Tablet do pracy w terenie

Tablet do pracy w terenie to tablet, który cechuje się niezawodnością. Posiada nieduże rozmiary tak, abyśmy mogli mieć go zawsze przy sobie. Szczególnie pokochali go ci, który pracują jeżdżąc do klientów, jeżdżąc patrzeć na projekty poza biurem, czy też DJ-e, projektanci, architekci i wiele więcej zawodów. Taki gadżet pasuje wielu osobom, a posiada zwykle wiele funkcji, więc nic dziwnego, że tyle osób go pokochało. Niezwykle poręczy sprzęt, który ma wszystko, czego potrzebujemy na wyciągnięcie ręki. Warto sprawdzić dostępne opcje, jakie nam oferują różni producenci.

Wybór jest duży, nic więc dziwnego, że zastanawiamy się, jaki tablet do pracy w terenie wybrać. Zapewne w Waszych głowach pojawia się wiele pytań, dlatego też warto znaleźć na nie odpowiedź. Nasze porady pomogą Wam wybrać odpowiedni model dla siebie do pracy, poza biurem. Zajrzyjcie do rankingu najlepszych, a także dajcie nam znać, co Wy o tym sądzicie w sekcji komentarzy.

Tablet do pracy w terenie Ranking
Jaki Tablet do pracy w terenie?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy do lektury już teraz!

Jaki tablet do pracy w terenie wybrać i kupić?

Dobry tablet do pracy w terenie powinien cechować się tym, że świetnie sprawdza się w naszej pracy. Takiej, która nie znajduje się w biurze. Zatem jest kilka ważnych elementów, jakie powinien posiadać owy gadżet. Zastanówmy się dobrze, co nam jest potrzebne. Szczególną uwagę zwróćmy na te cechy:

  1. parametry,
  2. rozdzielczość ekranu,
  3. łączność z internetem,
  4. bateria,
  5. obudowa.
Tablet do pracy w terenie
Tablet do pracy w terenie / Ranking, opinie, cena

Parametry tabletu do pracy w terenie

Oczywiście pierwsze od czego musimy zacząć to wielkość tabletu do pracy w terenie. Bowiem jak sama nazwa mówi, nasz gadżet będzie wykorzystywany poza budynkiem, gdzie mamy biurko i dużo miejsca. Zwykle jest to trzymanie tabletu w rękach, więc musi być on niewielki i lekki.

Jeśli zamierzamy z niego swobodnie korzystać możemy śmiało postawić na niewielką przekątną ekranu, chociażby popularne 7 cali lub 8 cali. Te modele są niezwykle poręczne, lekkie, mieszczą się w aktówce czy torebce. Jednak dla niektórych, zwłaszcza panów, mogą wydawać się nieco niepraktyczne i za małe. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się średniej wielkości tablety 9 cali i 10 cali.

W przypadku tableta do pracy w terenie raczej nie polecamy wyboru większych, powyżej 10 cali przekątnej ekranu. Mogą okazać się za duże i za ciężkie. Przez co stracą swoją mobilność.

Sprawdź: Tablet do pracy biurowej

Rozdzielczość ekranu w tablecie do pracy w terenie

Wraz z przekątną ekranu, związana jest rozdzielczość ekranu w tablecie do pracy w terenie. Ten parametr wpływa na jakość widzianego obrazu. Im jest ona wyższa, tym mamy lepszą jakość obrazu na ekranie. Ale musi być to też powiązane z wielkością ekranu. Tańsze modele zwykle nie mają więcej, niż 1280×800 pikseli. Jeśli opcja HD to dla nas za mało, warto zdecydować się na Full HD 1920×1080 pikseli, czy nawet 4K do 3800 pikseli.

Łączność z internetem w tablecie do pracy w terenie

Tablet do pracy w terenie to niezwykle przydatny gadżet, szczególnie wtedy, gdy posiadamy własny dostęp do internetu. Wtedy, gdy nie musimy korzystać z obcych Wi-Fi, a jak wiemy poza miejscem pracy nie zawsze mamy do tego dostęp. Musimy mieć opcję podłączenia internetu od danego operatora sieci. Czyli urządzenie ma w sobie swój internet. Włączamy tylko transfer danych, gdy tego potrzebujemy. Dzięki temu zyskujemy wiele możliwości, także poza pracą w budynku.

Jeśli chodzi o możliwości, jakie mamy to głównie będzie to modem $G lub 5G oraz LTE. Coś na zasadzie działania telefonu. Jego rodzaj zależy jest od jakości połączenia, Ale też w zależności od tego, jaką ofertę wybierzemy u operatora sieci. Oczywiście po powrocie do biura można wyłączyć transfer danych i połączyć się z siecią Wi-Fi.

