Głośniki do komputera do 200 zł

Głośniki do komputera do 200 zł to bardzo popularne akcesorium. Z jednej strony ta grupa cenowa daje nam dostęp do ciekawych funkcji i technologii, na które nie moglibyśmy sobie pozwolić przy dużo tańszych modelach. Z drugiej jest to taka kwota, na którą każdy może sobie pozwolić. W efekcie stanowią one świetne uzupełnienie sprzętu komputerowego, zwłaszcza w domu. Co prawda w tej kwocie nie znajdziemy modeli audiofilskich, jednak prawda jest taka, że amatorskie ucho i tak nie wyłapie różnicy.

Zapraszamy więc do poradnika, w którym pomagamy wybrać najlepsze głośniki do komputera do 200 zł. Wskazujemy, na co zwrócić uwagę i czym kierować się przy zakupie, a także omawiamy wady, zalety i specyfikę poszczególnych rozwiązań.

Głośniki do komputera do 200 zł Ranking
Jakie Głośniki do komputera do 200 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić głośniki do komputera do 200 zł?

Często pojawia się pytanie, czy w ogóle warto kupić głośniki do komputera do 200 zł. Przecież podstawowy sprzęt audio bywa wbudowany w laptopy czy monitory. No właśnie, podstawowy! Dźwięk wydobywający się z takich preinstalowanych głośniczków jest dość płytki, cichy i trzeszczący, zwłaszcza przy wysokim poziomie głośności. Nie ma się co temu dziwić – ważniejszym priorytetem są inne parametry sprzętu, a nie warstwa audio.

Głośniki do komputera do 200 zł
Głośniki do komputera do 200 zł / Opinie i ranking najlepszych

Jednak o ile nie jest ona tak ważna dla producentów komputerów, o tyle dla użytkownika już jak najbardziej. Na preinstalowanych głośnikach jesteśmy w stanie względnie wygodnie obejrzeć filmik w social mediach, wysłuchać podcastu czy audiobooka. Jednak muzyka, warstwa audio w grach komputerowych czy filmach ma ogromne znaczenie dla klimatu. Domyślne głośniczki nie oddadzą ich głębi, a nie każdy ma możliwość użycia słuchawek, zwłaszcza jeśli chcemy cieszyć się dźwiękiem z większą grupą. Wtedy właśnie przychodzą nam z pomocą głośniki do komputera do 200 zł.

Zobacz też: Głośnik przenośny do 400 zł

Jakie głośniki do komputera do 200 zł wybrać i kupić?

Skoro wiemy już, że jest to dobry pomysł, pojawia się pytanie, jak wybrać najlepsze głośniki do komputera do 200 zł. Budżet nie jest wcale tak mały, jak się wydaje – wielu sprzedawców ma dla nas bogatą ofertę, w której łatwo się zagubić. Jednocześnie musimy wybrać sprzęt dopasowany do naszych potrzeb. Pora więc na omówienie poszczególnych funkcji i parametrów. Wybierając głośniki do komputera do 200 zł, musimy zwrócić uwagę na takie cechy, jak:

  • Sposób podłączenia,
  • Wielkość zestawu,
  • Jakość dźwięku,
  • Inne funkcje.

Sposób podłączenia głośników do komputera do 200 zł

Przyzwyczailiśmy się już, że sprzęt audio podłączamy zazwyczaj do gniazda 3,5mm w naszym komputerze, laptopie lub innym urządzeniu. Przewodowe głośniki do komputera do 200 zł to całkiem sensowny pomysł, jeśli korzystamy z komputera tylko w jednym miejscu. Dzięki temu połączenie jest stabilne, jednak musimy martwić się estetycznym i praktycznym prowadzeniem przewodów. Podobne problemy mamy w przypadku wejścia optycznego, choć ono daje nam nieco większą jakość.

Sprawdź także: Głośniki 9.1

Śmiało możemy jednak zaryzykować twierdzenie, że w dzisiejszych czasach najlepsze głośniki do komputera do 200 zł to modele bezprzewodowe. Chodzi oczywiście o połączenie na linii głośnik-komputer, bo zasilanie wciąż czerpią bezpośrednio z gniazdka. Wyjątkiem są tutaj głośniki przenośne do laptopów, które mają własną baterię, jednak to temat na zupełnie inny poradnik. Zasadniczo bezprzewodowe głośniki do komputera do 200 zł wykorzystują transmisję Bluetooth, nieco rzadziej Wi-Fi. W te standardy jest wyposażona dziś większość urządzeń. Możemy ich używać jednocześnie do komputera, laptopa, ale i tabletu, telefonu oraz innych sprzętów do odtwarzania.

Jakie głośniki do komputera do 200 zł
Jakie głośniki do komputera do 200 zł są najlepsze?

