Tablet do zdalnego nauczania

Tablet do zdalnego nauczania to sprzęt przeznaczony dla nauczycieli, którzy będą prowadzić zajęcia online i to nie tylko w szkole, ale i na przykład w formie korepetycji czy szkoleń. Choć głównie jest to z nastawieniem na naukę szkolną w domu. Tablet to sprzęt mniejszy od laptopa, choć działają podobnie to jednak jest nieco bardziej podręczy i mobilny, możemy go wszędzie ze sobą zabrać oraz posiada wiele przydatnych funkcji. Sprawdzi się także poza pracą, w celach rozrywkowych, można go zabrać na wakacje i nie tylko. Sprawdźmy zatem, jakie mamy możliwości wyboru tego sprzętu i dlaczego warto.

Tablet do zdalnego nauczania jest specjalnie przygotowany, by być łatwym w obsłudze, aby móc nauczać dzieci „za szybą”. Zatem na co się zdecydować? I na co w ogóle zwrócić uwagę? Dlaczego warto go kupić i jakie korzyści nam tym zyskamy? Czym się kierować? Tego dowiecie się poniżej, w naszym najnowszym artykule. Jest to temat bardzo na czasie, ale nadal nie wiele osób wie, jak się za to zabrać. A z nami to proste! Sprawdźcie ranking najlepszych na końcu i zostawcie komentarze z opiniami!

Tablet do zdalnego nauczania Ranking
Jaki Tablet do zdalnego nauczania?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Jaki tablet do zdalnego nauczania wybrać i kupić?

Zastanawiacie się może jaki tablet do zdalnego nauczania i po co nam on w ogóle jest potrzebny? Warto mieć na uwadze różne scenariusze, ale i nasze potrzeby. Przede wszystkim wybierzmy to, co posiada ważne dla nas funkcje, które wykorzystamy na co dzień. Ale nie tylko nasze potrzeby są ważne, ale i ogólna jakość. Dlatego podczas zakupów miejmy na uwadze choćby tych kilka ważnych elementów, jak:

  1. ekran,
  2. bateria,
  3. procesor,
  4. system operacyjny,
  5. kamera, mikrofon i głośniki.
Tablet do zdalnego nauczania
Tablet do zdalnego nauczania / Ranking, opinie i cena

Ekran w tablecie do zdalnego nauczania

Tablet do zdalnego nauczania to przede wszystkim ekran. Co dokładnie mamy na myśli? Że ważna jest wielkość tego sprzętu, a sprawdzimy to na podstawie wielkości wyświetlacza, który jest w pełni dotykowy. Zatem ważna jest dla nas jego przekątna, my polecamy między 7 a 10 cali, w zależności od potrzeb, wielkości dłoni, wad wzorku, itp.

Ale nie tylko wielkość ma znaczenie, bo i rozdzielczość ekranu, czyli jakość widzianego obrazu. Jeśli zależy nam, aby było to coś wyrazistego, w głębi kolorów z bogata paletą barw, to polecamy opcję HD, która wynosi 1280×720 pikseli, jest wystarczająca oraz nawet lepszą opcję Full HD – 1920x1080pikseli, opcja HD+ to rozdzielczość nawet 2000×1200 pikseli!

Polecamy: Tablet do nauki

Bateria w tablecie do zdalnego nauczania

Bateria to bardzo ważna część każdego tabletu do zdalnego nauczania. Bowiem jej pojemność wpływa na długość działania urządzenia. Gromadzi ono w akumulatorze energię elektryczną, dlatego może działać bez kabla, w dowolnym miejscu. Sprzęt staje się bardziej mobilny. To zasługa baterii choćby 750 mAh, dzięki czemu tablet potrafi działać na jednym ładowaniu nawet do kilku dni!

Jednak pamiętajmy, że na jakość baterii wpływa to jak o nią dbamy, jak często użytkujemy tablet, co na ni robimy, jakie aplikacje używamy, ile energii one pobierają, jak jasny mamy ekran a nawet wpływają na to warunki atmosferyczne.

Procesor w tablecie do zdalnego nauczania

I nie zapominajmy, jak ważny jest procesor w tablecie do zdalnego nauczania, choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. A procesor to parametr, który odpowiada za ogólną jakość działania sprzętu. Jego zdaniem jest działać tak, by otwartych było kilka aplikacji, ale by gadżet działał bez zarzutów, by nie był przeciążony. Dlatego dla nauczycieli polecamy procesor minimum 4-rdzeniowy, a najlepiej aż 8-rdzeniowy, co pozwala nam na jednoczesne działanie aż 8 aplikacji przy zachowaniu płynności działania.

