Tablet dla 7 latka

Tablet dla 7-latka najprawdopodobniej będzie już pełnoprawnym urządzeniem, posiadającym stosowny system operacyjny oraz całą gamę funkcji. Nie tylko dostarcza on rozrywki, ale też pomaga w nauce, pozwala szybko wyszukać interesujące dziecko informacje, odrobić zadanie domowe, skomunikować się z nauczycielem lub kolegami z klasy, a także obejrzeć filmy edukacyjne i posłuchać audiobooków. Potrzebny jest do tego dobrej jakości sprzęt – niekoniecznie z górnej półki, ale o starannie wybranych parametrach.

W tym właśnie celu powstał nasz poradnik. Odpowiadamy w nim na pytanie, jaki tablet dla 7-latka jest najlepszy, a także na czym skupić swoją uwagę. Okazuje się, że wystarczy kilka prostych kroków, by wybrać urządzenie dla swojej pociechy.

Tablet dla 7 latka Ranking
Jaki Tablet dla 7 latka?
Ranking najlepszych >>>

Zalety tabletu dla 7-latka

W niektórych kręgach tablet dla 7-latka to dość kontrowersyjny pomysł. Rozumiemy i akceptujemy argumenty przeciwników elektroniki w życiu dziecka – trzeba przyznać, że sporo z nich jest bardzo trafionych. Nie możemy jednak nie zauważyć, że zmiany i tak zachodzą, w szkole coraz częściej trzeba się wykazać umiejętnością korzystania z Internetu, a zadania domowe na wiele przedmiotów opierają się czy to o platformy e-learningowe, czy też popularne edytory dokumentów.

Tablet dla 7-latka
Tablet dla 7-latka / Jaki wybrać? Opinie, ranking najlepszych i cena

Oczywiście, można to załatwić za pomocą komputera czy smartfonu. W naszej ocenie tablet dla 7-latka jest w tej sytuacji mimo wszystko najwygodniejszym wyjściem. Można go zabrać ze sobą wszędzie, tak jak smartfon. Bez trudu zmieści się w plecaku i jest chroniony przez etui, uczyć się czy grać można także w łóżku, na kanapie czy w ogrodzie. Jest też tańszy od laptopa, a kiedy dziecko musi napisać coś dłuższego, wystarczy doposażyć go w klawiaturę, która kosztuje raptem kilkadziesiąt złotych.

Zobacz też: Tablet dla dzieci do nauki

Jaki tablet dla 7-latka wybrać i kupić?

By znaleźć najlepszy tablet dla 7-latka, nie trzeba być ekspertem w dziedzinie elektroniki użytkowej. W przypadku kilkuletniego dziecka sprawdzi się nawet podstawowy sprzęt. Wystarczy, że zwrócimy uwagę na takie kwestie, jak:

  • System operacyjny,
  • Ekran,
  • Wytrzymałość,
  • Płynność działania,
  • Komunikację.

System operacyjny w tablecie dla 7-latka

Jeżeli chodzi o popularne systemy operacyjne, które wyróżniają najlepszy tablet dla 7-latka, znajdziemy dwie takie możliwości. Pierwsza to doskonale znany wszystkim Android, instalowany w urządzeniach różnych producentów. Warto celować w jak najnowszą wersję. Jest on uniwersalny, pozwala na instalowanie tysięcy aplikacji i okazuje się niezwykle intuicyjny w obsłudze. Jeśli mamy większy budżet, możemy zastanowić się nad zakupem produktu firmy Apple z systemem iOS, chociaż tego typu sprzęty są zazwyczaj dedykowane dorosłym.

Sprawdź także: Słuchawki do tabletu dla dzieci

Niezależnie od tego, jaki system operacyjny wybierzemy, pamiętajmy, by tablet dla 7-latka zapewnił dziecku bezpieczeństwo. W tym celu zadbajmy o instalację i poprawne skonfigurowanie aplikacji do kontroli rodzicielskiej. Zapobiegają one dostępowi dziecka do nieodpowiednich treści (pornografia, przemoc, wulgaryzmy), ale także sprawiają, że nie jest ono w stanie zapłacić za usługi premium abonamentem w sieci komórkowej lub naszą kartą płatniczą.

