Tablet edukacyjny dla 4 latka

Tablet edukacyjny dla 4 latka to właściwie temat rzeka, który można ugryźć zarówno ze strony psychologiczno-pedagogicznej, jak i technologicznej. Na pewno jest to dobry moment na zakup takiego gadżetu. Większość specjalistów uznaje bowiem czwarte urodziny za symboliczną granicę, od której używanie elektroniki nie niesie już za sobą aż tak negatywnych konsekwencji i trudniej przebodźcować dziecko. Nie znaczy to oczywiście, że możemy pozwolić na zabawę tabletem edukacyjnym dla 4 latka bez jakichkolwiek ograniczeń, ale to już każdy rozsądny rodzic określa we własnym zakresie.

Nasza rola jest inna. Przygotowaliśmy ten poradnik, by podpowiedzieć Wam, jaki tablet edukacyjny dla 4 latka jest najlepszy. W tym celu omawiamy najważniejsze rodzaje i parametry, a także prezentujemy ranking polecanych modeli.

Tablet edukacyjny dla 4 latka Ranking
Jaki Tablet edukacyjny dla 4 latka?
Ranking najlepszych >>>

Jaki tablet edukacyjny dla 4 latka wybrać i kupić? Rodzaje

Najlepszy tablet edukacyjny dla 4 latka to wcale nie tak prosty wybór, jak by się wydawało. Musimy doskonale znać swoje dziecko, obserwować jego zainteresowania i stopień rozwoju, by ustalić, na co jest akurat gotowe.

Jeśli chodzi o luźny podział tego typu urządzeń na rodzaje, możemy wyróżnić na przykład tablety edukacyjne dla 4 latka:

  1. Do rysowania,
  2. Do nauki języków,
  3. Do nauki pisania,
  4. Do matematyki,
  5. Tematyczne,
  6. Uniwersalne.

Zobacz także: Tablet edukacyjny dla 6 latka.

Tablet edukacyjny dla 4 latka
Tablet edukacyjny dla 4 latka / Jaki wybrać? Opinie, cena i ranking

Tablet edukacyjny dla 4 latka do rysowania

Najprostszy i zarazem najtańszy tablet edukacyjny dla 4 latka zapewnia naszemu dziecku mnóstwo kreatywnej rozrywki. Nie ma on żadnych zaawansowanych funkcji, działa po prostu jak mała tablica, tylko pozwala uniknąć bałaganu. Dziecko nie pobrudzi się kredą ani flamastrem, gdyż zamiast artykułów plastycznych, mamy tu magnetyczny rysik. Można na nim tworzyć monochromatyczne, jak i kolorowe rysunki, po czym kasować je, gdy chcemy zacząć nową pracę. Taki tablet edukacyjny dla 4 latka świetnie sprawdzi się w przypadku dzieci, które lubią rysować. Pomoże oszczędzić kartki i zająć dziecko w podróży, w poczekalni u lekarza i w innych miejscach.

Tablet edukacyjny dla 4 latka do nauki języków

Zdajemy sobie sprawę, że dziecko właściwie niedawno opanowało ojczysty język. Jego umysł jest jednak teraz najbardziej chłonny i najłatwiej wpoić mu języki obce, których nauka przychodzi znacznie bardziej naturalnie, niż w późniejszym wieku. Dobry tablet edukacyjny dla 4 latka do nauki języka obcego to doskonały wybór. Najczęściej nasza pociecha może tak opanować ”nową łacinę” (czyli język, którym posługuje się cały świat) –angielski. Dzięki temu, że tablet edukacyjny dla 4 latka wyświetla obrazy i nazywa je w języku obcym oraz prezentuje ich pisownię, w późniejszym czasie dziecko lepiej poradzi sobie z przyswojeniem słówek, wymowy oraz akcentu.

Jak wybrać najlepszy tablet edukacyjny dla dzieci.

Tablet edukacyjny dla 4 latka do nauki pisania

Okres po czwartych urodzinach to czas, gdy nasze dziecko chętnie zaczyna poznawać literki. Dobry tablet edukacyjny dla 4 latka wychodzi naprzeciw tym zainteresowaniom. Oferuje wiele możliwości – dziecko może pisać ręcznie za pomocą rysika, może też wybierać literki z dotykowej klawiatury, by utworzyć wymagane słowo. Taki sprzęt uczy też podstawowych zasad języka polskiego i ortografii. Gdy dziecko opanuje pisanie, odpowiednia aplikacja wymaga na przykład uzupełnienia luk, wybierając między różnymi opcjami ortograficznymi, na przykład „ż/rz”, „u/ó”, „h/ch” i innymi.

Jaki Tablet edukacyjny dla 4 latka
Jaki Tablet edukacyjny dla 4 latka wybrać i kupić? Opinie, ranking i cena

Tablet edukacyjny dla 4 latka do matematyki

Kolejnym zainteresowaniem popularnym dla dzieci w tym wieku jest liczenie i poznawanie podstawowych działań matematycznych. Dobry tablet edukacyjny dla 4 latka pozwala opanować również tę część edukacji. Na dodatek, robi to w sposób przystępny i przyjazny dla dziecka. Przyswajanie nauki przychodzi niemal nieświadomie, poprzez zabawę, dzięki czemu maluch tak się nie męczy. Matematyczny tablet edukacyjny dla 4 latka kładzie także podwaliny pod naukę programowania.

