Duży głośnik przenośny

Duży głośnik przenośny to dość często wybierany gadżet, szczególnie, jeśli myślimy o wakacjach ze znajomymi. Planujemy imprezki czy też domowe grille na ogródku i poza nim. Świetnie sprawdzi się jako dodatek każdego spotkania, także wieczorów na plaży, nad morzem i nad jeziorem. Jego zadaniem jest odtwarzać dla nas jak najlepszą wersję muzyki, na tyle, aby każdy ją dobrze słyszał. Duży oznacza, że da nam dobrej jakości, sporą moc, właśnie taką, która nada się na spotkanie ze znajomymi przy muzyce, pozwoli nam się to dobrze bawić, nawet do białego rana. A konstrukcja głośnika, pozwala nam w łatwy sposób go transportować.

Dlatego zastanówmy się, jaki duży głośnik przenośny byłby odpowiedni dla nad. Bowiem mimo słowa „duży” jest to dość względne pojęcie, dla każdego może oznaczać coś innego. Dlatego zapewne macie wiele pytań, chociażby co warto kupić i dlaczego, gdzie kupić, na co zwrócić uwagę czy też czy taki gadżet się wyróżnia? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziecie w naszym poniższym artykule. Koniecznie zajrzyjcie i dowiedzcie się wielu ważnych informacji oraz porad.

Duży głośnik przenośny Ranking
Jaki Duży głośnik przenośny?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy do lektury!

Jaki duży głośnik przenośny wybrać i kupić?

Zanim zakupimy duży głośnik przenośny, warto dokładnie to przemyśleć. Zastanowić się, do czego jest nam potrzebny. Do czego będzie nam służył. Dobry głośnik to podstawa udanej zabawy. Dobrej jakości elementy pozwolą nam cieszyć się udaną imprezą czy to ze znajomymi czy z rodziną. Dlatego podczas zakupów koniecznie pamiętajmy o własnych potrzebach i zwróćmy uwagę na takie oto ważne elementy, jak:

  1. moc,
  2. zasilanie,
  3. łączność,
  4. design,
  5. jakość dźwięku.
Duży głośnik przenośny
Duży głośnik przenośny / Ranking, opinie, cena

Moc dużego głośnika przenośnego

Moc to element, który określa dla nas jak mocny jest dźwięk, który słyszymy. Zwykle głośniki, które są dość sporej wielkości, zachwycają nas tym parametrem. Producencie oferują nam między 35W a 45W. Co pozwala nam na zabawę przy głośnym i wyrazistym dźwięku. Ten sprzęt sprawdzi się więc nie tylko w domu, ale też na ogrodzie czy nad wodą.

Zasilanie w dużym głośniku przenośnym

Zasilanie to bardzo ważny element i nie można go pominąć, gdy kupujemy duży głośnik przenośny. Bowiem zwykle przenośny oznacza, że jest to urządzenie bezprzewodowe. Czyli działa bez zbędnych plączących się kabli. Tylko posiada wbudowany akumulator, który pozwala nam słuchać muzyki tam, gdzie nie ma stałego dostępu do prądu. Oznacza to, że nasz duży głośnik przenośny musi być w pełni naładowany na wyjście, co da nam średnio 4 godziny pracy na jednym ładowaniu. Oczywiście też sprzęt działa, gdy jest podłączony do ładowarki.

Polecamy: Głośnik przenośny z radiem

Łączność w dużym głośniku przenośnym

Każdy duży głośnik przenośny cechuje się tym, że posiada daną łączność z innymi urządzeniami. Oznacza to, że możemy łączyć kilka sprzętów na raz, zwłaszcza, że większość modeli oferuje nam złącze bezprzewodowe Bluetooth. A dokładniej oznacza to, iż każdy głośnik może sprawować się z dowolnym telefonem czy tabletem i dzięki temu możemy swobodnie odtwarzać muzykę z różnych serwisów takich jak chociażby bardzo znany Tidal oraz Spotify.

A do tego warto też wspomnieć, że wiele modeli daje nam możliwość parowania się między sobą. Zwykle mogą to być dwa głośniki na raz, co daje nam jeszcze większą moc i jakość. Gdyż te dwa sprzęty, na czas sparowania stają się jednym.

Jaki duży głośnik przenośny
Jaki duży głośnik przenośny / Sprawdź!

Wiele modeli dużych głośników przenośnych posiada też inne złącza, chociażby gniazdko USB, co pozwala nam odtwarzać muzykę nawet i nad jeziorem przy lesie, gdzie może nie być zasięgu by słuchać muzyki wprost z smartfona, z internetu. Jeśli jest to USB, to muzyka może być nagrana na pendrive, ale też wiele modeli oferuje nam slot na karty pamięci. Tam także może być nagrana muzyka i odtworzona.

