Tablet dla nauczyciela

Tablet dla nauczyciela jest w dzisiejszych czasach narzędziem nie tyle przydatnym, co niemal niezbędnym. Coraz więcej zadań wykonujemy nie na papierze, a w rzeczywistości cyfrowej, od dziennika, aż po różnego rodzaju sprawozdania, układanie sprawdzianów czy sprawdzanie niektórych zadań domowych. Nasi uczniowie, przyzwyczajeni do tego, że są otoczeni przez urządzenia mobilne, lepiej odbierają lekcje, które wykorzystują elementy multimedialne. Wreszcie nie musimy też nosić ze sobą stosu książek i teczek, a wszystko mamy w jednym miejscu.

Jak widzicie, pomysł na zakup jest bardzo dobry. Czas więc na wykonanie. W naszym poradniku podpowiadamy, jaki tablet dla nauczyciela jest najlepszy oraz jakie mamy możliwości, jeśli o niego chodzi.

Tablet dla nauczyciela Ranking
Jaki Tablet dla nauczyciela?
Ranking najlepszych >>>

Tablet dla nauczyciela a laptop

Często zamiast tabletu dla nauczyciela, decydujemy się na zakup laptopa. Bo obsługuje system Windows i jest równie funkcjonalny, co zwykły komputer, do którego byliśmy przyzwyczajeni. Jednak codzienne noszenie go ze sobą do pracy, często w komunikacji miejskiej, a później jeszcze w szkole z klasy do klasy bywa uciążliwe. Szybkim i wygodnym rozwiązaniem, stosowanym w coraz większej ilości krajów, są właśnie dobre tablety dla nauczycieli.

Główne różnice? Tablet dla nauczyciela, w przeciwieństwie do laptopa, nie ma klawiatury. Oprócz tego, że obsługujemy na nim różne aplikacje, może też służyć do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych, jeśli posiada możliwość włożenia karty SIM. Jest poręczniejszy, bardziej mobilny, ale nie obsługuje typowych systemów operacyjnych dla komputerów, dlatego musimy szukać odpowiedników naszych ulubionych programów.

Tablet dla nauczyciela
Tablet dla nauczyciela / Jaki wybrać? Opinie, cena i ranking

Zastosowania tabletu dla nauczyciela

Wciąż zastanawiacie się, czy tablety dla nauczycieli to dobry pomysł? Może przekona Was fakt, że są tańsze od laptopów, nawet tych niewielkich. Z powodzeniem można na nich obsługiwać dziennik elektroniczny, przygotować prezentację multimedialną czy sprawdzian w edytorze tekstu. Można nim też nagrać materiały szkoleniowe lub wykorzystać przednią kamerę do prowadzenia lekcji online. Tablet dla nauczyciela pomoże nam też urozmaicić lekcje tradycyjne treściami multimedialnymi, zwłaszcza gdy podłączymy do niego głośnik, a nawet bezprzewodowy rzutnik multimedialny.

Zobacz także jak wybrać najlepszy tablet do 500 zł.

Jaki tablet dla nauczyciela wybrać i kupić?

By znaleźć najlepsze tablety dla nauczycieli, wystarczy zwrócić uwagę na kilka ważnych cech tych urządzeń. Należą do nich:

  • Rozmiar i parametry ekranu,
  • System operacyjny,
  • Płynność działania,
  • Bateria i pamięć,
  • Dodatkowe atuty i funkcje.

Ekran w tablecie dla nauczyciela

Czy istnieje optymalna wartość przekątnej ekranu, którą powinny spełniać dobre tablety dla nauczycieli? Okazuje się, że bardzo wiele zależy od preferencji danego pracownika. Zwłaszcza jeśli zależy mu na mobilności, bo do pracy podróżuje zatłoczonym autobusem czy pieszo. My jednak polecamy wybierać ekrany nieco większe, w granicach 8-10 cali. Wygodniej się je obsługuje, łatwiej o precyzyjne trafienie w odpowiednie przyciski.

Jaki Tablet dla nauczyciela
Jaki Tablet dla nauczyciela wybrać? Opinie, ranking i cena

System operacyjny w tablecie dla nauczyciela

Młodsi nauczyciele, obeznani na co dzień z technologią, nie będą mieli wątpliwości, natomiast ci, którzy dotychczas nie wykorzystywali urządzeń mobilnych, muszą przekonać się do zmian. Istnieją dwa najlepsze systemy operacyjne, które wyróżniają dobry tablet dla nauczyciela:

  1. Android – cechuje go niższa cena. Jest bardzo intuicyjny w obsłudze, prosty, chociaż czasem płynność jego działania pozostawia nieco do życzenia. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki specjalnej aplikacji, nazywanej sklepem, zyskujemy dostęp do tysięcy programów, zarówno darmowych, jak i płatnych. Część z nich powstała właśnie z myślą o nauczycielach.
  2. iOS – również duży wybór aplikacji, choć ze względu na mniejszą popularność na polskim rynku, więcej obcojęzycznych. Zaletą jest wysoka stabilność systemu i łatwość obsługi, wadą natomiast wysoka cena, gdyż znajdziemy go tylko w produktach firmy Apple.

