Zegarek do dzwonienia

Zegarek do dzwonienia to nowoczesny, bardzo przydatny sprzęt, umożliwiający odbywanie rozmów głosowych bez telefonu. Czasy, gdy sprzęt na naszym nadgarstku miał tylko wskazywać godzinę, już dawno minęły, a obecnie postępująca miniaturyzacja i poszukiwanie inteligentnych rozwiązań zrewolucjonizowały również funkcjonalność zegarków.

Jeśli jesteście ciekawi, na co zwracać uwagę, jak to działa i jaki zegarek do dzwonienia jest najlepszy, zapraszamy do dalszej części poradnika.

Zegarek do dzwonienia Ranking
Jaki Zegarek do dzwonienia?
Ranking najlepszych >>>

Co to jest zegarek do dzwonienia?

Dobry zegarek do dzwonienia to smartwatch z funkcją rozmów głosowych. Zyskujemy ją dzięki zastosowaniu technologii eSIM, wirtualnej karty SIM, pozwalającej na użytkowanie tu tego samego numeru telefonu, co w naszym smartfonie.

By wykorzystać technologię eSIM, a co za tym idzie, znaleźć dobry zegarek do dzwonienia, potrzebne są rozwiązania technologiczne zarówno ze strony producentów tych urządzeń, jak i operatora sieci, gdyż nie każdy udostępnia taką możliwość.

Zegarek do dzwonienia
Zegarek do dzwonienia / Jaki wybrać? Gdzie kupić najlepszy? Opinie, cena i ranking

Zobacz także jak wybrać najlepszy smartwatch do 100 zł.

Jak działa zegarek do dzwonienia?

Smartwatch z funkcją dzwonienia posiada kartę SIM „zainstalowaną” w swojej pamięci, bez konieczności wkładania fizycznej karty w jakikolwiek czytnik. W razie połączenia przychodzącego, wyświetla się ono na ekranie i możemy je odebrać, a specjalna aplikacja umożliwia wykonywanie również połączeń przychodzących. Za swobodną rozmowę odpowiada głośnik i mikrofon wbudowany w zegarek.

To, co wyróżnia zegarki do dzwonienia od smartwatchów z mikrofonem to fakt, że nie potrzebują one połączenia z telefonem, by obsługiwać rozmowy telefoniczne. Smartfon możemy wiec zostawić w domu i iść na przykład pobiegać, mając pewność, że gdy ktoś do nas zadzwoni, nie będzie problemów z odebraniem.

Zegarki z funkcją rozmów głosowych, w przeciwieństwie do tych z funkcją dzwonienia, działają podczas połączenia tak jak na przykład słuchawki Bluetooth. Łączą się ze smartfonem, przekazując do nas głos rozmówcy oraz nasz głos do telefonu, jednak samodzielnie nie pozwalają na rozmowy. Korzystając z nich, zawsze musimy mieć smartfon przy sobie.

Jaki smartwatch do 300 zł jest najlepszy?

Jaki zegarek do dzwonienia wybrać i kupić?

By znaleźć najlepszy zegarek do dzwonienia, powinniśmy się skupić na kilku ważnych aspektach takich urządzeń.

Należą do nich:

 • System operacyjny,
 • Wielkość i kształt ekranu,
 • Bateria,
 • Funkcjonalność,
 • Łączność,
 • NFC,
 • Design.
Jaki Zegarek do dzwonienia
Jaki Zegarek do dzwonienia wybrać? Opinie, ranking i cena

System operacyjny zegarka do dzwonienia

Dobry zegarek do dzwonienia to tak naprawdę miniaturowy smartfon o ograniczonych możliwościach, który nosimy na nadgarstku. Co za tym idzie, posiada on system operacyjny. By w pełni korzystać z możliwości urządzenia, powinien on być kompatybilny z systemem w naszym telefonie i umożliwiać połączenie się z nim.

Największy wybór znajdziemy do telefonów z Androidem, dla iOS także mamy całkiem sporo możliwości (nie tylko firmy Apple), a i dla Windows Phone zawsze się coś znajdzie.

Zobacz także jak wybrać smartwatch z NFC do 500 zł.

Wielkość i kształt ekranu zegarka do dzwonienia

Większość zegarków z funkcją dzwonienia wyposażona jest w ekran ciekłokrystaliczny zamiast tradycyjnej, analogowej tarczy. W ten sposób możemy dotykowo wybierać rozmówcę czy pisać SMS-y. Jeśli chodzi o rozmiar ekranu, z jednej strony duża przekątna pozwala na wygodną obsługę, z drugiej – może być zbyt toporna, szczególnie na drobnej ręce.

Szczególnie panie powinny zwracać uwagę na rozmiar ekranu zegarka do dzwonienia i wybierać modele poniżej 1 cala. Jeśli chodzi o kształt, okrągły ekran jest bardziej elegancki, ale gorzej wykorzystuje przestrzeń. Prostokąt lub kwadrat dobrze gospodaruje miejscem na ekranie i wygląda bardzo nowocześnie.