Design dużego głośnika przenośnego

Duży głośnik przenośny to tak na prawdę dla nas duża zabawka. Jej zadaniem jest dać nam rozrywkę, także poza domem. Duże gabaryty jednak mogą okazać się trudnym przeciwnikiem. Dlatego wielu producentów wychodzi z założenia, aby głośnik był prostokątny, wtedy łatwej go przetransportować. Zwłaszcza, gdy posiada koła i uchwyt. To znacznie zwiększa komfort transportu.

Zobacz też: Głośnik przenośny bluetooth

Jakość dźwięku w dużym głośniku przenośnym

Oczywiście jednym z ważniejszych elementów jest sprawdzenie jakości dźwięku, jaki oferuje nam duży głośnik przenośny. W końcu po to kupujemy taką wielkość, aby cieszyć się wyraźnym dźwiękiem. Dobry sprzęt powinien pozwolić nam słuchać różnych rodzajów muzyki, a żaden rodzaj nie powinien być gorzej słyszany. Pomoże nam w tym z pewnością wbudowany korektor, który potrafi podkreślić detale kompozycji.

Najlepszy duży głośnik przenośny

Najlepszy duży głośnik przenośny to ten, który cechuje się dobrą jakością. Przede wszystkim odtwarzanego dźwięku. Oczywiście najlepszy to dla każdego bardzo indywidualna kwestia, ale każdy chce słyszeć dobrze to, co lepi z głośników. Każdy chce słyszeć wyraźnie te dźwięki. A do tego pojęciem względnym jest wielkość sprzętu. To także dla każdego indywidualna sprawa, jak duży ma być. Ważne, aby dobrze nam się go przenosiło. Do tego powinien być solidny, wykonany z mocnych materiałów, które nie pozwolą, by sprzęt się zniszczył przy jednym wyjściu z domu. Sprawdźmy także pojemność baterii, aby sprzęt dłużej wytrzymał bez konieczności ładowania.

Gdzie kupić duży głośnik przenośny?

Dobry i duży głośnik przenośny kupimy w internecie, tam czeka na nas na prawdę duży wybór. Jednak, jeśli zależy nam na zobaczeniu sprzętu, warto w tym momencie udać się stacjonarnie do sklepów. Głównie są to sklepy muzyczne czy z elektroniką. A także duże markety z rtv. Tu skorzystamy z pomocy doradcy klienta, możemy na żywo zobaczyć każdy model, porównać go, dotknąć, itd.

Do chętnie wybieranych producentów zalicza się m. in.: JBL, SVEN, Manta, Blaupunkt, Tracer, Sharp i Sony, a także inni.

Najlepszy duży głośnik przenośny
Najlepszy duży głośnik przenośny

Cena dużego głośnika przenośnego

A ile kosztuje taki duży głośnik przenośny? To bardzo dobre pytanie. Choć tu także nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bowiem każdy z nas ma inny limit, jaki chce wydać. Zacznijmy więc od najtańszych modeli. Te zwykle kosztują jakieś 150 zł – 250 zł. Oczywiście są też dużo droższe modele, których cena waha się między 300 zł – 470 zł. A nawet takie za 800 zł. Ale oczywiście ostateczny wybór należy do nas.

A może: Głośnik przenośny dla dzieci ?

Duży głośnik przenośny – opinie

A jaki dla Was jest najlepszy duży głośnik przenośny? Dlaczego w ogóle interesuje Was ten temat? Co w sobie ma takiego ten sprzęt, że chcecie go kupić? Do czego Wam się przyda? Do czego chętnie go wykorzystacie? Czym się wyróżnia? Jaki model jest według Was najbardziej godny polecenia? A może jakiegoś lepiej nie warto polecać? Na co Wy zwykle zwracacie uwagę? Koniecznie dajcie nam znać w sekcji komentarzy!

Duży głośnik przenośny / Ranking najlepszych

Zapewne wielu z nas lubi elektroniczne gadżety. Ale nie zawsze wiemy, na co się zdecydować, gdyż wielu z nas nie wie, co mu się przyda. Ale jeśli lubi muzykę, lubi ją słuchać, tańczyć przy niej, świetnie nadadzą się większe modele głośników, które odtwarzają dla nas dźwięk. Znajdziecie je w naszym rankingu najlepszych dużych głośników przenośnych. Zobaczcie sami, co polecają inni, co warto kupić. Każdy produkt ma swój opis. Zapraszamy do zakupów!

1.
JBL Charge 5 Czarny
Duży głośnik przenośny JBL
2.
TRACER Natrix TWS BLUETOOTH
Duży głośnik przenośny Tracer
4.
Divoom Lovelock Beżowy
Duży głośnik przenośny Divoom
5.
JBL Go Essential Czarny
Duży głośnik przenośny JBL
7.
JBL Go 3 Czarny
Duży głośnik przenośny JBL
8.
Tronsmart T7 Mini 786880
Duży głośnik przenośny Tronsmart
9.
JBL Flip 6 Zielony
Duży głośnik przenośny JBL
10.
Marshall Stanmore III Brązowy
Duży głośnik przenośny Marshall

Dodaj opinie na forum