Jaki tablet do zdalnego nauczania
Jaki tablet do zdalnego nauczania wybrać? Jego cena, opinie a może ranking?

System operacyjny w tablecie do zdalnego nauczania

System operacyjny w tablecie do zdalnego nauczania to cecha odpowiedzialna za cały sprzęt, czyli to jak działa, co możemy na nim robić, itp. Zwykle w dobrych tabletach jest to Android najnowszej generacji. Oznacza to, że mamy dostęp do jego sklepu z wieloma darmowymi, jak i płatnymi aplikacjami. Do tego jest także prosty w obsłudze i tani. Występuje w wielu modelach. Każdy sobie z nim poradzi.

Z kolei drugi chętnie wybierany system to iOS w produktach firmy Apple. Ten jest nieco trudniejszy w obsłudze, ale także zawiera swój sklep często z anglojęzycznymi publikacjami, są darmowe i płatne aplikacje. Jest też droższy, ale za to bardzo sprawny i nie zacina się.

Zobacz też: Tablet do nauki angielskiego

Kamera, mikrofon i głośniki w tablecie do zdalnego nauczania

Na końcu warto też wspomnieć, że każdy tablet do zdalnego nauczania musi być wyposażony w dobrej jakości kamerę, mikrofon oraz głośniki wbudowane. Dzięki temu możemy prowadzić zajęcia bez obaw, że nie będzie nas słychać czy że my nie będziemy słyszeć, itd. Choć zawsze jest opcja dokupienia dodatkowych akcesoriów, jak głośniki, mikrofon, słuchawki oraz klawiatura. W wersji złącza przewodowego, czyli za pomocą kabla (USB, mini-jack) lub bezprzewodowo za pomocą Bluetooth.

Najlepszy tablet do zdalnego nauczania

Najlepszy tablet do zdalnego nauczania to taki, który cechuje się jakością wykonania. Jest lekki, ale i dość duży. Posada wszystkie niezbędne funkcje oraz cechy, ważne dla nas podczas nauki online. Musi to być stabilne połączenie, odpowiednie złącza oraz wyraźne kolory w ekranie. To także brak zacinania się sprzętu podczas korzystania z różnych aplikacji. I nie zapomnijmy o pojemnej baterii, dzięki której sprzęt jest bardziej mobilny i przydatny, bez konieczności ciągłego ładowania.

Gdzie kupić tablet do zdalnego nauczania?

Dobry tablet do zdalnego nauczania kupimy w wielu sklepach i internetowych i stacjonarnych na przykład z elektroniką, komputerowych a nawet w marketach z rtv i u operatorów sieci komórkowych. Zatem jest wiele miejsc, gdzie możemy poczytać lub przyjść i na własne oczy zobaczyć, porównać czy przetestować. Do chętnie wybieranych producentów zaliczamy: Samsung, Lenovo, Huawei, a nawet iPad Apple.

Najlepszy tablet do zdalnego nauczania
Najlepszy tablet do zdalnego nauczania

Cena tabletu do zdalnego nauczania

A ile kosztuje tablet do zdalnego nauczania? Przede wszystkim musimy mieć na uwadze indywidualne cechy tego sprzętu, patrzeć na producenta, jakość, wielkość, dostępne funkcje, itd. Wtedy i kwota za taki gadżet zmienia się. My polecamy na prawdę dobre tablety w maksymalnej cenie 1000 zł – 1500 zł, a najtańsze zaczynają się od około 600 zł.

Polecamy: Tablet dla ucznia

Tablet do zdalnego nauczania – opinie

A co Waszym zdaniem warto kupić? Jaki tablet do zdalnego nauczania wybrać? Czym się one powinny charakteryzować? Jakie mają zalety? Może i wady? Macie jakieś doświadczenie? Chcecie polecić jakiś model innym czytelnikom? W jakiej cenie warto wybrać? Bardzo nas ciekawi Wasze zdanie w tym temacie. Czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarzy!

Tablet do zdalnego nauczania / Ranking najlepszych

Dobry sprzęt do nauki to podstawa, by wybierać ciekawe zajęcia, aplikacje, platformy, itd. Wtedy, gdy coś nas interesuj, gdy mamy to dobrze wytłumaczone, lepiej zapamiętujemy. I jeśli Wy chcecie zaciekawić swoich uczniów danym tematem polecamy zajrzeć do rankingu najlepszych tabletów do zdalnego nauczania, gdzie czeka na Was wiele sprawdzonych modeli. Polecają je inni czytelnicy. Pełen opis i dokładna cena. Zobaczcie i wybierzcie coś dla siebie, bo na prawdę warto!

Dodaj opinie na forum