Jaki tablet dla 7-latka wybrać
Jaki tablet dla 7-latka wybrać? Porównaj opinie, sprawdź ranking

Ekran tabletu dla 7-latka

Kupując dobry tablet dla 7-latka, raczej unikajmy największych ekranów na rynku. O wiele lepiej sprawdzi się niewielki, 7- lub 8-calowy wyświetlacz, który dobrze leży w drobnej, dziecięcej dłoni, mieści się w plecaku, a jednocześnie oferuje sporą wygodę użytkowania. Zwróćmy też uwagę na rozdzielczość – nie musi być imponująca, ale 1000 pikseli wzdłuż krótszej krawędzi to minimum, w które warto celować. Jeśli chodzi o technologię wykonania ekranu, polecamy matrycę IPS o doskonałych kątach widzenia, dużej jasności, kontraście i nasyceniu barw. Przy większym budżecie jeszcze lepszą alternatywą będzie wydajna i energooszczędna matryca AMOLED, która sprawi, że bateria wolniej będzie ulegała wyczerpaniu.

Może Cię zainteresować: Lornetka dziecięca

Wytrzymałość tabletu dla 7-latka

Dzieci są tylko dziećmi i nie możemy mieć do nich o to pretensji. Z pewnością naszej pociesze zdarzy się upuścić czy zarysować tablet dla 7-latka, nawet dorośli miewają przecież takie przygody. Zamiast się denerwować, wybierzmy odpowiednio wytrzymały sprzęt. Niech posiada on ekran wzmocniony za pomocą technologii Gorilla Glass – przemyślmy też pokrycie go specjalną folią lub szkłem hartowanym. Wybierzmy wzmocnioną, wodoodporną obudowę oraz dobierzmy do zestawu dedykowane etui. Nie zapobiegnie to wszystkim uszkodzeniom, ale znacznie zminimalizuje ich ryzyko.

Tablet dla 7-latka a płynność działania

Nie ma sensu kupować kilkulatkowi wysoce wydajnego sprzętu, cechującego się bardzo wysokimi parametrami. Zamiast tego, wybierzmy podstawowy tablet dla 7-latka, który działa płynnie i radzi sobie z podstawowymi aplikacjami oraz prostymi grami mobilnymi. W tym celu wystarczy czterordzeniowy procesor oraz pamięć RAM rzędu 4 gigabajtów.

Komunikacja w tablecie dla 7-latka

Najlepszy tablet dla 7-latka z powodzeniem zastąpi dziecku smartfon. Można włożyć do niego kartę SIM, dzięki czemu zyskuje funkcjonalności telefonu, między innymi wykonywanie połączeń telefonicznych i wysyłanie wiadomości SMS. Co więcej, po zakupie odpowiedniego pakietu może się łączyć z Internetem dzięki sieci LTE lub 5G, dzięki czemu dziecko nie jest ograniczone tylko do tych miejsc, w których jest Wi-Fi. Warto też, by dobry tablet dla 7-latka posiadał GPS, tak byśmy mogli z poziomu innego urządzenia zlokalizować czy to nasze dziecko, czy też zgubiony tablet.

Sprawdź też: Smartwatch dla dzieci

Jaki tablet dla 7-latka jest najlepszy?

Inne cechy, które wyróżniają najlepszy tablet dla 7-latka, to na przykład:

  1. Dobry aparat, zarówno z przodu, jak i z tyłu – pozwala dziecku rozwijać pasję w kierunku fotografii, jak również prowadzić rozmowy wideo,
  2. Duża pamięć wbudowana na potrzebne pliki i aplikacje,
  3. Filtr światła niebieskiego – pomaga ochraniać oczy dziecka,
  4. Czas działania na baterii – im dłuższy, tym lepiej.
Najlepszy tablet dla 7-latka
Najlepszy tablet dla 7-latka

Gdzie kupić tablet dla 7-latka?

By znaleźć najlepszy tablet dla 7-latka, powinniśmy się udać do sklepu z elektroniką, w tym do dużych marketów. Możemy też odwiedzić salon operatora lub wybranej marki. Producenci takich sprzętów to na przykład Lenovo, Samsung, Huawei, Overmax i wiele więcej.

Cena tabletu dla 7-latka

Ile kosztuje tablet dla 7-latka? Cena zależy od funkcji i parametrów. Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jak wiele chcemy przeznaczyć. My polecamy nie celować w najdroższe opcje, przekraczające budżet 3000 zł – o wiele rozsądniejsze propozycje znajdziemy w kwotach od 300 do 1000 zł.

Tablet dla 7-latka – opinie

Jesteśmy ogromnie ciekawi, czy stajecie po stronie obecności elektroniki w życiu dziecka, czy raczej unikacie jej stosowania? Niezależnie od tego, którą z dróg wybieracie, czekamy na Wasze opinie o tabletach dla 7-latka.

Tablet dla 7 latka / Ranking najlepszych

Właśnie planujecie zakup, lecz wciąż nie wiecie, w który konkretnie model pójść? To świetnie się składa! Poniżej znajdziecie ranking najlepszych tabletów dla 7-latków, w którym czekają na Was konkretne rekomendacje.

Dodaj opinie na forum