Tematyczne tablety edukacyjne dla 4 latka

Nie tylko nauka, ale i rozrywka – takie założenie przyświeca twórcom najlepszych tabletów edukacyjnych dla 4 latka. Są to urządzenia, które mają sprawiać dziecku przyjemność i kreatywnie organizować mu czas, a edukacja jest tylko wartością dodaną. Jeśli nasze dziecko ma swój konik, hobby, warto iść właśnie w tę stronę i wybrać tematyczny tablet edukacyjny dla 4 latka. Może on dotyczyć na przykład kosmosu, dinozaurów czy nawet postaci z ulubionej bajki. Ważne, by był zgodny z zainteresowaniami malucha, a nauka matematyki, liter, języków obcych i innych przyjdzie mu z łatwością.

Uniwersalny tablet edukacyjny dla 4 latka

Oprócz tabletów edukacyjnych dla 4 latka o ograniczonych funkcjach, możemy kupić naszemu dziecku również zwykłe urządzenie mobilne. Może to być model z kolekcji dla dzieci lub zwykły, tyle że raczej z niższej półki cenowej. Taki sprzęt łączy się z Internetem i pozwala instalować różne aplikacje, które z powodzeniem zastąpią wszystkie powyższe rodzaje tabletów. Pozwala więc lepiej podążać za zainteresowaniami dziecka – ważne, by posiadał kontrolę rodzicielską, aby dziecko nie natrafiło na treści nieodpowiednie do wieku. Zablokujmy też możliwość realizowania jakichkolwiek płatności przez uniwersalny tablet edukacyjny dla 4 latka.

Jaki najlepszy tablet dla 5 latka.

Jaki tablet edukacyjny dla 4 latka jest najlepszy?

Z wiedzą, którą zaserwowaliśmy powyżej, rodzic jest w stanie zdecydować o tym, który tablet edukacyjny dla 4 latka jest najlepszy. To właśnie osoby z bliskiego otoczenia dziecka są w stanie najlepiej określić jego zainteresowania i dojrzałość do różnych funkcji. Ważna jest odporna obudowa i ekran, który nie tak łatwo rozbić. Przyda się także wodoodporność, gdyż tak małe dziecko nie potrafi jeszcze dbać o elektronikę w podobnym stopniu, co osoba dorosła. Dodatkowym atutem może być także wejście słuchawkowe czy Bluetooth, które pozwolą korzystać z funkcji muzycznych bez przeszkadzania ludziom wokół.

Gdzie kupić tablet edukacyjny dla 4 latka?

W zależności od tego, jaki tablet edukacyjny dla 4 latka wybierzemy, udamy się do nieco innych sklepów. Część urządzeń możemy kupić w sklepie z zabawkami, po inne musimy się udać do marketu z elektroniką i akcesoriami komputerowymi. Do producentów tabletów edukacyjnych dla 4 latka należą na przykład Boogie, Smily, KG, Clementoni, Activision, Samsung, Lenovo, Overmax i inni.

Najlepszy Tablet edukacyjny dla 4 latka
Najlepszy Tablet edukacyjny dla 4 latka

Cena tabletu edukacyjnego dla 4 latka

Najtańszy tablet edukacyjny dla 4 latka kosztuje już od 50 zł. Nie oczekujmy po nim zbyt wielu funkcji, naszemu dziecku może on się szybko znudzić. Dlatego najlepszym wyborem jest większa inwestycja, ale za to na dłużej. Na satysfakcjonujący zakup musimy przeznaczyć od 200 do 500 zł.

Zobacz też: Tablet dla 3 latka.

Tablet edukacyjny dla 4 latka – opinie

Specjaliści wskazują, że małe dziecko nie powinno korzystać z elektroniki dłużej niż godzinę dziennie, wliczając w to również telewizor. Tablet edukacyjny dla 4 latka jest mniejszym złem, niż na przykład bajki, z których nie płynie żadne mądre przesłanie, dlatego pozwoli on lepiej zaopiekować się dzieckiem w sytuacjach, gdy potrzebujemy kupić sobie nieco czasu na obowiązki domowe, jazdę samochodem i inne. A co Wy sądzicie na ten temat? Czekamy na Wasze opinie o tabletach edukacyjnych dla 4-latków!

Tablet edukacyjny dla 4 latka / Ranking najlepszych

Dobry tablet edukacyjny dla 4 latka na prezent czy bez okazji to doskonały pomysł. Pojawia się tylko pytanie, który konkretnie model wybrać. Tym nie musicie się już martwić, wystarczy, że sprawdzicie nasz ranking najlepszych tabletów edukacyjnych dla 4-latków.

Dodaj opinie na forum