Głośniki do komputera do 200 zł a wielkość zestawu

Mimo niskiego budżetu, tutaj także mamy całkiem szerokie pole do popisu. Najpopularniejsze są oczywiście głośniki 2.0 – prawy i lewy. Dają one już pewną głębię, przestrzenność dźwięku, choć lepiej radzą sobie z tym zestawy pięcio-, a nawet siedmioelementowe. Jeśli w tej cenie uda nam się znaleźć zestaw z subwooferem, będzie to dodatkowy atut. Taki zestaw poznamy po cyfrze 1, następującej po liczbie głośników właściwych, na przykład 2.1, 5.1 i tak dalej. Czym jest subwoofer? To głośnik niskotonowy, odpowiedzialny za odtwarzanie tak zwanych bassów. Pozwala osiągnąć wysoką głębię dźwięku i sprawia, że „czujemy” je w klatce piersiowej.

Może Cię zainteresować: Głośniki 7.1

Jakość dźwięku w głośnikach do komputera do 200 zł

Dobre głośniki do komputera do 200 zł wcale nie ustępują pod tym względem droższym modelom, a przynajmniej nie na tyle, by przeszkadzało to w codziennym użytkowaniu. Powinny mieć szerokie pasmo przenoszenia, czyli częstotliwość odtwarzanych dźwięków. Nasze minimum to 20-20000Hz, czyli cały zakres słyszalny przez ludzkie ucho. Głośniki z subwooferem mogą osiągać jeszcze lepszy efekt. Natomiast jeśli chodzi o moc i dynamikę, panuje tu zasada: im więcej, tym lepiej. Dodatkowym atutem może być redukcja szumów powstałych przy odtwarzaniu dźwięku.

Jakie głośniki do komputera do 200 zł są najlepsze?

Czym jeszcze powinniśmy się kierować, wybierając najlepsze głośniki do komputera do 200 zł? Stanowią one dość ważny element pomieszczenia, dlatego powinny mieć stylistykę pasującą do reszty wystroju. Dużym atutem będzie drewniana obudowa, która zapewnia lepszą akustykę. Polecamy wybrać także model z pilotem, co znacznie ułatwi jego sterowanie. Najlepsze głośniki do komputera do 200 zł mogą posiadać także podświetlenie – ma ono wymiar estetyczny, przydaje się, gdy nie chcemy włączać lampki, siedząc przy biurku, jak również zapobiega przypadkowemu zniszczeniu głośników podczas domówki.

Zobacz również: Głośniki komputerowe 2.0

Gdzie kupić głośniki do komputera do 200 zł?

W jakich sklepach kupimy najlepsze głośniki do komputera do 200 zł? Z takim budżetem nie poszalejemy w poważnych sklepach audiofilskich, ale nic nie szkodzi! Z pomocą przychodzą nam bowiem popularne markety z elektroniką i sprzętem komputerowym, jak również sklepy internetowe. Na ich półkach znajdziemy takie marki, jak na przykład Genesis, Tracer, Creative, Edifier, Logitech, Sven i inne.

Najlepsze głośniki do komputera do 200 zł
Najlepsze głośniki do komputera do 200 zł

Głośniki do komputera do 200 zł – opinie

Warto wiedzieć, że w tej kwocie możemy kupić prawdziwe perełki, jak i buble niewarte swojej ceny. Jak odróżnić ziarno od plew? Po pierwsze, wybierać renomowane sklepy, najlepiej z profesjonalnym doradcą klienta. Po drugie, zdać się na opinie o głośnikach do komputera do 200 zł. Jeśli więc macie jakieś doświadczenia, zachęcamy, by opisać je w sekcji komentarzy.

Głośniki do komputera do 200 zł / Ranking najlepszych

Pomoc w udanym zakupie stanowi także poniższy ranking najlepszych głośników do komputera do 200 zł. Znajdziecie w nim szczególnie polecanych, wysoko ocenianych kandydatów z Waszego budżetu. Skoro sprawdziły się w tak wielu domach, na pewno poradzą sobie i u Was – wystarczy wybrać ten model, który najbardziej do Was przemawia.

1.
Logitech Z313 (980-000413)
Głośniki do komputera do 200 zł Logitech
2.
Edifier HECATE G1000 G1000 black
Głośniki do komputera do 200 zł Edifier
3.
Logitech Z200 (980-000810)
Głośniki do komputera do 200 zł Logitech
4.
Google Nest Mini Szary
Głośniki do komputera do 200 zł Google
5.
Tracer HI CUBE RGB Flow Bluetooth
Głośniki do komputera do 200 zł Tracer
6.
Głośniki Genius SP-HF 500B (31730047400) Drewno
Głośniki do komputera do 200 zł Genius
7.
Edifier Głoœniki R19U BLACK
Głośniki do komputera do 200 zł Edifier
8.
Sven GŁOŒNIKI 2.0 SPS-517 SV-016180
Głośniki do komputera do 200 zł SVEN
10.
LogiLink SP0021
Głośniki do komputera do 200 zł LogiLink

Dodaj opinie na forum