Jaki tablet do pracy w terenie
Jaki tablet do pracy w terenie wybrać? – opinie, cena i ranking

Bateria w tablecie do pracy w terenie

Nie zapomnijmy, że tablet do pracy w terenie musi być niezwykle wydajny. Bardzo często poza biurem nie mamy dostępu do prądu. A chodzenie w jednym ręku z tabletem, a w drugim z power bankiem może być męczące. Dlatego warto wybrać taki model, który oferuje nam pojemną baterię. Najlepiej taką, która na jednym ładowaniu wytrzyma 6-8 godzin, a niektóre nawet 10 godzin! Jednak pamiętajmy, że te rodzaje mogą być nieco cięższe, a na samo zużycie baterii wpływa wiele czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych.

Obudowa w tablecie do pracy w terenie

Warto także wspomnieć o obudowie tableta do pracy w terenie. Skoro ma być on wykorzystywany poza biurem, powinien być solidny, dobrze wykonany. Jakość będzie tu na pierwszym miejscu, choć często zależy to także od rodzaju wykonywanej pracy. Aby był lekki, ale też odporny na zadrapania, producenci stosują aluminium. Czasem z dodatkiem mieszanki tworzy sztucznych. Warto zdecydować się na model z antypoślizgowymi elementami, dzięki czemu mamy mniejszą szansę, że tablet do pracy w terenie wypadnie nam z rąk.

Zobacz: Tablet do nauki zdalnej

Najlepszy tablet do pracy w terenie

Najlepszy tablet do pracy w terenie to taki tablet, który świetnie się sprawdza w pracy poza biurem. Ważne jest, aby oprócz niewielkich rozmiarów, miał także solidną obudowę. Choć zwykle można ją jeszcze dodatkowo zabezpieczyć ochronnym etui i ochronnym szkłem. A także posiadał pojemną baterię, która pozwoli nam pracować spokojnie poza miejscem z dostępem do prądu, nawet długi okres. Czy też będzie posiadać dostęp do internetu. To właśnie jest najlepszy tablet do pracy w terenie – dopasowany do naszych potrzeb.

Gdzie kupić tablet do pracy w terenie?

Dobry tablet do pracy w terenie kupimy w wielu miejscach, czy to sklepy internetowe czy też stacjonarne, takie jak: komputerowy czy market z RTV. W tym przypadku zawsze skorzystamy z pomocy doradcy klienta, możemy sprawdzić dostępne modele na żywo, porównać je, dotknąć, itd. Choć oczywiście w internecie może być nieco większy wybór.

Do znanych producentów zaliczamy np.: Samsung, Apple, Huawei, Asus, Acer, Lenovo oraz inni.

Najlepszy tablet do pracy w terenie
Najlepszy tablet do pracy w terenie

Cena tabletu do pracy w terenie

Zastanawiacie się, ile kosztuje tablet do pracy w terenie? Tak na prawdę to dość indywidualna oraz zróżnicowana kwestia. Bowiem cena zależna jest od wielu czynników, choćby jakości, marki, parametrów, funkcji i innych. Dlatego zwracajmy na to dużą uwagę, za to możemy złapać się na rozpiętość cenową. Zaczynając od najtańszych zapłacimy zwykle od 400 zł, w górę. Najdroższe kosztują ponad 1000 zł.

A może: Tablet do muzyki ?

Tablet do pracy w terenie – opinie

A co Wy sądzicie, jaki tablet do pracy w terenie warto kupić? NA jaki Wy się zdecydowaliście? Do jakiej pracy chcecie go zakupić? Czy rodzaj wykonywanego zawodu też ma znaczenie Waszym zdaniem? Który model możecie polecić i dlaczego? Czym się wyróżnia? Jakie cechy powinien posiadać? Jeśli macie ochotę podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, to serdecznie zapraszamy do sekcji komentarzy, gdzie możecie zostawiać swoje opinie w tym temacie!

Tablet do pracy w terenie / Ranking najlepszych

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez technologii. Także w zawodach, które mają kontakt z klientem, które sprawdzają jakość wykonywanej pracy. Wszystkie zawody, także poza biurowymi, mogą korzystać w tej technologi. Zapraszamy Was zatem do naszego rankingu najlepszych tabletów do pracy w terenie. Zobaczcie, co warto kupić, każdy produkt zawiera dodatkowo pełen opis oraz aktualną cenę. Zapraszamy do zakupów, zanim wyprzedzą Was inni!

Dodaj opinie na forum