Bateria w zegarku do dzwonienia

Funkcja, jaką jest wykorzystywanie eSIM do nawiązywania połączeń głosowych, zużywa dość sporo energii, dlatego warto zadbać o najlepszy zegarek do dzwonienia z dużą baterią. Nie chodzi ściśle o jej pojemność, lecz czas działania na jednym ładowaniu. Podczas gdy podstawowe modele oferują co najwyżej 3-4 dni działania, w zależności od używanych funkcji, najlepsze zegarki do dzwonienia mogą wytrzymać bez ładowania nawet dwa tygodnie.

Funkcjonalność zegarka do dzwonienia

Dobry zegarek do dzwonienia poza funkcją eSIM posiada także inne, na przykład:

 • GPS i lokalizację,
 • Pulsykometr,
 • Pulsometr,
 • Funkcje treningowe,
 • Licznik kalorii,
 • Żyroskop,
 • Aparat,
 • Sterowanie głosowe,
 • Krokomierz,
 • Ładowanie indukcyjne.

Łączność w zegarku do dzwonienia

Dobry zegarek do dzwonienia wykorzystuje nie tylko technologię eSIM, by nawiązywać łączność bezprzewodową. Podstawą jest oczywiście Bluetooth, w wersji 4.0 lub wyższej, która zużywa znacznie mniej baterii. Oprócz tego, możemy spotkać WiFi, 3G, 4G LTE.

NFC w zegarku do dzwonienia

Najlepsze zegarki do dzwonienia na rynku posiadają także moduł NFC do bezprzewodowej łączności krótkodystansowej. Wykorzystuje się go do szybkiego sparowania z telefonem czy słuchawkami, ale przede wszystkim płatności zbliżeniowych. Po połączeniu z aplikacją bankową i oprogramowaniem do płatności, zegarek do dzwonienia z NFC działa jak zbliżeniowa karta płatnicza, dzięki czemu nie musimy zabierać zarówno smartfonu, jak i portfela.

Jak dobrać dla siebie smartwatch męski do 500 zł.

Design zegarka do dzwonienia

Dobry zegarek do dzwonienia powinien być nie tylko zaawansowany technologicznie i funkcjonalny, lecz także ładny. Należy on bowiem do gadżetów wearable, czyli noszonych na własnym ciele, więc powinien dopełniać każdą stylizację. Na rynku jest ogromny wybór: paski skórzane, gumowe, metalowe, dla pań i dla panów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Najlepszy Zegarek do dzwonienia
Najlepszy Zegarek do dzwonienia

Jaki zegarek do dzwonienia jest najlepszy?

Najlepsze zegarki do dzwonienia to urządzenia wodoodporne, których możemy używać w każdych warunkach atmosferycznych. Dzięki rozwiązaniu Gorilla Glass na ekranie, staje się on bardziej odporny na zarysowania czy stłuczenie, co też jest funkcją bardzo pożądaną. Pamiętajmy, że zegarek do dzwonienia nosimy nie tylko w domu czy w pracy, ale także podczas uprawiania sportu, więc musi on znieść nawet ciężkie warunki.

Gdzie kupić zegarek do dzwonienia?

Postęp technologiczny sprawia, że dobry zegarek do dzwonienia znajdziemy w marketach z elektroniką oraz w sieci, a wybór jest ogromny. Do producentów należą na przykład Xiaomi, Apple, Garmin, Samsung, Amazfit, Ticwatch czy ART i inni.

Cena zegarka do dzwonienia

Najtańszy zegarek do dzwonienia kupimy już za 700 zł. W miarę jak wymagamy dodatkowych funkcji, musimy się przygotować na większy wydatek, rzędu nawet 4000 zł.

Zegarek do dzwonienia – opinie

Użytkownicy są z reguły zadowoleni z wybranych przez siebie modeli, choć czasem narzekają na szybkie zużywanie się baterii. A jaka jest Wasza opinia o zegarkach do dzwonienia? Co skłania Was do zakupu? Czekamy na komentarze.

Zegarek do dzwonienia / Ranking najlepszych

Szukacie idealnego modelu dla siebie i oczekujecie konkretnych wersji wraz z cenami? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem najlepszych zegarków do dzwonienia!

1.
Bemi Kid Czarny
Zegarek do dzwonienia Bemi
2.
Garett Kids Essa 4G Czarny
Zegarek do dzwonienia Garett
3.
Manta Kevin SWK02BK Czarny
Zegarek do dzwonienia Manta
5.
Garett Multi 4 Sport RT Czarny
Zegarek do dzwonienia Garett
6.
Bemi Linko Różowy
Zegarek do dzwonienia Bemi
7.
Garett Kids Cool Czarny
Zegarek do dzwonienia Garett
8.
Bemi Linko Fioletowy
Zegarek do dzwonienia Bemi
9.
Bakeeley S999 Czarny
Zegarek do dzwonienia Bakeeley
10.
CALMEAN Easy niebieski
Zegarek do dzwonienia Calmean

Dodaj opinie na forum