymały się solidnie, bo upadek jednego może spowodować też upadek drugiego i ogromny wydatek, zapewne nieplanowany. Jednak rynek jest pełen różnych ofert, które pozwolą nam dopasować nośność stojaka względem monitorów. Musimy tylko znać ich wagę. Zwykle maksymalne obciążenie wynosi do około 6-7 kg.

Dla kogo stojak na 2 monitory?

Czy zastanawialiście się, kto zwykle chętnie kupuje stojak na 2 monitory? Kto w ogóle zwykle w domu ma aż dwa monitory? Kiedy nie gramy w gry komputerowe to na pewno potrzebne są w celach zawodowych. Zwykle potrzebne są one fotografom, grafikom komputerowym czy też analitykom. Ze stojaków za to korzystają też architekci, którzy dodatkowo przygarniają wolne miejsce na biurku.

Zobacz też: Uchwyt na 2 monitory do biurka

Najlepszy stojak na 2 monitory

Najlepszy stojak na 2 monitory to ten, który cechuje się świetną jakością, przede wszystkim jest dobrze dopasowany, sprawdzony, wytrzymały. Idealny dla naszych monitorów choćby pod względem nośności, tak, aby nasze monitory nie spadły. Musi przytrzymać dany ciężar. A zależy to oczywiście od ich wielkości. Każdy model ma swoje cechy indywidualne. Tak samo, jeśli chodzi o regulację wysokości, warto wybrać stojak, który ją posiada, byśmy mogli monitory ustawić pod własne oczekiwania. To właśnie jest najlepszy stojak, dopasowany, mocny, solidny, dzięki niemu zyskamy więcej miejsca na biurku w niskiej cenie.

Najlepszy stojak na 2 monitory
Najlepszy stojak na 2 monitory

Gdzie kupić stojak na 2 monitory?

Dobry stojak na 2 monitory zawsze możemy kupić w sklepach internetowych. Tam jest największy wybór, zawsze z opisem, można też poczytać opinie innych użytkowników. Albo udajmy się stacjonarnie do sklepu komputerowego oraz do marketu z akcesoriami do sprzętu RTV. Tam od razu porównamy dostępne modele, nawet z pracownikiem sklepu. A w przypadku popularnych producentów, to należą do nich: Huzaro, Gembird, Felowers, Logilinik, Novelty a także pozostali.

Cena stojaka na 2 monitory

A ile kosztuje dobry stojak na 2 monitory? Tak na prawdę nie jest to drogi dodatek, choć cena zależy od jakości, marki, dokładnych wymiarów, itd. Dlatego rozejrzyjmy się za różnymi opcjami, choćby zaczynając od najtańszych za 100 zł, kończąc na tych najdroższych za 250 zł.

A może: Uchwyt na monitor do biurka

Stojak na 2 monitory – opinie

To jaki stojak na 2 monitory polecacie kupić? Czym on się charakteryzuje? Jak duży jest i ile kosztuje? A może bardziej interesuje Was sam producent? Czy marka=jakość? Co dla Was oznacza wolna przestrzeń na biurku? Kiedy w ogóle według Was warto kupić taki sprzęt? Czy posiada specjalne cechy? Konieczne pokażcie nam swoje opinie w sekcji komentarzy!

Stojak na 2 monitory / Ranking najlepszych

Teraz posiadanie komputerów zwykle wiąże się z pracą, gdzie potrzebny jest nam bardzo duży ekran, a nawet dwa czy też uwielbiamy rozrywkę, choćby gry komputerowe. Ale często przy tym mamy małe biurko lub potrzebujemy jeszcze więcej dodatkowego miejsca. Zobaczcie więc nasz najnowszy ranking najlepszych stojaków na 2 monitory, pełnego poleceń, sprawdzonych modeli w dobrej cenie. Z nami nie pożałujecie swojego zakupu!

Dodaj opinie na forum