Sprawdź także jaki jest najlepszy tablet dla seniora.

Płynność działania tabletu dla nauczyciela

Podczas lekcji tak wiele rzeczy może pójść nie tak, że nie ma sensu jeszcze sobie ich dokładać. Zacinający się tablet dla nauczyciela na dłuższą metę wywoła więcej irytacji niż ułatwi, dlatego zwróćmy uwagę na parametry wpływające na płynność działania. Najważniejszym z nich jest procesor, czyli coś na kształt serca naszego tabletu. To właśnie on koordynuje działanie wszystkich innych części. Starajmy się więc wybierać urządzenia co najmniej czterordzeniowe, które zapewniają bezproblemowe działanie nawet kilku aplikacji jednocześnie.

Serce mamy za sobą, jednak równie ważny jest mózg. Idąc tą metaforą, w dobrym tablecie dla nauczyciela jego funkcję pełni pamięć RAM, która przechowuje informacje o aktualnie uruchomionych aplikacjach i działaniach. Im jest ona pojemniejsza, tym lepiej dla naszego tabletu, dlatego mając do wyboru dwa podobne egzemplarze, wybierzmy ten z większym RAM-em.

Bateria i pamięć w tablecie dla nauczyciela

Dlaczego te dwa zupełnie różne parametry wrzucamy do jednego worka? Gdyż chodzi tu o pojemność, a przynajmniej tak się większości użytkowników wydaje. Czasem jednak najlepszy tablet dla nauczyciela to nie ten, który posiada więcej miliamperogodzin (mAh), lecz ten, który dłużej na nich pociągnie. Wpływa na to rozmiar ekranu i jego jasność, a także wykorzystane aplikacje oraz technologia wykonania ekranu (AMOLED będzie zużywał mniej energii od przestarzałych rozwiązań).

A co z pojemnością pamięci, czy też dysku w tablecie dla nauczyciela? Przecież jest ona bardzo obiektywna. Jednak nie zawsze warto się nią kierować – zastanówmy się, na ile tak naprawdę mamy potrzebę przechowywania dużych partii plików, na przykład filmów czy tysięcy zdjęć. W razie czego pamięć możemy też łatwo rozszerzyć, używając karty pamięci. Warto zwracać na nią uwagę, ale nie może to być decydujące kryterium w wyborze dobrych tabletów dla nauczycieli.

Jaki tablet dla nauczyciela jest najlepszy? Dodatkowe funkcje

Czym może się wyróżniać najlepszy tablet dla nauczyciela? Ważna kwestia to pojemna bateria. Musi nam ona wystarczyć na kilka godzin lekcji. Co prawda, w większości klas znajduje się kontakt i możemy użyć ładowarki, jednak prowadzenie lekcji z takim uwiązanym na kablu tabletem jest znacznie mniej wygodne. Do tego dodajmy możliwość przełączenia ekranu w tryb nocny, by mniej męczyć wzrok, solidną obudowę i najlepiej zamykane etui, a nasze tablety dla nauczycieli posłużą nam długo i bez problemu!

Najlepszy Tablet dla nauczyciela
Najlepszy Tablet dla nauczyciela

Gdzie kupić tablet dla nauczyciela?

Sprzęt, jakim są tablety dla nauczycieli, znajdziemy w sklepach internetowych, ale też stacjonarnych. Z pomocą przychodzą nam między innymi duże sieciówki i mniejsze sklepy z elektroniką, a także salony konkretnych producentów czy tak zwane wysepki na pasażach centrów handlowych. Do producentów należą na przykład Xiaomi, Samsung, Lenovo, Manta i inni.

Cena tabletu dla nauczyciela

Ile kosztują tablety dla nauczycieli? Choć podstawowe urządzenia kupimy już za 400 zł, warto zainwestować w niezawodność nieco więcej. Realnie licząc, jest to wydatek rzędu od 500 zł do nawet 2000 zł.

Tablet dla nauczyciela – opinie

Czy w pracy z uczniem wykorzystujecie nowoczesne technologie? Co najbardziej przeszkadza Wam w laptopach i dlaczego decydujecie się na przejście na urządzenia mobilne? Czekamy na Wasze opinie o tabletach dla nauczycieli, przemyślenia i komentarze.

Tablet dla nauczyciela / Ranking najlepszych

By pomóc Wam w dokonaniu konkretnego wyboru, przygotowaliśmy ranking najlepszych tabletów dla nauczycieli. Znajdziecie w nim propozycje, które dobrze sprawdzają się w pracy z uczniem i zostały w takich warunkach przetestowane przez wielu użytkowników.

Dodaj opinie na forum